Láska bolí (Love Hurts)

22.díl - Válka (War)

24. března 2011 v 12:31 | Spiffy

Přemožitelka se zlatými vlasy a smaragdově zelenýma očima seděla na parapetu, byla nervózní. Cítila, že závěrečný boj je už blízko a to ji děsilo. Nejen to proroctví, nejen to, že má při tom boji zemřít. Bála se toho, že se něco stane ostatním a... Spikovi. Bála se, že je nedokáže ochránit a někdo zemře - zase. Jenže po už tolika apokalypsách věděla, že žádná z nich se neobejde bez mrtvých, to bylo pravidlo. Ale proč umírali zrovna její blízcí? Nechápala podstatu tohohle zákona, až se ji snažila chápat sebevíc. Nechápala to, proč se Angel zamiloval do Faith. Začala si nervózně žmoulat límec od svetru. Proč o tom vlastně přemýšlí? Přece miluje Spika, čeká s ním dítě, tak o co jde? Rychle zahnala ty prapodivné myšlenky a znovu se zadívala ven. Zdálo se, že je klid. Ano, klid, ale klid před bouří. Rozmrzele vstala od okna a šla na chodbu. Rukama si objala paže rozhlédla se kolem sebe. Oči jí padly na Faithiny dveře od pokoje. Opatrně vzala za kliku. Soucitně se podívala na smutnou přemožitelku, schoulenou v klubíčku na posteli.

21.díl - Milování (Love)

16. března 2011 v 12:00 | Spiffy
Tenhle díl je krátký, není moc čas psát nějaké sáhoslouhé romány, tak se omlouvám. ;)
Spike vyšel z Faithina pokoje, s povzdychem se podíval na Buffy, která se opírala o zábradlí na chodbě a čekala, až vyjde ven.
,,Tak co? Jak je na tom? " Zeptala se ustaraně.
,,Nejspíš je jí líp, jen se z toho musí trošku vyspat," povzdychl si a podíval se na ni.
Buffy se na rtech začal tvořit spokojený úsměv.
,,Víš, že jsi hrozně roztomilý, když si děláš starosti?" Usmála se, chytila ho za košili a přitáhla si ho k sobě, zdlouhavě ho políbila.

20.díl - Hádky a zmatek (Quarrels And Confusion)

11. března 2011 v 22:22 | Spiffy


,,To není tvoje věc!" Zařval na Angela už poněkolikáté Spike. On si prostě nedá pokoj!
,,Že to není moje věc?! Buffyino bezpečí je věc všech v tomhle domě! Nejsi tu jedinej, kdo ji miluje, ty namyšlenej idiote!" Oplácel mu jeho dobrotu Angel. Byl z toho, že Buffy čeká dítě s jeho nepřítelem úplně mimo.
Spike se podíval směrem k Faith, která jejich hádku sledovala. Očividně jí nevadilo, co Angel říkal. Nebo to tak alespoň vypadalo.
,,Ale nemusíš s ní být na každým kroku!" Obrátil se zpátky k Angelovi.
,,To ty ale taky ne!"

19.díl - Proroctví (Prophecy)

9. března 2011 v 8:48 | Spiffy

Buffy seděla na parapetu okna ve svém pokoji a zamyšleně sledovala noční oblohu. Přemýšlela o tom, co se v předchozích dnech stalo. Především o tom ohromujícím zjištění, které jí tolik zlepšilo náladu. Jenže ještě to neřekla Spikovi... Netušila, jestli se mu to jen bojí říct, nebo jestli se bojí spíš toho, jak na to bude reagovat Angel. Jenže Angel je teď přeci s Faith, tak by mu to nemuselo tolik vadit.
,,Co tě trápí, lásko?" Ustaraně si ji změřil pohledem, políbil ji do vlasů a přejel jí přes paži.
Buffy se k němu otočila čelem, pohladila ho po tváři a dlouze políbila. Vždycky, když už byla odhodlaná mu to říct, nějaký hlas uvnitř jí řekl, že je na to ještě dost času.

18.díl - Díky lásce (With Love)

8. března 2011 v 10:54 | Spiffy

Ani nevěděla, jak se dostala do postele. Rozespale se protáhla a rozhlédla se po pokoji, který byl zalitý sluncem. A to ji zaskočilo - slunce? Spike! Rychle vyletěla z postele, ale zamotala se jí hlava, tak si raději sedla zase zpátky. Ulevilo se jí, když uslyšela Spikův hlas z chodby.
,,Prostě se naštvala a zabila ho, co chcete vědět víc?!" Vykřikl naštvaně a podíval se na Gilese, který na něj měl neustále nějaké otázky.
,,Jak ho zabila, proč pak upadla do bezvědomí?! Vždyť předtím ho nebyla pomalu schopna ani zranit, natož zabít!" Oplácel mu to Giles.

17.díl - Povinnost (Obligation)

3. března 2011 v 14:01 | Spiffy
Ti démoni mu dali pořádně do těla, když ho zkoušeli. A teď mu konečně dali ten kámen. Jen doufal, že to k něčemu bude. Byl rád, že mu Angel půjčil nějaké ty vymoženosti z W&H, protože už se nesmírně těšil za Buffy a bez toho úžasného tryskáče by se za ní tak rychle nedostal. Jenže ještě ho čekalo několik hodin cesty. Začínal si přát, aby tam někde našel i lékárničku, protože rány ho ještě dost silně bolely a pálily.

16.díl - Bolest (Pain)

28. února 2011 v 16:48 | Spiffy
,,Měli bychom mu ho dát. Úspěšně přeci složil všechny tři zkoušky," začal jeden démon a kývl směrem k odbarvenému upírovi v kaluži krve.
,,Jestliže mu ho dáme, předá ho přemožitelce," zavrčel ten druhý.
,,Jenže když přemožitelka nezachrání svět, tak svět skončí a půjde do pekla, což by znamenalo, že tam půjdeme i my!" Vykrucoval se ten první démon, což toho druhého přinutilo přiznat porážku.
,,Co s ním teď uděláme?" Zeptal se otráveně.
,,Nech ho ležet, až se probere, zařídíme to." Odpověděl chladně démon, neustále si prohlížel Spikovo bezvládné tělo.

15.díl - Pravdivé noční můry (True Nightmares)

27. února 2011 v 14:03 | Spiffy

Buffy stála uprostřed nějaké rozlehlé jeskyně. Před ní byl nějaký trůn nebo křeslo. Nemohla přesně určit kdo na něm seděl, ale věděla, že je to nějaký démon. Najednou se celou jeskyní ozval křik. A ona okamžitě poznala, komu patří.
,,Spiku," špitla s bolestí ve hlase.
Už se chtěla rozeběhnout tím směrem, odkud výkřik vycházel, pak se ale ve vchodu objevili dva mohutní upíři. Jeden z nich za sebou táhl i bezvládného Spika, který byl očividně jen sotva při vědomí.
,,Upíří duše, no jistě," prohlásil se smíchem démon, který seděl v tom křesle. ,,myslel jsem, že vydržíš víc, upíre. Tohle byla teprve první zkouška a ty jsi vyřízený!" Zvýšil hlas a vstal.

14.díl - Bez něj (Without)

23. února 2011 v 17:57 | Spiffy
Spike vyšel z domu, došel až k motorce, kterou měl před ním postavenou. Ještě se ohlédl. Doufal, že by snad Buffy ještě vyšla ven dveřmi a rozloučila se s ním. To mu ale přišlo krajně nepravděpodobné. Povzdychl si, už se chystal nasednout a rozjet se pryč, někam daleko kvůli další apokalypse. Pak se ale otevřely dveře domu a vyšla z nich Buffy. Spike se musel v duchu usmát. Tak přece ji vidí ještě před odjezdem.
Buffy se rozeběhla a skočila mu do náručí. Po tváři jí stekla další slza. A za ní další a další. Nemohla uvěřit tomu, že to dělá, ale zároveň ani tomu, že bude muset být bez něj - už zase!
Pohladil ji po jejích vlasech a nasál jejich neodolatelnou vůni. Tentokrát vonily po kokosu. Pevně ji objal a do vlasů ji políbil.

13.díl - Důvody (Reasons)

20. února 2011 v 15:11 | Spiffy
,,Super, takže aby jsme si to shrnuli: Neporazitelní jsou zastánci Prvního a až se jim podaří povraždit všechny přemožitelky, které byly při jeho poražení, První se vrátí ve své hmotné podobě," snažila se vstřebat všechny informace Buffy a nervózně pochodovala po obýváku.
,,A nezapomeň na toho obřího démona Lurose, taky fajn týpek," zašklebil se Spike a ležérně se opřel o béžovou zeď.
,,Jo, vážně hrozně příjemnej," přisvědčila Faith.
Spike se zvědavě podíval na Angela, který vedle ní stál a ruku měl položenou na jejím rameni. Něco mu snad uniklo?
,,Úžasnej... Gilesi, takže ten Luros nejde zabít, jo?" Nervózně si skousla spodní ret Kennedy.
,,Vlastně ano, jde zabít, ale jen jednou věcí, kterou nejspíš Buffy ve své sbírce zbraní nenajde," ušklíbl se a začal si leštit nové brýle. Ty předchozí se roztříštily při jeho výletu skrz okno.

12.díl - Jak tančit se smrtí (How to Dance With Dead)

16. února 2011 v 21:09 | Spiffy
Buffy ležela ve vyhřáté posteli a slunce ji začínalo pálit do tváří. Počkat... V posteli? Jak se tam dostala? Došlo jí to hned, jak vstala. Ještě na sobě měla jeho kožený kabát. Vzpoměla si, co se včera dělo. Nechápavě se rozhlédla po celém pokoji, ale Spike nikde nebyl. Nechtěla nijak začínat panikařit, ale moc se jí to nedařilo. Rychle seběhla dolů. Oddychla si, když viděla Spika, jak sedí na gauči a povídá si s Dawn. Giles seděl v křesle a v ruce držel nějakou knihu. Hned, jak zbystřil Buffyinu přítomnost přihmouřil oči, jestli vážně vidí to, co vidí.
Buffy si ani neuvědomila, že se nepřevlékla. Nervózně si skousla spodní ret a vyběhla zase zpátky. V zádech cítila Spikův sladký úsměv. Rychle vlezla do sprchy a nechala jemné kapky horké vody stékat po svém těle.

11.díl - Společně (Together)

12. února 2011 v 22:25 | Spiffy
Jen tak tak se mu ještě podařilo doběhnout do démonního baru. Ještě pár vteřin a asi by díky tomu otravnému slunci vzplanul.
,,Whisky," mávl na barmana, který kupodivu vypadal celkem normálně. Nejspíš to byl jen polodémon.
Ale jak mu to Buffy mohla udělat? Třeba to byla jen náhoda... Ne, to nejspíš ne. Zase mu ublížila. Zase ho využila a odkopla jako nepotřebný kus hadru. Možná by ho to nebolelo tak moc, kdyby mu řekla, že ho nemiluje. Tím si byl jistý.
V baru zůstal až do setmění, pak už neměl žádné peníze, tak jednoduše vstal, bar obešel a z police si vzal lahev bourbonu.
,,Hele, za to musíš zaplatit!" Vyjel na něj barman. Spika ale jeho názor očividně nezajímal. Napřáhl se a jednou ranou ho poslal do bezvědomí.
,,Jedinej, kdo by tu měl platit je ona!" Sykl a napil se. Všiml si, že pozornost všech v baru se začala upírat na něj. Fajn, bude rvačka. Pomyslel si a šibalsky se usmál na přítomné.

10.díl - Neživot (Non-life)

11. února 2011 v 20:35 | Spiffy
Buffy seděla vedle Spika a čekala, až se probudí. Willow už udělala kouzlo na vrácení duše, ale pořád se nic nedělo. Neprobouzel se, nejevil nejmenší známky (ne)života. A ona jen čekala. Nemyslela na to, jak moc je unavená, ani na to, jak velký má hlad. Jen chtěla vědět, že je a bude v pořádku. To byla teď její priorita.
Pevně mu stiskla ruku a pousmála se. A on jí stisk opětoval. Dech se jí zastavil a sledovala ho. Každý z jeho jedinečných pohybů. A když otevřel oči, dlouze se usmála a okamžitě ho objala.
,,Spiku," špitla. Byla tak hrozně ráda, že ji neopustil. A v té chvíli jí bylo naprosto ukradené, jestli je člověk, nebo ne. Teď by jí bylo jedno i to, jestli má duši, nebo ne. Hlavně, že byl s ní. Byl s ní a objímal ji. Byl s ní a dotýkal se jí.
,,Ahoj krásko," usmál se a pomalu se od ní odtáhl.
Buffy se topila v jeho nádherně modrých očích jako v oceánu. Mohla se v nich potápět a měla jistotu, že se neutopí.

9.díl - Proměněný (Transformed)

9. února 2011 v 23:00 | Spiffy
Buffy šla chodbou z domu. Jakoby chodba byla dlouhá několik tisíc kilometrů. Nemohla ho nechat zemřít. Tohle prostě nešlo... Musela něco udělat. Rozrazila dveře a nechala se ovát lehounkým větříkem. Neporazitelní byli očividně také připravení. Za Buffy se objevili Giles, Willow a Kennedy. Jediné Dawn bylo zakázano tam jít, měla za úkol hlídat Spika.
Zhluboka se nadechla, vydechla a seskočila z malých schodů, které ji dělily od boje. Pustila se do prvního Neporazitelného, který jí skřížil cestu. Udělala přemet, přitom jí ale vypadl meč z ruky. Rychle vyskočila na nohy a natáhla se po něm, v tu chvíli ji ale Neporazitelný chytil pod krkem a přitiskl k domu. Začala se vzpírat, ale to nepomohlo. Byla čím dál tím víc slabší. Rozhlédla se kolem sebe. Ani její přátelé na tom nebyli Bůh ví jak skvěle. Začínala se pomalu smiřovat s tím, že dnes umře. A Spike taky. Najednou se ale Neporazitelný rozpadl na prach a ona dopadla na zem, chytila se za krk a začala kašlat. Neměla sílu vzhlédnout do tváře svého zachránce.

8.díl - Na mnou smrt (On My Death)

29. ledna 2011 v 12:42 | Spiffy
Buffy se probudila až ráno. Spalo se jí nádherně, když věděla, že on ležel vedle ní. Ta noc byla prostě nezapomenutelná. Každou sekundu prožívala desetkrát víc než kdy předtím. Ale teď bylo něco špatně... On vedle ní neležel. Rozhlédla se kolem sebe. Zničeho nic se otevřely dveře a do nich vešel Spike.
,,Snídaně do postele," prohlásil s úsměvem na rtech a přímo pod nos jí naservíroval snídani.
,,Mmm, díky..." usmála se. Tímhle ji Spike docela dostal. Na snídani ale teď neměla ani pomyšlení. Jen si ho se zájmem prohlížela, jak si zase lehá k ní.
,,Tak jo lásko, ale vejce jsem nedělal už nějakej ten pátek," usmál se a Buffy vyprskla smíchy. Co se dá zkazit na míchaných vejcích? Po chvíli ale pochopila.

7.díl - Znovu smrtelník (Mortal Again)

26. ledna 2011 v 9:13 | Spiffy
Z Bůh ví jakého důvodu se zachvěla. Podívala se ven - stmívalo se. Její oči zase zabloudily k němu. A zase ty myšlenky... zase ty vzpomínky. Oklepala a zvedla se z pohovky.
,,Půjdu na hlídku," kvapně zamířila ke dveřím.
,,Jdu taky," nabídl se Spike a šel hned za ní. Nemohla mu říct ne, vlastně ani nechtěla.

6.díl - Touha (Desire)

16. ledna 2011 v 11:19 | Spiffy
Z pohledu Spika
Takhle jsem nepřemýšlel. Nikdy jsem takhle nepřemýšlel. Nikdy... Nikdy? Tohle bych mohl říct předtím než jsem dostal duši. Potom jsem takhle myslel pořád. Co když se jí něco stane? Co když ji nedokážu ochránit? Milovala mě? Ano, řekla to. Tenkrát v jeskyni, když jsem se rozpadl v prach. Neřekla to ale jen pro to, aby se necítila provinile? Nevěděl jsem to. A bál jsem se na to zeptat. Přesně tak, bál jsem se. Na přemýšlení o našem vztahu ale teď nebyl čas. Museli jsme se rozhodnout, jestli uděláme to kouzlo. Jestli budeme riskovat to, že se probudí Temná Willow. A Giles také říkal, že jsou k tomu potřeba nějaké zvláštní přísady, takže - další problém.

5.díl - V nebezpečí (In Danger)

15. ledna 2011 v 15:16 | Spiffy
Ještě večer mu obvázala krvácející ránu na rameni. Pořád si ji prohlížel. Nemohl z ní spustit oči. Ona sice věděla, že jí pozoruje, ale jen se usmívala. Sama se na něj chtěla podívat a dívat se na něj celé hodiny, ale pak se jen zvedla.
,,Půjdu si lehnout," řekla krátce, Spike přikývnul. Najednou jí ale začal zvonit mobil, vytáhla ho z kapsy: ,,Halo?" Řekla krátce, poznávala Gilesův hlas.
,,Buffy, ti upíři... oni," a bylo ticho. Nic. V mobilu bylo slyšet jen slabé tů, pípal na ohlášení toho, že hovor byl ukončen.
,,Giles...," špitla, podívala se na Spika a bez váhání vyběhla ven. Tak moc si vyčítala, že Gilese nechala odjet. Spike automaticky vyběhnul za ní, rychle jí chytil za teď chladnou ruku, čímž jí zastavil.
,,Co se stalo?" Jeho hlas ji uklidňoval. Byl jako léčivá bylina. Jen s ním se najednou cítila v bezpečí.

4.díl - Šťastná (Happy)

5. ledna 2011 v 20:17 | Spiffy
Buffy podepřela Spika, který v jednom kuse krvácel. Najednou na hřbitov vjelo obrovskou rychlostí černé Porshe, odrazilo upíry, kteří byli před nimi.
,,Gilesi?" Vyjekla nechápavě Buffy.
,,Nastupte si, rychle!" Křiknul na ně Giles z auta.
Spike odhodil jednoho upíra, který po nich šel a i s Buffy rychle skočil do auta. Giles šlápnul na plyn a rozjel se pryč. Buffy se podívala na Spika, z nějakého důvodu něchtěla, aby se mu něco stalo.
,,Jste v pořádku?" Zeptal se Giles bez toho, aby se na ně otočil.
,,Spike je zraněný," pípla Buffy, Spike se na ní tázavě podíval.
,,Přežiju to," pousmál se na ní, Giles dal oči vsloup a zastavil před jejím domem.
,,Gilesi, jak víte kde bydlím?" Nechápabě se na něj ušklíbla a vystoupila, ohlédla se, upíři za nimi naštěstí neběželi.

3.díl - Zase zpět (Back Again)

1. ledna 2011 v 16:24 | Spiffy
,,Buffy," špitnul krátce Spike. Když viděl, jak se na něj kouká, musel se na ni usmát.
,,Co je?" Vyšlo z Buffy potom, co zmerčila jeho úsměv.
,,Nic," řekl krátce a podíval se na ni. Pár chvil tam jen tak nehybně stáli. ,,Takže, co se děje?" Zeptal se po chvíli Spike a zahleděl se jí do zelených, pronikavých očí.
,,No, asi by jsme si o tom měli promluvit vevnitř," obrátila se a chystala se jít do obýváku.
,,Ehm, Buffy, já... Nemůžu vejít, když mě nepozveš," pousmála se a sáhnul na bariéru, která mu bránila ve vchodu do jejího domu.
,,No, tak... pojď dál, Spiku," ani se na něj neotočila, jakoby byla úplně omámená. Zavřel za sebou dveře a šel dál. Byla úplně vyvedená z míry sedla si na gauč, on se zastavil ve dveřích.
 
 

Reklama