Ostatní k Buffy

Nové sošky ze světa BtVS od Sideshow Collectibles

13. července 2011 v 11:45 | Spiffy

Sideshow Collectibles, firma specializující se na výrobu sošek a figurek známých postav a oblud z ještě známějších filmů, seriálů či komixů, začala minulý rok pracovat na zcela nové řadě unikátních sošek ze světa Buffy the Vampire Slayer.
Jako první spatřila světlo světa soška Buffy, která sedí na trůnu - k její exclusive verzi pstří také slayer's scythe.
K ní později přibyla Willow - v její exclusive verzi je vyměnitelný batoh, ze kterého kouká jakoby plyšový vlkodlak a druhý je ještě jako samostatný přídavek k podstavci.
Poté přišla na řadu vyvedenější soška Faith - v její exclusive verzi je vyměnitelná pravá ruka, ve které drží nůž (v normální verzi drží kuši, v levé vždy drží kolík).
Ovšem, dne 11. 7. 2011 přišla na svělo nejnovější soška a tou je Spike - normální verze je s lidskou tváří, verze exclusive má pak vyměnitelnou hlavu s tváří upíra. Z jakéhosi záhadného důvodu stojí obě stejně, ačkoliv má normální verze jen jednu hlavu.
Pro všechny fanoušky těchto nádherných sošek, chcete-li figurek, je zde ale jedna nevýhoda a tou je cena, která je bohužel značně vysoká (od $225 USD), nicméně obdivovat je můžeme i tak. :) Pokud si chcete nejnovější sošku prohlédnout zblízka, přiložené je i video z prezentace. A ještě malý spoiler, podle všeho by další v řadě mel být Angel.


Pod perexem můžete shlédnout i fotky figurek.

Kresby a fotomontáže 0.2

27. června 2011 v 14:12 | Spiffy
Miluju tu 5., 6. a poslední... :)* ♥
Počet: 11
imagebam.comimagebam.comimagebam.com

BtVS - Tapety na plochu

9. května 2011 v 15:55 | Spiffy
Je jich sice celkem dost, ale vážně stojí za to. :))
Počet: 24

imagebam.comimagebam.com

Prsten Claddagh

22. dubna 2011 v 10:22 | Spiffy


Prsten Claddagh [čti klóvdach], který dal Angel Buffy ve 2.sérii BtVS je tradiční irský prsten. Je výrazem přátelství a lásky a nosí se též jako snubní, či zásnubní (to je nošen na levé ruce). Nazývá se podle rybářské osady Claddagh u města Galway a jsou na něm zobrazeny dvě ruce nesoucí srdce s korunou:
Srdce symbolizuje lásku.
Ruce symbolizují přátelství a loajalitu, ale také symbolizují manželství, tento zvyk pochází z doby římské, kdy si budoucí manželé podali na stvrzení sňatku pravé ruce (dextrarum iunctio) což symbolizovalo manželství.
Proto také dextrarum iunctio se dnes chápe jako pravní akt - manželský slib. Když jde tedy muž "požádat ženu o ruku", jde o starověký způsob ztvrzení manželského slibu - podání rukou novomanželů.
Koruna na prstenu symbolizuje věrnost či oddanost.

Buffy opět v TV

14. února 2011 v 21:58 | Spiffy
www.spike-and-buffy.blog.cz
Ano, už je to tak... :) Naši milovanou Buffy bude zase vysílat Prima COOL od 4.března po skončení Angela ve 13:00.
I když pro mě to není zase tak dobrá zpráva, protože nebudu stíhat. :( Jen ve středu a pátek, což mě docela mrzí... Ale tak co, alespoň něco. ;)

Zloduši z Buffy

6. února 2011 v 23:28 | Spiffy
www.spike-and-buffy.blog.cz
Série 1 - Pán (Darla, Luke)

Unikátní díly BtVS

6. února 2011 v 23:08 | Spiffy
www.spike-and-buffy.blog.cz

Hush

V tomto díle čtvrté série přijdou všichni obyvatelé městečka Sunnydale o hlas. Postavy tak celých 26 minut neřeknou jediné slovo a musí si pomáhat gesty, kresbou piktogramů a psaním. Epizoda byla nominována na cenu Emmy.

The Body


16 Epizoda z 5 serie, ve které se Buffy a její přátelé vyrovnávají s náhlou smrtí její matky Joyce. Není zde použita žádná doprovodná hudba. Tento díl je vesměs hodnocen jako extrémně podařený a sugestivní, díky tomu jak realisticky zobrazuje první hodiny po takové tragické události. V závěru je ale jasné poselství, že svět se ani kvůli něčemu takovému nezastaví, a Buffy tak musí v márnici, kde je umístěno tělo Joyce, přemoci upíra. Ze všech 144 dílů seriálu by se tento dal označit za nejvíce "umělecký".

Once More, With Feeling

Sedmá epizoda šesté série je natočena ve stylu muzikálu, samozřejmě s příslušným zdůvodněním ve stylu Sunnydale - celé město tančí a zpívá kvůli působení démona, kterého omylem přivolal Xander. Všechny písně si herci nazpívali sami, ačkoli - s výjimkou Jamese Marsterse (Spike) a Anthonyho Heada (Giles) - nejsou profesionální zpěváci. Alyson Hannigan příliš zpívat neumí, a tak odzpívala jen asi 4 věty, zatímco ostatní hlavní postavy dostaly každá aspoň jednu celou píseň.

Normal Again

Sedmnáctý díl z šesté série. Tento díl víceméně zpochybnil všechny dosavadní epizody tím, že nastolil vizi reality, kde Buffy je už šest let v psychiatrickém ústavu a trpí schizofrenií. Její rodiče a doktoři se ji snaží přesvědčit o tom, že svět upírů a démonů existuje pouze v její hlavě. Buffy nakonec ve světě ústavu umírá a vrací se do reality Sunnydale, což ale také může znamenat, že opravdu zemřela a zbývajících 27 dílů se odehraje během několika posledních minut v jejím mozku.

Normal Again

6. února 2011 v 22:51 | Spiffy
www.spike-and-buffy.blog.cz
Základní fakta

Název: Normal again
Český název: Znovu normální
Číslo epizody: 117
Série x pořadí: 6x17
Premiéra v USA: 12. 03. 2002 na stanici UPN
Režie: Rick Rosenthal
Epizodu napsal: Diego Gutierrez


Názvy v jiných zemích:
Itálie - "Di nuovo normale" (Znovu normální)
Německo - "Zwei Welten" (Dva světy)
Francie - "À la dérive" (Unášení, Odchýlení... něco v tom smyslu)
Japonsko - "Futatsu No Genjitsu" (Dvě reality)


Zajímavosti

* Kromě ukázek z minulých dílů, se v celé epizodě neukáže Anya (Emma Caulfield).

* Jedná se o poslední epizodu, ve které hraje Dean Butler otce Buffy, Hanka.

* Díl měl být odvysílán jako osmý v 6. sérii, nakonec se dostal až na 17. místo v pořadí.

* Doktor říká v ústavu rodičům Buffy, že se v létě na chvíli probrala, což by odkazovalo na Buffyinu smrt koncem 5. série = promyšlený scénář. Zmiňuje i přidání sestry Dawn do rodiny.

* Díl je první spoluprací Rosenthala a Gutierreze.

* Režisér Rick Rosenthal zmínil, že se bál spolupráce se Sarah Michelle Gellar, protože nerada poslouchá příkazy.

* Epizoda je velmi podobná dílu "Brain Drain" ze 4. série Čarodějek (Charmed), kdy se Piper ocitá v blázinci a není čarodějkou.

* Tato epizoda dostala televizní ocenění - Platinový odznak (Platinum Badge). A to díky svému neobyčejném ději plnému emocí a zvrátů v životech postav.

* Dozvídáme se o pobytu Buffy v léčebně, což bylo dosud tajemstvím.

Chyby

* Spike po hádce s Buffy opouští místnost. Buffy se o chvilku později pokusí zabít své kamarády a Spike už v domě není. To znamená, že dům opustil za plného denního světla. [27.55]

* Buffy strčí Alexe do sklepa a zamkne za ním. Při bližším pohledu si můžeme všimnout, že během zamykání drží klíč vzhůru nohama. [32.20]

* Tara osvobozuje Willow a Dawn z pout. Dawn náhle nemá přelepená ústa páskou. Kdo jí pásku sundal? [37.26]

* Na rodinné fotce je malá Buffy jako blondýnka - stejné děvče si zahrálo malou Buffy v 5. sérii, ale ve 2. sérii v epizodě "Killed by Death" je malá Buffy brunetka a hraje ji jiná herečka.

* V dílech, kde byl pohled do sklepa je prostor pod schody zabetonován. V tomto díle se Buffy schovává pod schody.

* Když Xander uhodí Spika na hřbitově, tak Spike odhazuje svou tašku s nákupem a cigarety se rozhodí po zemi. V následující scéně, kdy Spike odchází do své kobky zvedá ze země nákupní tašku s perfektně naskládaným nákupem.

ZDROJ
(Fotku jsem dělala já. ;))

Once More With Feeling

6. února 2011 v 22:26 | Spiffy
Zajímavosti o OMWF

* Joss Whedon zamýšlel muzikální epizodu již od prvního dílu Buffy, ale bylo mu to umožněno až po přemístění seriálu ze stanice FOX do UPN.

* Tato epizoda je Jossova druhá nejoblíbenější. První je Innocence.

* Jedná se o nejdelší epizodu seriálu!! Má 50 minut. Běžně měly epizody okolo 42-44 minut.

* Epizoda má speciální úvodní titulky a jinou znělku.

* Na DVD bylo uvedeno, že James Marsters svůj song "Rest in Peace" nejenže zpíval, ale také odhrál na kytaře.

* Tři démoni z úvodní scény (2 upíry + démon) hráli následně 3 démony s "loutkovýma hlavama". Mám teda namysli ty herce :D

* Choreografové Adam Shankman a Mama Fletcher se také objevili v jedné ze scén (song o parkovacích lístcích). Objevil se tam také producent Marti Noxon.

* Sarah Michelle Gellar řekla, že tuto epizodu nesnáší. Především kvůli zpívání a náročnému tanci k songu "Something to Sing About".

* Alyson Hannigan tak dlouho přesvědčovala Josse, že neumí zpívat, až se nad ní nakonec smiloval a odzpívala jen 4 věty.

* Profesionálně zpívali v té době pouze Anthony Head a James Marsters. Dnes si můžeme občas vyslechnout i zpívající Amber Benson nebo Nicka Brendona.

* Amber Benson nedokázala při scéně k songu "Something to Sing About" zadržet smích, a tak kdykoliv, když na ni není přímo zaměřená kamera, jde vidět, že se usmívá namísto toho, aby vyslovovala text.

* Joss Whedon označil Tařin song "Under Your Spell" za pornografní, je to prý to "nejšpinavější", co kdy napsal. Například na Filipínách a v Číně byl pro diváky text poupraven, protože se vyjadřoval o lásce dvou žen, což je tam tabu.

* Většina písní vychází již z dřívějších dílů - Buffy zpívá o dvé dvojté smrti, Anya o zlých králíčcích, Dawn o těžkostech života na tomto světě, Xande ro svých obavách života s Anyou, ...

* Příšerka v závěrečných titulcích svou hlášku Grr argh?! tentokrát zazpívala.


* Díl přilákal k televizním obrazovkám při premiéře 5,4 miliónů diváků.


Zdroje, narážky nebo podobnosti, jak chcete:
• Spike říká Buffy: "The day you suss out what you do want, there'll probably be a parade. Seventy-six bloody trombones." --- použito v muzikálu The Music Man.

• Spike: "Strong. Someday he'll be a real boy". --- hláška z Pinocchia

• Song/klip k "I'll Never Tell" je velmi podobný písni "You're Just Too Too" od "Les Girls". Hláška "Look at me, I'm dancing crazy!" se objevila v songu od Kay Kendall.

• Xander "Respect the cruller. And tame the donut!" --- film Magnolia

• Spike: "Finish the big group sing. Get your kumbaya-yas out" --- ze songu od Rolling Stones

• Tara v písni na odkazuje na Pána tance (Lord of the Dance).


↓Písničky a videa z dílu↓

Once More With Feeling - Za scénou - Video

4. února 2011 v 22:20 | Spiffy
Vážně jako, na tohle se podívejte, to fakt stojí za to. :D Nejlepší video Za scénou, jaký jsem kdy viděla!! :D :)* ♥♥


Kresby a fotomontáže 0.1

4. února 2011 v 16:41 | Spiffy
Všechny jsou hrozně povedené. :)) Některé jsou očividně upravené na počítači, ale stejně jsou boží. :D

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

O seriálu Buffy the Vampire Slayer

27. ledna 2011 v 11:09 | Spiffy

Bylo nebylo… začalo to filmem Buffy the vampire slayer (do češtiny přeloženo Buffy, zabíječka upírů) z roku 1992 s Kristy Swanson a Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích. Prostě typickým "nic moc" filmem s originálním nápadem, který měl u diváků úspěch. Vznikl podle scénáře Josse Whedona a režiséra Fran Rubela Kuzui. Producenti společnosti Warner Bros se po několika letech rozhodli natočit seriál podobného duchu a vytvořit jakousi směs komedie a hororu. Ponechali název Buffy the vampire slayer (do češtiny tentokrát přeloženo jako Buffy, přemožitelka upírů), první díl "Welcome to the Hellmouth" byl uveden 10. března 1997 a hned si získal obrovskou popularitu ve všech zemích, kde byl vysílán. Roku 2001 převzala seriál televizní stanice UPN a seriál se stal ještě oblíbenějším. Po dvou letech - 20. května 2003 byl odvysílán poslední díl "Chosen" a Buffy se tak dočkala sedmi sérií a 144 epizod. O ukončení seriálu rozhodla především představitelka hlavní role, Sarah Michelle Gellar, která se chtěla více věnovat své filmové kariéře. Za celým seriálem stál tvůrce původního filmu Joss Whedon a vystřídali se v něm opravdoví špičkoví scénáristé, snad proto patří i horší díly tohoto seriálu mezi to nejlepší z televizní tvorby.

A o čem, že je ta Buffy? Je to o krásné hrdince, která má dost síly na to, aby přeprala démony, oživlé mumie a upíry, kteří se vynořují z temnoty, aby ohrožovali nevinné lidi. Je totiž Vyvolená. V každém pokolení se narodí jedna dívka, která se stane Přemožitelkou a jejím úkolem je bojovat proti zlu za pomoci svého Pozorovatele, kterého jí vybere Rada Pozorovatelů. Svou výjimečnost má úkrývat před ostatními lidmi, aby je nepřivedla do nezbezpečí. Naše hlavní hrdinka Buffy Summersová toto pravidlo ale porušila, ve svém pozorovateli našla něco jako otce a její dva nejlepší kamarádi, Willow a Alex, ji v boji proti démonům statečně pomáhají. Snad proto je tou nejsilnější přemožitelkou, co kdy byla. Má totiž za co bojovat. Láskou jejího života se stal Angel, upír, kterému kdysi cikáni vrátili duši, aby trpěl za své hříchy. Angel se ale na konci 3. série rozhodne od Buffy odejít, protože moc dobře ví, že jeho vztah s Buffy by díky jeho nesmrtelnosti neměl šťastný konec. Tímto vzniká spin-off, nový seriál s názvem Angel, který je jakýmsi vedlejším pokračováním Buffy.

Osmá série BtVS je nominována na GLAAD

26. ledna 2011 v 16:54 | Spiffy

Osmá série Buffy byla nominována na cenu GLAAD v kategorii "Nejlepší komiks". Další nominováni jsou:
- Buffy the Vampire Slayer, by Scott Allie, Brad Meltzer, Joss Whedon (Dark Horse Comics)
- Fogtown, by Andersen Gabrych (Vertigo/DC Comics)
- Veronica, by Dan Parent (Archie Comics)
- X-Factor, by Peter David (Marvel Comics)
- Young Avengers: Chindren's Crusade, by Allan Heinberg (Marvel)
V kategorii "Talk Show" byla také nominována epizoda pořadu "The Talk", ve které se objevil NPH.

Buffy slaví třicetiny

26. ledna 2011 v 16:49 | Spiffy
www.spike-and-buffy.blog.cz

Ti bystřejší si jistě všimli, že vydání #40 čísla 8.série Buffy bylo přesunuto na 19. ledna 2011. Tahle změna není náhodná. Poslední číslo tolik diskutované série přijde do prodeje v den Buffyiných narozenin. A aby se řádně oslavilo jak finále řady, tak narozeniny naší hrdinky, Dark Horse pořádá šest narozeninových večírků po státech. Editor Dark Horse, Scott Allie, o tom řekl toto:
"Byla to dlouhá a zvláštní jízda ke konci osmé série a když jsme si uvědomili, ze její třicáté narozeniny připadnou na středu, den, kdy jdou do prodeje komiksy, uvědomili jsme si, že musíme datum vydání posunout na stejný den. Jsme nadšeni, že se můžeme účastnit oslavy této mezní události a doufáme, že dokážeme shromáždit davy Buffy čtenářů a fanoušků, abychom jí popřáli to nejlepší nejen do deváté série. Je těžké uvěřit, že přemožitelka upírů je zase o rok starší, ale čas ani příliv nečeká na žádného muže, ženu čí démona."
Narozeninové párty se konaly Atlantě, Portlandu, Missoule (Montana), New Yorku, Hurstu (Texas) a Planu (Texas). My sice narozeninovou párty nepořádáme, ale připít a popřát k narozeninám ji tady můžeme ;)

Tak všechno nejlepší, Buffy! :))

Spike líbá Xandera?? xD

26. ledna 2011 v 16:35 | Spiffy
Tak brouzdám po youtubku a hledám něco se Xanderem, nebo s Nickem a najednou mi tam vyskočí tohle... :D Samozřejmě hned, jak jsem tam viděla Spika, jsem to otevřela a pro dnešek mám dost. xD Já z toho Jamese (Spika) prostě nemůžu. :D

Význam a původ jmen v Buffy

23. ledna 2011 v 10:35 | Spiffy

Buffy je dvouslabičné dívčí jméno hebrejského původu a znamená: Boží příslib.

Anne (druhé Buffyino jméno) je ženské jméno hebrejského původu a znamená: Milosrdný dar.

Alexander (Alexovo celé první jméno), čtyřslabičné chlapecké jméno řeckého původu, znamená: Obránce; Pomáhá. Alexandrovo jméno z etnického hlediska zahrnuje: Skoty, Švédy, Angličany/Velšany, Němce.

Willow je dvouslabičné dívčí jméno staro-anglické původu, znamená: Z vrbového stromu; Půvabný.

Giles je jednoslabičné chlapecké jméno řeckého původu, znamená: Vousatý společník; Dítě; Ochránce. Z etnického hlediska zahrnuje: Iry.

Rupert je dvouslabičné chlapecké jméno germánského původu, znamená: Ten s pestrou pověstí. Z etnického hlediska se řadí k: Irům.

Dawn je jednoslabičné dívčí jméno anglosaského původu, znamená: Rozbřesk; Úsvit; Nevinný.

Tara je dvouslabičné dívčí jméno gaelského původu, znamená: Vrch; Skalistá věž; Útes. Z etnického hlediska se řadí k: Irům.

Anya je dvouslabiční dívčí jméno slovanského původu, znamená: Milost; Přízeň; Půvab.

Daniel (Ozovo první jméno) je dvouslabiční chlapecké jméno hebrejského původu, znamená: Můj soudce je můj pán. Danielův etnický původ zahrnuje: Skoty, Švédy, Švýcary, Hebrejce, Angličany/Velšany, Francouze, Němce a Hispánce. Jeho náboženské spojení je biblické.


Joyce je jednoslabičné pohlavně nerozlišené jméno latinského původu, znamená: Být veselý; Potěšení.

Faith je jednoslabičné dívčí jméno latinského původu, znamená: Víra; Důvěra; Poctivost; Věření.

Riley je dvouslabičné pohlavně nerozlišené jméno staro-anglicko/ gaelského původu, znamená: Z žitné louky; Odvážný; Statečný.

William (Spikovo jméno předtím, než se stal upírem) je dvouslabičné chlapecké jméno teutonského (germánského) původu a znamená: Předurčený ochránce; Přilba. Williamovy etnické kořeny zahrnují: Iry, Skoty a Angličany/Velšany.

Drusilla
je ženské jméno odvozené z řeckého jména Drousille, které se překládá jako "naivně důvěřivý". Slovo označuje "rosu, vláhu, čistou vodu"; a v přeneseném významu je to něco, co je něžné, křehké, mladé. Francouzsky - Drusille; Německy - Drusille; Italsky - Drusilla; Latinsky - Drusilla.

Amy je dvouslabičné dívčí jméno latinsko/francouzského původu, znamená: Drahá; Milovaná. Etnické kořeny spadají k Angličanům/ Velšanům.

Ethan (Rayne) je dvouslabičné chlapecké jméno hebrejského původu a znamená: Neústupný; Trvalý.

Gwendolen (Post) je velšské ženské jméno. Někdy se překládá jako "Paní poklony"; jiní jméno překládají jako"bíle-lemované."

Hank (Summers) je jednoslabičné chlapecké jméno teutonského (germánského) původu, znamená: Vládce jmění.

Gloria (Glory) je tříslabičné dívčí jméno latinského původu, znamená: Slavný; Nádherný; Skvělý.

Adam je dvouslabičné chlapecké jméno hebrejského původu a znamená: Země.

Warren je dvouslabičné chlapecké jméno teutonského/anglo-saského původu a znamená: Statečný strážce; věrný chránce.

Jonathan je tříslabičné chlapecké jméno hebrejského původu, znamená: Pán je milosrdný; Boží dar.

Andrew je dvouslabičné chlapecké jméno řeckého původu, znamená: Mužný; Statečný; se Sílou.

Konec světa... už zase?!

18. ledna 2011 v 19:24 | Spiffy
Konec světa sebou přináší něco... při čemž se tají dech... hrůza... panika… šok... ale pro Scooby gang je to všechno tak nějak rutina.

Giles: Je to konec světa.
Buffy, Willow a Alex: Už zase?!

Chyby v BtVS - 7.série

16. ledna 2011 v 12:14 | Spiffy
7.01 Lessons

» Během bojové scény má Buffy tenisky - ale předtím a po této scéně nosí boty na vysokém podpatku. [28.09]

» Na tuto chybu upozornil sám Joss Whedon. Buffyiny šaty nemají nikde žádnou kapsu… i přesto si Buffy dá mobil do zadní kapsy u kalhot. Několik záběrů pak drží ruce za zády a když se otočí, je mobil pryč. [31.15]

» V závěrečné scéně, když se starosta mění v Drusillu, hladí První Zlo Spika po tváři. Ale jak se později dozvíme, První Zlo se nemůže ničeho dotknout. [38.17]

Chyby v BtVS - 6.série

16. ledna 2011 v 12:11 | Spiffy
6.01 Bargaining I

» Proč má během lovu upírů kolík jen Anya a Buffybot? Ostatní jsou neozbrojení. [02.02]

» Kdo dohlíží na Dawn, když je celá parta na hlídce? V předchozích dílech i ve většině následujících je vždy někdo z party požádán, aby s Dawn zůstal doma. [02.03]

» Během záběru, ve kterém Willow stojí na vrcholku krypty, můžeme v pravé části obrazovky zahlédnout část kamery. [03.03]

» Proč parta pořizovala Buffy tak nápadný náhrobek (Buffy, která mnohokrát zachránila svět), když chtěli, aby se o její smrti nikdo nedozvěděl? [39.55]

» Představa, že by se silný a početný gang démonů na motorkách vyhýbal Sunnydale jen proto, že tam žije přemožitelka je dost nereálná. Podle této logiky by město bylo démonů a upírů prosté, zvlášť pokud se pohybují sami, protože by se všichni Buffy báli. [41.31]

Chyby v BtVS - 5.série

16. ledna 2011 v 12:05 | Spiffy
5.01 Buffy vs. Dracula

» Buffy a Joyce doveřečely. Joyce má před sebou talíř. V dalším záběru talíř zmizí a je nahrazen velkou miskou, která se předtím nacházela uprostřed stolu. [06.35]

» Na konci tohoto dílu si Buffy promlouvá s Gilesem. Buffy má kolem zápěstí zlatý náramek. V dalším záběru si Buffy stoupne a náramek nemá. Poté jí kamera zabere zezadu a náramek je opět na místě. [38.17]


 
 

Reklama