7.série

7x22 Vyvolená (Chosen)

27. listopadu 2010 v 21:33 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Angel se líbají a pak si pohlédnou do očí. Angel přišel Buffy pomoci v boji proti Prvnímu, ale jeho vysvětlení přeruší Caleb, který stále ještě není mrtvý. Calebovi teče z očí a z nosu krev a rozzlobeně napadne Buffy. Buffy a Caleb spolu opět bojují. Buffy ukončí boj tím, že sekerou Caleba rozsekne na dvě půlky. Angel sebou přinesl amulet obrovské síly, ale neví přesně, jak funguje. Jediné co ví je, že ho musí mít na krku šampion. Angel chce zůstat a bojovat po Buffyině boku, ale Buffy ho požádá, aby se vrátil zpět do L.A. Vysvětlí mu, že musí vytvořit druhou válečnou frontu, kdyby ona selhala. Ale Angel ví, že pravým důvodem je Spike, protože ho z ní cítí. Buffy popře, že Spike by byl jejím přítelem, ale přizná se, že ho má v srdci. Angel nemá času na zbyt, a tak mizí ve tmě.

Buffy dojde domů, kde jí Dawn okamžitě nakopne do nohy za to, že jí chtěla dostat z města. Buffy se tázavě podívá na Alexe, ale ten jen řekne, že všechny Summersovi mají násilí v rodině. Buffy najde ve sklepě Spika, který má velmi špatnou náladu. Spike přizná Buffy, že jí viděl, jak se líbala s Angelem, ale Buffy nemá na žárlivé scény náladu a vytáhne amulet. Spike natáhne ruku, protože ví, že amulet je pro něj. Buffy nenápadně podotkne, že Faith je stále v jejím pokoji, a tak jí Spike poprosí, aby zůstala. Později leží Buffy vedle Spika a nemůže usnout, přemýšlí. Brzy se před ní objeví První v podobě Caleba. Znovu se uchýlí k proslovu "Já budu vládnout světu" ale Buffy se nebojí. Je otřesena až když se První promění do její podoby, stejné v každém detailu, jako by se Buffy dívala do zrcadla. První řekne Buffy, že bude žít osamocený život, a tak i zemře. Když První zmizí, Buffy si náhle uvědomí jednu věc "My vyhrajeme".

Buffy má nový plán, ke kterému potřebuje Willowinu pomoc. Gilesovi se tento nápad zamlouvá, ale Willow je nervózní. Bojí se toho, že nebude mít kontrolu nad sebou a kouzlem, které má provést, ale Kennedy slíbí, že na ní dohlédne. Tu noc si Alex a Giles začnou mapovat pozice pro následující bitvu, dokud nezjistíme, že hrají čarodějnickou hru s Andrewem, Amandou a chrápající Anyou. Druhý den se všichni odeberou do školy, jsou připraveni zabít vše, co se hýbe. Potencionální přemožitelky odcházejí do sklepa a nechávají partu osamotě. Dawn nechce říct své sestře sbohem, a tak beze slova odejde. Buffy, Willow, Alex a Giles diskutují o tom, co budou dělat po bitvě. Po chvíli se od nich Giles odpojí se slovy "Svět je definitivně odsouzen k záhubě" a odchází na svou pozici, kde bude bojovat s Robinem Woodem. Willow, Alex a Buffy se vydají druhým směrem a postupně se také rozdělí.

Přemožitelka dorazí ke Znaku, který už je obklopen potencionálními. Jedna po druhé se říznou do ruky a jejich krev otevře Znak. "Jdeme do Pekla" oznámí Faith a dívky mizí v podzemí, zatímco Willow za pomoci Kennedy připravuje kouzlo. Spike, Faith, Buffy a potencionální zírají do kaňonu plného UberVampů a doufají, že Willowino kouzlo rychle zabere. UberVAmpové si jich všimnou v okamžiku, kdy Willowino kouzlo začíná působit. Flashbackový záběr nám odhalí přesný plán Buffy. Willow má pomocí sekery učinit ze všech potencionálních Přemožitelek skutečné Přemožitelky. Energie ze sekery prochází Willow, poté dívkami v jeskyni a všemi potencionálními na světě a všechny začínají mít sílu Přemožitelky. Will se při kouzlu neproměnila ve zlou Willow, naopak její vlasy dostaly bílou barvu a vše kolem ní se rozjasnilo. Willow kouzlo dokončí a vysílená padne k zemi. Kennedy si vezme sekeru a odnáší ji do pekelné brány, kde nyní všechny dívky zabíjejí UberVampy jednoho po druhém.

Velká bitva úspěšně pokračuje, někteří UberVampové utíkají na povrch, kde se o ně má postarat zbytek party. Giles si vede dobře, ale Wooda jeden z UberVampů bodne do břicha. Bringeři mezitím napadnou Andrewa a Anyu. Andrew tento útok přežije, protože Anya za něj položí život. Když Buffy křičí na ostatní dívky pokyny, tak se za ní objeví UberVamp a probodne jí mečem. Buffy padne k zemi a okamžitě k ní přispěchá Faith. Buffy jí podá sekeru a zašeptá "Udrž řady". První si dělá srandu z Buffyina zranění, což donutí Buffy vstát a znovu bojovat. První si uvědomí, že to neměl dělat, a zmizí. Buffy teď za pomoci sekery vyřizuje jednoho UberVampa po druhém. Spike se opře o zeď jeskyně. Cítí, že amulet začíná působit. Z Amuletu něco vystřelí a prorazí strop. Dovnitř pronikne slunce, které dopadne na amulet a rozprostře sluneční světlo po celé jeskyni. UberVampové se jeden po druhém mění v prach. Jeskyně se začíná hroutit.

Všichni utíkají do přichystaného autobusu. Alex volá Anyino jméno, ale nevidí její mrtvé tělo, které leží mezi troskami. Buffy ještě zůstává se Spikem. Drží ho za ruku a jejich propojené ruce začnou hořet. Spike musí zůstat, cítí to ve své duši. "Miluji tě" řekne Buffy, a Spike odpoví "Ne, nemiluješ, ale děkuji, že jsi to řekla." Pak pošle Buffy pryč a pomalu se začíná měnit v prach. Brána Pekla se začíná hroutit a bere sebou celé město.

Buffy vybíhá na střechu budovy a po střechách pronásleduje autobus. Střechy za ní mizí v propasti a Buffy se konečně podaří seskočit na střechu autobusu. Autobus ujíždí městem co nejvyšší rychlostí. Když se dostane do bezpečné vzdálenosti, zastaví. Buffy sleduje kráter, který zbyl po Sunnydale. Giles se nechápavě zeptá, co zničilo Bránu Pekla a Buffy odpoví, že to byl Spike. Andrew vysvětlí Alexovi, jak mu Anya zachránila život, což pro Alexe není žádným překvapením. Wood je vážně zraněný, ale bude v pořádku, což Faith přivítá s nadšením. Giles, Dawn, Willow, Faith, Alex a Buffy zírají do míst, kde kdysi bývalo Sunnydale. Zachránili svět a změnili ho. Jejich dalším úkolem je najít nové Přemožitelky. Buffy už není jediná Vyvolená, už není sama. Dawn se jí zeptá "A co teď budeš dělat?" Buffyinu tvář ozařuje slunce a Buffy se usmívá.

↓Fotky↓

7x21 Konec dnů (End of days)

27. listopadu 2010 v 21:09 | Spiffy
Obrázek
Caleb je šokován, když Buffy lehce vytáhne sekeru z kamene a usměje se na něj. Chce jí zastavit, ale První mu řekne, aby ji nechal jít. Přemožitelka teď bude mít jiné starosti, než jak zabít Caleba. Faith totiž udělala "bum". Buffy se na Prvního nedůvěřivě podívá, ale ihned se rozeběhne na pomoc Faith a ostatním. Bomba v kanále vybuchla. Potencionální přemožitelky, které přežily se snaží vytáhnout Faith z trosek. Pak se ale ozve vrčení. Dívky se vydají na útěk a sebou nesou Faith, která je v bezvědomí. Za nimi se objeví jeden UberVamp, kterého následují další dva. Dívky se shromáždí v rohu a bojácně se dívají na upíry, kteří si je obhlížejí.

Mezitím se v domě Summersových snaží všichni ukořistit co nejvíc potravin, které Andrew přinesl z obchodu. Alex, Anya a Willow se vracejí ze své mise, při které měli najít Buffy. Willowino lokalizační kouzlo zaměřilo dům, ve kterém ale už nikdo nebyl. UberVampové se chystají k útoku, když v tom stropem propadne Buffy a všechny UberVampy za pomoci své supersekery promění v prach. Všechny se vrátí do domu a Buffy se jich zeptá, jestli chtějí, aby na ně znovu dohlížela. Dívky obviňují Faith z toho, že je zavedla do pasti, ale Buffy Faith brání a tvrdí, že stejnou chybu mohla udělat také.

Zatímco se Faith uzdravuje, Giles, Buffy a Willow potřebují najít nějaké informace o sekeře. Buffy cítí sílu, která vychází ze sekery, ale Will ne. Dojde jim, že to musí být zbraň určená Přemožitelce. Mezitím Anya a Andrew ošetřují zraněné. Rozhodnou se zajet do nemocnice, která bude stejně liduprázdná jako obchod a pobrat nějaké obvazy a ostatní lékárenské věci. Willow o sekeře stále nemá žádné informace, ale zjistí, že vinný sklep, kde Buffy sekeru sebrala, byl kdysi Pohanským klášterem. Giles jí doporučí, aby hledala pohřebiště těchto pohanů. Možná by jim to pomohlo zjistit něco o Buffyině nové zbrani.

Na Buffyino přání Alex uspí Dawn chloroformem a strčí jí do auta. Buffy si přeje, aby Dawn byla stranou od nebezpečí. Caleb je naštvaný, že mu Buffy ukradla sekeru. První se ho snaží uklidnit a na důkaz své přízně se s Calebem spojí, a Caleb se tak stane daleko mocnějším. Mají v plánu vytvořit nový svět, ve kterém bude První v každém - muži, ženě i dítěti. Spike navštíví Buffy u ní doma a snaží se chovat tak, jako by se minulou noc nic nestalo. Buffy se na něj naštve a vysvětlí mu, že tuhle sekeru získala jen díky němu. To on jí dal sílu. Spike se jí nakonec přizná, že to byla nejlepší noc, jakou když ve svém dlouhém životě zažil a nikdy si nepřipadal k někomu tak blízký.

Andrew a Anya jsou v nemocnici a berou si potřebné věci k vyléčení poraněných dívek. Andrew zjistí, že Anya má lidi opravdu ráda. Anya mu pohrozí smrtí, jestli to někomu prozradí. Andrew si je jistý, že nadcházející bitvu nepřežije, ale chce se jí zúčastnit. Takže si začnou svou vlastní bitvu - jezdí na invalidních vozících po vylidněných chodbách. S Willowinou pomocí najde Buffy za hřbitovem hrobku, která má spojitost se sekerou. Když do ní vejde, narazí na nějakou starou ženu. Žena jí prozradí, že byla jedna z mnoha, která vytvořila tuto sekeru než byla uvězněna do kamene. Sekera byla vytvořena ze znalostí pozorovatelů, což vysvětluje proč o její existenci Giles nic nevěděl. Když ještě nebyli pozorovatelé, byly to ony, kdo chránil Přemožitelky. "Pravděpodobně toto zlo porazíš" řekne "Jedním způsobem nebo druhým, ale konec už je opravdu blízko". V tu chvíli jí někdo zlomí vaz. Je to Caleb.

Dawn, která jede v autě s Alexem, se probouzí. Když si uvědomí, že ji Alex odváží z města, vytáhne paralyzér a jednou elektrickou ranou pošle Alexe do bezvědomí. Otočí auto a zamíří zpět do Sunnydale. Caleb a Buffy spolu bojují. Caleb je však po svém spojení s Prvním velmi silný a vypadá to, že přemožitelku porazí. Caleb dostane Buffy na zem a chystá se jí její sekerou rozseknout. Najednou se odněkud objeví pěst, která Caleba pošle k zemi. Je to Angel. Pomůže Buffy vstát a nabídne jí, že Caleba vyřídí, ale Buffy ví, že to musí udělat sama. Buffy s Calebem bojuje a Angel ji s radostí pozoruje. Buffy sekne Caleba do břicha a Caleb padne k zemi. Angel se usměje a řekne "A teď bys mi mohla ukázat, jak ráda mě vidíš." Buffy udělá krok k Angelovi a začnou se líbat. Spike, který nevypadá zrovna nadšeně, je ze stínu pyramidy sleduje a První v podobě Buffy stojí vedle něj. První mu do ucha zašeptá "Ta děvka"!

7x20 Dotýkat se (Touched)

27. listopadu 2010 v 21:07 | Spiffy
Obrázek
Poté co odešla Buffy, panuje v domě Summersových chaos. Každý má svůj názor a všichni se navzájem překřikují, dokud se velení neujme Faith. Všem doporučí, aby se šli alespoň na chvíli vyspat. Náhle všechna světla ve městě zhasnou a v domě vypukne panika. Buffy jde temnou uličkou a vejde do opuštěného domu. Jenže jak po chvíli zjistí není tak opuštěný, jak si myslela a narazí do majitele s kulovnicí. Muž je nervózní z Buffyina nedostatku zájmu a raději uteče pryč, když ho Buffy lehce odzbrojí. Příští den se koná v domě skupinová schůze a Faith si vše bere na starost. Rozhodne se, že zkusí zjistit něco od Bringerů (posluhovačů Prvního). Večer se Kennedy prochází po městě, dělá návnadu. Bringer na sebe nenechá dlouho čekat a zaútočí na ni. Jenže Bringera obstoupí skupina potencionálních přemožitelek a Giles ho pomocí lasa odtáhne do domu. Bohužel, jak později zjistí, Bringer nemá ani jazyk, takže s výslechem to moc horké nebude. Naštěstí Dawn najde kouzlo, které by jim mělo pomoci v komunikaci s ním.

Andrew a Spike přijedou ze svého výletu z Gilroy. Spike se velice naštve, když přijde na to, že Buffy byla vyhnána a začne se prát s Faith. Nakonec Spike ustoupí a rozhodne se vypátrat Buffy sám pomocí svého upírského čichu. Willow vysloví kouzlo, které našla Dawn a všichni se zdají být zklamaní, když se nic neděje. Ale jen do té doby, kdy Bringer promluví skrz Andrewa. Řekne jim, že Bringerové staví arzenál a bez většího zájmu sledují úsilí děvčat. "Budeme se smát, když budete umírat" přidá k tomu ještě Bringer. To Gilese už vytočí a rozřízne Bringerovi hrdlo. Kouzlo přestane účinkovat a Andrew se vzpamatuje, úzkostlivě si tře svůj krk.

Spike najde Buffy, jak spí v posteli v cizím domě. Je emočně zničená a nevnímá Spikovo úsilí ji přesvědčit, aby se vrátila domů a znovu získala své postavení vůdce. Spike se jí svěří, že si také myslí, že Caleb ve vinném sklepě něco skrývá, ale Buffy ztratila veškerou vůli bojovat. Faith a Giles přemýšlí nad posledními slovy zesnulého Bringera a zkouší zjistit, kde by mohla být umístěna ona zmíněná zbrojovka. Dojdou k závěru, že bude pod zemí v kanálech na předměstí města. Později, Faith jde nahoru si odpočinout, ale v pokoji narazí na Prvního v podobě starosty Wilkinse. Ten jí varuje, že nepřátelství mezi ní a Buffy nikdy nezmizelo a nakonec způsobí jejich konec. Jeho argumenty otřesou Faith do hloubi duše, zvlášť když ji Wilkins ujistí, že ji vždy velmi miloval.

V cizím domě, Buffy lituje, že si odmítala vytvořit s potencionálními přemožitelkami hlubší vztah a zahrne do toho i Spika. Ale Spikovi to nevadí. Připustí, že ji miluje kvůli tomu, kým ona je a souhlasí se vším, co dělá. Buffy ho poprosí, aby si k ní lehl do postele a objal ji. Spike tak učiní. Oba dva leží přitulení k sobě, oči mají dokořán a Spike něžně hladí Buffyiny vlasy. Wood jde za Faith nahoru, aby si s ní promluvil. Jakmile vejde do pokoje, starosta zmizí a Faith zůstane strnule stát, je zmatená z jeho slov. Svěří se Woodovi, s kým před chvílí mluvila a zeptá se ho, zda První mluví pravdu. Wood jí řekne, že mu První nelhal a asi to nemá ani zapotřebí. Snaží se jen najít nějakou slabou stránku člověka. Najednou mezi Woodem a Faith začne jiskřit sexuální napětí, Faith jde k němu blíž a políbí ho, Wood její polibek opětuje.

Faith a Wood padnou do postele a dál se vášnivě líbají. Láska je všude ve vzduchu. Kennedy a Willow zůstali ve svém pokoji sami a Kennedy Willow přesvědčí, aby se uvolnila. Kennedy ji začne líbat a Willow se nejistě poddává. Stejně tak Anya a Alex se na sebe vrhnou u zmrzliny v kuchyni a v milování pokračují na zemi. Buffy a Spike spí přitulení v posteli, oba dva jsou oblečení a vyzařuje z nich důvěra a klid. Druhý den ráno, Andrew všechny informuje o nápise, který on a Spike našel. Ustaraná Faith pošle některé z gangu, aby šli najít Buffy. Zbytek jde hledat Bringery skrytý arzenál.

Spike se vzbudí v posteli sám. Na polštáři mu nechala Buffy vzkaz, že šla do vinného sklepu, aby zjistila, co Caleb ukrývá. Díky Spikovi nalezla svou starou vnitřní sílu. Jakmile přijde Buffy do sklepa, Caleb na ni zaútočí. Mezitím jdou Faith a děvčata do kanálu, kde narazí na několik Bringerů, které se jim podaří zneškodnit. Faith pokračuje v hledání, má pocit, že něco přehlédly. Buffy se snadno vyhýbá Calebovým ranám, což Caleba značně rozzuří. Buffy se podaří vklouznout do nezavřených dvířek v podlaze a spadne do podzemní komory. Vypadá to jako by se tam Bringerové snažili něco dostat ze skály. Když Buffy uvidí, co je ve skále, široce se usměje. Ví, že našla předmět, který hledala - zvláštní sekeru, kterou před ní chtěli První s Calebem skrýt. Faith také nalezla to, co hledala - je to bomba ukrytá v dřevěné skříňce a odpočítává 8, 7, 6…

↓Fotky↓

7x19 Opuštěná (Empty places)

27. listopadu 2010 v 21:03 | Spiffy
Obrázek
V Sunnydale dochází k emigraci. Všichni občané města si balí věci, dávají je do aut a odjíždějí, včetně Clema, který se za pomalé jízdy městem loučí s Buffy. Ale místo toho, aby ji povzbudil, tak jí řekne, že by pro ni bylo nejlepší, kdyby také odjela. Za pomoci kouzla vyhledá Willow policejní záznamy o Calebovi, které by mohly pomoci Gilesovi s bádáním. Pak zamíří do nemocnice, kde leží Alex s poraněným okem. Willow se snaží Alexe povzbudit, ale Buffy se cítí vinná, a tak radši odejde. Anya a Andrew dávají skupinovou lekci potencionálním přemožitelkám o démonech a Bráně pekla, ale nikdo nedává pozor. Všichni se cítí zbytečně a poraženě. Buffy se zastaví doma, prohlédne si záznamy, které Willow získala, a zase odejde.

Buffy míří do školy, kde si chce vyzvednou zbytek svých věcí. Škola je také liduprázdná. Buffy dojde ke svému stolu, kde si začne prohlížet fotku sebe, Willow a Alexe z dřívějších let. V tu chvíli se objeví Caleb a začne jí říkat, že je slabá. Když vyhrožuje, že bude muset Alexovi vypíchnout ještě druhé oko, Buffy ho praští a on jí prohodí skleněným oknem na chodbu. Caleb se otočí a odchází. Buffy leží na zemi mezi střepy v bezvědomí.

Zpět doma, Giles pozná Calebovu fotku v policejních záznamech ze Severní Californie a vyšle Spika a Andrewa, aby zjistili něco víc. Když odejdou, tak Faith dostane nápad - vezme holky večer do města. Polámaná Buffy přijde domů. Dům je ale prázdný a jediný, kdo je doma, je Giles. Jejich rozhovor se stočí na Spika. Buffy si je jistá, že ho Giles poslal na průzkum, a doufá, že ho někdo zabije. Naštve se ještě víc, když zjistí, že Faith vzala holky do Bronzu, aby se pobavily.

Jsme v Bronzu, potencionální si užívají, protože jsou jediné, kdo zůstal v Sunnydale. Faith divoce tančí, ale je přerušena čtyřmi policisty, kteří jí chtějí znovu zavřít. Faith s nimi jde ven, kde ji policisté srazí na zem a namíří na ni zbraně. Zatímco se je Faith snaží vyřídit, další policista se zbraní drží ostatní potencionální v Bronzu. Nakonec se na něj všechny vrhnou a vyřídí ho. Potencionální vyběhnou ven a zachrání tak Faith před policisty. V tu chvíli se objeví Buffy a pošle potencionální domů. Obviní Faith z toho, že zavedla tyhle děti do nebezpečí. Faith jí opraví a řekne, že už to nejsou děti a že Buffy je zavedla do nebezpečí, když musely jít na vinici za Calebem. To Buffy naštve, pošle jednou ránou Faith k zemi a odejde.

Spike a Andrew jedou na motorce do Gilroy. Když dorazí do kaple, je Andrew napaden zahalenou osobou, která vypadá jako Bringer. Naštěstí se z něj vyklube jen obyčejný kněz, kterého Spike využije jako zdroj informací. Kněz tvrdí, že Caleb přišel najít nějaký nápis, o kterém ostatní knězi vůbec nevěděli. Když ho Caleb našel, tak do kněze vypálil znak z prstenu a ostatní zabil. Kněz ukáže Spikovi nápis ve skryté místnosti.
Alex přijede z nemocnice domů a všichni ho zdraví, ale není to moc nadšený dav. Buffy vystoupí a řekne, že má plán: musí se vrátit na vinici a porazit Caleba. Buffy věří, že Caleb ve vinici ukrývá něco mocného, a že do Sunnydale nepřišel kvůli Bráně Pekla nebo Znaku. Všichni tento plán zamítnou s tím, že na vinici znovu nepůjdou, dokud nebudou mít přesvědčivý důkaz. Všichni sdílí Anyin názor, že je to šílenství, ale Buffy je tak posedlá porážkou Caleba, že jinou možnost nevidí. Potencionální se spojí a chtějí, aby je vedla Faith. Buffy nechce věřit tomu, že po sedmi letech jí její přátelé a rodina nevěří. Řekne jim, že nezůstane, aby viděla, jak je Faith vede na smrt. Dawn vstane, dá jí pusu na rozloučenou a odpoví "Pak tu nemůžeš zůstat." Buffy vyjde poraženecky ze svého domu. Faith ji dostihne na verandě a poví jí, že to není to, co by sama chtěla. Buffy jí chápe a řekne, že jejich životy jsou nyní v jejích rukách. Buffy s pláčem odchází z domu.

7x18 Děvky (Dirty girls)

27. listopadu 2010 v 21:01 | Spiffy
Obrázek
Potencionální přemožitelka Shannon běží lesem, je pronásledována Bringery. Vběhne na silnici, kde zastaví auto. V něm sedí kněz, který jí slíbí, že jí vezme do Sunnydale. Když už jsou chvíli na cestě, kněz jménem Caleb začne náhle mluvit o tom, že Shannon je jen děvka bez duše a Bringeři jsou jeho věrní "chlapci". V tu chvíli si Shannon uvědomí, v jakém nebezpečí se ocitla. Caleb si nahřeje prsten zapalovačem a přirazí ho Shannon na krk. Pošeptá jí zprávu, kterou má vzkázat té pravé a jediné Přemožitelce, pak jí bodne do břicha a vyhodí na silnici. Auto, které jelo za nimi, zastaví. Ven vystoupí Willow a běží ke zraněné dívce. Z auta ještě vystoupí jeden pasažér - Faith a společně s Willow vezmou dívku do nemocnice.

Faith je naštvaná, protože jí nikdo neřekl, že potencionální Přemožitelky umírají a Willow jí zase řekne, že si myslela, že Faith bude ve vězení v bezpečí. Faith však nebyla - někdo na ni ve vězení zaútočil nožem. Faith řekne Willow, aby zůstala v nemocnici se Shannon, ona se zatím půjde porozhlédnout ven. Na hřbitově se dostane Faith do rvačky se Spikem, protože nechce uvěřit tomu, že se stal dobrým upírem. Chvilku si nadávají a mlátí se, než je Buffy vyruší tím, že pěstí do čelisti srazí Faith k zemi. Když si vše vysvětlí, zamíří společně domů, kde není nikdo nadšený z Faithina návratu.

Mezitím ve vinném sklepě, kněz Caleb drží sklenici vína a povídá si s Prvním v podobě Buffy. On je ten, který žene Bringery proti potencionálním Přemožitelkám a také stojí za zničením Rady Pozorovatelů. Na Sunnydaleské střední, Buffy a ředitel Wood si snaží vysvětlit jejich předchozí hádku ohledně Spika a Buffy dostane padáka. Wood jí nechce odtahovat od jejího poslání. Faith a Spike sedí na posteli ve sklepě a kouří cigaretu. Jejich zajímavý rozhovor přeruší Buffy, která nevypadá moc šťastně, že je vidí spolu na Spikově posteli. Trapné ticho přeruší Willowino zavolání - Shannon se probrala.

Na nemocniční posteli odhalí Shannon znak Calebova prstenu a doručí Buffy vzkaz "Mám něco, co ti patří". Buffy se rozhodne dát dohromady armádu potencionálních a najít Calebův úkryt. Nikdo s jejím rozhodnutím nesouhlasí a všichni si myslí, že kněz lže. Ale Buffy si stojí za svým. Zatímco Alex připravuje vše na boj, Buffy a Faith sledují Bringery, kteří procházejí lesem. Zavedou je až k vinnnému sklípku. Buffy a Faith se vrátí domů pro bojovnice. Tam mezitím panuje ošemetná nálada, potencionální si myslí, že Buffy chce jen ohrozit jejich životy. Buffy si pak tajně vyslechne Alexův proslov o tom, jak jí ve všem podporuje a věří ji a Buffy je dojata k slzám.

Když skupina potencionálních dorazí na vinici, Buffy je rozdělí na dvě skupiny. Jedna skupina jde s ní a s Faith do sklípku a druhá zůstává s Alexem. Uvnitř sklípku propukne zuřivý boj mezi potencionálními a Bringery. Dívky si vedou docela dobře, dokud Caleb nezaútočí na Buffy. Jednou ranou jí pošle přes celou místnost. Situace se vyhrotí, když Caleb začne zabíjet jednu dívku za druhou a v tu chvíli zasáhne Alex. Volá na všechny, aby se stáhly. Jak všichni utíkají pryč, Caleb chytne Alexe a zeptá se ho "Ty jsi ten, který vše vidí, že jo?". Kněz palcem vydloubne Alexovi oko a Alex zakřičí bolestí. Spike odtrhne Caleba od Alexe zrovna, když se ho kněz chystá oslepit úplně. Všichni utečou, ale většina je zraněna. Armáda je zničena. Jsme v nemocnici. Alex a několik dalších potencionálních leží na lůžkách. Caleb stále pokračuje v rozhovoru s Prvním, který má podobu Buffy, zatímco pravá Buffy mizí v nočních ulicích Sunnydale.

↓Fotky↓

7x17 Lži mých rodičů (Lies my parents told me)

27. listopadu 2010 v 20:59 | Spiffy
Obrázek
Ocitáme se v New York City, je rok 1977. Sleduje boj černošské Přemožitelky Nikky se Spikem. Pětiletý syn Přemožitelky jí sleduje zpoza lavičky. Spike boj vzdá a uteče. Přemožitelka potom vysvětluje svému synovi, že s ní nemůže stále být. Jejím posláním je zabíjet upíry, a musí bojovat sama. Jsme v přítomnosti. Syn převzal povinnosti matky - zabíjí upíry. Robin Wood nesnáší Spika a jeho snem je pomstít smrt své matky.

Později se Wood seznámí s Gilesem a Buffy ho poučuje o minulosti Spika, jeho duši, čipu, spouštěči, který mu do hlavy implantoval První… Giles je znepokojen, že spouštěč stále funguje, a tak přinese něco, co by mohlo pomoci. Je to Prokaryotický kámen, který má být s Willowinou pomocí implantován do Spikova mozku. Kámen má působit jako terapie - vyřadí spouštěč z činnosti tak, že odemkne Spikovi vzpomínky. Když se Spikovi dostane kámen do hlavy, začne vzpomínat na... Londýn, 1880. William (dnes známý jako Spike) recituje básně své matce, Anne, která chválí jeho talent. William svou matku velice miluje, ale znepokojuje ho její nemoc, kterou je asi tuberkulóza. Když Anne přestane kašlat, tak si k ní William sedne a ona mu začne zpívat. Tuto píseň si První vybral jako spouštěč.

V přítomnosti, Spike se probere ze vzpomínek a pod vlivem písně zničí všechen nábytek kolem sebe. Giles si je jistý, že jsou tu i jiné události, které ho svazují, ale v tu chvíli se Spikovi začne znovu něco vybavovat. On (už proměněný v upíra) a Drusilla navštíví Williamův dům, Dru je šokovaná, když zjistí, že William chce svou matku proměnit také v upíra, aby mohli být spolu všichni tři. "Bude to bolet jen chvíli" zašeptá William a kousne svou milovanou matku do krku. Wood využije příležitosti a snaží se Gilese přesvědčit, že všem by bylo lépe, kdyby byl Spike mrtvý. Potřebuje jen dostat Buffy na chvíli z domu, Giles s tímto plánem překvapivě souhlasí.

Robin pozve Spika do své "pracovny", kde jsou všechny zdi pokryté kříži. Spike si nejprve myslí, že mu chce pomoci se spouštěčem. Vše mu dojde, až když mu Robin řekne, že mu zabil matku. Robin zmáčkne klávesu u svého počítače a ozve se píseň, kterou Spikovi zpívala jeho matka. Spike nasadí upíří tvář. William se dívá na svou matku, která se stala čerstvým upírem, je plná síly a vitality. Ale něco se změnilo. Už to není milující matka, ale žena, která mu vyčítá svou péči o něj a těší se na dobu, kdy se ho konečně zbaví. William je zděšen. Vše se vystupňuje, když se ho pokusí políbit. Zničený William jí odstrkuje a snaží se bránit. "Je mi to líto" zašeptá a probodne jí. Anne se na něj ještě naposledy podívá a pak se změní v prach. Giles se snaží Buffy přesvědčit o tom, že těžká rozhodnutí mohou velmi ovlivnit nadcházející bitvu. Buffy s tím nesouhlasí a argumentuje, že celý svůj život dělá těžká rozhodnutí. Po chvíli si uvědomí, že se Giles snaží získat čas, aby mohl Wood zabít Spika. Buffy utíká Spikovi na pomoc.

Během Spikových vidin ho Wood mlátí. Když vize skončí, je skutečný Spike zpět. Wood nemá žádnou šanci proti Spikově síle. A Spike mu vysvětluje holá fakta o zabití Nikki - byli to přirození nepřátelé a není Spikova chyba, že opustila svého syna. Byla centrem Robinova světa, ale centrem Nikkina světa bylo zabíjení upírů, ne být matkou. Wood je naštvaný a Spike mu poděkuje za to, že mu pomohl se spouštěčem. Nyní si konečně uvědomil, že duše jeho matky byla přemožena démonem, ale její pravá duše ho opravdu milovala. Ještě jednou poděkuje Woodovi za pomoc a nasadí upíří tvář "Jen chci, abys to věděl než tě zabiju".

Buffy přibíhá k Woodově domu a vidí zmláceného Spika, jak odchází. Spike se na ni podívá a řekne "Zle se na mě podívá a zabiju ho". Buffy vysvětluje zraněnému Woodovi, že potřebují Spika do nadcházející bitvy, a jestli se o něco pokusí, tak nebude bránit Spikovi v tom, aby ho zabil. "Mise je to, na čem nám záleží". Giles jde za Buffy a snaží se jí vysvětlit, že zabití Spika mělo být ulehčením pro všechny. Stále se jí omlouvá, ale Buffy ho přeruší "Myslím, že jsi mě naučil vše, co potřebuji vědět" a zavře mu dveře před nosem.

↓Fotky↓

7x16 Pohádkář (Storyteller)

27. listopadu 2010 v 20:57 | Spiffy
Obrázek
Andrew sedí v překrásné místnosti, v krbu hoří oheň a on vypráví příběh s názvem "Buffy, Přemožitelka upírů." Jeho představy jsou přerušeny Anyou, která začne bušit na dveře koupelny. Širší pohled nám odhalí Andrewa, který sedí na sklopeném záchodě a natáčí se kamerou. Andrew se rozhodl zdokumentovat Buffyinu minulost i přítomnost. Jedinou osobu, kterou to nezajímá je samotná Buffy, která má teď víc starostí s UberVampy. Aby mohl Andrew vše lépe vysvětlit, namaluje si na velkou bílou tabuli náčrtek Sunnydale. Zatímco Buffy vykládá všem o UberVampech ze svého vidění, Andrew začíná svůj příběh a představí se jako "vůdce" Zlé Trojice. Pak nadšeně sleduje Willow a Kennedy, jak se líbají. Andrew také vzpomene na zlou Willow, a to jak jí lehce porazil.

Na Sunnydaleské střední se vše začíná vymykat kontrole. Lidé mizí, zrcadla mluví, studentům explodují hlavy. Něco se začíná probouzet k životu. Andrew sedí s Anyou a Alexem v obýváku a baví se o tom, jaké by měli výročí svatby. Alex začne mluvit o tom, jak to vše pokazil atd. Později si Anya i Alex uvědomí, že se stále milují. Zpět ve škole, Buffy a Wood našli zdroj problémů - Znak. Robin se na něj chce lépe podívat, ale dostane se až příliš blízko, a tak se projeví jeho vztek nad Spikem. Přizná, že Spike zabil jeho matku. Z tranzu se probere, až když se dostane do bezpečné vzdálenosti od Znaku.

Když Wood a Buffy dojdou domů, chytnou si Andrewa a žádají po něm, aby zavřel Znak, protože on je ten, který ho aktivoval. Ale vypadá to, že Buffy a Wood opustili školu příliš brzy. Ke Znaku přichází pět studentů, kteří si k němu klekají a Znak začíná zářit. Willow použije krystal, aby vytáhla z Andrewovi paměti, jak se dozvěděl o Znaku. Andrew je s Jonathanem zpět v Mexiku a poprvé vidí Warrena/Prvního. Jeho odměnou měla být nesmrtelnost. V Mexiku najde Andrew nůž, který je spojený se Znakem, a tím také později zabije Jonathana. Nůž schoval v Buffyině kuchyni. Buffy nůž najde a s Andrewem zamíří na Sunnydaleskou střední.

Když Buffy, Wood, Spike a Andrew dorazí, škola je totálně zdemolovaná. Všude plápolá oheň a zdi jsou posprejované. Nějaká banda studentů na ně zaútočí, ale Buffy a spol je lehce setřesou. Spike a Wood se postaví ke dveřím do sklepa, aby za Buffy a Andrewem nikdo nemohl. V této situaci se Wood pokusí zabít Spika, ale neuspěje. Přemožitelka chce dostat z Andrewa pravdu o vraždě Jonathana. Když dojdou ke Znaku, už tam na ně čeká pět Bringerů. Alex a Anya zatím leží nazí na Spikově lůžku. Anya vypadá jako "ještě jednou", ale Alex si není jistý, jestli udělali dobře.

Buffy Bringery porazí... ale pro Andrewa teprve skutečný boj začíná. Buffy mu prozradí, že se dozvěděla, že krev Znak otevře, ale i zavře a začne Andrewovi vyhrožovat nožem. Tím ho donutí se přiznat k vraždě a nakonec mu Buffy řekne, že si zaslouží trest. Andrew začne brečet a litovat svých činů. Když jeho slzy dopadnou na Znak, okamžitě přestane zářit. Zpět doma vypráví Andrew do kamery svůj skutečný příběh. O tom, jak zabil Jonathana a že další boj nepřežije, protože si to nezaslouží. Potom kameru vypne.

↓Fotky↓

7x15 Učinit (Get it done)

27. listopadu 2010 v 20:56 | Spiffy
Obrázek
Buffy se prochází domem a kontroluje všechny spící potencionální. V rohu uvidí plačící Chloe. Buffy k ní jde a v tu chvíli na ní skočí První Přemožitelka, která zakřičí "To nestačí." Poté se Buffy probudí. Anya a Spike jdou temnou uličkou a povídají si. Napadne je démon, kterého poslal D'Hoffryn, aby zabil Anyu. Spikovi se ho podaří pořádně zmlátit a spolu s Anyou utečou. Následující ráno se Buffy a ředitel Wood baví o špatném chování žáků na Sunnydaleské střední v posledních dnech. Buffy si je jistá, že je to způsobeno negativními vibracemi z Brány Pekla. Wood chce Buffy pomoci a tak jí dá tašku, která patřila jeho matce. Měla být dána Přemožitelce, která byla povolána, když jeho matka zemřela, ale Wood si jí schovával jako vzpomínku.

Buffy se rozhodne ukázat Woodovi, jakou práci opravdu dělá - tedy trénování potencionálních přemožitelek. V Buffyině domě potkají Andrewa, který vaří, Kennedy, která trénuje potencionální Přemožitelky a Willow, která shromažďuje zbraně. Ve sklepě se Wood setká se Spikem a chce se o něm dozvědět co nejvíc. Buffy a Dawn kontrolují večer potencionální a najdou oběšenou Chloe. Jak zírají na bezvládné tělo, objeví se První v podobě mrtvé Chloe a začne mluvit o tom, že nikdy nemůžou vyhrát. Buffy Chloe odřízne a jde jí pohřbít. Když se vrátí, tak vidí, že všechny potencionální jsou v obýváku a truchlí. Buffy je rozčilená a řekne, že Chloe byla slabá. Na Spika se zase oboří, že jeho proměna na milého jim moc nepomůže. Anyinými slovy to je proslov typu "Všichni zklamali, ale já…".

Buffy otevře zamčenou tašku od Wooda, ve které najde stínové loutky. Za pomoci knihy zjistí, že loutky mají vyprávět příběh o tom, jak byla zrozena První Přemožitelka. Parta připraví všechny ingredience a Dawn začne číst starý text. "Nejdříve byla země, démoni, muži a dívka. Muži připoutali dívku k zemi, aby bojovala s démony, ale aby všichni pochopili minulost, musí provést výměnu". Náhle se v pokoji otevře portál, Buffy se rozhodne jím projít a místo ní přijde obrovský démon s rohy. Démon všechny zmlátí a zmizí v ulicích. Nikdo netuší, kam se Buffy dostala, a tak se Willow rozhodne, že za pomoci magie otevře portál. Ale je tu ještě jeden problém, potřebují dostat démona, aby mohli provést výměnu a přivést tak Buffy zpět domů.

Buffy se ocitla na poušti, je sama. Po chvíli narazí na skupinu mužů, kteří jí vysvětlí, že jsou poslední ze strážců Brány Pekla a jen oni jí mohou dát sílu, aby porazila Zlo. Náhle jí jednou ranou pošlou do bezvědomí a připoutají k řetězům v tmavé jeskyni. Tito muži stáli za zrodem První Přemožitelky tím, že jí dali srdce démona a to samé chtějí udělat Buffy. Zatímco se Willow snaží znovu otevřít portál, Spike si oblékne svůj starý kožený kabát a chystá se zabít démona. Potká Wooda, který se ho zeptá, odkud ten kabát má. Spike jen řekne "New York". Willow se konečně podaří otevřít portál, ale jen za pomoci energie, kterou vysála z Anyi a Kennedy. Willow má opět černé oči a nedbá na ty dvě, které se zhroutily na zem.

Buffy pozoruje, jak se kolem ní formuje Zlo a pomalu do ní proniká. Naštěstí se jí podaří rozlomit řetězy a vysvobodit se. Poté všechny muže, jednoho po druhém, vyřídí. Poslední muž jí ještě stihne říci, že vše o co se snažili, bylo zničeno jejím chováním, ale Buffy se o to nestará. Muž se jí zeptá, jak chce zachránit svět, když nepřijala sílu, kterou jí nabízeli. Pak se dotkne Buffyina obličeje a tím jí přivodí vidění. V tu chvíli se portál otevře a Spike do něj hodí démona. Buffy je opět doma, obklopena svými přáteli.

Později, Kennedy je zaskočena tím, jak z ní Willow vysála všechnu energii. Willow se jí omlouvá a chce, aby Kennedy poznala, co magie skutečně obnáší. Kennedy to ale chce nechat na jindy a jde spát. Willow zajde za Buffy do jejího pokoje. Buffy je Willow vděčna, že ji přivedla zpět. Svěří se jí, že tu sílu od mužů měla asi přijmout. Willow to nechápe a zeptá se jí, co jí ten muž ukázal. Buffy se zhluboka nadechne a polkne ... a my pronikneme do její mysli - vidíme obrovskou armádu plně vyzbrojených a rozzuřených UverVampů.

7x14 První schůzka (First date)

27. listopadu 2010 v 20:55 | Spiffy
Obrázek
Giles všem vysvětluje, jak se mu podařilo přežít útok Bringera, který ho napadl sekerou před několika týdny. "Jeho instinkty a roky tréninku" mu zachránily život. Giles se od Buffy dozví, že zatímco byl s potencionálními tábořit, vyndala armáda Spikovi vadný čip, a to na její přání. Giles není zrovna nadšený a obává se o bezpečí potencionálních a samozřejmě i o bezpečí, ale také úsudku, své přemožitelky. Buffy ale věří, že Spike je dobrým člověkem, který potřebuje jen příležitost to dokázat.

Alex je na stavbě, kde potká velmi hezkou dívku Lissu, která ho požádá o radu, jaké lano si má koupit na přivázání kajaku. Alex ji s velkým nadšením pomůže a poté ji nabídne prohlídku stavby. Mezitím se Buffy rozhodne porozhlédnou ve Woodově kanceláři. Buffy jeho podivné chování (například lopatový incident ve sklepě) trochu znepokojuje. Robin Buffy v kanceláři přistihne a Buffy si vymyslí ne příliš vydařenou výmluvu. K jejímu překvapení ji Wood pozve na večeři a ona souhlasí. Když Buffy odejde, Wood vytáhne nástěnku, za kterou se skrývá hromada nožů a mečů. Přemýšlivě se podívá ke dveřím, kterými před chvíli odešla Buffy.

Buffy mluví s Willow o své nadcházejícím rande s nadřízeným a svěří se jí, že ví jen o třech důvodech, proč by s ní šel ven - 1) Myslí si, že je pěkná. 2) Chce jí povýšit. 3) Chce jí zabít. V kuchyni se Andrew lopotí s návodem a snaží se zapnout mikrovlnku, když k němu přijde První ve podobě Jonathana. Začne Andrewovi tvrdit, že je jeho vina, že zemřel a přikáže mu sebrat Willowinu zbraň, kterou koupila, když měla podobu Warrena, a zabít všechny potencionální přemožitelky. Alex je pyšný na to, že má rande s Lissou a Anya žárlí, i když se to snaží skrýt. Buffy je také ze svého rande nadšená... a Spike trochu žárlí, ale chápe, že Buffy chce někoho normálního. Willow a potencionální se mezitím pustily do průzkumu o minulosti ředitele Wooda a jsou překvapené, že nenašly žádné záznamy.

Tu noc vezme Robin Buffy do restaurace, o které Buffy nikdy neslyšela a na cestě tmavou uličkou je napadne banda upírů. Buffy si myslí, že to na ni Wood nastražil, ale je překvapena, když uvidí Robina, jak bojuje s upíry a nevede si vůbec špatně. Když jsou upíři poraženi, Wood zavede zkoprnělou Buffy do restaurace. Buffy se od Robina dozví, že ví o jejím přemožitelském poslání, a také proto přišel do Sunnydale - aby jí pomohl v nadcházející bitvě. Prozradí jí, že jeho matka byla Přemožitelka. Byly mu čtyři, když jí zabili a on byl vychován jejím pozorovatelem. Je rozhodnut se pomstít, a tak zabíjí upíry, kdykoliv má příležitost.

Zpět v domě, Andrew ukazuje Prvnímu zbraň a "nenápadně" se ho vyptává na jeho slabosti. Prvnímu dojde, že něco není v pořádku. "Ty máš odposlech?" zeptá se Andrewa. Oops, Andrew ho opravdu má a díku němu vyslechla Willow, skrytá ve sklepě, celý rozhovor. Andrew má strach, ale dál statečně čelí Prvnímu. První se přenese do sklepa, kde udělá na Willow a ostatní "bububu" a potom naštvaně zmizí. Ubohý Alex padl do pasti randícím démonům. Jeho přítelkyně Lissa ho pověsila nad Znak Danthazaru ve škole, a k tomu jí velmi dobře posloužilo lano, které ji Alex pomáhal vybrat. Démonka Lissa několikrát Alexe řízne a krev pomalu skapává na Znak.

V domě Summersových se zatím všichni vzpamatovávají ze střetu s Prvním, když dojde Willow zakódovaná textová zpráva od Alexe. Willow si však nemůže vzpomenou, co ten kód přesně znamená, buď je to "Mám štěstí, nevolej mi" nebo "Můj démon ze schůzky mě chce zabít". Rozhodnou se, že nebudou nic riskovat a radši seženou Buffy. Spike najde Buffy a Wooda v restauraci a odtáhne je na pomoc Alexovi. Díky Willowinu lokalizačnímu kouzlu zjistí, že Alex je ve škole. Když vtrhnou do sklepa, společně zaútočí na Lissu. Spike nasadí upíří tvář, což Robina dost šokuje. Alexova krev začne Znak otevírat, ale Wood rychle Alexe odváže, takže Znak se na poslední chvíli podaří zastavit. Buffy se podaří Lissu zabít a jde pomoci Spikovi vstát, Wood si všimne, že mezi Spikem a Buffy něco je.

Doma, všichni jsou rádi, že se jim Alex vrátil živý a Alex nechápe, proč tak přitahuje démony. Začne vtipkovat, že se stane gayem, ale Dawn ho upozorní, že Clemovi se vždycky líbil. Jejich veselí značně rozladí Gilese, který je okřikne, že vše co se tu nyní děje, je děsivé a velmi skutečné. Později, Spike se Buffy svěří se svým rozhodnutím opustit město, aby jí nějak neohrozil. Buffy ho zastaví a řekne mu "Nejsem připravená na to, že tu nebudeš." Wood se doma zotavuje z boje, když v tom k němu přistoupí První v podobě jeho matky Nikki. Wood nemá v úmyslu Prvního poslouchat, ale První/Nikki mu položí záludnou otázku "Chtěl bys vědět, kdo mě zabil?" To Wooda zaujme. "Potkal jsi ho, znáš ho. Bojoval jsi na jeho straně" prozradí mu První. Robinovi to dojde, jeho matku zabil Spike.

7x13 Zabiják ve mně (The killer in me)

27. listopadu 2010 v 20:54 | Spiffy
Obrázek
Aby Giles pomohl potencionálním přemožitelkám porozumět síle, kterou mají, uspořádá menší kempink. Když se dům vylidní, připoutá Buffy Spika ve sklepě. Toho náhle popadne šílená bolest hlavy a Buffy se jen bezmocně dívá, jak Spike křičí bolestí a z nosu mu teče krev. Zatímco má Buffy strach z toho, že Spikův čip přestává fungovat, Willow nese čaj Kennedy, která onemocněla a nemohla tak jet s ostatními tábořit. Willow vejde do pokoje a je velmi překvapená, když najde Kennedy oblečenou a nebývale zdravou. Kennedy předstírala nemoc, aby mohla začít svou vlastní misi - pozvat Willow na rande. Mezitím se Spike svíjí v bolestech, je si jistý, že za to může jeho čip. Buffy se snaží kontaktovat Rileyho, ale pokaždé se dovolá do květinářství. "Je to špatné číslo nebo obrovská státní kamufláž."

Willow a Kennedy se vrátí z rande, které proběhlo v Bronzu, a ve Willowině pokoji se poprvé políbí. Když se Kennedy znovu na Willow podívá, tak už to není Willow, ale Warren. Kennedy začne šílet. Myslí si, že před ní stojí První, a rychle se rozeběhne do obýváku za Buffy. Willow/Warren jí následuje, a když doběhne do obýváku, tak jí Buffy pošle pěstí k zemi. Tím se vyloučila možnost, že by šlo o nehmotného Prvního. Willow v podobě Warrena se je snaží ujistit, že je to pořád ona. Nakonec vytáhne nějakou starou a trapnou historku týkající se Alexe. Alex ji nenechá domluvit a potvrdí její totožnost.

Alex se snaží dovolat do Anglie. Od Gilesova přítele Robsona se dozví, že to poslední co si pamatuje, je mnich se sekerou, kterou míří na Gilesovu hlavu. Když se znovu probral, Giles zmizel a nikdo neví kam. Alex, Dawn, Anya a Andrew jsou zděšeni, snaží si vzpomenout, jestli Giles někoho z nich objal nebo se dotkl nějaké věci, ale nic se jim nevybavuje. Myslí si tedy, že nechali potencionální v rukách Prvního. Všichni, včetně Andrewa, se rozhodnou, že je musí najít a zachránit. Willow a Kennedy se objeví na UC Sunnydale a hledají pomoc u místních čarodějek. Willow je nemile překvapena, když tam potká Amy. Ta nabídne Willow pomoc prostřednictvím kouzla. Omylem Willow/Warrena popálí svíčkou a Willow/Warren jí dá facku. Willow dojde, že se i povahově začíná měnit ve Warrena a utíká zděšeně pryč. Ještě použije kouzlo, které zabrání Kennedy, aby jí sledovala. Willow/Warren se beznadějně prochází ulicemi, zastaví se až v obchodě se zbraněmi.

Buffy a Spike konečně lokalizovali místo, kde by mohli vojáci být a pomoci jim s problémovým čipem. Když dorazí na místo, najdou v podzemí jen několik mrtvých démonů. Naneštěstí všichni démoni nejsou mrtví, jeden napadne Spika a odtáhne ho pryč. Buffy ho pronásleduje a poté co ho vyřídí, se všude rozsvítí světla. Je to armáda! Riley dostal zprávu od Buffy a přikázal vojákům, aby provedli tuto zkoušku, kterou může zdolat jen přemožitelka. "Věděla jsem to" zašeptá Spikovi Buffy. Velící voják sdělí Buffy, že buď můžou čip opravit nebo vyjmout. Je to jen na ní. Po dlouhé cestě autem, už značně nervózní Anya, Alex, Dawn a Andrew najdou samotného Gilese u ohně a napadnou ho. Když zjistí, že má hmotnou formu, začnou ho vesele objímat. Potencionální jsou v bezpečí a krize je zažehnána.

Bohužel další krize na sebe nenechává dlouho čekat. Kennedy, která zůstala na UC Sunnydale, zjistí, že Amy nemá Willow tak ráda, jak předstírala. Amy je tím důvodem, proč se Willow změnila ve Warrena a Willow teď kvůli ní ztrácí svou identitu. Kennedy to nechce nechat jen tak, ale Amy jí kouzlem pošle na dvorek Summersových, kde stojí Willow/Warren a drží pistoli. Vše vypadá úplně stejně jako v den, kdy byla zastřelena Tara, ale tentokrát je střelcem Willow. Míří na Kennedy, která se jí snaží přesvědčit, aby to nedělala. Willow jí prozradí, že necítí vinu za to, že zabila Warrena, ale snaží se zapomenout na každý okamžik s Tarou. Kennedy si uvědomí, že kouzlo může být zlomeno jen jediným způsobem, a to polibkem - jako v pohádce. Když se od Willow/Warrena odtáhne, je to znovu Willow. Willow je vyčerpaná, ale šťastná, že z ní všechno zlé z Warrena zmizelo. Opře se o Kennedy a odcházejí spolu domů.

↓Fotky↓

7x12 Potencionální (Potential)

27. listopadu 2010 v 20:50 | Spiffy
Obrázek
Na hřbitově, několik nervózních potencionálních Přemožitelek je na lovu. Ze stínu na ně vyskočí upír, srazí Ronu k zemi, chytne Vi pod krkem a zvedne jí do výšky. Obě by byli mrtvé, kdyby ten upír nebyl Spike, který pomáhá Buffy trénovat dívky. Od té doby, co se objevil První, využívají každou chvíli k tréninku. Když jim Buffy a Spike předvádějí, jak bojovat, všechny dívky všimnou, že mezi nimi něco je. Další den, Buffy je zpět ve své práci a mluví se studentkou jménem Amanda, která si myslí, že je jiná než ostatní. Buffy se jí snaží naslouchat, ale jediné na co myslí, je Spike. Buffy plánuje další trénink pro dívky a Willow zjistí, že ve městě je ještě jedna potencionální přemožitelka. Buffy jí chce jít hledat, ale Wilow se nabídne, že udělá lokalizační kouzlo, a tak Buffy vyrazí o dívkami ven.

Dawn má vážné komplexy, zjistila, že být Klíčem už je obnošené a posledních pár dnů se cítí odstrčená. Dawn, Alex, Anya a Andrew se sešli v obýváku a pozorují Willow, jak provádí lokalizační kouzlo. Když se kouzlo aktivuje, je Dawn odhozena na dveře a obklopena jasným světlem, které ukazuje, že ona je tou potencionální Přemožitelkou. Dawn šokovaná, stejně jako všichni ostatní. Nikdo neví, jak má novou zprávu přijmout, hlavně Dawn. Ta odejde do svého pokoje, odkud si vyslechne rozhovor party o výhodách a nevýhodách toho být Přemožitelkou. Znepokojená Dawn vyleze oknem ven a zmizí ve tmě.

Potencionální Přemožitelky se vydají s Buffy do Démoního baru, aby získali potřebné informace o démonech. Buffy je varuje "V tom baru nebude nikdo, kdo by vám s radostí nerozerval hrdlo." Buffy zahlédne v baru Clema. Oba dva se radostně přivítají, až to dívky překvapí. K Buffyině záchraně, Clem udělá na potencionální děsivý obličej. Ty začnou okamžitě křičet. Dawn se prochází po sousedství, když v tom narazí na Amandu, která prožila bizardní večer. Zůstala déle na zkoušce zpěvu, kde jí napadl nějaký chlápek s dlouhými zuby. Amanda ho zamkla ve třídě. Dawn, budoucí Přemožitelka, se rozhodne, že udělá svou práci a vyřídí to. Vejdou společně do školy a opatrně nahlédnou do třídy, kde má být zamčený upír. Nikde nikdo. Náhle na ně upír zaútočí ze stropu. Dawn ho párkrát zasáhne, pak drapne Amandu a společně utíkají.

Mezitím dovedla Buffy potencionální Přemožitelky do upířího hnízda s cílem najít nějaké upíry. Po chvíli najdou tělo, které se promění do čerstvého upíra. Buffy se okamžitě ujme své role. Má ho pod kontrolou, ne jako Dawn, která se marně snaží zabít upíra ve škole. Buffy si hraje s upírem jako kočka s myší, dokud se spolu se Spikem nevytratí a nezamkne potencionální s upírem v hrobce. Ve škole, upír se chystá Dawn i Amandu zabít, když v tom do třídy oknem vpadnou Bringeři (posluhovači Prvního). Jenže terčem není Dawn, je to Amanda. Ona je skutečná potencionální Přemožitelka.

Naštěstí zná Dawn dobře chemickou laboratoř a vytvoří oheň, kterým získá čas na útěk. Zbytek party i s Buffy se objeví na poslední chvíli a Bringery vyřídí. Amanda pak sebere kolík a probodne upíra, který se změní v prach. Buffy a ostatní od Dawn zjistí, že Amanda je tou potencionální přemožitelkou. Amanda jde s Buffy domů a u dveří jí srazí oranžové světlo - Willowino lokalizační kouzlo. Dawn se jen dostala do nějaké mystické křižovatky tohoto světla. Další ráno se ostatní dívky seznamují s novou potencionální a vyprávějí si o svém zážitku ze zabití prvního upíra. Dawn se cítí osaměle a zbytečně, když jí zachrání Alex. Ví, jak se cítí, protože před pár lety měl ten samý pocit. Díky Alexovi si Dawn uvědomí, že sice není Vyvolená, ale stále je jedinečná.

7x11 Čas na představení (Showtime)

27. listopadu 2010 v 20:49 | Spiffy
Obrázek
Mladá žena vystoupí z autobusu na Sunnydaleském autobusovém nádraží a nervózně se rozhlédne. Dojde k telefonní budce, vezme si seznam a hledá nějaké číslo. Pak zjistí, že stránka, kterou hledala, je vytržená. Znovu se rozhlédne a vidí, že před budkou stojí Bringer a další dva kousek od něj. Chtějí zaútočit, ale dřív než stihnou něco udělat, tak se objeví Buffy a vyřídí je. Představí se dívce, která se jmenuje Rona a je další potencionální přemožitelkou. "Vítej u Brány Pekla."

Willow leží na zemi ve svém pokoji a snaží se spát. Kennedy, která leží ve Willowině posteli zve Willow, aby si lehla k ní, což Willow značně znervózňuje. Pak si začnou povídat o Willowině magii. Dole vypráví Molly novým potencionálním Přemožitelkám, jak Annabelle utekla, a tím se nechala zabít. Buffy a Rona přijdou a Buffy je rozladěná z toho, že Bringeři věděli, že Rona přijede. Andrew, který je stále přivázaný k židli, připomene Buffy, že nemůže Spika osvobodit, když jeskyni stráží UberVampové, s čímž Buffy souhlasí. Giles a Anya vejdou a Buffy se Gilese hned zeptá, jestli už našel nějaký způsob, jak bojovat s Prvním. Giles nic nezjistil, ale má jednu možnost a tím je Beljoxovo oko, které kontaktují. Anya se tenhle nápad moc nelíbí, protože musejí jít do jiné dimenze za pomoci nějakého démona.

Střih na Spika, který je připoutaný ke zdi jeskyně. Přistupuje k němu jeden z sluhů Prvního a chystá se ho bodnout nožem, ale Spike ho nakopne a snaží se utéct. U východu jeskyně narazí na Buffy, která se na něj usměje. Spike jí úsměv oplatí. Byl to jen sen. První, v Buffyině podobě, si myslí, že se Spike brzy vzdá svého klaďáctví. Ale Spike s ním nesouhlasí a říká "Ona si pro mě přijde." Anya a Giles mluví se starým démonem. Anya a démon spolu strávili večer, ale pak ho Anya odmítla, a proto jí teď démon nechce pomoci. Démon odmítne i Anyinu nabídku sexu, což Anyu značně rozladí. Giles konečně zareaguje a změní téma "Jestli nám pomůžeš, tak tě Přemožitelka nezabije a nezapálí to tady". To zabere. Démon otevře portál a Anya s Gilesem vstoupí. Všude je tma a fouká silný vítr. Nakonec se jim podaří Beljoxovo oko najít.

Zpět v domě, Willow s někým telefonuje - je to čaroděj z Anglie s důležitými zprávami. Další potencionální Přemožitelka přijela do Sunnydale už před dvěma dny, ale její pozorovatel byl zabit dřív než jí stihl dovést k Buffy. Buffy a Alex jdou dívku najít, ještě před tím rozvážou Andrewa, který slibuje, že jim bude pomáhat. Ve sklepě se potencionální Přemožitelky snaží trénovat, ale morálka je na nule. Nikdo z nich nemá žádné zkušenosti a Eve, blondýnka s jižním přízvukem, se zajímá o to, jestli vůbec budou mít šanci přežít. Když ani Buffy nedokázala toho upíra zabít, tak jak je chce chránit. Kennedy se jí snaží argumentovat, ale je vidět, že jí to taky zneklidňuje.

Alex a Buffy přijíždí k motelu, kde by se měla potencionální Přemožitelka zdržovat. Alex něco vidí skrz okno, což přiměje Buffy k vykopnutí dveří. Na zemi leží tělo. Je to mladá blondýna, která je už nějakou dobu mrtvá. Buffy jí k sobě otočí obličejem a zjistí, že je to Eve. Dawn sleduje Andrewa, když v tom vpadnou do domu Buffy s Alexem a hledají Eve/První. Najdou jí ve sklepě, jak plní ostatním potencionálním Přemožitelkám hlavy tím, že stejně nepřežijí a podobnými pochybnostmi. Buffy jí řekne, aby okamžitě vypadla a Eve/První se usměje. Poděkuje potencionálním, že jí tak hezky poslouchaly, a že se za ty dvě noci toho dost dověděla. Pak řekne Buffy, že jí po západu navštíví "přítel". Potom Eve/První zmizí. Všechny potencionální to se zděšením sledují.

Giles a Anya moc informací od Beljoxova oka nezískali. Oko jim řeklo, že První je věčný a nedá se zabít ... bla bla bla. Giles se ptá, proč se První nepokusil o vyvraždění Vyvolených dřív a proč zrovna teď. Beljoxovo oko řekne, že je to kvůli nějakému narušení mystického rozhraní způsobené Přemožitelkou. Potencionální Přemožitelky sedí kolem stolu v jídelně, zděšené posledními událostmi. Buffy se je snaží povzbudit, ale nemá to žádný účinek. Pak se Buffy podívá na Willow a obě odejdou z místnosti. Když projdou kolem Alexe, tak vyhrkne "Cože?" a následuje je. Všichni tři se zastaví v jídelně a mlčí.

Eve/První vyšle UberVampa, aby obstaral svou práci. Pak se První změní v Buffy a jde ke Spikovi. Zatímco Bringeři obkličují Buffyin dům, Buffy rozdává všem zbraně. Andrew také požádá o zbraň a Buffy mu nakonec dá svěcenou vodu. Willow si zkouší kouzlo, díky kterému chce zjistit, zda ovládá svou magii. Vše se zdá být v pořádku. Kennedy se s Willow snaží znovu flirtovat, ale Willow má strach z toho, co se stane, když bude kouzlit. UberVamp přichází k domu. Vyrazí dveře a když chce vejít, tak ho Willow zadrží kouzlem, které vytvořilo ochrannou bariéru. UberVamp je silný a bariéra začíná slábnout. Buffy zařve, aby utekli a všichni zamíří k zadním dveřím. Na dvoře narazí na Bringery a UberVamp už prolomil bariéru.

Giles a Anya mezitím vystupují z portálu. Anya nechápe o čem Beljoxovo oko mluvilo a Giles jí vysvětlí, že když byla Buffy vzkříšena, narušilo to mystické rozhraní a povolalo Prvního. Jinými slovy Anya řekne, že je to její, Willowina a Alexova chyba. Pak se otočí a odejde. Giles stojí na místě, ruce má v kapsách a vypadá znepokojeně. Buffy vede ostatní prázdnou ulicí a nařídí jim, aby si našli úkryt než UberVampa vyřídí. Alex ví kam jít, a tak spolu s ostatními mizí. Jako vždy UberVamp Buffy nakope a pak zmizí. Alex vede ostatní na velké staveniště, kde mají všichni zaujmout pozice. Ale tam je překvapí UberVamp, který se zrovna chystá k útoku. Náhle se rozsvítí světla a přichází Buffy. Willow řekne ostatním, aby vylezli na lešení a dívali se "Čas na představení" řekne.


Buffy bojuje s UberVampem a má převahu. Dawn si uvědomí, že to byl plán. Následuje zpětný střih na rozhovor v kuchyni. Buffy si získala Willowinu pozornost telepatií a obě šli do kuchyně s Alexem v patách. Buffy jim telepaticky sdělí, že potřebuje potencionálním ukázat, že dokáže UberVampa zabít a Alex ví, kam jít. Zpět k boji. Nyní má na vrch UberVamp, ale Buffy se statečně brání. Po několika ranách sebere Buffy nějaký drát, omotá ho UberVampovi kolem krku a setne ho. UberVamp se promění v prach. Buffy vstane a následuje další proslov. Nyní jí potencionální přemožitelky věří a všichni společně odcházejí. Z lešení je naštvaně sleduje Eve/První. Spike je stále připoután v jeskyni ke zdi a vidí, že před ním stojí Buffy. Myslí si, že je to První - dokud Buffy nevytáhne nůž a nerozřízne mu pouta. Spike si uvědomuje, že je zachráněn. Buffy ho podpírá a vyvádí ho z jeskyně.

↓Fotky↓

7x10 Uspíšit noc (Bring on the night)

27. listopadu 2010 v 20:37 | Spiffy
Obrázek
Celá parta se sešla v Buffyině domě. Alex spravuje okna, zatímco ostatní se snaží něco zjistit o Prvním. Andrew je stále v bezvědomí, přivázaný k židli a necítí, že ho Dawn s rozkoší fackuje. Anya řekne, že čelí velkému Zlu, které je na světě už od dob, kdy se objevili první démoni. Buffy ví, že to Zlo je skutečné. Může ho totiž cítit stejně silně, jako když se První pokoušel donutit Angela k sebevraždě (epizoda Amends). Avšak stále nemá ani potuchy, co První zamýšlí se Spikem. Buffy se zeptá, jestli by jí někdo mohl podat knihu. Vyděsí se, když si uvědomí, že si knihu vzala od své mrtvé matky. Buffy není jasné, zda je o opravdu ona nebo jen trik Prvního. Joyce jí řekne, že se musí probudit. V tu chvíli se Buffy vzbudí a uvidí Alexe, který stojí vedle ní a ptá se, co se stalo.

V podzemí vidíme Spike, jak je tažen po zemi velkým UberVampem. První se objeví v podobě Spika a poté se promění v Drusilly. Ta přikáže UberVampovi, aby pokračoval v mučení Spika. Dawn a Anya vylejí na Andrewa vodu a ten se konečně probere. Nemá ani ponětí co je První zač, ale po menším nátlaku slíbí ostatním, že je dovede ke znaku, který je ve sklepě Sunnydaleské střední. Když parta společně s Andrewem dorazí do sklepa, kde znak je, jsou překvapeni, že znak už byl aktivován, protože všude je krev. Buffy dojde, že na to potřeboval První Spika. Každý se chopí lopaty a začnou znak zahrabávat.

Později všichni odcházejí, Buffy a Dawn jsou jako poslední a ve sklepě narazí na ředitele Wooda. On i Buffy nesou lopaty, a tak si každý vymyslí hloupou výmluvu, s vysvětlením co dělají ve sklepě s nářadím. Wood podotkne, že Buffy by se už mohla objevit v práci, čeká na ní spousta studentů. Zpět v domě, Dawn hledá něco o Znaku Drakkar Noir, zatímco Willow připravuje kouzlo, které má lokalizovat Prvního. Alex řekne Buffy, že by si měla odpočinout, nespala už dva dny, ale Buffy chce být vzhůru. Willow začne s kouzlem. Po chvíli do ní pronikne První a posedne ji. Z Willow se vynoří ve své pravé podobě, jako obrovský rohatý démon a zařve na Buffy "Jen mě uděláš silnějším!". Alex rozbije jeden z kouzelných předmětů a Willow se zhroutí na podlahu. Buffy se jí snaží uklidnit, ale Willow v sobě stále cítí První Zlo a je rozhodnutá nepoužívat magii, když to bude mít takové následky.

O chvíli později. Buffy je připravena jít ven a sama bojovat s Prvním. Když otevře dveře, málem vrazí do Gilese, který stojí venku. Buffy ho chce obejmout, ale je vyrušena dívkou, která okamžitě vpadne do domu následovaná dalšími dvěma dívkami. Jsou to potencionální Přemožitelky. Jedny z těch, které přežily, protože velké množství už zabili posluhovači Prvního. První totiž zamýšlí vyhladit všechny potencionální přemožitelky, poté zabít Faith a Buffy, a tím navždy ukončit linii Přemožitelek.


Všichni se zapojí do diskuse, jak Prvního najít a zabít, ale moc informací nemají. Všechny znalosti o Prvním Zlu byly v knihovně Rady pozorovatelů. Ta ale vyletěla do vzduchu před několika týdny. Naštěstí dřív než se to stalo, Giles nějaké knihy a spisy ukradl. Jedna z potencionálních přemožitelek je hned vyloží na stůl. Všechno co nyní vědí je, že První na sebe může vzít podobu každé osoby, která zemřela. Není hmotný, takže pracuje skrz své sluhy. Giles podotkne, že vůbec netuší, jak s Prvním bojovat. Protože když není hmotný, nelze ho ani zabít. Je to větší než vše, čemu čelili předtím a nyní mají v domě zranitelné dívky. Je na Buffy, aby je chránila. Jedna z dívek protestuje, že je shromažďují kolem brány Pekla zrovna, když tahle věc povstává a že to není zrovna ten nejlepší nápad. Buffy je jasné, že potřebují pomoc a Spike by mohl být tou správnou osobou. Musí ho ale nejprve najít.

Spike by byl taky rád, kdyby ho Buffy našla. Protože UberVamp a První v podobě Drusilly ho stále mučí. UberVamp vrazí Spikovi hlavu pod vodu a začne ho topit. Spike se samozřejmě utopit nemůže a První se skvěle baví. Spike si to podle něj zaslouží, protože vše co věděl, řekl Buffy. Giles a Buffy procházejí Sunnydale, míří na místo, kde se před několika lety prodávali vánoční stromky a kde Buffy našla posluhovače Prvního. Jak si tak povídají, Buffy si uvědomí, že už jsou vánoční prázdniny. Začne zajímat, zda by Giles přijel i kdyby nehrozila strašlivá apokalypsa. Giles se usměje a řekne, že určitě. "To je dobře, protože jsi mi chyběl" řekne Buffy. "Taky jsi mi chyběla" odpoví Giles. Zatímco je Andrew stále přivázaný k židli a něco si mumlá, Willow se snaží připravit spaní pro jejich nové hosty. Kennedy řekne, že by mohla spát s Willow a trošku s ní flirtuje. Willow je zaskočená.

Buffy a Giles procházejí místem, kde se prodávali stromky a hledají vchod do jeskyně, kde Buffy poprvé potkala Prvního. Buffy vchod najde, když jím propadne do jeskyně. Volá Gilese a křičí, že je v pořádku. Pak vstane a porozhlédne se. Buffy cítí, že v jeskyni není sama. V tu chvíli se objeví UberVamp. UberVamp na ní zaútočí. Po vysilujícím boji ho Buffy probodne kolíkem, ale to nemá žádný účinek. Buffy nemůže UberVampa porazit, a tak se rozhodne utéci. Začne lézt nahoru, když v tom jí UberVamp chytne za nohu. Buffy ho nakopne a vyleze ven. UberVamp jí chce pronásledovat, ale začíná vycházet slunce a mu nezbývá nic jiného než zalézt zpět do jeskyně.


Buffy se s Gilesm vrátí se domu, kde najde potencionální Přemožitelky v kuchyni. Ty už jsou dávno vzhůru. Giles si chce s Buffy promluvit o UberVampovi o samotě, ale Buffy řekne, že není zrovna nejlepší nápad potencionální přemožitelky rozmazlovat a pustí se s ním do diskuse. Giles jí vysvětlí, že upír proti kterému stála je nejstarším upírem v historii - silná, vraždící mašina, o které si myslel, že je mýtem až do dnešního rána. Tenhle upír zůstane v podzemí až do západu slunce, takže by si Buffy mohla odpočinout. Jenže ta musí do práce a Giles jí požádá, že když už bude ve škole, mohla by udělat nějaký výzkum.

Buffy naťuká do vyhledávacího okna slovo Zlo a na internetu se objeví hromada výsledků. Ředitel Wood si všimne, co Buffy vyhledává a Buffy mu tvrdí, že hledá horory. Wood si sedne a řekne jí, že nemá takové filmy rád a že dává přednost záhadným filmům, ve kterých neví, co se skrývá pod povrchem a jak vše dopadne. Pak se pousměje a odejde. Drusilla/První pokračuje v nátlaku na Spika a přikáže mu, aby si vybral na čí straně bude. Spike jí jasně řekne, že na straně přemožitelky a za to ho Drusilla/První odmění dalším mučení ze strany UberVampa.

Buffy jde na záchod, kde si opláchne obličej a prohlédne si zranění, které utržila od UberVampa. Najednou je v ložnici s Joyce, která jí tvrdí, že si musí odpočinout a uzdravit se. Buffy poukáže na to, že její přátelé na ní spoléhají v boji se Zlem, ale Joyce řekne, že na sebe klade moc velké nároky a jestli si neodpočine, tak nebude schopná takové Zlo porazit. Náhle se Buffy vzbudí. Sedí u svého stolu ve škole. Nějaký student sedí před ní a je naštvaný, že usnula, zatímco on mluvil. Ředitel jí ze své kanceláře sleduje.

Večer zadělává Alex okna a dělá hloupé vtipy ze strachu, které mají potencionální přemožitelky. Ty mezitím sedí na gauči. Willow se omlouvá Buffy, že nebyla schopná nic víc najít. Willow ví, že Buffy potřebuje pomoc, ale chce pomáhat tak, aby nikoho nezranila. Kennedy přeruší jejich rozhovor tím, že se zeptá jestli dostanou nějaké zbraně, aby se mohly bránit. Buffy souhlasí a každé dívce dá zbraň.

Buffy sleduje, jak zapadá slunce a Giles si s ní jde promluvit. Připomene jí, že vše záleží na ní, ale to není to, co chce Buffy zrovna teď slyšet a také to Gilesovi řekne. V tu chvíli přichází Molly se špatnou zprávou - Annabelle zmizela. Ta zatím probíhá tmavými ulicemi a na krku má řetízek s křížkem. Objeví se před ní UberVamp a chytne jí za krk. Jak jí škrtí, vidíme, že řetízek s křížkem padá na zem.

Buffy najde tělo Annabelle o chvíli později. UberVamp už na ní čeká a zmlátí Buffy ještě víc než v jeskyni. Buffy se však podaří mu na hlavu shodit hromadu železných trubek. UberVampa to ale nezastaví a prohodí přemožitelku zdí a tím jí pohřbí pod hromadou cihel. Alex, Willow a Giles jí později najdou v bezvědomí. Vidíme, že Drusilla/První je nyní vážná a už Spika nemučí. Spike je naživu jen díky tomu, že ho chce První získat na svou stranu. Drusilla/První se ho ptá, kvůli čemu si hraje na bojovníka proti zlu. "Kvůli ní" odpoví Spike. "Protože ona ve mně věří."
Buffy, která se už probrala, poslouchá, jak Giles mluví s ostatními v jídelně. Nikdo nemá ani ponětí, jak s Prvním bojovat. Giles je také bezmocný. Buffy už to nemůže poslouchat, a tak vejde do jídelny, kde začne svůj proslov "Máte pravdu. Nevíme, jak to porazit. Nevíme, kdy to přijde. Nemůžeme utéct, nemůžeme se skrýt, nemůžeme si nalhávat, že není konec, protože on tu opravdu je. Něco se snaží zničit svět. Porazíme to a už se s tím nikdy nesetkáme. A ten, s kým máme tu čest je Zlo. Nejsilnější. První... Jsem unavená. Jsem vystrašená. Stojím u brány pekel, a ta se mě snaží spolknout. A uškrtit. Nejsme připraveni? To oni nejsou připraveni. Myslí si, že budeme čekat až přijde konec, jako to vždycky děláme. Já nepočkám. Chtějí apokalypsu? Jednu jim dám. Ten, kdo chce utíkat, ať to udělá teď protože jinak se stává součástí armády. Vyhlašujeme válku. Od teď nedáme najevo naše nejhorší pocity. Najdeme je, a zničíme jejich srdce jedno po druhém, ukážeme Prvnímu Zlu, co jsme zač. A já ho zabiju. Na světě je jen jediná věc, která je silnější než První Zlo ... a to jsme my. Nějaké otázky?"

7x09 Nikdy mě neopouštěj (Never leave me)

27. listopadu 2010 v 20:33 | Spiffy

Obrázek
Andrew se prochází ulicemi Sunnydale v černém koženém kabátu a vypadá zamyšleně. Někdo v podobě Warrena ho doprovází a snaží se ho připravit na to, že brzy někoho znovu zabije, protože znak Danzalthar potřebuje více krve, než kolik vyteklo z Jonathana. Warren se promění v Jonathana a řekne Andrewovi, že být mrtvý, je skvělé, takže nemusí mít výčitky svědomí. Buffy přiváže ve svém pokoji Spika k židli. Spike je hladový, a tak Buffy pošle Willow pro nějakou zvířecí krev a mezitím se snaží dovolat Gilesovi. Rada pozorovatelů jí ale nic neřekne. Ani oni totiž neví, kde Giles je, ale plánují udělat vše pro to, aby ho našli.

Andrew se pokouší splnit svůj úkol za pomoci selete. Ale prasátko je hbité a Andrewovi uteče, a tak mu nezbývá nic jiného než zajít do řeznictví pro nějakou krev. Když Andrew odchází z řeznictví, vrazí do Willow, která ho začne pronásledovat. Andrew se rozlobené Willow bojí, protože si myslí, že je stále zlou. Will ho nakonec odtáhne k Buffy domů, protože se chce dozvědět, proč potřeboval tu spoustu krve. Buffy krmí Spika hovězí krví a Spike se jí přizná, že si nepamatuje na žádného člověka, kterého měl v poslední době zabít. Vysvětlí Buffy, že chtěl vrátit zpět svou duši, aby s ní mohl zase být. Poté si ale uvědomí, že minulý rok ho Buffy jen využívala. "Nenáviděla jsi sama sebe a vybíjela sis to na mě" nadává Spike.

Anya a Alex vyslýchají Andrewa. Anya na Andrewa křičí a po dalším nátlaku Andrew konečně promluví. Ve vedlejším pokoji, kde je Spike přivázaný k židli, se objeví První a vezme si na sebe Spikovu podobu. Snaží se ve Spikovi vyvolat pochybnosti. Když jde Buffy ke Spikovi, zaujmou ji dva hlasy, které slyší ze svého pokoje. Opatrně vejde a je překvapená, když tam najde samotného Spika. Spike si náhle uvolní pouta a prorazí zeď, aby se dostal k Andrewovi. Chce ho kousnout, ale Buffy ho pošle do bezvědomí dřív než to stihne udělat.

Parta se sejde v obýváku a Buffy jim poví, že než vešla do svého pokoje, slyšela, jak si Spike s někým povídá a zpívá si. Alex si myslí, že Spike má v mozku nějaký spínač, který ho nutí dělat špatné věci. Spike skončí připoutaný ke zdi ve sklepě. Buffy se mu snaží vše vysvětlit, ale Spikovi je to jedno a pokusí se Buffy vyděsit, aby ho zabila. Nefunguje to. Buffy věří, že Spike dosáhne vykoupení, a nechce ho zbavit jeho šance. Najednou do domu vpadnou démoni v róbách. Ředitel Wood zatím vykopává hrob pro Jonathana, kterého našel ve sklepě na znaku Danzaltharu.

Parta bojuje s démony, ale nepřítel je v přesile. Po vysilujícím boji se jim podaří několik démonů zabít a zbytek uteče rozbitými okny. Buffy se blíže podívá na jedno mrtvé tělo a všimne si, že démoni mají místo očí vyryté kříže. Vzpomene si, že tyhle démony už dříve viděla. Bylo to před čtyřmi roky, přesně o Vánocích. Nyní už ví, kdo je jejich nepřítelem - je to První. Pak si vzpomene na Spika. Běží do sklepa, ale Spike je pryč. To on je ten, kterého celou dobu posluhovači Prvního (Bringeři) chtěli.

V Londýně se Rada pozorovatelů snaží přijít na způsob, jak bojovat s nadcházejícím zlem. Po delší diskuzi se rozhodnou jít k Bráně pekla. Náhle celá budova exploduje... a Rada už není. Bringeři mají Spika u Brány pekel. Spike křičí, jak do něj vyřezávají symboly. První se přemění v Buffy a začne se Spikovi posmívat. Démoni vytáhnou Spika nad Znak Danzaltharu a sledují, jak ze Spikových krvavých ran odtéká kev. Krev aktivuje Znak, který se otevře a ven vyleze obrovský a strašidelný upír s dlouhými drápy a velkými zuby. Rozhlédne se a zařve.

↓Fotky↓

7x08 Někdo v pozadí (Sleeper)

27. listopadu 2010 v 20:24 | Spiffy
Obrázek
Uprostřed noci probudí Buffy Alexe s tím, že Spike udělal z Holdena upíra. Podívají se do Spikova pokoje, ten je ale prázdný. Alexovi dojde, že se musel vyplížit ven, zatímco spal. Spike mezitím zakopává svou nejčerstvější oběť a zpívá si u toho. Ocitáme se v Londýně. Nějaký muž vpadne do bytu a na zemi najde tělo mrtvé dívky. Sehne se k ní a v tu chvíli ho nožem napadne nějaká osoba v hábitu. Alex a Buffy se hádají nad Spikovým nynějším stavem: zabiják (Alexův názor) versus nezabiják (Buffyin názor). Spike přijde do Alexova bytu a Buffy se ho začne ptát, co minulou noc dělal. Nenápadně se zmíní o Holdenovi, ale Spike nijak nezareaguje a radši zamíří do postele. Buffy potřebuje najít někoho, kdo by na něj dohlédl. Volba padne na Anyu.

Buffy dorazí domů, kde najde Willow, jak ukládá stále vyděšenou Dawn do postele. Buffy se dozví, že Dawn viděla ducha jejich matky a je z toho zničená. Neví, co si má myslet. Willow jí prozradí, že se v knihovně setkala s Cassie, ale potom zjistila, že se za ni jen někdo vydával. Buffy jí zase řekne o svém nočním dobrodružství s Holdenem a požádá ji o pomoc. Musí najít nějaké důkazy o tom, jestli je Spike zabiják nebo ne. Anya sedí před Spikovým pokojem a je nervózní. Myslí si, že když Spike znovu zabíjí, tak si schovává trofeje svých obětí v pokoji. Rozhodne se tedy vstoupit do jeho pokoje a rozhlédnout se. Spící Spike se ale probudí a nachytá ji. Anya neví, jak to má vysvětlit a napadne ji jen jediná věc - sex. Spike je jejím důvodem překvapen, ale odmítne jí, což Anyu velice urazí. Později, když Spike v noci odejde, Anya ihned volá Buffy.

Přemožitelka sleduje Spika a vidí ho, jak mluví s mladou ženou. Poté se jí ti dva ztratí v davu a Buffy sledování vzdá. Spike zatím zatáhne mladou ženu do tmavé uličky a kousne ji. Objeví se tam někdo v podobě Buffy a Spika pochválí. Poté vidíme, jak Spike zakopává mrtvou ženu a za zády mu stojí opět "Buffy". Nutí ho, aby pokračoval v zabíjení. Skutečná Buffy najde Spika až pozdě v noci a dožaduje se pravdy. Spike zapře, že by kohokoliv zabil a nařkne ji ze žárlivosti. Buffy se ho zeptá na zupíření Holdena a již značně znepokojený Spike znovu vše popře.

Další noc se Alex snaží udržet Spika doma, ale ten ho pošle do bezvědomí. V Bronzu si k Spikovi přisedne nějaká žena a začne s ním flirtovat. Pak se promění v upíra a nabídne mu, aby si vybrali někoho z davu. On odmítne a žena zaútočí, řekne Spikovi, že to on jí zupířil. Spike je v šoku a nevěří ji. Upírka je naštvaná, že si ji ani nepamatuje a znovu se na něj vrhne. Spike ji nakonec probodne. Před Bronzem mluví Buffy s vyhazovačem, od kterého se dozví, že Spike odcházel každý večer s jinou ženou. Pak jí zazvoní mobil - je to Spike, chce jí vidět. Začíná si vzpomínat na vše, co provedl.

Setkají se ve sklepě opuštěného domu, Buffy je ozbrojená. Spike ukáže na hlínu na zemi, sem zakopával všechny své oběti. Za Spikem se objeví někdo v podobě Spika a začne si něco broukat. Skutečný Spike to uslyší a napadne Buffy. V tu chvíli začínají mrtví vstávat z hrobu. Dva noví upíři chytnou Buffy a nabídnou ji Spikovi ke kousnutí. Spike slízne krev z Buffyiny rány na ruce a v tu chvíli si vybaví všechny své vraždy a zděšeně se od Buffy odtrhne. Buffy nové upíry rychle vyřídí. "Druhý Spike" šeptá Spikovi, že jestli selže, tak ho Buffy zabije. On je ale připraven zemřít, jen aby se zbavil démona, který ho sleduje. Buffy k němu přijde, ale nemá v úmyslu ho zabít. Spike začne brečet a žádá ji o pomoc. Buffy souhlasí a "druhý Spike" to znechuceně sleduje. Buffy vezme Spika k sobě domů a chce, aby ho gang sledoval. Musí se dozvědět, kdo za vším stojí a Spike je jediným prostředníkem.

Jsme opět v Londýně, Giles vejde do bytu a najde tam mrtvou dívku a pobodaného muže. Muž otevře oči "Už to začalo" zamumlá a za Gilesem se objeví zahalená postava. Giles stále poslouchá zraněného muže a postava za ním se napřáhne obrovskou válečnou sekerou, aby ho sekla do hlavy.

↓Fotky↓

7x07 Konverzace s mrtvými (Conversation with dead people)

27. listopadu 2010 v 20:21 | Spiffy
Obrázek
Jsme v Bronzu, kde nějaká skupina hraje truchlivou píseň. Buffy prochází hřbitovem a hledá nově povstané upíry. Dawn vchází do prázného domu a nachází vzkaz od Buffy. Spike je u baru a něco pije. Willow sedí v knihovně a studuje. Další obyčejná noc v Sunnydale. Jonathan a Andrew se vracejí do města a jsou značně nervózní. Oba mají noční můry a chtějí udělat něco, aby přestaly. Když byli v Mexiku, pronásledovala je ve snech mexická verze "pohltí tě to zezdola". Zatímco Buffy bojuje s čerstvým upírem, Dawn si užívá tichého večera, což znamená, že se cpe pizzou (Buffy jí to zakázala), hraje si se zbraněmi a přitom jí hlasitě hraje hudba. Najednou se domem ozve bouchání.

Willow studuje v knihovně, když v tom zpoza regálů vyjde Cassie Newtonová. Je to dívka, která zemřela v epizodě "Help" a Willow jí pozná podle její fotky. Cassie ujistí Willow, že to není sen, že je skutečně v knihovně a nese jí zprávu: "Ona" stále zpívá, stejně jako jste zpívali na tom mostě. Willow si uvědomí, že zpráva pochází od Tary. Dawn telefonuje se svou kamarádkou, zatímco sleduje starý černobílý film. Znovu se ozve bouchání, Dawn vypne zvuk u televize a jde ke dveřím, které se náhle pod tlakem větru otevřou. Když se Dawn dveře podaří zavřít, zvuk u televize se sám znovu zapne. Dawn zavěsí telefon a snaží se televizi vypnout. To se jí nedaří, a tak jí Dawn vytáhne ze zásuvky. Televize ale hraje dál.

Buffy je stále na hřbitově a pokračuje v boji, když v tom se upír zastaví a zadívá se na ni. "Buffy? Buffy Summersová?" zeptá se jí. Upír Buffy řekne, že s ním chodila na střední a představí se jí jako Holden Webster. Buffy předstírá, že si ho pamatuje. Zpět doma, nejen televize nejde vypnout, ale rádio v obýváku a mikrovlnka v kuchyni také. Dawn vezme sekeru a rozseká všechno kromě rádia. Rádio přestane hrát píseň a začne z něj vycházet známý hlas "Dawn?" Je to Joyce. Na hřbitově si Buffy začíná pomalu vzpomínat na svého spolužáka, který je docela hezký kluk, jestliže pomineme to, že je démonickým zabijákem. Když mu Buffy prozradí, že je přemožitelka, Holden jí poví, že to vysvětluje, proč byla na střední tak tajemná. Jak jejich konverzace pokračuje, vidíme, že Buffyin mobil leží o pár kroků dál. Zvoní, ale Buffy ho neslyší.

Ten, kdo Buffy volá, je samozřejmě Dawn. Dawn zavěsí a my vidíme, že na gauči, ke kterému stojí Dawn zády, leží tělo Joyce. Když se Dawn otočí, je její tělo pryč. Bouchání znovu začne a všechna světla zhasnou. Když se znovu rozsvítí, tak místnosti vypadá, jako by tam řádil duch. Židle jsou postavené na stole a bedna se zbraněmi je otevřená. Na zdi je krví napsáno "Matčino mléko se dnes zbarví krví". Světla opět zhasnou a když se rozsvítí, je vše na svém místě. Znovu se ozývá bouchání. Dawn se snaží komunikovat tím, že jedno bouchnutí znamená ANO a dvě NE.
"Mami?"
Jedno bouchnutí.
"Jsi to ty?"
Jedno bouchnutí.
"Jsi v pořádku?"
Dvě bouchnutí.
"Jsi sama?"
Dvě bouchnutí.
Najednou se dům začne třást jako při zemětřesení a všechny věci padají na zem. Dawn panikaří. "Proč to děláš?" křičí.

Jonathan a Andrew se vplížili do střední školy. Hledají nějaký znak, aby mohli zachránit Sunnydale a získat si Buffyinu důvěru. Rozdělí se a najednou se před Andrewem objeví Warren. Všechno, včetně Warrenovi smrti, bylo součástí plánu a jestli Jonathan splní závěr plánu, Warren a Andrew se stanou bohy. Willow mluví s Cassie, zajímá se proč Tara nepřišla sama. Cassie jí vysvětluje, že je to kvůli tomu, co Willow udělala minulý rok. Willow začne brečet a otevře své srdce Taře/Cassie. Cassie jí ujistí, že je silná a že všechno bude v pořádku. Spike sedí u baru, když v tom k němu přijde mladá žena. Oba si vymění pohledy.

Holden, který chtěl být psychiatrem, se ptá Buffy na její život. Buffy mluví o tom, jak se její rodiče rozvedli, pak o jejích problémech s muži a o tom, jak nemůže být s nikým kamarádka, aniž by neohrozila jeho život. Jejich rozhovor se také stočí na téma, že spolu budou muset bojovat na smrt a Buffy řekne, že musí vyhrát. Holden se jí zeptá, jestli její vztahy s muži nekončí kvůli tomu, že si myslí, že je lepší než kdokoliv jiný. Zatímco se mu Buffy svěřuje, Holden sebere sochu panny Marie, která byla položená na jednom z náhrobků a touto sochou Buffy praští a pošle jí k zemi. Buffy leží na zemi a Holden se jí chystá zabít. Buffy ale vstane a skočí po Holdenovi, spolu proletí oknem do hrobky.

Bouchání v domě Summersových ustalo a nyní se ozývá vrčení. Dawn chce vědět, co ubližuje Joyce a v tu chvíli se na gauči znovu objeví tělo Joyce. Dawn sebere sekeru, ale někdo sekne jinou sekerou. Dawn doběhne ke dveřím, kde jí znovu odfoukne vítr. Ozve se hluboký hlas, který jí přikazuje "Vypadni odtud"! Dawn se rozhodne zůstat, aby pomohla své matce. Andrew a Jonathan bloudí po školním sklepě a hledají oblast, kde by mohl znak být. Andrew uvidí Warrena u dveří, který mu ukazuje cestu ke znaku. Oba vejdou do místnosti, kde je místo podlahy hlína. Jonathan a Andrew si vezmou lopaty a začnou kopat.

Buffy bojuje s Holdenem, ale ten bojovat přestane a jejich hra myslí začne znovu. Buffy opět začne mluvit, jak upíry zajímá jen sex, smrt a násilí a ujistí Holdena, že ví o čem mluví. Holden se jí zeptá, jestli její poslední vztah byl s upírem. Spike odchází s ženou z baru. Doprovází jí domů a povídají si. Vypadá to, že se skvěle baví. Tara/Cassie poslouchá Willow, jak mluví o svém obratu na temnou stranu, a snaží se jí utěšit. Cassie řekne Willow, že síly, kterými Willow vládne jsou větší než které může zvládnout, a musí je přestat používat. "Můžeš zabít každého" varuje jí Cassie.

Zatímco Andrew vykopává znak, Jonathan mu vypráví o tom, jak je skvělé, že zase vidí starou střední školu i když před několika lety ji zrovna nemiloval. Jak si tak povídají, v zemi se objevuje démonický znak. Dawn se snaží provést kouzlo, kterým by vyhnala ducha z domu a osvobodila Joyce z jeho sevření. Duch je sice neviditelný, ale jednou ranou pošle Dawn k zemi. Vyděšená Dawn pokračuje v zaříkávání, je rozhodnutá znovu vidět svou matku.Buffy mluví s Holdenem o svém vztahu se Spikem. Buffy přizná, že se někdy cítí víc než jen jeho nejlepší přítelkyně. A kvůli tomu se pak cítí jako osoba, která si zaslouží trpět a která je odsouzena k životu v osamění, dokud nezemře. Holden se jí zeptá, jestli se nechce vrátit zpět k boji. Když Buffy vstává, tak se zmíní o Spikovi. Holden se zastaví "Říkala jsi Spike?".

Spike doprovází mladou ženu domu a oba se zastaví u vchodu do jejího bytu. Chaos v domě Summersových pokračuje, zatímco se Dawn snaží dostat ducha od Joyce. Konečně uspěje a všechno pomine. Objeví se jen jasné světlo a uprostřed obýváku stojí Joyce, celá oblečená v bílém. Cassie řekne Willow, že viděla její budoucnost, a znovu jí řekne, že nesmí používat magii. Willow si však není jistá. Cassie jí řekne, že je jen jedna věc jak předejít tragédii, mohla by být s Tarou. "Není to tak špatné" řekne Cassie. "Je to stejné, jako kdybys spala." Willow se na Cassie podezřívavě podívá "Kdo jsi?"

Buffy se zeptá Holdena, jak ví o Spikovi. Holden jí prozradí, že Spike je ten, který z něj udělal upíra. Buffy tomu nemůže uvěřit. Spike zupíří a zahryze se do ženy, se kterou trávil celý večer. Joyce mluví s Dawn, povídá jí o zlu, které má příjít. "Až bude zle, Buffy si tě nevybere" varuje jí. "Bude proti tobě." Joyce zmizí, Dawn se svalí na podlahu a vzlyká. Ve sklepě Andrew a Jonathan konečně odkryjí znak. Jonathan poprvé uvidí mrtvého Warrena a v tu chvíli ho Andrew bodne do břicha.

Cassie si začne dělat srandu z toho, jak je Willow kvůli Taře smutná a Willow začne docházet, že to není Cassie. Cassie se nahne k Willow a varuje jí před bolestí a smrtí, která přijde "Pohltí tě to zezdola" řekne tiše Willow. "Ne to" řekne někdo, kdo vypadá jako Cassie "Já." Děsivě a nepřirozeně usměje a její tělo začne mizet. Willow zděšeně stojí v knihovně. Píseň začne znovu hrát a my vidíme sestřih obrazů. Dawn sedí sama ve zničeném domě. Jonathan leží na znaku a krvácí, zatímco Warren a Andrew ho sledují. Spike hází na zem tělo ženy, kterou vysál a pohlédne do kamery, stále má upíří obličej. Buffy probodává Holdena, ten se okamžitě mění v prach.

7x06 Jeho (Him)

27. listopadu 2010 v 20:20 | Spiffy
Obrázek
Na Sunnydaleském fotbalovém hřišti diskutují Buffy a Dawn o lásce a přátelství. Dawn o něčem mluví, když v tom se její pohled zachytí na jednom z fotbalistů, který se jmenuje R.J. Dawn ho ve zpomaleném záběru sleduje a do R.Je se okamžitě zamiluje. Buffy se snaží Dawn uklidnit, ale Dawn jí řekne, že nechápe čím prochází. Ve škole se Dawn dozví, že R.J. byl nahrazen svým kamarádem O'Donnelem na nadcházející fotbalový zápas. Dawn jde za O'Donnellem, aby mu popřála, ale pak ho shodí ze schodů. Kluk skončí v nemocnici a Dawn v kanceláři ředitele Wooda, kde se snaží vysvětlit, že to byla nehoda. Wood a Buffy uvěří Dawn, že O'Donnell uklouzl, když v tom se Dawn zmíní, že teď bude místo zraněného O'Donnella hrát R.J. a Buffy se rozjasní. Když Dawn odchází z ředitelny, tak se jí R.J. zeptá, jestli s ním nechce po tréninku někam jít. Dawn to samozřejmě s radostí přijme.

Tu noc v Bronzu si Buffy, Alex a Willow všimnou R.Je, jak tancuje s nějakou dívkou, která se po něm plazí a na sobě má hodně odhalující oblečení. Buffy po chvíli zjistí, že se jedná o Dawn a rozhodne se zasáhnout. Buffy je na Dawn rozzlobená, protože si myslela, že je v knihovně. Dawn se na svou sestru oboří, že žárlí, protože si jí někdo konečně všímá. V jedné z uliček je Dawn napadena R.Jovou ex-přítelkyní a začíná boj. Obě se mlátí, tahají za vlasy a křičí. Buffy je od sebe nakonec odtrhne.

Další den ve škole si R.J. od výchovné poradkyně vyslechne, že by neměl využívat dívky k tomu, aby mu dělaly domácí úkoly a pak následuje další rozhovor, tentokrát o Dawn. Když si R.J. začne oblékat bundu a chce odejít, Buffy ho ve zpomaleném záběru sleduje. Na její tváři se objeví široký zamilovaný úsměv. Večer zalže Buffy Dawn a řekne jí, že se jí R.J. svěřil s tím, že na něj šla Dawn moc rychle. Buffy totiž chce R.Je pro sebe.

Zpět ve škole, Buffy si zavolá R.Je a odtáhne ho do prázdné třídy. Tam ho přirazí na lavici a začne ho líbat, R.J. neprotestuje. Pak je ale skrz okénko ve dveřích uvidí Dawn a s pláčem ze školy uteče. Alex Dawn najde a vyslechne si, co se stalo. Ve třídě najde Buffy ve třídě, která je stále zaneprázdněná R.Jem Alex odtáhne Buffy proti její vůli domů. Alex si domyslí, že se Dawn i Buffy zasáhlo kouzlo lásky. Zatímco se Buffy a Dawn hádají kvůli tomu, koho R.J. víc miluje, Alex zjistí, že R.Jův starší bratr s ním chodil do školy. Nyní se z něj stal poslíček a dováží pizzu. Alex se společně se Spikem vydá k nim dům, kde bratr R.Je řekne Alexovi, že za vše může bunda, kterou dostal od svého otce a tu pak daroval R.Jovi.

R.J. se objeví u Buffyina domu a ptá se po Buffy. Do pasti lásky se chytnou i Willow s Anyou. Všechny ženy v domě se potom pokusí dokázat, která z nich R.Je víc miluje. Willow se rozhodne pro kouzlo, kterým chce R.Je proměnit v holku, Anya se chystá vyloupit banku, Buffy jde zabít raketometem ředitele Wooda a Dawn si jde lehnout na koleje. Spikovi a Alexovi se nakonec podaří jejich plány překazit, Buffy zachrání Dawn z kolejí a řekne jí, že žádný kluk nestojí za to, aby se kvůli němu chtěla zabít. Spike a Alex vymyslí plán, ukradnou R.Jovi bundu a spálí jí. Kouzlo je tím zlomeno. Buffy, Dawn, Willow a Anya se vrátily do normálu a všechny se cítí trapně kvůli svému hloupému chování. V rádiu se ozve informace, že byla vyloupena místní banka a Anya rádio ihned vypne.

↓Fotky↓

7x05 Nesobecký (Selfless)

27. listopadu 2010 v 20:17 | Spiffy
Obrázek
Willow si vybaluje ve svém pokoji. Když už jsou všechny věci na svém místě, sejde dolů, kde se parta baví o Anye a jejích znovu nabitých démoních silách. Nemají však ponětí o tom, že Anya právě zabila 12 chlapců z bratrstva. Vypadá to, že se její poslední kouzlo trochu zvrtlo. Dům bratrstva je celý od krve a všude leží rozsápané mrtvoly. "Co budu dělat?" ptá se Anya sama sebe a smývá si z rukou krev. Jak přemýšlí, vrací se zpět do své minulosti... Sjornjost, asi rok 880. Anya, původně Aud, si hraje s králíčky a trochu žárlí na svého miláčka Olafa, protože si myslí, že jí podvádí.

Na U.C Sunnydale si Willow povídá s jednou profesorkou. Přes její rameno si všimne Anyi, která odchází z domu bratrstva a vypadá vyděšeně. Willow se rychle rozloučí s učitelkou a zeptá se Anye, co se jí stalo. Anya si vymyslí, že chodí s jedním klukem z bratrstva, ale Willow je jasné, že něco není v pořádku. Potom co Anya odejde, vydá se prozkoumat dům bratrstva a je zděšená, když najde těla mrtvých kluků. Náhle uslyší pláč, který vychází ze skříně. Willow jí otevře a najde v ní dívku, která pláče a neustále opakuje "vezmu to zpět". Vypadá to, že se s ní její kluk naschvál rozešel před svými kamarády a ona si přála, aby jim byla vyrvána srdce. Obrovský pavouk, kterého vyvolala Anya se o toto přání postaral. Ten samý pavouk se poté pokusí napadnou Willow, ale ta ho pomocí magické bariéry zadrží. Na chvíli se změní na zlou Willow a démona prohodí oknem.

Zpět v roce 880, vesničani pronásledují obrovského trola - je to Olaf! Aud na něj uvalila malé kouzlo, kterým se mu pomstila za jeho nevěru. Když se kochá svou pomstou, objeví se vedle ní démon D'Hoffryn a zeptá se jí, zda by se nechtěla připojit k jeho démoní rodině. Nazve jí Anyankou a řekne jí, že jí pomůže najít pravé já.

V Anyině bytu je na návštěvě Hallie. Anya je smrtí kluků zdrcena a Hallie jí utěšuje. Pak se mezi dveřmi bytu objeví Willow, což Anyu značně rozčílí. Willow požaduje vysvětlení masakru, který Anya provedla a ta jen řekne "Dostali, co si zasloužili". Vypadá to ale, že si Anya není sama sebou moc jistá.

Mezitím Buffy a Alex hledají démoního pavouka v blízkém parku. Ten si je však najde sám. Napadne Buffy, ale ta ho po krátkém boji zabije sekerou. Když se vrátí domů, sdělí jim Willow, co Anya udělala. Alex je naštvaný, že jim Willow o Anyiných zlých činech neřekla už dřív, ale couvne, když zjistí, že se Buffy chystá Anyu zabít. Alex se jí v tom snaží zabránit, protože Anyu stále miluje. Jenže Buffy je jasné, co musí udělat. Je to její přemožitelská povinnost. Alex utíká Anyu varovat a Buffy požádá Willow o pomoc. Willow Buffy odmítne, ale když přemožitelka odejde, přivolá si k sobě pomocí talismanu (který získala v epizodě 4.09 Something blue) D'Hoffryna.

Alex najde Anyu v domě bratrstva, ale Buffy je hned za ním. Přemožitelka je vyzbrojena mečem a je připravena ho proti Anye použít. Buffy bodne Anyu do srdce, ale to k zabití démona pomsty nestačí. Buffy se chystá k poslední ráně, když v tom zakročí Alex. D'Hoffryn se na Willowin příkaz objeví a Anya ho požádá, aby vzal zpět to, co provedla těm klukům. Je připravena se obětovat. D'Hoffryn její oběť smutně přijme - vrátí chlapcům život a přivolá k sobě Anyinu nejlepší kamarádku Hallie, kterou usmrtí. Anya zničená, nechápe proč za její činy zemřela Hallie a ne ona. D'Hoffryn jen řekne "Nikdy nezabíjej, když to nebude působit bolest". Alex se snaží ji uklidnit, ale Anya potřebuje zjistit, co je vlastně zač, a tak se slzami v očích mizí ve tmě.

7x04 Pomoc (Help)

27. listopadu 2010 v 20:16 | Spiffy
Obrázek
Jsme v márnici, je noc. Slyšíme, jak si dva muži povídají o mrtvé ženě v rakvi. Kousek opodál leží další rakve, ty jsou však zavřené. Když muži odejdou, jedna rakev se otevře a ven vyleze Buffy. V ruce drží baterku. Z druhé rakve vyleze Alexe. Najednou se ozve bouchání, které vychází ze třetí rakve. Buffy dojde k malé dětské rakvi, otevře ji a pomůže Dawn ven. Dawn si stěžuje, že zrovna ona musí být v malé dětské rakvi, když není nejmenší. Podle Alexe je zbytečné skrývat se v rakvích kvůli jednomu potencionálnímu upírovi, ale Buffy řekne "Upír nebo neupír, je jediný způsob, jak to zjistit". Buffy dojde k mrtvé ženě a koukne jí na krk. Objeví dvě dírky po kousnutí, které byly ukryté pod šátkem. Dawn to okomentuje "Vypadá klidně". Žena náhle otevře oči "Já nejsem klidná". Buffy jí okamžitě probodne, pak se otočí k Alexovi a Dawn a řekne "Vždycky jsem si myslela, že zavřené rakve jsou mnohem lepší". A rakev zabouchne.

Buffy sedí u svého stolu a porovnává si věci. Je nervózní z prvního dne mezi studenty. Ve dveřích objeví dívka, která byla do kanceláře poslána, protože si z ní dělá srandu nějaký kluk. Všichni studenti, kteří Buffy ten den navštívili, se po úsecích promítají.
"Nechci s vámi mluvit, jasný?" řekne další student, který navštívil Buffyinu kancelář. Buffy odpoví "V pořádku". Kluk zase "Myslím to vážně, nebudu se s vámi bavit" !
Před Buffy sedí další student, je to nějaký hezky oblečený kluk. Buffy se ho zeptá s čím má problémy. Kluk jí odpoví, že má problémy s rodiči.
Dívka řekne Buffy, že je na ní jeden kluk zlý. Buffy si myslí, že ten kluk je třeba jen nejistý. "Už jsem unavená tím, jak jsou všichni nejist" řekne dívka.
Kluk, který se předtím odmítl s Buffy bavit, před ní sedí a mlčí. Buffy na něj zírá.
Buffy poznamená, že rozvod je vždy hrozný a její rodiče se také rozvedli. Ale kluk se jí svěří, že jeho rodiče jsou spolu šťastní. Nakonec přizná, že se jen nudí a Buffy ho pošle do třídy.
Buffy poradí dívce, že by se neměla nechat utiskovat. "Dej tomu klukovi vědět, že si nenecháš od něj líbit žádné jeho ho… věci. Žádné věci." Amanda se usměje a řekne, že je ráda, když jí tohle poradila, protože ona už toho kluka zmlátila. A asi také proto byla poslána k ní. Buffy je šokovaná.

Alex a Willow si mezitím povídají o Buffyině nové práci a procházejí se. Brzy se ale jejich rozhovor přesune ke tradiční větě "Pohltí tě to zezdola". Willow přizná, že cítí, že to bude pár další měsíců hodně zlé a neví, jestli dokáže nepoužít magii. Také se Alexovi svěří, že ještě neví, zda je připravena, ale Alex jí potvrdí, že je. Willow jde dál a Alex zůstane na místě stát. Vidíme, že jsou u hřbitova. Willow dojde k jednomu náhrobku, u kterého si klekne. Je na něm napsáno:
Tara McClay
16. října - 7. května 2002
Willow se nejdřív náhrobku dotkne, pak skloní hlavu. Nakonec se na náhrobek znovu podívá a řekne "Ahoj... to jsem já".

Před Buffy sedí další kluk "Jsem vyděšený" řekne a v jeho očích se objeví slzy. Buffy se na něj s porozuměním podívá. Kluk přizná, že se bojí, že se jeho bratr, který je u mariňáků už nevrátí. Buffy řekne, že je v pořádku, že se o něj bojí. Kluk je vyděšený a cítí se trapně, takže se snaží skrýt, že brečí. Buffy mu doporučí, že by si o tom se svým bratrem promluvil. "Já ale nechci" vzlykne kluk.
Další student se Buffy svěří s tím, že se bojí, že je gay. Buffy mu začne říkat, že je to v fajn, když si něco takového přiznal. Ale ze studenta vyleze, že si tím ještě není jistý a jestli by s ním nešla na rande. Třeba by se vyléčil. Buffy vše dojde.
"Vypadá to, že je to opravdu složité" řekne Buffy nějakému studentovi "Možná se tvá sestra nemůže srovnat s tvou identitou. Říkáš, že se kontroluje, ale nenechá tě dělat vlastní rozhodnutí..." Vidíme, že tím studentem je Dawn, která sedí před Buffy. "Jo, a taky si půjčuje mé věci, aniž by se zeptala…" doplní Dawn.
Buffy sedí proti blonďaté studentce. Dívka má červené tričko a hraje si s vlasy. Buffy se ptá dívky, proč nedělá domácí úkoly. Dívka jí odpoví, že je to zbytečné, protože stejně neodmaturuje. Buffy se zeptá proč, ale dívka změní téma a začne mluvit o Buffyině tričku. "Neměň téma, Cassie" řekne Buffy. "Proč bys neodmaturovala"? "Protože příští pátek zemřu". odpoví dívka. Buffy se na Cassie vážně podívá, zatímco Cassie si stále hraje s vlasy a mluví o něčem jiném. Buffy se stále snaží z Cassie dostat, proč by měla zemřít a proč si chce ublížit. Cassie ale podotkne, že si nechce ublížit a řekne, že jen plýtvá jejím časem. Buffy stále naléhá a ptá se, jestli Cassie někdo vyhrožuje. Cassie znovu pokrčí rameny a řekne, že jen ví, že v pátek zemře a kolem bude spousta mincí, spousta divných mincí. Také řekne, že se jí Buffy bude snažit pomoct, ale nebude to k ničemu. Pak Cassie vstane a chystá se odejít, Buffy se ji ještě pokusí zastavit. Cassie Buffy poděkuje, že na ní byla milá. Podívá se na Buffyino tričko a řekne jí, že by si na sebe měla vzít svetr, protože jinak si ho zašpiní.

"Co mám teď dělat"? ptá se Buffy ředitele Wooda v jeho kanceláři. Ředitel jen řekne, že udělala to, co měla a to je vše. Buffy s tím ale není spokojená a znovu se zeptá, co má dělat. Wood jí odpoví, že dnešní děti jen vyhrožují a zatím připravuje dva šálky kávy. Buffy podotkne "Ale někdy, někdy to nejsou jen slova, že"? Wood řekne, že někdy ano, ale to jsou vyjímky. Buffy se zeptá, co tedy udělají a Wood odpoví "Informujeme učitele, prohledáváme skříňky". Buffy se trošku naštve a řekne, že nebude čekat až někdo zemře, když má šanci to zastavit. Pak si Buffy nechtěně vylije kávu na své tričko. Podívá se na skvrnu a vzpomene si, co Cassie říkala. Na chodbě jde Dawn ke své skříňce, otevře jí a dá si do ní knížky. Když jí zavře, vedle skříňky stojí Buffy "Mám pro tebe práci..".

Nyní prochází Dawn mezi regály s knihami, je ve školní knihovně. Sleduje Cassie, jak si povídá s nějakým klukem. Dawn k nim přijde a řekne ahoj. Představí se a zeptá se Cassie na úkol do výtvarné výchovy. Kluk vstane a odchází. Cassie se na něj podívá a řekne "Miku, dostaneš dvojku". Mike na ní zakřičí "Jedničku, zlato". Dawn a Cassie si začnou povídat a mluví o knize, kterou Cassie drží. Cassie po chvilce dojde, že výchovná poradkyně je Dawnina sestra. Dawn požádá Cassie, jestli by znovu nezašla za Buffy, protože ona opravdu umí pomáhat. Když vidí, jak se Cassie tváří, rychle změní téma na kluka, který právě odešel. Cassie řekne, že je to Mike a že ji už asi tisíckrát pozval na rande, ale ona nechce jít.

V obýváku Summersových sedí Buffy, Alex a Willow u laptopu a probírají se Cassinými školními záznamy. Stále nemohou najít nic, co by je přivedlo na nějakou stopu. Cassie byla skvělou studentkou, a pak se začaly objevovat špatné známky a deprese. Alex se zeptá, jestli měla nějaký druh vidin, které by vysvětlovaly, proč by měla v pátek zemřít a ten incident s kafem a Buffyiným svetrem. Willow vyhledá její zdravotní složky, ale ty neukazují nic nenormálního. Willow se rozhodne projet ještě její jméno googlem. Vyhledávací systém najde Cassiny osobní webové stránky. Ty jsou plné různých básní. Willow jednu začne číst:
"Mraky nademnou mě mrazí,
jako prach na hrobu staré šílené ženy.
Vstávám za svitu měsíce.
A zírám do zrcadla.
Bledá ryba se na mě podívá,
bledá ryba, která nikdy nebude plavat.
Moje kůže je mléko, které nikdo nesmí pít.
Má stehna nevyužitá, násilím neotevřená.
Toto tělo ještě není připraveno.
Ale prach na nikoho nečeká
a peníze čas nevykoupí.
Slyšela jsem rozhovor brouků.
Oni budou o samotě hodovat".
Dawn mezitím tiše vešla do domu a poslouchá, jak Willow dočítá báseň. Alex řekne, že je to opravdu děsivé. "Já nevím" řekne Willow "Spousta teenagerů má na svých webových stránkách takové básničky. Taky jsem dřív napsala dvě básně za jeden den". "A byly o lásce"? zeptá se Alex. "Přes to už jsem se dostala". odpoví Willow. Dawn řekne ostatním, že asi ví, proč je Cassie vyděšená. Dawn si myslí, že jí Mike vyhrožuje, protože s ním nechce jít na ples. Willow po chvíli najde policejní záznamy Cassina otce, který je alkoholik. Všichni si myslí, že to je ten problém a Buffy s Alexem vyrazí na průzkum.

Buffy a Alex zvoní na zvonek malého domku. Pan Newton je pozve dál a Buffy se představí jako výchovná poradkyně ze školy. Pan Newton se zeptá, jestli se Cassiny známky znovu zhoršily. Buffy řekne, že má o Cassie starost a zajímá jí, jestli to není nějak spojené s alkoholismem. Pan Newton se naštve a řekne, že by nikdy na svou dceru nevztáhl ruku. Buffy a Alex poslouchají, jak jim pan Newton povídá o své ex-manželce a alimentech a že má právo vidět svou dceru jen jednou za měsíc. Buffy se zeptá, jestli se s Cassie uvidí tento týden, ale pan Newton řekne, že ho u něho byla minulý týden. Buffy a Alex poté odejdou.

"On to není" řekne Cassie a jde k nim. Buffy a Alex se zastaví. Cassie poděkuje Buffy za to, že se jí snažila pomoci. Alex se dívky zeptá, zda se chce zabít, čemuž se Cassie jen zasměje. Buffy řekne, že mluví jako někdo, kdo nechce žít, ale Cassie se na ní podívá a začne brečet "Jak to můžeš říct? Myslíš si, že tohle chci? Že mi to nevadí? Věř mi, že chci být tady a dělat všechny ty věci. Chci odmaturovat. Chci jít na ten hloupej zimní bál. Chci mít přátele a bavit se s nimi. Prostě chodit tančit, poslouchat blbou hudbu, nosit praštěné šaty, smát se a tak. Ráda bych. Je tu spousta věcí, které bych chtěla dělat. Víš, ráda bych si šla zabruslit do Rockefellerova Centra. A ráda bych viděla své sestřenice a bratrance vyrůstat, vidět, čím se stanou ... protože si myslím, že budou opravdu tlustí. Ráda bych se odstěhovala. Nebo, já nevím, třeba se zamilovala. Ale to už nestihnu... prostě... to nestihnu." Buffy prosí Cassie, aby jí řekla vše co ví, jinak jí nemůže pomoci, ale Cassie řekne, že neví nic. Prostě cítí, že tam venku je něco, co se jí chystá zabít. Jsme ve školní knihovně, je večer. Do knihovny vcházejí nějaké osoby v hábitech a drží svíčky. Položí svíčky do kruhu a uprostřed hoří v misce malý ohýnek. Kolem jsou rozsypané divné mince a v misce dohořívá fotka Cassie.

Ředitel Wood sleduje Buffy, která sedí u svého stolu. Buffy je hluboce zamyšlená a vypadá unaveně. Zírá na monitor počítače, na kterém je zobrazena Cassina webová stránka. Buffy začne číst další z Cassiných básní, slyšíme jí hlasem Cassie a následuje rychlý sestřih obrazů:
"Sedím sama na parapetu svého okna.
Stromy praskají, sluneční svit troubí,
a děti se smějí jako smrt".
Cassie obědvá s Mikem a Dawn. Všichni se smějí a baví se.
"Jejich štěstí je pro mě jako ostrý nůž.
Jeden žárlivý had na okením parapetu".
Je večer, jsme v domě Summersových. Dawn, Willow a Alex sedí u stolu, jedí a probírají se knihami. Snaží se najít něco, co by jim pomohlo s Cassie.
"Budou tady, stromy a slunce
a děti s pruty a pořezanou kůží".
Cassie sedí na posteli, usmívá se a píše něco do bloku.
"Když nejsem nic jiného než vzpomínka
ozve se smích stromů.
Sedím tu sama a snažím se je milovat,
sedím sama jako had.
sedím sama a snažím se je milovat
sedím sama a směji se".

Buffy je ve školním sklepě a hledá Spika. Najde ho, jak zírá do prázdna a nehýbe se. Řekne jí, že když se nebude hýbat, tak neuslyší hlasy. Buffy se ho zeptá, jestli neví něco o dívce jménem Cassie. Spike stále opakuje, že jí neslyší a snaží se jí ignorovat. Buffy se ho zeptá, jestli je ve sklepě nějaké zlo a Spike najednou začne bušit pěstmi do zdi. "Je tu zlo. Dole. Přímo tady. Jsem zlý muž. William je zlý muž. Ublížil jsem dívce". Buffy chytne za ruce a otočí ho k sobě. "Ublížil jsem ti Buffy a musím pykat. Pykám, protože jsem ublížil dívce". Buffy mu řekne, že nemluvila o sobě, ale o Cassie a chce o ní něco vědět. Buffy se snaží pochopit Spikovu zmatenou mluvu, ale už nemá moc času. Vidí, že jí Spike nemůže pomoci, a tak se otočí a chce odejít. Spike jí začne poprosit, aby zůstala. Říká, že mu to pomůže mlčet. Buffy se ale rozhodne odejít.

Je den. Buffy prochází školní chodbou a zastaví se u Mika. Buffy se ho zeptá, jestli je smutný nebo naštvaný. Mike řekne, že je trochu naštvaný, protože dostal dvojku z písemky. Buffy se ho pak zeptá, jestli není naštvaný, protože Cassie odmítla jeho pozvání na Zimní ples. Mike řekne, že to se stává. Pak si vzpomene, že Dawn je Buffyina sestra a že by mohl na ples pozvat jí. Buffyina nálada se rázem změní "Ty chceš pozvat mou sestru na ples? Ona je tvá druhá šance?" V pozadí slyšíme cinkání mincí. Buffy odejde od Mika a vidí ředitele Wooda a školníka, jak prohledávají skříňky. Z jedné otevřené skříňky se vysypaly mince. Buffy zírá na číslo skříňky, které je 281.

Buffy sedí před vlastníkem skříňky 281, je to ten sebejistý kluk. Buffy se ho ptá na Cassie a zvláštní mince. Snaží se z něj dostat nějaké informace a tak mu vyhrožuje. Kluk se nakonec rozhodne, že jí řekne všechno, co ví. Cassie a Dawn odcházejí ze školy. Cassie se s Dawn loučí, ale ta jí nechce nechat jít. Cassie řekne Dawn, že ví, že jí poslala Buffy a přikázala jí, aby si hrála na její kamarádku a sledovala jí. Dawn přizná, že jí Buffy chtěla pomoc, ale také chce být Cassinou kamarádkou. Cassie se usměje a řekne Dawn, že už se jí stala. V rozhovoru je vyruší Pete, který se zeptá Dawn, jestli s ním nechce jít na ples. Dawn řekne, že ne. Pete se usměje a řekne "Oh jo? Jen jsem to zkoušel. Uvidíme se." Odchází a směje se. Dawn se otočí ke Cassie, ale ta už je pryč.

Je večer, v knihovně znovu sedí zahalené osoby. Sedí v kruhu, uprostřed jsou položené svíčky a mince. Jedna osoba si sundá kápi a my vidíme, že je to Pete. Pete dojde k nejbližšímu regálu a přivede Cassie. Má svázané ruce a přes pusu má pásku. Je vyděšená a brečí. Pete vezme sekáček a přiloží ho Cassie ke krku, říká, že všichni si myslí, že je posedlá smrtí a proto nebude nikomu divné, když zmizí. Zbytek zahalených osob vypadá zděšeně, ale všichni pokračují v rituálu. "Uhasit" přikáže Pete a všichni uhasí svíčky, jednu po druhé. Pete pak začne odříkávat kouzlo, které má vyvolat démona jménem Avilas. Je to démon, který jim má dát bohatství za oběť, tedy Cassie. Pete stále drží Cassie sekáček u krku a říká "Klečíme před tebou s naší obětí z masa…" "Fajn, tohle se dostane do vašich školních záznamů" zahrozí jedna zahalená osoba, která si sundá kapuci. Je to Buffy! Pete je šokován a vyhrožuje Buffy sekáčkem. Přikazuje jí, aby odešla. Buffy ho ale nakopne a pošlek zemi. Poté se rozhlédne a řekne "Víte, jak blbé tohle je? Unudění mladí školáci se snaží vyvolat démona. Promiňte, ale nic se neukázalo. Víte, asi je to tím, že jste neprovedli žádnou explozi, ne? Myslím, že to je klíč k vyvolávání slabých démonů…" "Jako tohohle slabého démona?" zasměje se Pete a podívá se za Buffy. Buffy se otočí a za ní stojí Avilas.

Avilas se rozejde ke Cassie, ale Buffy po něm hodí sekáčkem, který se do něho zasekne. Démon ho lehce vytáhne a otočí se k Buffy. Boj začíná, Buffy dostává ránu pěstí a letí přes místnost. Zbytek kluků v kápích utíká. Avilas stojí Buffy na hrudníku, zatímco Pete se snaží sekáčkem zabít Cassie, ale pak Avilas zaječí bolestí a Buffy pustí. Spike stojí za démonem s pochodní "Jsem tu, abych pomohl. Ne ubližoval dívce". Spike běží zachránit Cassie, zatímco Buffy bojuje s démonem za pomoci pochodně. Spike srazí Peta k zemi. "Kdo jsi?" zeptá se Pete. "Jsem zlý muž" odpoví Spike a vší silou Peta praští, po každé ráně se Spike bolestivě chytne za hlavu. Bolest ho ale nezastaví, a Spike pokračuje v mlácení. Nakonec sebere sekáček, podívá se na Peta, ale nezabije ho a jde k Cassie. Avilas se snaží pochodni bránit, ale Buffy se podaří ji zabodnout démonovi do hrudi. Ten začne okamžitě hořet. Démon je v plamenech a padá k zemi.

Spike rozsekne Cassie pouta a sundá pásku, kterou měla přes pusu. Cassie se pak na Spika podívá "Řekne ti to. Jednoho dne ti to řekne". Buffy běží ke Cassie, zatímco Spike pomalu ustupuje, zděšen tím, co Cassie právě řekla. "Nemůžeš být mrtvý! Kde je mé nekonečné bohatství?" křičí Pete a plazí se k ostatkům démona Avilase. Avilas najednou po Petovi chňapne a hryzne ho do ramena. "Aaaahh, kouslo mě to!" Avilas se pak promění v oheň a zmizí. Pete prosí Buffy o pomoc, ale Buffy se otočí a spolu s vyděšenou Cassie opouští knihovnu "Promiň, ale mé konzultační hodiny jsou od deseti do čtyř." řekne Buffy.

Buffy a Cassie vycházejí z knihovny. Buffy říká Cassie, že bude všechno v pořádku. Cassie otevře dveře a chce vejít do kanceláře. Z nastražené kuše vyletí šíp a míří Cassie přímo na hlavu. Buffy ho ale chytne dřív než stihne Cassie zabít. Šíp rozlomí a řekne "Vidíš? Můžeš to změnit." Cassie se podívá na Buffy a usměje se. Natáhne ruku k Buffy a odhrne jí vlasy z čela "A ty změníš." Cassie najednou zalape po dechu a zkolabuje. Buffy si k ní klekne, volá její jméno a snaží se jí oživit.

Buffy, Willow a Dawn sedí na gauči a Alex sedí v křesle před nimi. Willow se zeptá, jak to vzala Cassina matka. Buffy řekne, že Cassina máma jí prozradila, že měli v rodině dědičnou nemoc srdce, ale nikdy to Cassie neřekla. Alex řekne, že jí bylo určeno, aby zemřela. Buffy řekne, že byla zvláštní a to jí určilo k smrti, ale Dawn, zavrtí hlavou. "Poslouchala jsi a snažila ses. Zemřela kvůli svému srdci a ne kvůli tobě. Díky tobě byla mojí kamarádkou. Myslím, že někdy prostě nemůžeš pomoci." Buffy zoufale zakřičí "A pak co? Co bys dělala kdybys to věděla? Co bys dělala, kdybys věděla, že nemůžeš pomoci?" Druhý den Buffy vchází do své kanceláře, je zamlklá. Srovná si papíry na stole, přemýšlí a kouká do prázdna.

↓Fotky↓

7x03 Stejné místo,stejný čas (Same time, same place)

27. listopadu 2010 v 20:14 | Spiffy
Obrázek

Je 9:24 večer. Jsme na Sunnydaleském letišti a lidé zrovna přicházejí do letištní haly. Dítě utíká ke svému otci a vítá ho. Alex, Buffy a Dawn čekají na Willowin příjezd a Alex drží velkou ceduli s nápisem "Vítej doma, Willow". Nápis je jen těžko čitelný, protože je napsán žlutou tužkou. Buffy a Dawn tvrdí, že Willow si nápisu nevšimne, protože je moc světlý a ptají se proč. Alex jim začne vykládat o svém hrdinském proslovu, kterým zlomil zlou Willow, ale pak se zastaví a uvědomí si, že si z něj Dawn vystřelila. Je vidět, že Dawn je nervózní, protože neví, co má dělat až Willow znovu uvidí. Buffy zase neví, co řekne. Alex tvrdí, že normálně "Ahoj Willow". Buffy se ho zeptá, jak může být tak klidný. Alex pak řekne, že je pod dohledem Gilese a ten by jí nepustil, kdyby nebyla úplně vyléčená. Na to Dawn odpoví slůvkem "Správně". Buffy se na ni podívá a Dawn se jí zeptá "Správně"? Buffy je nucena prozradit, že Willow ještě není úplně vyléčená, ale že Giles říkal, že se již musí vrátit a také, že vše zvládla skvěle a není čeho se bát. Alex zaregistruje jeden menší problém. Willow do haly nepřišla a všechna letadla už jsou na letišti.

Je 9:24 večer. Sunnydaleské letiště. Lidé přicházejí do letištní haly. Dítě utíká přivítat svého otce. Willow vchází do haly, rozhlíží se, ale nikoho nevidí. Pak jen řekne "Vítej doma, Willow".

Jsme v tmavé uličce, kde nějaký kluk sprejuje nápis na zeď. Někdo ho sleduje. "Úplně sám..." zasyčí. "Bojíš se, když jsi sám?" Kluk se otočí a zeptá se, jestli tam někdo je. "I vítr mluví, když jsi sám..." následuje smích. Kluk křičí, aby vyšel ven. My však uvidíme jen drápy a zaslechneme klukův křik.

Willow klepe na dveře domu Summersových, ale nikdo neotevírá. Vejde zadními dveřmi, hodiny ukazují 10:41 večer. Willow volá Buffy a rozhlíží se, nikdo neodpovídá. Jde tedy nahoru po schodech, kde smutně nahlédne do svého pokoje, který je plný fotek a vzpomene si na střelu, která prošla oknem a zabila Taru. Zvedne blok, kde vidí telefonní čísla na Buffy, Alexe a Dawn. Najednou se ozve bouchnutí dveří, Willow zahodí blok a běží dolů. Tam ale nikoho nenajde. Unavená Willow si lehne na gauč a usne. Hodiny ukazují 10:41 večer. Buffy, Alex a Dawn vchází do domu hlavními dveřmi. Stále se baví o tom, co se mohlo s Willow stát. Dawn řekne, že možná neposlechla Gilese a je stále zlá, ale Alex podotkne, že i on několikrát Gilese neposlechl. Náhle uslyší z horního patra nějaký hluk a běží nahoru.

Později, všichni tři jsou zpět v přízemí, nic nenašli. Sedí na gauči a Buffy říká, že volala Gilesovi, ale ten nic o Willowině zmizení neví. Alexe napadne, že je Willow třeba nechtěla vidět, protože si myslí, že jí nevezmou zpět. Pak začnou všichni tři mizet a objeví se Willow. Je ráno a Willow se pomalu probírá. Vstane a jde k telefonu, snaží se dovolat Gilesovi, ale nemůže ho sehnat. Poté si prohlédne prázdný dům, vypadá znepokojeně.

Willow přichází ke spálenému Magic Boxu, kde najde Anyu, jak nese krabici s nějakými věcmi. Anya je zděšená tím, že je znovu vidí a zeptá se jí, co tu dělá. Zajímá se, proč není s Gilesem. Willow jí řekne, že se vrátila a Anya se jí zeptá, jestli je to kvůli tomu, že chce znovu zabíjet, nebo jestli se už polepšila. Willow se jí snaží omluvit a pak nabídne Anye pomoc uklidit v Magic Boxu, protože se za to cítí odpovědná. Anya jí řekne, že je za to skutečně odpovědná a Will se jí znovu omluví, pak si sedne na chodník. Anya se posadí vedle ní. Willow se jí zeptá, kde jsou ostatní. Anya se diví, že je ještě neviděla, ale pak si začne myslet, že jsou na ní stále naštvaní a proto jí nechtějí vidět. Willow se zeptá, kde by mohli být. Anya odpoví, že jsou nejspíš na nové střední.

V části Sunnydaleské střední, kde se stále staví, začne Willow hledat Alexe. Nikde nikdo není a když se Willow podívá na zem, tak uvidí mrtvé tělo stažené z kůže. "Žádná kůže" Buffy a Alex zírají na mrtvé tělo. Alex přizná, že to byla první věc, kterou ráno viděl, čímž si zkazil celý den a tak zavolal Buffy. Po chvíli Alex zaslechne nějaký rámus jdoucí od žebříku a vzhlédne. Willow stoupá po žebříku se šokujícím výrazem. Alex řekne jen "Jo, přesně vim, na co myslíš ... Možná je Willow zpět."

Sunnydaleská střední, Willow prochází školní chodbou až dojde ke dveřím do sklepa. Sejde dolů, kde jí překvapí šíleného Spika. Ten jí stále opakuje, že aby mohla být ve sklepě, tak potřebuje povolení. Také jí řekne, že odešla, ale Willow ho opraví, že musela, ale už je zpět. Taky přizná, že našla tělo a že hledá Buffy, Dawn a Alexe, ale nemůže je najít. Willow řekne, že tělo bylo stažené z kůže a Spike se zeptá, co to mohlo udělat. Najednou se začne třást a říká "Všichni ke mně mluví, ale nemluví spolu." Pak se podívá na Willow. Třese se stále víc "Někdo tu není ... ovladač, kdo má ovladač? Sázím na čarodějnici..."

Buffy a Alex prochází sklepem a najednou zaslechnou Spikův proslov. Přijdou k němu a Spike obrátí svou pozornost na Buffy. "Odešla jsi..." řekne a pak se zmíní o těle staženém z kůže. Buffy a Alex vědí, že Spike ví víc a požádají ho o pomoc. Spike se podívá na Buffy a přistoupí k ní blíž "Podívej se na sebe, jen záříš..." Poté ale začne říkat hlouposti. "Všichni ke mně mluví, ale nemluví spolu." Odvrátí svůj pohled a pak se znovu podívá na Buffy a Alexe. Spike se začne třást "Někdo tu není .. .ovladač, kdo má ovladač? Sázím na čarodějnici..." Buffy a Alex se na Spike podívají. Zeptají se ho tedy, jestli neviděl Willow. Spike začne znovu mluvit o těle a řekne "Myslí si, že jsi to udělala." Nakonec zmateně řekne, že musí odejít.

Anya otevře dveře mezi kterými stojí Willow a bez pozvání vejde do bytu. Anya řekne, že nemá peníze, ale to není to, co teď Willow potřebuje. Willow řekne, že našla tělo mladého kluka, kterého někdo stáhl zaživa z kůže. "Byla jsi to ty?" zeptají se naráz. "Ne!" vykřiknou obě. Anya řekne, že si ostatní budou myslet, že to udělala ona, ale že chápe, proč by měla konat dobro. Willow jí požádá o pomoc. "Je to těžké nebo náročné na čas?" zeptá se Anya a pokrčí rameny.

Willow a Anya sedí proti sobě se skříženýma nohama a před sebou mají mapu Sunnydale. Provádějí kouzlo, a na každém místě mapy, kde je démon se objeví světýlko. "Oh, skvělý! Zničí to koberec?" zeptá se Anya. Obě začnou na mapu sypat kouzelný prášek a na mapě se začnou objevovat světýlka. "Aaoh! Hej, podívej!" Anya ukáže na světýlko. "To jsem já. Ahoj!" Anya se zeptá, co je to velké kolo teček uprostřed mapy a Willow jí prozradí, že ta oblast je přímo pod střední školou, kde leží Brána pekla. Najednou začne kolo zářit stále víc a víc až se na mapě objeví ohnivé plameny. Willow zašlápne malý ohýnek a nadzvedne mapu. "Hej! OK, pamatuješ si na náš rozhovor o koberci?" Anya se rozčileně snaží vyčistit flek na koberci. Willow zírá na mapu a mluví o nějaké skupině jeskyní, které jsou poblíž. Pak Anyu požádá, aby se na to místo teleportovala, ale Anya řekne, že se může teleportovat jen při oficiálních příležitostech. Anya Willow navrhne, že by mohly udělat jiné kouzlo, které by pomohlo Willow najít Alexe a Buffy. Willow řekne, že takové kouzlo už dělala a řeklo jí, že Buffy a Alex neexistují. Poté se otočí a jde pryč.

V domě Summersových, Dawn sedí u počítače a hledá démony, kteří stahují lidi z kůže. Buffy a Alex stojí stranou a povídají si, přemýšlí, jestli za to může Willow. Buffy přizná, že si myslí, že to Willow udělala, ale Dawn jí přeruší a řekne, že našla jednoho démona jménem Gnarl. Je to démon, který svými drápy paralyzuje oběť a zaživa jí sloupne kůži, kterou pak sní. Buffy se Dawn zeptá, proč si myslí, že je to právě tenhle démon. Dawn řekne, že se ani jeden nezmínil o krvi. Gnarl krev pije a nechává na místě jen kapky. Teď musí trojice démona najít. Alexe napadne, že by mohli zmlátit Willyho, ale to Buffy zamítne. Má lepší nápad.

Noc, Spike prochází lesem a povídá si pro sebe. Dawn, Alex a Buffy ho sledují. Spike sleduje stopu krve a ostatní jdou za ním. Alex pak nechtěně do Spika vrazí. Spike se zastavil na kraji nějakého útesu. Všichni vypadají znepokojeně "Děsivý útes, který se cpe lidskou kůží" Alex se pokusí zavtipkovat, ale Spike odhrne stranou keř. "Je tam jeskyně... jsem blázen, ale jaká je jeho omluva?" zeptá se, pak se otočí a beze slova odejde.

Willow stojí před vchodem do jeskyně. Pomalu vchází dovnitř, jeskyně je osvětlená pochodněmi. Na zdech se rychle pohybuje stín. "Úplně sama..." ozve se za ní. "Tma a špína... doufal jsem, že tu bude tma a špína" Alex vstupuje do jeskyně a hned za ním Buffy a Dawn. Buffy něco zaslechne a zeptá se Alexe, jestli to taky slyšel. "Podívejte na to malé jehňátko, jak se třese... že by za to mohl vítr?" Gnarl stále mluví k Willow "Nebo je to tím, že jí nikdo nevidí?" "Úplně sami..." zaslechne Dawn a zeptá se, jestli to ostatní taky slyšeli. Buffy řekne, že to znělo, jako by to bylo blízko. Najednou odněkud vyskočí Gnarl a sekne Dawn do břicha. "Paralyzující jed" zamumlá a začne se kácet k zemi. Buffy a Alex vezmou Dawn a odnášejí jí pryč. Když vyjdou z jeskyně, zasypou její vchod kamením, aby se Gnarl nedostal ven.

Willow vidí, že vchod do jeskyně je zasypaný a uslyší Gnarlův hlas. "Žádná cesta ven... žádná cesta ven..." směje se Gnarl. Willow začne kouzlit a žádá boha o pomoc, ale démon řekne, že kouzla na něj nefungují. Willow je vyděšená, ale vyzývá démona na boj. Démon jí říká, že jí její přátelé opustili. Buffy a Alex odnášejí Dawn pryč. "Buffy, opravdu se omlouvám..." mumlá Dawn. Všichni míří domů, kde chtějí zjistit, zda existuje protilék. Démon stále děsí Willow, která už nyní lehce panikaří. Gnarl hovoří o jejích přátelích a Willow se zmateně zeptá, kde jsou. Gnarl vyskočí ze stínu a sekne po Willow. Willow spadne na zem a nemůže se hýbat. "Byli tu." řekne Gnarl "Byli tu a odešli." chytne Willow za nohu a táhne jí pryč. Konečně vidíme celého démona. Ten si vedle Willow klekne a sloupne jí kus kůže z břicha. Pak se k ní nahne a olízne krev, která z rány vytekla.

Alex a Buffy konečně donesli Dawn domů a položili jí na gauč. Dawn se nemůže hýbat a jen ztěží mluví. Buffy jde k počítači a Alex sedí vedle Dawn. Buffy čte, že jed je trvalý, dokud démona nezabijí, takže se musí vrátit zpět. Alex řekne, že nemůžou jen tak odejít, protože by Dawn mohla zvracet. "Zvracet?" zeptá se Buffy. Dawn něco mumlá a Buffy jde volat Anye, aby dohlédla na Dawn. Willow leží na zemi a něco říká. Gnarl pokračuje ve sloupávání kůže. Willowin obličej se skřiví bolestí.

Anya se zeptá, jestli Dawn umírá a Buffy s Alexem na ní zařvou, že ne. Anya se zeptá jaký druh jedu to je a zvedne Dawn nohy do výšky. Anya si dál aranžuje Dawn do různých pozic a Dawn něco nesouhlasně mumlá. Buffy a Alex chtějí odejít a poděkují Anye za to, že dohlíží na Dawn. "Cítím se tak potřebná. Pomáhám vám, pomáhám Willow." Buffy a Alex se zarazí a zeptají se Anyi, jestli viděla Willow. Anya odpoví, že ano, že je Willow hledala a pak mluvila o nějaké jeskyni. Buffy se zeptá, jestli tam Willow šla, Anya řekne, že asi ano. Pak také řekne, že je legrační, jak se všichni zajímají o zparalyzovanou Dawn, když Gnarl zrovna teď možná zabíjí Willow. Buffy se zeptá Anyi, jestli něco ví o démonovi a Anya znovu odpoví ano. Buffy jí podá válečnou sekeru a řekne Anye, aby šla s nimi. Všichni odcházejí a Dawn sedí na gaučí s ovladačem v ruce. Gnarl pokračuje ve sloupávání kůže z Willow, která bolestivě sténá.

Buffy s Alexem běží k jeskyni. Anya je kus za nimi a snaží se popadnout dech. Buffy vejde do jeskyně a ptá se, kde je Willow. Anya se na ní podívá, jako kdyby byla blázen a řekne, že Willow leží na zemi. Anya si klekne vedle Willow. Alex zírá na zem, nikoho nevidí a mává rukou ve vzduchu. Anya mu řekne, aby to nedělal a Alex se zeptá, co se děje. Buffy neví, jak se to stalo, ale myslí si, že je to kvůli démonovi, který se cpe kůží. "Za tebou!" zaječí Anya, když Gnarl zaútočí na Buffy. Drápem rozsekne Buffy triko, ale ne kůži. Boj začíná, Buffy drží meč a útočí. Anya připomene Buffy, že mu musí mířit na oči a pak obrátí svou pozornost zpět k Willow a začne jí vysvětlovat, kde všichni stojí a že Buffy bojuje s démonem. Willow zamumlá, že nikoho nevidí, ale Anya jí znovu řekne, že tu všichni opravdu jsou. Gnarl skočí na Buffy, která se otočí a mečem mu přišpendlí nohu k zemi. Pak mu palcema vypíchne oči a Gnarl zaječí bolestí, nakonec spadne na zem, mrtvý. Buffy se znechuceně podívá na své ruce. Willow se začne usmívat a říkne, že už může dýchat. Dawn najednou zaječí a spadne z gauče.

Alex se Anyi zeptá, kde Willow leží a Anya mu řekne, aby ustoupil, protože v ní stojí. Alex a Buffy zírají do míst, kde by měla Willow ležet, zatímco Anya utíká pro pomoc, protože Willow je zraněná. Oba začnou k Willow mluvit a řeknou, že jsou rádi, že se vrátila. V tu chvíli se Willow začne objevovat. Buffy řekne Willow, že vše bude v pořádku.

Dům Summersových, den. Buffy pozoruje Willow, která sedí na posteli se zkříženýma nohama. Willow řekne, že je v pořádku a že medituje, aby jí narostla nová kůže a ona se tak uzdravila. Buffy jí řekne, že jí chyběla a zajímá se, jak se to všechno stalo. Willow jí prozradí, že asi provedla kouzlo, aniž by si to uvědomila. Stalo se to, protože na to Willow jen myslela. Také řekne, že je hezké, když jí někdo odpustí. Buffy se přizná, že si myslela, že za mrtvolu může Willow. Potom řekne, že nechce být tou osobou, která si to myslí. Willow to pochopí a znovu se usadí do meditační pozice. Poví Buffy, že nemá žádnou sílu a tak musí meditovat. Buffy si sedne proti ní, zkříží nohy a řekne, že má síly hodně a nějakou jí dá. Obě sedí proti sobě, drží se za ruce a meditují.
 
 

Reklama