6.série

6x22 Hrob (Grave)

27. listopadu 2010 v 19:56 | Spiffy
Obrázek
"Tatínek je doma," řekne Willow, když uvidí stát Gilese ve dveřích. Ten ihned sváže Willow pomocí kouzla. Buffy a Anya ho obejmou a jsou rády, že se vrátil. Giles jim poví, že se od jedné čarodějnice z Anglie dozvěděl, že v Sunnydale povstává nová síla a jeho magie, která mu byla přidělena, by měla pomoci tuto sílu zastavit. Buffy ho rychle seznámí se vším, co se stalo za dobu, kdy byl v Anglii a i to, že spala se Spikem. Jeho reakce je nečekaná - nekontrolovatelný smích. Když se Giles uklidní, poví své přemožitelce, že se cítí hrozně, protože ji opustil a odjel pryč. Buffy ho uklidní tím, že to byla správná volba. Když se snaží vymyslet způsob, jak Willow pomoci, objeví se Willow ve dveřích spolu s Anyou, která je v bezvědomí. Willow ji černou magií donutila, aby ji osvobodila z vázacího kouzla.

Alex, Dawn, Jonathan a Andrew zatím hledají v tmavých uličkách místo, kde by se ukryli. Dawn trvá na tom, že by měli najít Spika a to Alexe rozzuří. Vyzradí ji, že Spike se pokusil znásilnit její sestru. Mezitím Spike porazil nějakého obrovského démona a jeho dalším úkolem je, nechat se pokrýt hmyzem, který mu zalézá do všech otvorů v těle. Zpět ve zničeném Magic Boxu, Willow se po dlouhém boji s Gilesem prochází po místnosti a drží Gilese na stropě. Nechá ho spadnout dolů a poté chce na něj shodit strop. Buffy ho odstrčí dřív než ho stihne strop zabít. Willow se to nelíbí a vytvoří ohnivou kouli, kterou pošle, aby zničila Jonathana a Andrewa. Buffy chce chránit Gilese, ale Giles jí řekne, ať utíká za Andrewem a Jonathanem. Když Buffy odběhne sledovat ohnivou kouli, vysaje Willow z Gilese všechnu jeho sílu. Přes nově získanou moc však pocítí bolest celého světa a rozhodne se jí zastavit, což znamená zničit svět.

Na Sunnydaleském hřbitově se Alex a Jonathan snaží vlámat do mausolea, aby se ukryli. Dawn si na obloze všimne ohnivé koule, Buffy běží kousek za ní. Koule dopadne na zem, srazí Alexe na kamenný náhrobek a Buffy s Dawn se propadnou do hrobky v podzemí. Jsou v pasti. Jonathan a Andrew se rozhodnou zmizet a odjet do Mexika. Anya se probere a najde Gilese na zemi, umírá. Rychle se teleportuje do hrobky a řekne Buffy a Dawn, co se děje, což Buffy vybičuje k novému výkonu. Willow cítí Buffyinu sílu na dálku a pošle na ní démony z kořenů stromů. Buffy a Dawn se chopí mečů, které tam spadly s nimi a začnou s démony bojovat. Buffy je překvapena Dawniným stylem boje a Dawn jí vysvětlí, že se přece učila od té nejlepší.

Mezitím na vršku nějakého kopce vysílá Willow všechnu svou sílu do zavaleného chrámu, ze kterého je vidět je věž. Je ale vyrušena Alexem, který vyslechl rozhovor Anyi a Buffy v hrobce o tom, že síla Willow nezastaví. Alex řekne Willow, jak moc jí miluje navzdory tomu, co udělala. Willow Alexe kouzlem odhazuje, ale Alex se nevzdává a stále říká "Miluji tě". Willow už není schopná kouzlit, a tak začne do Alexe bezmocně bušit. Nakonec padne do jeho náruče a začne plakat. Její oči a vlasy se změní na její původní barvu. Je konec.

V hrobce se Buffyiny a Dawniny protivníci promění v prach. Buffy začne radostí vzlykat a rozhodne se, že Dawn ukáže i dobré věci, které na světě jsou. Zpět v Magic Boxu, Anya je nadšená, že se Giles znovu probral. Giles jí vysvětlí, že magie, kterou mu Willow sebrala, jí navrátila lidskost a Alex byl jediný, který jí dokázal zastavit. Anya je na svého bývalého velmi pyšná. Mezitím se Spike v Africe probírá. Konečně dokončil svůj poslední úkol. Chce se stát takovým, jakým byl a dát přemožitelce to, co si zaslouží. Démon, místo toho aby mu vyndal čip, mu vrátí duši. Spike zakřičí bolestí.

6x21 Dva zbývající (Two to go)

27. listopadu 2010 v 19:55 | Spiffy
Obrázek
Buffy, Anya a Alex probíhají lesem, přesvědčeni o tom, že Willow teď půjde po Jonathanovi a Andrewovi. Anya použije magii a teleportuje se do vězení, zatímco Buffy a Alex se tam snaží dostat po svých. Ve vězení sdělí Anya Jonathanovi a Andrewovi, co se stalo Warrenovi. Žádný policista jim ale nevěří, že jsou v nebezpečí, dokud se před budovou neobjeví Willow a začne rvát cihly ze zdi, aby se dostala k těm dvěma. Zatímco policisté na Willow míří zbraněmi, Buffy se dostane do vězení a rychle odvede Jonathana a Andrewa pryč. Alex už čeká před stanicí v ukradeném autě, připraven je odvézt pryč. Na své cestě do bezpečí (ať už je to kdekoliv) se za nimi objeví osmnáctikolový tahač řízený Willow, která stojí na střeše kabiny. Naštěstí brzy dojde Willow síla a Buffy, Alex, Anya, Andrew a Jonathan uprchnou do Magic Boxu. Tam zjistí, že Willow vysála všechnu sílu z knih černé magie, kromě jedné staré (nepřeložené) Sumerské knihy, která obsahuje ochranná kouzla. Je to jejich poslední šance proti Willow.

V Africe se Spike podrobuje zkoušce. Bojuje proti muži s ohnivými pěstmi. Podaří se mu ho porazit, ale zjistí, že to byl jen první test. Dawn se mezitím cítí neužitečná a donutí Clema, aby se s ní vydal za Rackem. Na to samé místo zamíří i Willow. Když Willow dorazí, začne ji Rack svádět. Do ucha jí zašeptá "Řekni mi, jahůdko, co na tomhle světě by jsi chtěla?". Willow chce všechno, a tak z něj vysaje veškerou sílu a magii. O pár chvil později dorazí i Dawn a najde Racka mrtvého. Když se od jeho těla otočí a chce s křikem utéci, narazí na Willow, která vypadá ještě hůř než předtím. Čarodějnice přistupuje blíž k Dawn, která před ní ustupuje. Willow už nebaví její fňukání a rozhodne se, že ji promění v kouli energie, kterou byla než se stala člověkem. Dawn je vyděšená, ale než Willow stihne splnit svůj slib, vpadne dovnitř Buffy.

Mezitím se v Magic Boxu snaží Anya s Alexem přeložit text ochranného kouzla. Alex cítí vinu za to, že nemohl zabránit postřelení své kamarádky, ale Anya nesdílí jeho názor. Myslí si, že to není jeho chyba a je stála naštvaná kvůli jejich rozchodu. Alex jí řekne, že si o tom promluví až zachrání Willow. V Rackově bytě se Buffy snaží s Willow mluvit, ale Willow jí nechce poslouchat. Řekne Buffy, že jediným světlým bodem jejího života byla Tara, ale ta je teď pryč. Willow také ví, že se Buffy na tomto světě necítí dobře a řekne jí "Poprvé v životě kdy jsi měla klid bylo, když jsi byla mrtvá". Během jejich rozhovoru je všechny tři Willow přenese do Magic Boxu.

V obchodě uvidí Jonathana a Andrewa a rozzlobeně na ně sešle blesk, který však nemá žádný účinek. Příčinou je Anya, schovaná za policemi s knihami, která pronáší ochranné kouzlo z vyluštěné knihy. Willow se znovu připravuje vyslat další blesk, ale v tom jí zabrání Buffy. Willow pošle svou nejlepší přítelkyni přes místnost a propukne mezi nimi boj. Alex chytne Dawn a oba zločince a vyvede je z Magic Boxu. Doufá, že najde místo, kde by se mohli ukrýt. Buffy a Willow bojují, Magic Box je celý zničený. Buffy spadne na zem a nechtěně odhalí Anyu za poslední stojící policí. Rozzuřená Willow vytrhne Anye knihu z rukou a hodí Anyu do polic. Teď už mezi ní a Buffy nic nestojí a Willow použije všechnu svou sílu, aby přemožitelku porazila. Když se Willow chystá na svůj poslední úder, něčí kouzlo ji pošle přes celou místnost. Willow leží na zemi a krvácí z nosu. Vzhledne a ve dveřím uvidí stát Gilese.

6x20 Padouši (Villains)

27. listopadu 2010 v 19:54 | Spiffy
Obrázek
Willow se pokusí oživit Taru, ale bezúspěšně protože zemřela přirozenou smrtí. Vyjde z domu a uvidí dva doktory, jak nakládají Buffy v bezvědomí do sanitky. Willow se Alexe zeptá, kdo to byl a Alex jí řekne, že Warren. Willow už na nic nečeká a zamíří do Magic Boxu, kde shání knihy o černé magii. Anya proti tomu protestuje, ale Willow ji neposlouchá a vysaje sílu z tuctů knih o magii. Warren slaví v baru své vítězství, když se dozví, že to přemožitelka přežila a je v nemocnici. Zděšen tím, že po něm Buffy půjde, najde Warren Racka a chce po něm, aby na něj uvrhl ochranné kouzlo. Rack cítí, že Buffy není ta, které by se měl bát a dá mu radu "Ona tohle město zničí, a začne s tebou".

V nemocnici doktoři operují Buffy, dokud do sálu nevejde černovlasá Willow. S pomocí magie vytáhne kulku z Buffyina těla a oživí jí. Willow může Warrena cítit, a tak společně s Alexem a Buffy jedou za autobusem, který odjíždí. Willow autobus zastaví, Warrena vytáhne ven a začne ho dusit. V tu chvíli zjistí, že je to robot. Buffy a Alex nechápou, proč se Willow chce tak moc pomstít a Willow jim konečně prozradí, že Warren zabil Taru. Zklamaná, ale rozhodnutá najít pravého Warrena, Willow odchází, ale ještě použije kouzlo, které Buffy a Alexovi zabraní v tom, aby šli za ní.

Alex a Buffy se vrátí domů, kde najdou Dawn, jak klečí nad Tařiným tělem. Tělo je odvezeno do márnice, a Buffy, Alex a Dawn se snaží vymyslet, co udělají s Willow. Alex i Dawn si myslí, že Warren si trest zaslouží, ale Buffy s tím nesouhlasí. Navzdory Alexovým obavám se Buffy rozhodne, že Dawn zavede za Spikem, aby jí pohlídal. Ví, že jí Spike neublíží. Když přijdou do hrobky, zjistí od Clema, že Spike odjel. Dawn tedy zůstane s Clemem. Spike se mezitím dostal do Afriky, protože zjistil, že se tam ukrývá démon, který by mu mohl pomoci vyndat čip. Démon mu slíbí, že z něj udělá, to co býval, ale nejprve musí podstoupit řadu bolestivých zkoušek.

Alex jde za Anyou a chce, aby použila kouzlo, které by našlo Willow. Anya mu prozradí, že se stala znovu démonkou pomsty, a proto může vycítit Willowinu touhu po pomstě. Alex a Buffy se tedy vydají do lesů pod vedením Anyi. Willow mezitím hledá v lese Warrena. Ví, že není daleko. Pak se odněkud Warren vynoří a zasekne Willow sekeru do zad. Dojde mu, že má opravdu velký problém, když si Willow sekeru jednoduše ze zad vyndá a pokračuje v pronásledování. Warren se na ní snaží použít slabá kouzla, ale ty nemají žádný účinek. Willow ho sváže větvemi mezi dvěma stromy. Poté se jí na dlani objeví kulka, kterou vyndala z těla Buffy a začne jí kouzlem pomalu zarývat do Warrenova těla. Aby nemohl křičet, zašije mu pusu. Po chvíli mu jí uvolní a Warren začne žebrat o slitování. Anya, Alex a Buffy dorazí na místo, kde je Willow s Warrenem a uvidí Willow, jak mávnutím ruky stáhne Warrena zaživa z kůže. Zděšená tím, co vidí, se Buffy zeptá "Co jsi to udělala?" Willow se na ní podívá a řekne "Jeden hotov". A zmizí ve víru světla.

6x19 Vidět červeně (Seeing red)

27. listopadu 2010 v 19:54 | Spiffy
Obrázek
Tara a Willow leží v posteli a povídají si o následcích Spikova dobrodružství s Anyou. Když Tara nechtěně prozradí, že Buffy spala se Spikem, Willow se rozhodne, že si s Buffy promluví. Buffyin pokoj je ale prázdný. Buffy mezitím vpadne do skrýše tria. Ti už jsou ale pryč a Buffy si na tabuli přečte vzkaz Příliš pozdě. Ze všech stran ji obklopí obrovské a rotující cirkulárky a Buffy na poslední chvíli uteče. Trio je zatím v jeskyni a zabijí démona. Stáhnou ho z kůže a pak ji použijí k průchodu skrz ochrannou bariéru. Jonathan se vrátí s krabicí, ve které jsou kuličky Orb Nezzla'khanu. Když si je Warren vezme, získá tím nepřemožitelnost.

Buffy se snaží promluvit s Alexem, který je stále rozhořčený z toho, co se dozvěděl o Buffy a Spikovi. Znechucený Alex se s ní ale nechce bavit, odejde ze svého bytu a nechá tam Buffy samotnou. Později se Buffy, zraněná bojem s upírem, vrátí domů a chce si dát koupel. V tu chvíli se objeví Spike a pokusí se ji znásilnit. Buffy ho odkopne ke zdi a pohrozí mu, aby se jí už nikdy nedotýkal. Trio mezitím vejde do baru, kde si Alex dává nějaké pití a jsou připraveni vyzkoušet Orb. Warren se snaží získat pozornost nějaké neznámé dívky, ale do cesty se mu postaví její přítel. Warren ho s pomocí Orbu zmlátí a tak i další dva jeho kamarády. Když Alex vyjde ze záchodků, chce po Warrenovi, aby toho nechal, ale Warren ho napadne.

Alex se dobelhá k Buffy domů a tam najde plačící Buffy, která je zraněná z boje se Spikem. Alex si to s ním chce vyřídit, ale Buffy ho zadrží. Zpět ve Spikově hrobce vzpomíná Spike na útok na Buffy a dojde mu, že čip v jeho hlavě ho ničí. S pomocí démona Clema si uvědomí, jakým byl kdysi upírem. Pozdě večer odjíždí na své motorce z města, a před Buffyiným domem slíbí Buffy, že až se vrátí, nepozná ho.

Mezitím trio přepadne náklaďák plný peněz a s pomocí Orbu vytrhne Warren dveře náklaďáku. Objeví se tam Buffy, připravená trio nakopat. Warren a Buffy bojují a jejich boj je celkem vyrovnaný. Pak skočí Jonathan Buffy na záda. Ta si myslí, že s ní chce také bojovat, ale on zašeptá "Rozbij Orb". A dřív než stihne Warren něco udělat, je Orb na kusy. Warrenova síla je pryč, ale Warren má ještě záložní plán. Použije rakety na zádech a zmizí ve vzduchu. Druzí dva jsou ale chyceni a odvedeni do vězení, kde doufají, že se pro ně Warren vrátí.

Další ráno se na dvorku Buffy a Alex snaží dát do pořádku své přátelství. Obejmou se, ale jsou vyrušeni Warrenem, který se zbraní v ruce vpadne na dvorek. Buffy srazí Alexe k zemi a zachrání ho před letící kulkou. Kulka tak zasáhne její hrudník. Alex se snaží krev zastavit. Warren utíká a ještě několikrát vystřelí. Jedna kulka proletí oknem do pokoje Willow a střelí Taru přímo do srdce. Tara se skácí Willow do náruče. Willow vzhlédne a její oči se nejdříve promění na černé a pak na rudé, jsou plné krve.

6x18 Entropie (Entropy)

27. listopadu 2010 v 19:23 | Spiffy
Obrázek
Andrew, Jonathan a Warren honí dva upíry kvůli nějakému disku. Pronásledovaní upíři narazí na Buffy, která je s menší pomocí Spika zlikviduje. Trojka se zmocní disku, který upírovi vypadl při rvačce a nenápadně se vytratí. Spike po Buffy chce, aby o jejich vztahu řekla svým přátelům, což Buffy jednoznačně odmítne. Alex je ve svém bytě a zahání samotu pitím piva. Když odchází pryč, je sledován ubrečenou Anyou. Příští den čeká Willow na Taru před třídou a po nešikovné konverzaci ji Willow pozve na kávu. Tara to s radostí přijme. Buffy a Dawn se mezitím vydali na sesterské nákupy a Dawn se Buffy svěří, že do většiny obchodů nemůže, protože tam něco ukradla. Ve skrýši Trojky dělá Jonathan nějaký druh kouzla, ale jakmile ho dokončí, chce na Warrenovi a Andrewovi podíl. Zdá se však, že Warren má jiné plány. S Andrewem se domluvil, že Jonathana využijí a poté se ho zbaví.

Alex se vrací do svého bytu, kde najde Anyu. Oba dva se pokouší usmířit, ale když Alex řekne, že si ji zatím nechce vzít, Anya se rozzlobí a její znovu nabytá démoní stránka se jí projeví ve tváři. Stojí však zády k Alexovi, takže ten to nevidí. Anya vysloví několik přání, ale nedokáže si je splnit, a tak rozčileně odejde. Příští den se Anya a Halfrek sejdou a Halfrek jí vysvětlí, že nemůže plnit svá vlastní přání. Musí si to za ni přát někdo jiný. Buffy a Dawn společně snídají a Dawn se pokouší přemluvit svoji sestru, aby ji večer vzala na hlídku. Buffy jí to ale nedovolí.

Willow a Tara spolu sedí v kavárně a Willow sděluje Taře všechny novinky, které se nedávno staly. Z rozhovoru je vyruší Anya a nenápadně po nich chce, aby si přály něco špatného o Alexovi. Ale Willow ani Tara ji nevyhoví. Anya se o to tedy pokouší u Dawn, jenže ta jak uslyší slovo "přát si", zmlkne. Anya to s ní vzdá vydá se za Buffy, která ale také o Alexovi nic špatného neřekne. Když Anya uvidí Alexe, který přichází za Buffy, radši odejde. Alex chce za Anyou běžet, ale Buffy mu to vymluví. Znechucený Alex kopne do zahradního skřítka, ve kterém objeví malou kameru. Alex si myslí, že ji tam dal Spike, aby mohl sledovat Buffy. Buffy za Spikem zajde a zjistí, že s tím nemá nic společného.

Anya se sejde s Halfrek a stěžuje si, že nemůže najít nikoho, kdo by byl proti Alexovi. V tom přijde do Magic Boxu Spike a Anya dostane nápad. Spike hledá v Magic Boxu kouzlo, které by ochromilo bolest. Anya mu nabídne láhev whiskey a začne s ním pít. V úkrytu trojky. Zdá se, že ti tři našli to, co hledali. Jenže díky jejich nešikovnosti se mapa, na které je tato věc zakreslena, vznítí. Willow se snaží pomocí kamery, kterou našel Alex před domem, vystopovat jejich sledovatele. Zjistí, že kamery jsou rozmístěny naprosto všude - ve škole, v Magic Boxu, v Doublemetu, v práci Alexe… Díky kameře v obchodě, uvidí Spika a Anyu, kteří jsou značně opilí, jak souloží na stole. Willow se to pokusí skrýt, ale Alex, Buffy i Dawn je v počítači zahlédnou. Buffy je zdrcená a chce s Dawn a Willow přijít na to, o co těm pronásledovatelům jde. Alex se mezitím v tichosti vydá do Magic Boxu s velkou sekerou.

Alex najde Spika, jak vychází z obchodu a zaútočí na něj. Buffy zjistí, že Alex zmizel a přiběhne za ním do Magic Boxu. Anya vyjde z obchodu a snaží se to urovnat. Alex jí řekne, že ví, co se Spikem dělala a zeptá se jí, jak se mohla spustit s takovou zrůdou jako je on. Spike si neodpustí poznámku, že Buffy si na něj nikdy nestěžovala. To Alexe dorazí, pustí sekeru na zem a zdrceně odejde pryč. Buffy se také vytratí a Anya začne smutně uklízet obchod. Mezitím v domě Summersových, Tara překvapí Willow nečekanou návštěvou a řekne jí, že se by se mohly k sobě vrátit. Willow ji radostě políbí a Tara jí polibek vášnivě oplatí.

6x17 Znovu normální (Normal again)

27. listopadu 2010 v 19:20 | Spiffy
Obrázek
Přemožitelka si prohlíží své sousedství. Někdo jí sleduje na monitorech. Po chvíli se Buffy dostane až k domu, kde má trio svou novou skrýš. Ti potřebují okamžitě odpoutat Buffyinu pozornost, a tak na ní povolají velkého červenookého démona. Buffy se s ním dá do boje, ale démonovi se podaří ji do paže vrazit bodák, který mu trčí z ruky. Když se Buffy probere, je v nějaké nemocnici a někdo jí píchá injekci do ruky. Dva zřízenci se jí snaží udržet v klidu. Buffy vstává ze země. Je zpět v uličce.

Další den se Buffyini spolupracovníci promění v pacienty v blázinci. Buffy je v nemocnici a sestra se jí snaží dát prášky. Pak se ale ocitne v DoubleMeat Palace, který vůbec neopustila. Do Buffyina domu přijde Alex, který se Willow ani Buffy dosud neozval od svého útěku od oltáře. Přizná se, že mu Anya chybí a že ji chce získat zpět. Večer je Buffy na své obvyklé hlídce na hřbitově a narazí na Spika. Po chvíli se k nim připojí Alex s Willow. Alex se se Spikem začne hádat a dokonce se i poperou. Mezitím Buffy dostane další vidění, kde jí doktor říká, že všichni její přátelé v Sunnydale nejsou skuteční, ale je to jen část přeludu, ve kterém je chycená už 6 let. V místnosti s ní sedí i její matka a otec. Znovu se ocitne na hřbitově, kde si její kamarádi povšimnou jejího stavu a vezmou ji domů.

Buffy poví partě o halucinacích, a o tom, jak jí doktor tvrdil, že démoni a všechno okolo je jen výplodem její fantazie. Ještě se zmíní o démonovi, který jí bodl a přátelé se ho rozhodnou najít. Buffy upadne do další halucinace, kde doktor označí její stav za schizofrenii. Willow mezitím hledá démona v démoní databázi. Zjistí, že dráp, kterým démon Buffy bodl obsahuje i protijed. Spike s Alexem démona zajmou a svážou ho ve sklepě. Willow mu ulomí dráp a udělá protijed. Pak zajde do Buffyina pokoje a přinese jí hrnek s lékem. Nechá Buffy osamotě, aby si ho vypila. Do pokoje vejde Spike a chce si s ní promluvit o jejich vztahu. Buffy se zamyslí a nevnímá ho. Poté co odejde, vyleje protijed do koše, což ji přivede zpět do nemocnice. Buffy se otočí na svou matku, která vzrušená, že se její dcera probrala. Doktor řekne Buffy, že to její přátelé jí drží ve světě halucinací a že musí udělat to, co je nutné, aby se osvobodila. Buffy dojde, co tím doktor myslí.

Buffy se vrátí do Sunnydale, na nic nečeká a praští Alexe pánvičkou. Odvleče ho do sklepa, kde je už Willow v řetězech. Potom pronásleduje Dawn a honí jí po domě. Dawn se jí snaží ještě přesvědčit, že jsou skuteční a nejsou výmyslem. Buffy na ní ale zakřičí, že je to nesmysl. Vždyť démoni neexistují a ona by nikdy nespala se svým nepřítelem. Nakonec ji chytne a hodí do sklepa k ostatním. V nemocnici poučuje Joyce Buffy, co musí udělat. Ve sklepě Buffy rozváže démona a pustí ho na své přátelé. Buffy v nemocnici sebou škube. Je to pro ní velmi těžké. Ve sklepě probíhá boj mezi démonem a jejími svázanými přáteli.

Do domu vejde Tara. Je jí divné, že doma nikdo není a jde se podívat do sklepa. Když uvidí, jak se Willow s Alexem marně brání démonovi, kouzlem jim rozváže pouta. Buffy se stále krčí v koutku pod schody. Opět se ocitne v nemocnici. Joyce jí řekne, že aby přežila, musí věřit sama sobě. Buffy se na svou matku láskyplně podívá a řekne sbohem. Buffy procitne ve sklepě a rozhodne se pomoci svým přátelům. V nemocnici, Joyce se šťastně usmívá. Když si ale všimne Buffiné netečnosti, dojde jí, jak to myslela a začne plakat. Ve sklepě je Buffy zpět v akci. Bitva je brzy u konce a poslední Buffyina pěst prorazí démonovi hrudník. Buffy se otočí ke svým přátelům, omluví se jim a požádá je o protijed. Buffy s ostatními odchází ze sklepa. Zpět v nemocnici, Joyce a Hank sedí na posteli. Doktor svítí Buffy do očí, bez reakce. Doktor vstane a řekne "Obávám se, že jsme jí ztratili". Kamera zabírá plačící rodiče a postel s pouty.

6x16 Pekelné zvony ( Hell´s bells)

27. listopadu 2010 v 19:18 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Willow koukají do zrcadla a jsou zděšené tím, co vidí - svůj odraz v zrcadle, mají na sobě zelené šaty družiček. A minulý večer, kdy se konala zkušební večeře, byl noční můrou. Anya se snažila svou démoní rodinu vydávat za cirkusáky a Alexova rodina se totálně opila. Ale Anya a Alex si jsou jistí, že jejich svatbu nemůže nic na světě překazit. V temné uličce za deštivého počasí vystoupí z portálu starý muž a vydá se ke kostelu, kde se má konat svatba.

Buffy pomáhá nervóznímu Alexovi do jeho obleku, zatímco Tara a Willow spolu flirtují a přitom pomáhají nevěstě do svatebních šatů. Hosté se shromažďují. Alexův strýc Rory je zase opilý. Démon Pomsty D'Hoffryn dává Dawn zabalený dárek, ze kterého trčí chapadla. Spike se objeví s nějakou dívkou a okamžitě zmizí mezi Anyinou rodinou, stejně jako démon Clem, démon s chapadly, bradavicový démon atd. Není lehké udržet napilé lidi a démony v klidu. Dawn řekne Buffy, že viděla Spika s nějakou holkou a Buffy začne ihned žárlit.

Starý muž z portálu přijde k Alexovi a poradí mu, aby si Anyu nebral. Představí se jako Alex Harris z budoucnosti. Alex ho vezme stranou od hostů a starý Alex ho pomocí nějakého mystického orbu vtáhne do budoucnosti. Alex vidí sám sebe, jak leží na gauči, cpe se brambůrkama, kolem něj běhají dvě děti, které jsou na půl démony a neustále se hádá s Anyou. Alex se vrací zpět do současnosti, je zděšen budoucí vizí, která mu ukázala, jak to bude vypadat po třiceti mizerných letech manželství. Budoucí Alex stále naléhá na Alexe z přítomnosti, aby zrušil svatbu. Mezitím si Buffy a Spike vymění pár pohledů. Je vidět, že Spike chce být s ní, ale oběma je jasné, že to nejde. Začne hrát svatební píseň, ale Alex, který má stát před knězem, tam není.

Buffy se snaží hosty zabavit, ale ti začínají být neklidní. Démoni obviňují lidi, lidi obviňují démony, a Dawn navíc řekne Anye, že její ženich zmizel. Tahle situace může vést k jedinému, k boji mezi démony a lidmi. Alex se zatím prochází v dešti a přemýšlí. Anya zjistí, že Alex mluvil se staříkem a začne se ho na Alexe vyptávat. Starý muž odhalí svou pravou totožnost - je to obrovský démon. Stařík tvrdí, že tohle mu udělala Anya a zaútočí na ní svými drápy. Také se dozvíme, že tento démon byl kdysi člověkem, ale před mnoha lety podvedl svou ženu a dopadla na něj kletba démonky pomsty. Objevila se Anya, proměnila ho do démona a on byl navždy mučen v jiné dimenzi. Zničit Anyinu svatbu byla jeho pomsta.

Náhle se objeví Alex, aby zasáhl, ale přemožitelka je tou osobou, která démona zabije. Anya prozradí Alexovi, že ten starý muž nebyl on z budoucnosti, ale člověk, kterého kdysi proklela a on se chtěl pomstít. Alex si však není jistý, protože to co viděl, by mohla být jednou pravda. Oba opustí kostel, ale ne spolu. Alex se odebere do motelu a Anya je ve svém bytě utěšována D'Hoffrynem. Anya viní Alexe z toho, že kvůli němu ztratila svou démonskou osobnost. D'Hoffryn uzná, že by se Anya měla vrátit zpět a nabídne Anye její sílu zpět. Anya o tom přemýšlí.

6x15 Zpět (As you were)

27. listopadu 2010 v 19:17 | Spiffy
Obrázek
Po celevečerním čištění grilu v Doublemeatu se Buffy vrací domů. Cestou přes hřbitov narazí na upíra, který ji chce kousnout. Ze svého úmyslu, ale upustí, protože děsně smrdí. Buffy ho snadno probodne, poté si k sobě nejistě přivoní a dá upírovi za pravdu. Buffy přichází před dům, kde čelí dalšímu upírovi. Tentokrát se jedná o Spika. Buffy nechce Spika pustit do domu, ale Spike nechce upustit od svého plánu. On a přemožitelka se začnou líbat a oba končí pod stromem, který nám zakrývá výhled. Spokojená Buffy pozdraví Dawn, která se rozhodne, že už nebude jíst hamburgery z Doublemeatu každý večer. Willow vejde a hned si všimne podezřelých fleků od trávy na Buffyině kabátě. Buffy pak dovolí Dawn, aby šla s Willow do Bronzu.

V Bronzu diskutuje Anya s Alexem o jejich nadcházející svatbě. Oba se snaží vytvořit zasedací pořádek. Jsou strašně nervózní, ale v životě by to ani jeden z nich nepřiznal. Dawn se skvěle baví a Willow napadne, že by mohly zavolat Taře. Zatímco si všichni užívají v Bronzu, Buffy doma doprala kabát a nyní ho žehlí. Je děsně unavená. Zpět v Doublemeatu obdrží Buffy ránu z minulosti. Před kasou stojí Riley. Chce, aby mu pomohla vystopovat jednoho démona. Buffy si nešikovně sundá kšiltovku ve tvaru krávy a uteče s Rileym z práce. Rileyův lokátor brzy zjistí polohu sledovaného démona Suvolta. Buffy a Riley nasednou do auta a pronásledují ho. V divokém boji Buffy a Riley démona zraní a ten se rozhodne utéct. Riley nabídne Buffy černé oblečení, aby svou uniformou příliš nepoutala pozornost.

Později démona dostihnout a Riley se společně s Buffy spustí na laně z přehrady dolů, kam démon utekl. Dole zaútočí démon na Rileyho, Buffy Rileyho strhne, a tak ho zachrání. Oba dva se přitisknou na zeď a důvěrně se na sebe podívají. V tu chvíli je vyruší nějaká žena. Jmenuje se Sam. Zeptá se Buffy, proč se motá kolem jejího manžela a Buffy dojde, že se Riley zapomněl zmínit, že je čerstvě ženatý. Ale teď není čas na řeči. Démon se odhodlá k novému útoku. Buffy je uchvácena stylem boje Sam. Ale když se Sam dostane do potíží, je to Buffy, která lehce ukončí démonův život, když mu zlomí vaz. Bohužel, jak o chvíli později vyleze z Rilyho, pronásledovaný démon neměl zemřít. Chtěli totiž zjistit, kam nakladl svá vajíčka. Protože ty jsou velmi cenným artiklem. Jsou prodávány jako smrtící zbraně cizím vládám prostřednictvím jakéhosi "doktora".

Buffy zavede Rileyho a Sam k sobě domů, kde je všichni Buffyini přátelé vřele uvítají. Riley požádá Willow o lokalizační kouzlo, které by jim ukázalo, kde je hnízdo démona Suvolta. Willow to však odmítne s tím, že už nečaruje. Riley se tedy vydá hledat "doktora", zatímco Buffy a Sam jdou na obhlídku. Sam se zmíní o tom, že Rileymu trvalo dlouhou dobu než se dostal přes vztah s Buffy. Ta Sam požádá, zda by nemohla jít dál sama, protože se chce pokusit získat nějaké informace od svého plachého informátora. Buffy jde okamžitě do Spikovi hrobky a chce po něm, aby jí řekl, kdo je "doktor". Spike však nic neví a Buffy se ho zeptá, zda ji miluje a chce ji. Spike ji na obě dvě otázky kladně odpoví a Buffy ho vášnivě políbí. Nakonec skončí v posteli.

Později. Buffy a Spike leží v posteli, když do krypty vtrhne Riley a je velmi překvapen, když tam s ním uvidí nahou Buffy. Riley se to snaží nevnímat a nazve Spika "doktorem". Spike popře, že by byl oním prostředníkem. Ale Riley si je jist. Požádá Buffy, aby s ním obhlídla prostory pod hrobkou. Už oblečená a dosti zděšená Buffy jde za ním. V jeskyni objeví hromadu nakladených vajec démona Sulvota. Zatímco se to Spike snaží Buffy vysvětlit, tak se vejce začnou líhnout. Démoni Suvolte útočí. Buffy a Riley střílí, ale nemá to žádný účinek. Společně utečou nahoru. Buffy šáhne po granátu, které má Riley na opasku a hodí ho dolů do jeskyně. Démončata se za řevu usmaží.

Riley a Buffy mluví o své minulosti, o jejich společném potěšení ze zabíjení démonů a o tom, proč spí Buffy s nepřítelem. Riley ji ujistí, že v jeho očích je stále tou ženou, do které ze vášnivě zamiloval. Riley a Sam jsou však povoláni na novou misi v Nepálu a před Magic Boxem je vyzvedne helikoptéra. Když Buffy viděla lásku mezi Rileym a Sam, posílilo ji to. Zajde za Spikem do zničené krypty, kde mu řekne, že s ním končí. Spike ji ale nebere vážně, protože tuhle písničku slyšel už tisíckrát. Buffy mu však řekne "Využívám tě, nemohu tě milovat. Jsem jen slabá a sobecká... a to mě ubíjí. V tomhle musím být silná. Je mi líto, Williame".

6x14 Starší a vzdálená (Older and far away)

27. listopadu 2010 v 19:15 | Spiffy
Obrázek
Plány na tichou večeři se ruší. Buffy řekne zklamané Dawn, že musí na hlídku. Na hřbitově Buffy narazí na démona, který po krátkém boji zmizí. Buffy si nechá jeho meč jako suvenýr. Netuší, že démon se ukryl do něj. V Magic Boxu konečně Alex s Anyou přesvědčí Willow, aby souhlasila s přítomností Tary na Buffyině narozeninové oslavě. Dawn se cítí ignorovaná a tak jde do obchodů. Domů se vrátí s tunou věcí - všechny jsou kradené - včetně drahé kožené bundy.

Další ráno je Dawn ve škole zavolána do kanceláře výchovné poradkyně, která se jmenuje Hallie. Poradkyně se Dawn zeptá, co se s ní děje. A Dawn se jí svěří se svými pocitech opuštěnosti a také, že by si přála, aby mohla svým blízkým zabránit v odchodu. Anya všem oznámí, že pozvala na Buffyinu oslavu také Buffyinu spolupracovnici jménem Sophie a kluka, který by se mohl stát příštím Buffiným přítelem. Tyto zprávy přemožitelku vystraší, ale není čas na hádku, hosté už přicházejí. Když Willow uvidí Taru, zesmutní. Objeví se i Spike s démonem Clemem, a hned za nimi přijde 24-letý Richard. Dawn si myslí, že Richard je moc milý, ale Spike ho nazve hloupým magorem a začne hledat Buffy.

Buffy Spika odmítne a jde si rozbalovat dárky. Dawnin dárek je ukradená kožená bunda, je na ní stále ochranný štítek. Zatímco se to Dawn snaží vysvětlit, tak Alex přiveze svůj dárek - překrásnou ručně vyřezávanou truhlu na zbraně. Dawnin dárek je tedy zapomenut. Před domem se výchovná poradkyně Hallie promění v démonku pomsty jménem Halfrek a řekne "Přání splněno". Když Richard flirtuje s Buffy, žárlivý Spike Buffy chytne a odtáhne pryč. Chce po Buffy, aby ho uspokojila, ale znovu neobstojí. Později Buffy, Anya, Dawn a Richard hrají monopoly a Spike s Clemem si z nich dělají srandu. Dawn je šťastná, že se konečně se svou sestrou baví. Party pomalu končí. Když chtějí hosté odejít, zjistí, že nemůžou z domu pryč.

Dawn je tajně šťastná, že jsou všichni v pasti. Nyní jsou nuceni s ní trávit čas. Ostatní se snaží přijít na to, jak se dostat z domu. Willow se přizná, že má ještě nějaké kouzelné přísady, ale Tara jí je zakáže použít. Poté Tara sama zkusí kouzlo na uvolnění. Tím však osvobodí démona, který byl uvězněn v meči. Démon sekne Alexe a zaútočí na ostatní. Velmi vážně zraní Richarda a poté se vsákne do stěn domu. Tařino kouzlo na uvolnění domu nefunguje, a tak Anyu napadne, aby kouzlo zkusila Willow, protože je daleko lepší čarodějnice. Ale Willow se bojí, že když začne jednou kouzlit, už to nebude schopná zastavit. Tara ji v tomto rozhodnutí podpoří a Anya se naštve. Dawn pak řekne Buffy o rozhovoru s podivnou výchovnou poradkyní a Buffy začne lecos docházet.

Mezitím Anya zběsile prohledává dům, je úplně nepříčetná. Vtrhne do Dawnina pokoje, kde najde šperky, které byly ukradeny z Magic Boxu. Dawn se ke krádeži přizná a na ostatní zakřičí, aby ji nechali být. Buffy poví Anye o podivné poradkyni a Anye dojde, že Dawn vyslovila přání démonce pomsty. Anya tedy vyvolá démonku Halfrek, která je okamžitě rozseknuta démonem s mečem na dvě části. Buffy a Spike bojují s démonem, a Buffy si uvědomí, že démonova síla je v meči. Zlomí meč o koleno a démon zemře. Když se Buffy nahne pro přívěšek, který měla Halfrek na krku, tak se démonka probere k životu. Halfrek jim řekne, že jí bylo přehlížené Dawn líto, a tak vykonala pomstu. Její prání bylo zastavit lidi v odchodu. Nyní všichni pochopili Dawniny pocity, ale Halfrek je chce nechat uvězněné v domě. Všimne si Spika a oba dva se na sebe významně podívají, před ostatními však nedají nic znát (Halfrek je Cecile, žena do které byl bláznivě zamilovaný Spike, když byl ještě člověk). Halfrek se chce teatrálně transportovat z domu, zjistí však, že to nejde. Její kouzlo působí i na ní. Naštvaně kouzlo zruší a zmizí. Alex vynese z domu zraněného Richarda a všichni šťastně vycházejí z domu. Buffy zamává svým přátelům a zůstane doma s Dawn.

6x13 Mrtvé záležitosti (Dead things)

27. listopadu 2010 v 19:14 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Spike si tentokrát zařádili takovým způsobem, že zničili všechen nábytek ve Spikově kryptě a skončili na zemi pod kobercem. Spike je velmi spokojený, ale Buffy se začíná obávat toho, že nad ní Spike bude mít moc. Ve skrýši Tria ukáže Warren Jonathanovi a Andrewovi svůj nový vynález. Jedná se o malou kouli, kterou nazývá Cerebral Dampener. Warren vysloví kouzlo a Dampener začne svítit. Warren se pochlubí, že Dampener změní každou ženu v sexuálního otroka. V Doublemeatu najde Tara Buffy, jak pracuje za přepážkou. Buffy se jí svěří, že ji Spike může udeřit aniž by jeho čip reagoval. Poprosí Taru, jestli by se nepodívala, co by za tím mohlo být. Tu samou noc sedí Jonathan a Andrew v dodávce. Warren prochází barem a sleduje ženy, svůj pohled přenáší do dodávky za pomoci malé kamerky, kterou má na kravatě, když v tom spatří svou ex-přítelkyni Katrinu. Warren na ní uvalí kouzlo za pomoci koule Dampener a ... Katrina se stává jeho sexuálním otrokem.

Když se Buffy vrátí domů, Dawn jí vynadá, že vůbec není doma. Alex navrhne, že by se mohli jít pobavit a Buffy souhlasí. Zpět ve skrýši Tria, očarovaná Katrina servíruje šampaňské Jonathanovi, Warrenovi a Andrewovi. Warrenovi se líbí, že jeho ex-přítelkyně plní každý jeho příkaz. Jenže kouzlo brzy přestane působit, a Katrina řekne Warrenovi, že je blbec a chce utéct. Warren jí chce zastavit, ale Katrina se s ním pustí do bitky. Warren jí pak praští flaškou do hlavy a katrina spadne za schodů, je mrtvá. Trio se snaží najít způsob, jak se zbavit těla, a zařídit to tak, aby přemožitelka na nic nepřišla. Warren dostane nápad, možná by mohli zabít dvě mouchy jednou ranou. V Bronzu si Buffy všimne Spika, který stojí na balkóně a vyzývá jí k soukromému "tanci". Zatímco se spolu milují na balkóně, Spike Buffy šeptá do ouška, aby se připojila na jeho temnou stranu. V Magic Boxu se Willow a Tara začnou hádat kvůli magii.

Buffy se potřebuje odreagovat, a tak se vydá na hlídku. Na hřbitově se střetne s démony, kteří útočí na živou Katrinu. Najednou Buffy cestuje z jednoho místa na druhé a zpět, slyší hlasy, bojuje s démony, čelí Spikovi a mlátí Katrinu, která pak spadne ze srázu. Šokovaná Buffy najde Katrinino mrtvé tělo a nevšimne si, že druhá Katrina mizí mezi stromy. Trio sleduje celou scénu z dodávky a my zjišťujeme, že "druhá Katrina" je vlastně proměněný Warren. Ten je na své kouzlo pyšný - donutil Buffy, aby uvěřila, že zabila Katrinu. Venku Spike Buffy uklidňuje, ale vše začne nanovo. Buffy vidí sebe, jak se znovu miluje se Spikem, který se promění v mrtvou Katrinu. Buffy se probere z noční můry a zjistí, že leží ve své posteli. Vstane a jde do pokoje k Dawn, kde se své sestře svěří, že se musí přiznat k vraždě.

Spike dostihne Buffy těsně před policejní stanicí a snaží se jí přesvědčit, aby nechodila na policii. Také jí řekne, že tělo odstranil, protože jí miluje. Buffy si na Spikovi vybije svůj děs z toho, že zabila člověka a Spika zle zmlátí. Připomene mu, že nemá duši, a že nikdy nebude jeho dívkou. Nakonec si uvědomí, co dělá a nechá Spika být. Na policejní stanici zaslechne jméno zavražděné Katrin v záblesku si vzpomene na Warrena a jeho dívku Katrin, jak se hádají kvůli jeho robotí společnici. Buffy dojde, že za smrt Katriny může Trio.

Zpět doma řekne Alex Buffy, že policisté našli Katrinino tělo. Koroner označil příčinu smrti za sebevraždu. Anya vysvětlí Buffy její halucinace, ve kterých viděla démony Rwasundi. Buffy už ví, že to byla práce Warrena a jeho způsob, jak se zbavit těla. Později za Buffy přijde Tara, aby jí řekla, co vypátrala. Spikův čip na ní nereaguje, protože Buffyina tělesná forma se trochu pozměnila po jejím vzkříšení a čip je z toho prostě jen zmatený. Buffy si však myslí, že za tím musí být víc, ale to jí Tara vyvrátí. Buffy se jí se slzami v očích svěří, že nechápe, proč Spikovi vždy podlehne. Tara je z jejího přiznání šokovaná, ale slíbí ji, že si to nechá pro sebe.

6x12 Doublemeat Palace (Doublemeat Palace)

27. listopadu 2010 v 19:12 | Spiffy
Obrázek
Willow, Anya a Alex čekají na Buffy a zatím si prohlížejí knihu kouzel, která by jim měla pomoci najít trio. Anya si vzpomene na doby, kdy byla démonkou pomsty a v tu chvíli se objeví Buffy v uniformě podniku Doublement Palace, zaměřeného na rychlé občerstvení. Buffy je první den v práci. Na sobě má jmenovku s nápisem "cvičenka". Hned po nástupu musí shlédnout orientační video, které pojednává o "záhadném mase". Říká se v něm, že hamburgery Doublemeatu jsou z polovinu kuřecí a z poloviny hovězí a tajemství je ve zpracování masa. Manny, manažer Doublemeatu, provází Buffy po pracovišti. Buffy potká dva divné spolupracovníky, Phillipa a Timothyho. Také si všimne několika skříněk s nápisem "volné". Po procházce kuchyní zaujme Buffy místo za přepážkou.

Během přestávky na oběd se Buffy rozhodne, že prozkoumá mrazák. Manny jí totiž předem varoval, aby tam nechodila, protože tam jsou tajné přísady. Willow, Alex, Anya a Dawn se objeví v Doublemeatu, aby popřáli Buffy hodně štěstí. Buffy jim řekne, že se jí zdá tohle pracoviště divné, ale její kamarádi jí ignorují. Pak se objeví Spike a chce si s Buffy trošku užít. Buffy odmítá. Spike jí nakonec řekne, že jí tohle místo zabije. Když se spolupracovník Gary chystá odejít domů, něco na něj zaútočí.

Další ráno, když Buffy přijde, jí Phillip a Timothy řeknou, že Gary zmizel. Manny vezme Garyho kartu a hodí jí do krabice s nápisem "pryč". Krabice je plná takových karet. Manny požádá Buffy, aby pracovala u grilu. Během smažení se Buffy zeptá Phillipa na tajemství Doublemeatu. Phillip jí řekne o speciálním procesu, ale nic přesného. Manny požádá Buffy, aby pracovala na dvojitou směnu.

Mezitím stojí Alex ve svém bytě proti démonce pomsty Halfrek. Dřív než ho stihne Halfrek napadnout, zasáhne Anya. Řekne jí, že ji nevyvolala, aby zabila Alexe, ale aby přišla na jejich svatbu. Halfrek si však není jista, jestli to Anyně přinese štěstí.

Zpět v Doublemeatu, Buffy objeví, že skříňky s nápisem "volné" jsou stále plné věcí, které patřili zaměstnancům. Když přemýšlí, co by za tím mohlo být, znovu se objeví Spike a společně si to rozdají na parkovišti. Mezitím navštíví Amy Willow a snaží se ji přinutit kouzlit. Zpět v Doublementu, Buffy si všimne, že něco leží v mlýnku na maso. Je to lidský prst. Narazí na Mannyho, vyřídí ho a pak běží varovat přátelé. Doublemeatské hambrugery jsou z lidí. Narazí na Willow a Alexe a odhalí jim vše, co zjistila. Zatímco ti dva se snaží analyzovat maso, Buffy se vrátí do Doublemeatu. Tam najde Mannyho nohu. Willow najde skutečnou chemickou skladbu Doublemeatského hamburgeru. Ihned běží za Buffy.

V restauraci stojí Buffy proti staré ženě s parukou, její časté zákaznici, která jí odhalí své pravé já. Z hlavy jí trčí plivající malá hlava. Buffy se ženou bojuje, ale jed, který na ní hlava plivla, jí začíná paralyzovat. Plešatka se odhodlá k poslednímu útoku. V tu chvíli dovnitř proskočí oknem Willow a odhalí tajemství Doublemeatu. Není to lidské maso, ale všechno je ze zeleniny. Žena na Willow plivne jed. Buffy a Willow z posledních sil ženu chytnou a hodí jí do mlýnku na maso. Buffy se rozhodne, že skončí s touto prací, ale pak narazí na novou manažerku Doublemeatu jménem Lorraine. Ta Buffy požádá, jestli by mohla mlčet o zeleninovém skandálu. Buffy potřebuje peníze, a tak nakonec souhlasí a zůstává v Doublemeatu.

6x11 Neviditelná (Gone)

27. listopadu 2010 v 19:11 | Spiffy
Obrázek
Buffy, Willow a Dawn vyhazují z domu všechny věci, které mají něco společného s magií. Na druhé straně města trio dokončuje zbraň, která jim pomůže k neviditelnosti. Zpět v Buffyině domě, Dawn se na Buffy a Willow stále zlobí. Pak do domu vejde Spike, který hledá svůj zapalovač. Buffy si myslí, že je to jen záminka, aby ji mohl navštívit. Po krátké výměně názorů mezi Spikem a Buffy, připomene Alex Spikovi, že u přemožitelky nemá šanci. Když Dawn odejde s Alexem do školy, ve dveřích se objeví neznámá žena. Je to paní Kroegerová, sociální pracovnice. Po krátkém rozhovoru vypadá Buffy jako naprosto nevyhovující poručník pro Dawn. Pracovnice odchází a pohrozí Buffy, že ji bude sledovat. Spike také odejde a neodpustí si komentář o jejích krásných vlasech. Naštvaná Buffy si svůj vztek vybije na svých vlasech a ostříhá si je.

Když Buffy vychází z kadeřnictví, kde jí vlasy upravili po jejím zásahu, na ulici si zrovna trio zkouší svou novou zbraň na neviditelnost. Jonathan a Andrew začnou o zbraň bojovat, a nechtěně trefí Buffy, která se stane neviditelnou. V Magic Boxu se Anya a Alex dohadují o své svatbě. Do obchodu přijde neviditelná Buffy a chvíli si tam hraje. Alex se rozhodne zjistit, jak to odstranit a Buffy jde na procházku. Alex a Anya si myslí, že Buffyin stav je výsledkem Willowiných kouzel. Nakonec Alex zjistí, že Willow v tom nemá prsty. Mezitím si Buffy užívá své neviditelnosti. Dělá si srandu z dívky s divnou čepicí, shodí na zem nějakého troubu, ukradne policistovi motorku a nakonec zamíří na sociálku, kde si to chce vyřídit s paní Kroegerovou. Za pomoci své neviditelnosti Buffy dokáže, že Kroegerová vypadá před svými spolupracovníky jako blázen. Její šéf ji poručí dovolenou a případ Summersových chce svěřit jinému pracovníkovi.

Alex a Willow se vydají na ulici, kde se stala Buffy neviditelnou a najdou tam neviditelný hydrant. Ve Spikově hrobce překvapí Spika neviditelný návštěvník, jedná se o Buffy. Mezitím v Magic Boxu Anya, Alex a Willow zjistili, že neviditelné předměty se po nějaké době začnou měnit v tekutou hmotu. Bojí se, že se Buffy stane to samé. Trio se mezitím dohaduje, jak moc radiace Buffy zasáhla, když jí trefili. Alex hledá Buffy a jde se po ní optat Spika. V kryptě najde nahého Spike v posteli, který před ním předstírá, že cvičí. Pravdou ale je, že si Spike zrovna užíval s Buffy. Alex se ho zeptá na Buffy, ale Spike mu řekne, že ji neviděl. Alex odejde z hrobky a dál hledá Buffy. Spike se na Buffy naštve, protože jí plně vyhovuje, že ji Alex neviděl a z hrobky ji vyhodí.

Willow zasedne ke svému počítači, aby získala nějaké odpovědi. S velkým sebezapřením nepoužije magii. Buffy se vrátí domů, kde se mine s Dawn a poslechne si vzkaz od Alexe, že se z ní stává pudink. Willow mezitím míří do skrýše tria, kde jí neviditelní zločinci zajmou. Pak zavolají Buffy a chtějí se s ní sejít pod záminkou, že ji zviditelní. Willow řekne Buffy, že Warren nastavil přístroj jinak a snaží se ji zabít. Během bitky se Willow dostane k zneviditelňovací zbrani a všechny čtyři zase zviditelní. Buffy pozná Jonathana ze střední školy a Warrena zase jako kluka, který měl problémy se svou robotí přítelkyní. Warren jí vysvětlí, že jsou její Archa Nemesis. Pak celá trojice uteče zadními dveřmi. Willow informuje Buffy, že je sledovala starou dobrou cestou a nepoužívala při tom magii.

6x10 Zbořený (Wrecked)

27. listopadu 2010 v 19:10 | Spiffy
Obrázek
Epizoda začíná v Buffyině domě, kde Dawn a Tara leží na gauči a zrovna se probouzejí. Projdou domem a zjistí, že nikdo není doma a Buffy s Willow tam ani nespaly. Spike a Buffy leží ve zbořeném domě a probouzejí se po vášnivé noci, kterou spolu prožili. Buffy je zděšená z toho, co provedla, ale sexuální napětí mezi nimi neopadlo a znovu se začnou líbat. Spike si ale neodpustí narážku, že vždycky věděl, že s přemožitelkou je lepší spát než ji zabíjet. Buffy se naštve a obleče se. Spike jí s výsměchem podá kalhotky, to už Buffy nesnese a jednu mu vrazí. Zpět v domě. Tara dělá snídani pro Dawn, když v tom se vrátí Amy a Willow. Tara se cítí trapně, zvlášť potom, co byla Willow venku s jinou dívkou. Willow si všimne jejího rozpoložení a přestaví Amy jako bývalou krysu. Tu Taru ale moc neuklidní a odchází z domu. V tu chvíli zrovna vejde rozlámaná Buffy, pozdraví Dawn a jde si po divoké noci lehnout. Stejně učiní i Willow a padne do postele. Pokusí se kouzlem zatáhnout závěsy, ale je tak vyždímaná, že musí vstát a udělat to ručně.


Později v Magic Boxu. Buffy, Alex a Anya zkoumají démony a stále se snaží zjistit, který démon zmrazil strážného v muzeu. Parta má také strach o Willow, ale Buffy je ujišťuje, že je vše v pořádku. Tu noc se Willow a Amy znovu vydají do ulic. Amy nabídne Willow, že jí odvede k čarodějovi jménem Rack, který zná černou magii. Rack nabídne Willow, že jí doplní kouzelnou energii výměnou za to, že ho nechá, aby se prošel její myslí a magií. Vidíme Willow a Racka, jak čarují. Vypadá to, že vše trvalo jen pár minut, Willow se transportuje do Bronzu, poté do Magic Boxu a skončí na podlaze svého pokoje o jedenáct hodin později.

Další večer, když se Buffy vrátí z hlídky, uslyší nějaký šramot z horního patra. Vejde do Willowina pokoje, kde najde Amy. K Buffyině překvapení Amy zrovna bere nějaké kouzelné předměty patřící Willow. Amy prozradí Buffy, že Willow se stala obětí Rackových magických služeb. Mezitím se Dawn a Willow procházejí po městě. Dawn si nejdřív dá hamburger a pak obě zamíří do kina. Willow je trochu vykolejená rozhovorem o Taře, a tak zamíří k Rackovi pro čerstvou dávku magie. Rack Willow ihned přijme a Dawn se posadí do čekárny. Rack opět působí na Willow, jejíž halucinace jsou více propracované a zrodí se z nich démon. Buffy pátrá po Dawn a Willow, a tak zajde do Spikovi hrobky, aby jí pomohl s pátráním. Spike jí okamžitě nabídne pomoc, protože ví, že Buffy nemůže Racka nikdy najít, když není čarodějnicí nebo démonem. Zpět u Racka. Dawn stále čeká na Willow. Je kolem jedenácti hodin, když se Willow znovu objeví. Dawn je na ni naštvaná, protože prošvihly kino. Na ulici zjistíme, že démon z Willowiných halucinací je pronásleduje. Buffy a Spike se hádají kvůli jejich sexuálnímu dobrodružství, zatímco hledají místo, kde se Rack ukrývá. Buffy by radši hledala sama, ale nemá na výběr.

Willow a Dawn jsou překvapené, když je Mandraz, démon z halucinací, napadne. Dawn Mandraze praští a začne utíkat. Willow jí následuje a ukradne auto, aby mohly utéct. Vyděšená Willow nabourá s autem do stromu. Mandraz se zrovna chystá Dawn napadnout, když v tu chvíli se objeví Buffy a začne démona mlátit. Démon je pak spálen za pomoci kouzla, které vyšlo od Willow. Spike a Buffy běží Dawn na pomoc. Dawn je naštvaná a dá Willow facku až Willow upadne. Leží na zemi a pláče. Zatímco Spike veze Dawn do nemocnice, tak naštvaná Buffy zvedá Willow ze země. Později Willow vysvětluje Buffy proč to udělala a jak jí magie dodávala sílu. Nakonec Willow své kamarádce slíbí, že s magií končí a už nikdy čarovat nebude, protože nechce ubližovat svým blízkým. Buffy je z jejího rozhodnutí šťastná.

6x09 Třesk (Smashed)

27. listopadu 2010 v 19:07 | Spiffy
Obrázek


Buffy je na své obvyklé noční hlídce, když narazí na dva lupiče, kteří se snaží okrást nějaké manžele. Zrovna když s nimi bojuje, vynoří se ze tmy Spike a jde jí pomoci. Uhodí jednoho zloděje a čip v hlavě mu odpoví stejnou bolestí. Lupiči dostanou šanci utéct a ihned se jí chopí. Buffy se na Spika naštve, protože zasáhl do jejího boje, který tak pokazil. Spike se ale nedá a znovu Buffy potýrá, když začne mluvit o jejich polibích. V Buffyině domě se Willow cítí bez Tary osaměle, a tak v pokusu o lidský kontakt zkouší proměnit krysu Amy Madisonovou zpět v člověka. To se jí po chvilce podaří a Amy začne vyděšeně ječet. V Sunnydaleském muzeu Přírodních věd ukradne Trio diamant a zmrazí hlídače za pomoci své nové zbraně.

Amy a Willow si povídají a Amy se dozví, že byla v podobě krysy po celé tři roky. Buffy přijde domů a je rozhodnutá říct Willow o svých zážitcích se Spikem. Když uvidí Amy a rozveselenou Willow, změní názor a své tajemství dál skrývá. Buffy uvidí v televizi zprávy o zmraženém strážci a běží místo prozkoumat. Spike je tam také. Po krátké výměně názorů praští Buffy Spika pěstí a ten jí ránu okamžitě vrátí. Spike si uvědomí, že čip nefunguje a začne hrát, že ho bolí hlava. Spike si domyslí, že se čip rozbil a jde do ulic najít něco k jídlu. Když se chystá svou oběť kousnout, čip zase začne působit.

Mezitím v Magic Boxu. Buffy, Anya, Willow a Alex hledají nějaké informace o ukradeném diamantu. Willow projíždí internet za pomoci magie, což se jejím přátelům vůbec nelíbí. Spike hledá odpověď na to, co se děje s jeho čipem, a tak zajde do skrýše Tria. Ti však nejsou nadšeni, že by mu měli pomoci. Spike vezme do rukou figurku Boba Fetta a začne ji ohýbat. Trio k němu okamžitě přiskočí a přislíbí mu pomoc, když jim figurku okamžitě vrátí. Willow a Amy se rozhodnout zajít do města a pobavit se.

Warren zkontroluje Spikovi čip a sdělí mu, že čip funguje beze změny. Spike dojde ke zjištění, že s ním se nic neděje, ale to Buffy se po svém vkříšení změnila. Willow a Amy sedí v Bronzu, kde je dva kluci vyzvou k tanci. Amy nabídku přijme, jenže tanec ji brzy omrzí a chce odejít, ale kluci jí nutí zůstat, a tak je Amy promění ve dva striptéry zamčené do klece. Spike si zatím připravuje ve své kryptě několik sladkostí pro přemožitelku včetně zbraní, lana, řetězů a pout. Pak zapálí svíčky, pustí tichou hudbu a na postel položí okvětní lístky. Když je spokojen, odejde z krypty pátrat po Buffy.

V Magic Boxu, Alex, Anya a Buffy pokračují ve své detektivní práci. Nemůžou nic najít, a tak zaměří své šance na Willow. Anya je varuje, že jestli Willow jednou ochutná zlo, bude těžké vrátit ji zpět. Najednou zazvoní telefon a Buffy ho jde zvednout. Je to Spike a zve jí na hřbitov. Buffy ho odmítne, a jde s Anyou a Alexem domů. Před jejich domem se rozloučí a Buffy pokračuje dál sama. V tu chvíli se objeví Spike. Stojí před Buffy a nechce jí nechat jít. Buffy mu dá pěstí. Spike jí ránu vrátí. Spike se na Buffy podívá a řekne "Copak to nevidíš? Vrátila ses špatně." Buffy nechce věřit, že jeho čip vůči ní nefunguje a začne se Spikem bojovat. Nakonec ho prohodí dveřmi nějakého opuštěného domu.

V Bronzu, Willow a Amy pokračují v kouzlení. Willow promění zpěváka na zpěvačku, tančícím lidem mění obleky, nebo je proměňuje v ovce. Nakonec je to přestane bavit a celý Bronz odčarují. Vše je zase v normálu. Boj mezi Spikem a Buffy pokračuje. Přemožitelka i upír postupně ničí dům kus po kuse. Náhle Buffy přirazí Spika ke zdi a začne ho líbat. Pak mu omotá nohy kolem pasu a je slyšet rozepínání zipů. Buffy se začíná pohybovat nahoru a dolů a Spike se na ni důvěrně podívá, znovu se políbí. Šinou si to od jedné zdi ke druhé a dům se hroutí. Buffy a Spike propadnou podlahou. Spike spadne na záda, Buffy je na něm, oba si hledí do očí a vzdychají.

6x08 Tabula Rasa (Tabula Rasa)

27. listopadu 2010 v 19:04 | Spiffy
Obrázek
Během Buffyiny hlídky se objeví Spike a chce si s ní promluvit o jejich polibku. Buffy mu vysvětlí, že to byl omyl a už se to nebude nikdy opakovat. Poté na Spika skočí, srazí ho k zemi a zachrání tak před letícím kolíkem. Na hřbitově se objeví démon jménem Teeth a jeho dva upíří posluhovači. Připomenou Spikovi, že jim dluží 40 siamských koťátek. Po krátké bitvě mezi nimi a Buffy, Spike zmizí. V Alexově bytě se sešla celá parta a tématem večera je vytažení Buffy z nebeské dimenze. Willow se nabídne, že by mohla provést kouzlo, díky kterému by Buffy na nebe zapomněla. Tara se rozčílí a ostatní decentně opustí místnost. Willow nechápe, co se děje a Tara jí prozradí, že ví, že ji očarovala. Dá Willow ultimátum - alespoň týden nepoužije žádnou magii - nebo ji opustí.

Další ráno čeká Tara a Dawn na Willow. Willow ještě není hotová, a tak se Tara s Dawn rozhodnou jít do Magic Boxu napřed. Když odejdou, Willow nachystá kouzlo, aby Buffy zapomněla na nebe a Tara na jejich hádky. Celá parta (včetně Spika) se sejde v Magic Boxu, a Giles jim oznámí, že se vrací zpět do Anglie. Buffy chce naštvaně odejít, ale Willow se ji snaží zadržet, protože kouzlo by mělo každou chvíli začít účinkovat. Její krystal zeleně zazáří a všichni náhle usnou.

Večer se celá parta probírá s amnézií. Snaží se zjistit, kdo jsou. Protože Giles a Anya usnuli v objetí, myslí si, že jsou zasnoubeni. Spike si podle britského přízvuku domyslí, že je Gilesův syn a jmenuje se Randy. Buffy u sebe nemá žádné doklady a tak si dá jméno Joan. Alex a Willow si myslí, že jsou pár. Tara z dokladů zjistí své jméno a také že je studentkou na U.C Sunnydale. Dawn ze zas dozví své jméno podle přívěšku a spolu s Buffy mají tušení, že jsou sestry. Parta se rozhodne jít do nemocnice. Ale když otevřou dveře, stojí před nimi dva upíři. Všichni zpanikaří. Alex najde poklop, který vede do stok. Do obchodu vpadnou démoni a Buffy ke svému zděšení jednoho probodne. Ostatní upíři utečou, ale démon Teeth se vrátí a má sebou další upíry, má v úmyslu po Spikovi vymáhat dluh. Buffy si domyslí, že je nějaká superhrdinka a rozhodne se za pomoci Randyho odvrátit pozornost upírů. Alex, Willow, Tara a Dawn se vydají do stok a Anya s Gilesem zůstanou v obchodě, kde chtějí vyzkoušet nějaká kouzla.

Buffy a Spike utíkají z Magic Boxu. Upíři Spika dostihnou a začnou ho mlátit. Spike nasadí upíří tvář a tím k smrti vyděsí Buffy. Mezitím se Dawn, Alex, Tara a Willow snaží najít cestu do nemocnice. Na jejich cestě je překvapí další upír. Zpět v Magic Boxu se Anya a Giles neúspěšně snaží použít magii. Anya přečte nějaké kouzlo a objeví se bílý králík. Na ulici řekne Buffy Spikovi, že je upír. Spike přijde s teorií, že je nejspíš urozený upír s duší. Buffy se ho zeptá, jestli není blázen. Spike ale oponuje tím, že byli vybráni, aby spolu bojovali proti silám temnoty.

Zbytek party se mezitím snaží před upírem ukrýt ve stoce. Giles a Anya bojují s králíky a dalšími šílenými věcmi, které vykouzlili, jako například s kostlivcem. Alex, Willow, Tara a Dawn se snaží uniknout upírovi, a Willow nechtěně upustí krystal. Gilesovi se podaří zrušit všechna kouzla a Anya ho vášnivě políbí. Alex mezitím probodne upíra a rozšlápne krystal. V tu chvíli je kouzlo zrušeno a všem se zase vrátí paměť. Tara začne brečet, protože jí je jasné, že to všechno způsobilo Willowino kouzlo. Anya a Giles otevřou oči a okamžitě se od sebe odtrhnou. Buffy a Spike dozabíjejí upíry. Tara si sbalí své věci a odchází od Willow. Dawn je nešťastná z Tařina odchodu a Willow v koupelně pláče. Giles se vrací do Anglie. A Buffy a Spike se líbají v Bronzu.

6x07 Ještě jednou a s citem (Once more, with feeling)

27. listopadu 2010 v 14:16 | Spiffy
buffy_logo
Buffy, Dawn, Willow a Tara se za hudby připravují na normální den. Poté se celá parta sejde v Magic Boxu. Vše vypadá jako obvykle. Tu noc jde Buffy na hlídku a začne nečekaně zpívat o svém životě. Je napadena upírem a aniž by přestala zpívat, probodne ho. Buffy pokračuje v hlídce a uvidí, jak se dva upíři s jedním démonem chystají obětovat nějakého mladíka. Buffy sebere ze země meč, promění upíry v prach a démona probodne. Mladíka osvobodí od pout a dokončí svou píseň.

Další den se v Magic Boxu Buffy opatrně ostatních zeptá, jestli v noci nezačali zpívat. Všichni přiznají, že ano a přemýšlí čím to mohlo být způsobeno. Po chvíli začne bez varování zpívat Giles, všichni se k němu připojí se svými teoriemi, co by za tím mohlo být. Když píseň dokončí, Buffy vyhlédne ven a zjistí, že v tom nejsou sami, celé město zpívá a tančí. Později, Dawn přijde do obchodu a řekne, že ve škole zpívali o matice. Když se nikdo nekouká, ukradne z přepážky nějaký náhrdelník. Tara a Willow ostaním nalžou, že půjdou domů najít nějaké knihy a vydají se do parku. Tam Tara začne zpívat Willow o své lásce k ní a o tom, že ji zcela jistě očarovala. Obě se během tance přenesou do Willowina pokoje, lehnou si na postel a Tara pokračuje ve zpěvu.

Další ráno. Alex a Anya se probudí ve svém bytě a začnou zpívat a tančit. Při tom nechtěně odhalí své skutečné pocity. Když dokončí svou píseň, svalí se se smíchem na sedačku. Giles zjistí, že díky tanci už zemřelo několik lidí a koroner prohlásil za příčinu smrti sebevzplanutí. Večer zajde Buffy za Spikem a chce od něho získat nějaké informace, které by vysvětlovaly ten zpěv a tanec. Spike se na Buffy naštve a chce, aby odešla. V tu chvíli ale začne zpívat o své lásce k Buffy. Za písničky se dostanou na hřbitov, kde Spike zaútočí na kněze. Buffy ho od něho odtrhne a oba dva na sebe spadnou do prázdného hrobu. Zděšená Buffy se vydá na útěk.

V domě se Dawn nechtěně zmíní Taře o Halloweenské hádce mezi ní a Willow. Tara, která si na hádku vůbec nepamatuje, uteče z domu. Dawn si zkouší svůj nový náhrdelník a přitom zpívá o své samotě. Je ale vyrušena několika démony, kteří mají na obličejích masky loutek. Dawn se probere až v Bronzu. Pokusí se utéct, ale v tom jí zabrání loutkoví démoni a Dawn s nimi začne tančit. Objeví se tam démon jménem Sweet a informuje Dawn o tom, že chce, aby se stala jeho ženou. Když Sweet zjistí, že Dawn je sestra přemožitelky, přikáže svým poskokům, aby Buffy našli a řekli jí, že má Dawn.

Giles a Buffy jsou v zadní místnosti obchodu a trénují. Giles znovu podlehne kouzlu a začne zpívat o své touze zůstat s Buffy, i když ví, že ji musí opustit, protože jí brání v rozvíjení jejích schopností. Do obchodu, kde pracuje Willow, Alex a Anya, vejde Tara a z knihy zjistí, že ji Willow očarovala. Ihned se dá do zpěvu a písní se ptá, jak jí to Willow mohla udělat. K ní se připojí Giles, který stále zpívá o své přemožitelce. Do Magic Boxu vtrhne Spike s jedním poskokem Sweeta, který Buffy řekne, že jeho pán má Dawn a hodlá si ji odvést do pekla. Když démon uteče, Giles přesvědčí partu, aby nechali jít Buffy na misi samotnou. Spike to považuje za hloupost a chce jít s Buffy. Ta ho ale přede všemi zesměšní, když prozradí, že jí zpíval. Spike se naštve a odejde.

Buffy stojí na ulici a dívá se do ohně, začíná zpívat, že místo ohně cítí led. Spike sedí v temné uličce a zpěvem se připojuje k Buffy, rozhodne se jí pomoci. Giles a zbytek party v Magic Boxu to také nevydrží a za zpěvu spolu s Buffy, Spikem a Sweetem jdou do Bronzu. Píseň skončí a Buffy vykopne dveře do Bronzu a vejde dovnitř. Když zrovna probíhá hudební dialog mezi Buffy a démonem, objeví se tam zbytek party. Buffy se písní všem svěří, že byla v nebi a začne nekontrolovatelně tančit až se z ní kouří. Na poslední chvíli jí chytí Spike a zastaví ji před sebevzplanutím.

Sweet je znepokojen se svým neúspěchem zapálit Buffy, ale stále trvá na tom, že si Dawn odvede jako svou ženu do pekla, protože ho vyvolala jeho přívěškem, který má na krku. Dawn však tvrdí, že náhrdelní našla v Magic Boxu. Giles se ostatních zeptá, jestli náhodou někdo z nich démona nevyvolal a k činu se přizná Alex. Prý jen chtěl, aby bylo veselo. Sweet upustí od svého plánu vzít si za ženu toho, kdo ho vyvolal a za písničky zmizí.

Všichni si zazpívají poslední píseň. Spike zjistí, že už zpívat nemusí, a tak z Bronzu odchází. Buffy jde za ním a oba začnou zpívat kousky z předešlých písní a vše zakončí vášnivým polibkem.


↓Fotky↓ (K tomuhle dílu jsem jich udělala vážně dost... ;) )

6x06 Celou cestou (All the way)

27. listopadu 2010 v 12:02 | Spiffy
buffy_logo
Je Halloween a celá parta je v Magic Boxu, který je plný kupujících. Dozvíme, že ve městě je nějaký starý muž, jménem Kaltenbach, který je údajným Halloweenským zabijákem. Když obchod zavřou, Alex a Anya konečně ostatním oznámí své zasnoubení. Willow a Tara se pohádají kvůli tomu, že Willow používá příliš mnoho magie. A Dawn připomene Buffy, že večer stráví u Janice. Po dlouhé poučce, kterou Dawn dostane od své sestry, zjistíme, že Dawn lhala a jde s Janice a dvěma staršími kluky ven. Zatímco se Dawn, Janice, Zack a Justin baví venku, tak se v Buffyině domě odehrává rozhovor mezi Gilesem a Alexem o Alexově budoucnosti. Alex si najednou není jistý svatbou, ale Giles ho ujišťuje, že vše bude v pořádku.

Dawn a její přátelé dojdou až k domu Kaltenbacha. Tam Janice napadne, že by někdo mohl rozbít tykev, po hlasování je vybrána Dawn. Když zvedne tykev a chce ji hodit na zem, náhle ji za ruku chytne Kaltenbach. Její přátelé jí okamžitě utíkají na pomoc, ale stařík je nečekaně pozve dovnitř. Mezitím co chystá něco s velmi ostrým nožem v kuchyni, ostatní v obýváku přemýšlí, jak nenápadně zmizet. Justin nabídne starému muži pomoc s jeho speciálním dárkem v kuchyni. K našemu překvapení se je muž nechystá zabít, ale připravuje jim sušenky. Justin se ale promění v upíra, muže zabije a ukradne mu peněženku.

Vracíme se zpět do Buffyina domu, kam volá máma Janice. Gilesovi hned dojde, že každá řekla, že zůstane u té druhé a Alex to přirovná ke staré klasice. Giles se rozhodne najít Buffy, která je na hlídce. Anya a Alex zůstanou v domě a Tara s Willow jedou do Bronzu. Hned potom, co jsme se dozvěděli, že Justin a Zack jsou upíři, ukradne Zack auto a řidiče zabije. Pak se čtveřice rozdělí do párů. Zack a Janice odcházejí a nechávají Dawn s Justinem osamotě v autě. Justin jí políbí a dojde mu, že to byl Dawnin první polibek. V Bronzu se Willow rozhodne vymazat všechny, kterým není šestnáct, což by mělo usnadnit hledání, ale Tara s tím nesouhlasí a znovu se pohádají.

V Zackově ukradeném autě pokračuje Dawn s Justinem v líbání. Poté se Justin promění v upíra. Buffy rozbije dveře do Spikovi hrobky, a vyzvídá od Spika, kde je Dawn. Na konci hřbitova hledá Giles Dawn. Náhodou narazí na Zacka, který zrovna vysává Janice. Giles Zacka zabije a dál pokračuje v hledání. Kousek od hřbitova uvidí Justina, jak se pokouší Dawn proměnit v upíra. Když chce Giles Justina probodnout, obklíčí ho další upíři. Na pomoc mu přispěchají Spike s Buffy. Během bitvy probodne Dawn Justina šípem z kuše. Den končí a všichni se sejdou v Buffyině domě. Buffy nechá Gilese, aby Dawn potrestal. A Willow použije kouzlo, aby Tara zapomněla na jejich hádky.

6x05 Seriálový život (Life serial)

27. listopadu 2010 v 12:01 | Spiffy
buffy_logo
Buffy se vrací ze schůzky s Angelem a nese hromadu jídla pro své přátele. Doma zjistí, že ti už dojedli. Ale nakonec se všichni pustí do druhé večeře. Když Buffy odmítne mluvit o své návštěvě Angela, Giles změní téma a zeptá se Buffy, co bude dělat. Po dlouhé diskusi se Buffy rozhodne pro návrat do školy. Další den se připojujeme ke Triu. Warren, Jonathan a Andrew pracují ve své dodávce a připravují se na další útok proti přemožitelce.

Na UC Sunnydale, Buffy a Willow přichází k učebně. Před učebnou do ní vrazí Warren a na záda jí přilepí nějaký malý aparát. Na hodině si Buffy připadá jako úplný idiot, který nic neumí. Poté se začne čas zrychlovat a Buffy nic nestíhá, takže propásne i svou další hodinu. Buffy vůbec nechápe, co se děje. Skryje se pod stůl, aby ji rychle procházející lidé nesrazili a začne si prohlížet své oblečení. Na svetru najde připevněný aparát ve velikosti špendlíku. Trio uváží, že ho bude lepší zničit, a to se jim také podaří, takže Buffy nepřijde na to, co to je.

Co by mohlo být lepší než využít sílu přemožitelky na stavbě? Buffy pracuje jen chvíli a Andrew provede kouzlo, které na stavbu přivolá tři démony. Po dlouhé bitce, při které Buffy zničí vše, co je kolem ní, je svým šéfem vyhozena.

Buffy se pro změnu rozhodne pracovat v Magic Boxu. Jenže Jonathan provede kouzlo, které vytvoří časovou smyčku, dokud zákazník nebude s Buffyiným výkonem spokojen. Jedna žena po ní chce ruku mumie, ale ta vždy Buffy napadne. Buffy ruku zabije, poté zase začne škrtit ženu, a tak se smyčka stále a stále opakuje. Buffy nakonec napadne zákaznici nabídnout, že jí ruku doručí, kam bude chtít. Žena spokojeně odejde a Anya si prohlédne Buffyin účet. Vytkne jí, že zapomněla přičíst cenu za doručení. Ale to nevadí, strhne jí to z platu. Vynervovaná Buffy nalepí svou jmenovku na přepážku a odejde.

Zoufalá Buffy zajde za Spikem do jeho hrobky, kde dostane alkohol. Spike se jí rozhodne vzít do démoního baru a ukázat přemožitelce, jak získává informace. Buffy si u baru poručí další láhev a pozoruje Spika, který hraje pokr s ostatními démony o koťátka. Buffy už to nebaví, pustí koťátka ven a vyjde, už notně opilá, z baru. Na ulici si všimne černé dodávky, kterou už zahlédla na stavbě. Když Trio zaregistruje, že se přemožitelka blíží k jejich autu, Jonathan se kouzlem přemění do démona a pokusí se Buffy zadržet. Buffy démona po několika pokusech nakopne a dodávce se podaří odjet.

Později. V domě Summersových si Giles a Buffy povídají o tom, co se stalo, když se snažila pracovat. Giles nakonec dá své přemožitelce šek, který jí má pomoci z finanční krize. Buffy je mu velmi vděčná a i přes svou opici se na Gilese usměje.

6x04 Zaplavená (Flooded)

27. listopadu 2010 v 12:01 | Spiffy
buffy_logo
Buffy už je celkem v pohodě a s veškerou vervou se vrátí do života. Hned se neúspěšně pokusí opravit trubku, ze které kape voda. Zničí tím celý vodní systém, a tak musí Alex zavolat svému příteli Titovi, který dá vše do pořádku. Díky jeho účtu Buffy zjistí, že už nemá žádné peníze. Anya přijde s nápadem, že by mohla za své přemožitelské služby vybírat peníze, ale to se Buffy nezdá správné. Když se Anya ocitne s Alexem o samotě, snaží se ho přesvědčit, aby ostatním oznámili své zasnoubení. Alex chce ale ještě počkat.

Buffy jde do banky a žádá o úvěr. Úředník, pan Savitsky, jí řekne, že jí úvěr dát nemůže, protože nevydělává žádné peníze. V tu chvíli vpadne do banky obrovský démon a začne odhazovat všechny lidi. Buffy s démonem bojuje, ale nakonec se démonovi podaří utéct. V Magic Boxu se Buffy svěří Willow, že jí žádný úvěr nedali a neví co má dělat. Démon mezitím zamíří do tajné skrýše, která patří klaunské trojce Andrewovi, Jonathanovi a Warrenovi. Démon jim začne vyhrožovat, protože mu za jeho služby slíbili přemožitelku. Trojka se z toho snaží vykroutit, a tak mu dají adresu, kde ji najde.

Do Sunnydale přiletí Giles a vynadá Willow, že ohrozila celý svět, když Buffy vzkřísila. Do domu vpadne démon M'Fashnik a Dawn s Gilesem s ním neúspěšně bojují. Na scéně se objeví Buffy a Spikem. Buffy si nechce zničit dům, a proto boj přenese do sklepa. Démon nechtěně přerazí trubku, kterou zrovna Tito nainstaloval. Buffy se rozzuří a démona utopí ve sklepě plném vody. Hrozný den ukončí až telefonát od starého přítele Angela, který se s ní chce setkat.

6x03 Po životě (After live)

27. listopadu 2010 v 12:00 | Spiffy
buffy_logo
Buffy je zpět, ale je vše skutečně v pořádku? Alex, Anya, Willow a Tara jsou stále venku, hledají Buffy a snaží se odhadnout škody, jaké napáchali démoni. Zdá se, že gang Hellionů konečně vypadl ze Sunnydale. Dawn přivede Buffy do jejich domova, a tam se ji snaží umýt a uklidnit. Poví své sestře, co všechno se stalo, když byla v Pekle. V tu chvíli se tam objeví Spike a zděšeně se na Buffy podívá. Všimne si, že má prsty rozedřené až do krve, jak se snažila vyhrabat z hrobu. Do domu dorazí i zbytek party a Spike okamžitě odejde.

Všichni jsou zděšeni z Buffyina stavu a zeptají se Willow, zda si je jistá, že přivedla Buffy zpět správně. Rozzuřený Spike praští s Alexem o strom a zeptá se ho, proč mu o kouzlu neřekli. Pak ho pustí a prorocky řekne, že když si někdo začne s magií, musí počítat s následky.

Večer si Buffy prohlíží fotky sebe a svých přátel. Najednou se jejich obličeje změní v lebky a kostry. V noci napadne Buffy spící Willow a Taru a hned zmizí. Willow se běží podívat do pokoje Buffy a najde ji tam, jak spí. Tu noc v bytě Alexe a Anyi se něco vtělí do Anyi a ta napadne Alexe. Parta se druhý den sejde, je jim jasné, že když oživili Buffy asi zároveň stvořili nějakého démona. Řeknou o tom Buffy a potom jdou do Magic Boxu, kde se snaží zjistit, jak se démona zbavit. Démon posedne Dawn a ta začne plivat oheň. Willow z knih zjistí, že démon bude žít, dokud ho Buffy nezabije. Démon ale posedl Alexe, takže slyšel vše, co říkali.

Démon se vydá za Buffy, která jde domů z hlídky. Alex a Anya jí běží na pomoc a Willow s Tarou dělají v Magic Boxu kouzlo, které by démona zhmotnilo, aby ho Buffy mohla porazit. Buffy se snaží bojovat s démonem, ten se na poslední chvíli zhmotní a Buffy mu usekne hlavu. Druhý den vypadá Buffy už líp, pošle Dawn do školy a pak se vydá do Magic Boxu, kde poděkuje svým přátelům za to, že ji přivedli zpět z pekla. Poté Buffy z obchodu odejde a narazí na Spika, který sedí v uličce ve stínu. Buffy se k němu připojí a svěří se mu, že svět ze kterého ji její kamarádi vytáhli, bylo asi nebe. A teď musí žít ve skutečném pekle.
 
 

Reklama