4.série

4x22 Neklidný (Restless)

27. listopadu 2010 v 10:14 | Spiffy
buffy_logo
Buffy, Giles, Willow, Alex, Riley, a Joyce jsou u Buffy doma. Riley se loučí a odchází podat hlášení k výslechu. Říká, že Graham a ostatní potvrdí, že přežili díky němu, takže třeba i nakonec dostane medaili. Alex udělal popcorn. Všichni se jdou koukat na video, Alex se chce dívat na Apokalypsu, ale říká, že má taky spousty britských filmů. Joyce si jde lehnout, ale ostatní říkají, že jsou moc plní zážitků na to, aby šli spát. Alex zapne video, sotva naskočí obraz a všichni už spí jako zabití.

Dostáváme se do snu Willow. Je s Tarou. Baví se o tom, že ještě nemají jméno pro svou kočku. Willow říká, že se s Tarou cítí bezpečně. Vidíme, že Taře něco píše černým inkoustem na záda, je to nějaký zvláštní jazyk. Tara dodá, že to oni o Willow zjistí. Willow už musí jít na hodinu dramatu. Cítí, že tam venku něco je. Je ve škole a jde do své skřínky, projde kolem Alexe a Oze a Alex říká Ozovi, že Willow a Tara spolu kouzlí. Zvoní na hodinu, a tak jde Willow do své třídy.

Dostane se do zákulisí, kde má představení za chvíli začít. Je tam Harmony, stejně jako Buffy a Riley a všichni mají na sobě kostýmy, Riley je převlečen za kovboje. Willow nechápe, jak můžou hrát představení, když je tohle jejich první hodina. Buffy jen řekne, že je tu narváno, její rodina sedí v první řadě a vypadají naštvaně. Pochválí Willow její kostým (ale Willow na sobě žádný nemá), takže se nikdo o ní nedoví pravdu. Giles se tam taky objeví jako režisér. Oznámí jí, že všichni s kým se kdy Willow setkala, sedí v publiku, včetně jich. Willow zahlédne něco se mihnout. Zatímco Giles mluví, Harmony nasadí upíří obličej a snaží se ho kousnout, ale je moc malá na to, aby dosáhla na jeho krk. Mají hrát hru "Smrt obchodního cestujícího". Willow spatří muže s plátky sýra.

Odejde a potká Taru, která jí řekne, že Willow ještě vůbec nepochopila, co se tady děje. Willow nechápe, proč je v té hře kovboj. Tara jí řekne, že ji něco pronásleduje. Hra už začala a Riley mluví s Harmony (která drží dvě vědra s vodou, upevněná na tyči a tyč drží na ramenou). Buffy má na sobě černé šaty a leží na pohovce. Tara varuje Willow před nebezpečím, že bude prozrazena. Buffy jízlivě kritizuje muže a jejich prodeje, mluví k Rileymu, zatímco Harmony pláče v pozadí. Willow napadne něco, co se ukrývá za závěsy, Buffy ji popadne, a vyjdou v jejich třídě. Buffy jí poví, ať už si konečně sundá kostým a když Willow oponuje, strhne z ní její šaty. A ještě jí řekne, že všichni "to ví". Pak se posadí a třída je plná lidí. Anya podotkne, že je to jako řecká tragédie. Oz řekne Taře, že se ji snažil varovat. Willow teď má na sobě šaty jako když bývala mladší a čte referát o knize Lev, Čarodějnice a Skříň. Něco na ni zaútočí, ale nikdo nehne ani brvou, aby jí pomohl. Vidíme spící Willow jak sebou háže.

Alex se probudí a film Apokalypsa stále jede (ačkoliv scény zrovna na ten film nevypadají). Buffy mu nabídne popcorn. Alex si všimne, jak sebou Willow ve spánku háže, ale Buffy řekne, že to Willow jenom hraje. Giles říká, že si konečně uvědomil, že ten film je o cestě. Alex musí jít čůrat. Jde tedy nahoru a potká Joyce, která je oblečená poněkud sexy. Řekne mu, že už všichni odešli. Přiblíží se k němu, zajímá ji, jestli má rád Alex dobývání nebo pohodlí a on řekne, že obojí. Alex jde do koupelny, ale rychle vyjde ven, když si všimne, že v koupelně na něj zírá skupina vědců.

Jde do potemnělé místnosti, kam se něco dobývá. Říká, že si neobjednal žádné upíry a že tohle není cesta ven. Je v parku s Gilesem a Spikem, Spike a Giles jsou oblečení v hnědých oblecích, houpají se na houpačkách. Buffy sedí na pískovišti. Zeptá se Alexe, jestli je opravdu hledal. Spike říká, že Giles ho bude učit, jak být pozorovatelem. Giles dodá, že Spike je jako jeho syn. Alex řekne, že do toho taky chtěl chvíli jít, ale že má teď něco na práci. Ohlédne se a uvidí sebe v dodávce se zmrzlinou. Pak řekne "Musíš pohybovat neustále kupředu". Buffy říká, že jako žralok. Alex se ptá Buffy, jestli si chce hrát v pískovišti, že je pěkně velké. Buffy odpoví, že pro ni ještě nejde.

Pak má Alex vizi, ve které je Buffy v poušti. Buffy ho nazve jejím velkým bratrem. Teď je Alex ve své "zmrzlinové dodávce" a sleduje se u houpaček a na pískovišti. Otočí se k sedadlu spolujezdce, kde sedí Anya. Ale dodávka už jede. Ona se zeptá "Víš, kam máš namířeno?". Anya říká, že uvažovala, že se vrátí zpět k pomstě. On odpoví, že to je špatný nápad, že si nemůže dělat, co se jí zachce, že společnost má taky nějaká pravidla. Vzadu v dodávce je Tara a Willow (jsou oblečeny hodně vyzývavě) a hladí se a líbají. Řeknou Alexovi, aby se k nim přidal a Anya říká, že to je ok, že přišla na to, jak řídit silou myšlenek. Alex leze dozadu dodávky, ale dostane se tak do sklepního bytu. Někdo stále tluče na dveře. Je tam zase ten muž se sýrem a říká, že ho oni neochrání.

Alex si uvědomí, že je v zeleně osvětlené místnosti. Giles je tam taky a říká mu, že to co se děje je následkem toho, co provedli. Říká, že ostatní jsou daleko před ním. Začne mu říkat, co má dělat, ale mluví francouzsky. Alex říká, že mu nerozumí. Giles, ve francouzštině, řekne, že není čas na stupidní hry. Anya dorazí taky a samozřejmě také mluví francouzsky, říká, že musejí odejít. Alex se jim opět snaží vysvětlit, že nerozumí. Francouzsky řeknou, že to není podstatné a táhnou ho pryč. Otočí se a je odtažen davem. Pak se ocitne ve scéně, podobající se scéně z Apokalypsy, je předveden před ředitele Snydera, který představuje Marlona Branda. Snyder se ptá, odkud je a Alex odpoví, že asi ze sklepa. Alex mu prozradí, že se snaží před něčím utéct. Snyder se ho ptá, jestli je voják a on odpoví, že je utěšitel. Snyder řekne, že je jen ufňukánek, kterýho zrodili parchanti. Alex říká, že dostává křeč.

Vejde do Gilesova domu, kde je Buffy a Anya. Buffy říká, že může bojovat s čímkoliv. Vejde do haly a pak do Buffyina pokoje na koleji, kde ji hledá. Jde tunelem zpět do sklepního bytu. Opět klepání na dveře. Alex se podívá na schody a říká, že tohle není cesta ven. Otevřou se dveře a je tam jeho otec, ptá se, proč Alex nikdy nepřijde nahoru, jestli se za ně stydí a že jeho matka pláče. Alex řekne, že tomu jeho otec nerozumí. Jeho otec sejde dolů, říká Alexovi, že cesta končí tady nahoře s nimi, pak se změní do stvoření, které Alexe začne pronásledovat a vytrhne mu jeho srdce.

Giles hypnotizuje Buffy. Je oblečená jako malá holka a je s nimi Olivie. Jsou rodina a jsou na pouti. Buffy dostane cukrovou vatu a její obličej se pokryje nějakým modrým blátem. Giles si myslí, že ji poznal. Spike na ně volá. Giles jde do hrobky a najde tam plačící Olivii. Spike (v černobílém) se nechal najmout na focení (říká, že je něco jako atrakce) a lidé ho fotí, zatímco on jim pózuje. Objeví se tam muž se sýrem na hlavě a říká "Já nosím sýr, ale sýr nenosí mě".

Giles vejde do Bronzu, kde je Alex a Willow, kteří prohlížejí knihy. Alex má na hrudi to zranění. Anya je na jevišti, kde jako obvykle vystupuje, ale nejde jí to. Řeknou Gilesovi, že je to jeho vina. Že nějaká prastará síla po nich jde. Giles říká, že to museli být oni. Willow ho osloví Ruperte a říká mu, že se musí soustředit. Giles začne zpívat a vyjde nahoru na jeviště. Ve své písni zpívá, že museli tím kouzlem uvolnit nějaké primitivní zlo. Řekne Willow (stále zpívá), ať se podívá do kronik. Zpívá, že musí varovat Buffy, že bude asi další na řadě. Pak řekne "Počkat", ale mikrofon se vypne. Jde za kabelem do zákulisí. Najde hodinky. Stvoření, co je pronásleduje, se objeví za jeho zády. Říká, že ví, kdo to je a že ho může porazit silou myšlenek. Říká, že ho nedoceňuje, protože nikdy neměla pozorovatele. Stvoření zaútočí.

Buffy je v posteli. Anya leží na posteli vedle ní a snaží se jí probudit. Buffy uvidí obraz té bytosti, co je pronásleduje nad sebou na stropě. Stojí, hledí na postel a říká, že ona a Faith ji právě dostaly. Tara se ptá, pro koho, že ji ustlaly a Buffy odpoví, že si myslela, že proto je tam Tara, aby jí to řekla. Tara jen poví "Ztratila jsi je". Buffy říká, že oni ji potřebují, aby je našla. Podívá se na hodiny, ale Tara řekne, že jdou špatně. Tara jí vloží do dlaně kartu (tu co použili k provedení kouzla v epizodě Primeval). Buffy říká, že to nikdy nepoužije. Tara jí řekne, že ještě ani nezačala. Buffy si všimne, že postel je už ustlaná. Buffy musí najít ostatní. Tara ji varuje, ať se vrátí před úsvitem.

V chodbě ve škole, Buffy najde svou matku, jak žije ve zdi. Joyce říká, že udělala limonádu a učí se hrát mahjong. Buffy říká, že to tam vypadá špinavě a že by tam neměla žít. Jde dál a najde kancelář, kde je Riley a Adam (Adam má čistou lidskou podobu). Riley říká, že ho jmenovali generálem. Že spolu právě vymýšlejí plán na ovládnutí světa, pak se zmíní o elementu "klíč" a že si to výrobci kávy myslí. Buffy si myslí, že to není dobré. Adam říká, že agrese je přirozená lidská tendence, ačkoliv oni dva to mohou udělat jinak. Vidíme, že za Buffy je zase to stvoření a Buffy řekne "Nejsme démoni". Proběhne hlášení, že démoni uprchli. Riley a Adam si jdou udělat hradbu z polštářů. Buffy vidí, že má u nohou svou tašku se zbraněmi, ale ta je plná bláta a ona si ho začne patlat po tváři, takže vypadá přesně tak, jak ji Giles viděl s cukrovou vatou. Riley se tam zjeví a řekne Buffy, že je v tom sama.

Buffy jde několika chodbami, ale brzy zjistí, že se ocitla v poušti, kterou Alex viděl ve své vizi, když se díval na Buffy na pískovišti. Objeví se tam Tara. Buffy říká, že ona není v jejím snu a Tara říká, že byla propůjčena k tomu, aby mohla s Buffy mluvit - objeví se tam to stvoření, co je pronásleduje. Je to osoba, přinejmenším tak aspoň vypadá. Buffy říká, že by to mělo mluvit, ale Tara říká, že to nemá hlas, žije to v akci smrti. Buffy si uvědomí, že je to první přemožitelka. Podívá se na kartu, co má v ruce a je to fotka jejích přátel. Tara říká, že přemožitelka po tomto světe nekráčí. Buffy říká, že ona chodí, mluví, má přátele. Že se svět změnil a ona chce zpět svoje přátele. Přemožitelka konečně promluví. Řekne "Žádní přátelé, jen zabíjení. My jsme samy." Opět se tam objeví muž se sýrem. Buffy říká, že tohle je konec a že se probouzí. Přemožitelka na ni zaútočí. Buffy bojuje a pak se probudí na podlaze ve svém domě, ostatní leží v křeslech poblíž. Ale stále je v tom snu a přemožitelka ji znovu napadne, opakované ji bodá nožem. Ale Buffy není vůbec zraněná. Buffy jí řekne, že by se už přes to měla přenést, že je konec. Že ona není zdrojem její síly. Pak začne přemožitelce dávat rady ohledně jejího účesu a najednou se skutečně probudí vedle ostatních.

Všichni sedí okolo stolu a debatují o tom, co se stalo. Giles říká, že ten rituál, který provedli (v epizodě Primeval) muselo nějak urazit podstatu přemožitelky. Objeví se tam Joyce a nabídne jim horkou čokoládu. Požádá Alexe o pomoc. Buffy říká, že si jde dát sprchu. Nakonec dodá, že se jim aspoň nezdálo, o tom divným chlápkovi se sýrem, jako se zdálo jí. Při cestě do sprchy, se Buffy zastaví a kouká na svou postel. Slyší hlas Tary, jak říká "Ani jsi nezačala".

4x21 Prvotní (Primeval)

27. listopadu 2010 v 10:12 | Spiffy
buffy_logo
Buffy hledá Rileyho, ale nemůže ho najít. Riley je zatím u Adama, který mu vysvětluje, že mu profesorka Walshová implantovala čip, který usměrňuje jeho chování. Čip je napojen přímo na jeho centrální nervový systém skrz torakální nerv. Adam jeho čip aktivoval, a proto ho musí Riley chtě nechtě poslouchat. Vejde Spike a dožaduje se odstranění svého čipu. Adam opět říká, že čip odstraní až bude mít přemožitelku tam, kde ji chce mít. Spike mu připomene, že ji oddělil od jejích přátel, tak jak chtěl, ale Adam říká, že ji potřebuje mít v Iniciativě. Spike podotkne, že ji tam dostane ta disketa, ale nejdřív ji musí Willow rozluštit. Začne se rozplývat nad tím, jak je všechny rozeštval a že spolu dlouho nepromluví, ale pak mu dojde, že tím pádem nebude mít, kdo podat Buffy informaci o Iniciativě. Adam mu poví, že ho zklamal. Spike odejde, aby napravil, co pokazil.

Willow a Tara jdou k Gilesovi, aby si vyzvedli laptop a disketu, kterou tam včera nechaly. Giles má pěknou kocovinu. Buffy je sama na pokoji a hledí na fotku, kde je s Willow a Alexem. Pak zvedne sluchátko telefonu, ale po chvíli ho zase položí a jde si sbalit zbraně. Anya dorazí k Alexovi, který leží na posteli, oblečený. Ani už nechce jít hledat práci. Anya mu doporučí, že by tu hádku s kamarády měl konečně pustit z hlavy. Alex říká, že možná měly pravdu v tom, co o něm říkaly. Anya se ho snaží utěšit, říká, že je skvělý člověk, úžasný přítel a ona ho moc miluje. Shodnou se na tom, že na tom, co si oni myslí přece nesejde. Je vidět, že Alexovi to ale pořád leží v hlavě.

Buffy je v Adamově jeskyni, ale Adam je fuč. Vzal sebou Rileyho a odvlekl ho do tajných místností v Iniciativě, které teď Adam používá jako laboratoř. Ukáže Rileymu, že tam má i znovuoživenou profesorku Walshovou a doktora Anglemana. Poví Rileymu, že oni dva jsou jen pěšáci, ale s Rileym má mnohem větší plány. Pak si Riley všimne, že Adam znovuoživil Forresta a udělal z něho stejnou zrůdu jako je on sám. Buffy v jeskyni narazí na Spika, který předstírá, že hledá místo, kde by se mohl usadit. Buffy si uvědomuje, že Adam opustil jeskyni proto, že už je určitě ve finální fází svého plánu. Spike napovídá, že musí projít ty záznamy, co jí dal, ale Buffy řekne, že je má Willow. Spike rychle zareaguje - přece nemohou ignorovat důležité důkazy jen proto, že se trochu chytly. Buffy se na něj podezřívavě podívá. Willow je u Tary a pořád se pokouší dešifrovat kód. Najednou nadšeně zajásá, že na to asi přišla, ale v tu chvíli se to dešifruje samo. Buffy volá Willow, že si chce promluvit.

Riley se snaží mluvit na profesorku Walshovou, ale Forrest mu vysvětlí, že je uměle oživená, a proto dokáže jen kopírovat mozkovou aktivitu. Mimochodem, Forrest má téměř stejnou sílu jako Adam a už se moc těší na boj s Buffy. Také řekne, že Riley bude cítit to samé, až ho předělají, jen k tomu nejdříve potřebují získat správné součásti.

Buffy, Alex, Giles a Willow se sejdou venku v okolí univerzity. Buffy všechny přesvědčí, že tohle všechno byla jen šaráda, kterou sehrál Spike, aby je rozdělil. Nikdo nevypadá zrovna moc nadšeně. Willow jim prozradí, co se zjistila z diskety - Adam se chystá sestavit obrovskou armádu takových stvůr jako je on, a o to se pokouší v tajné laboratoři v Iniciativě. Buffy pochopí, že ty přeplněné cely na základně byly taky jeho plánem. Chce vyvolat boj a to bude vést k masivním ztrátám na životech jak démonů, tak lidí a Adam tak bude mít dostatek "materiálu"na stvoření své hrůzné armády. Buffy taky dojde to, že se Adam vůbec nebojí toho, že by ho třeba mohla zabít.

Adam cítí, že se Buffy blíží. Spike chce konečně dostat ven čip, ale Adam mu opakuje, že ne dřív, než bude Buffy na základně. Buffy, Giles, Alex a Willow se snaží přijít na to, jak zabít Adama. Zdrojem jeho energie je uranium, které má ve své hrudi. Giles říká, že by mohl provést jedno paralyzující kouzlo, ale jen někdo zběhlý v magii může zaklínat během kontaktu se subjektem (to by dokázala jen Willow) a někdo kdo umí sumersky (to umí zase jen Giles). Alex to shrne asi tak, že by "potřebovali bojové schopnosti Buffy, Gilesovi jazykové schopnosti a čarodějnické umění Willow v jednom". Giles si uvědomí, že to je přece naprosto geniální myšlenka. Parta jde tedy na Základnu. Hodlají použít "spojovací kouzlo", které je nesmírně mocné, ale také velice nebezpečné. Buffy vylomí dveře do výtahové šachty která vede do Iniciativy a všichni se spouští dolů po lanech. Buffy a Willow se spouštějí zároveň, a tak si u toho trochu povídají. Buffy se omlouvá, říká, že Spikovi se tyhle problémy podařilo vyvolat jen proto, že už samy byly na pokraji vyvolání. Že se poslední dobou všichni nějak moc odcizili. Navíc byla moc zavalená starostmi a byla špatná kamarádka a moc se zaobírala Rileym. Willow oponuje, že na tom má taky svůj podíl, nebyla zrovna nejdostupnější a měla před nimi tajnosti. Obě si slíbí, že se to už nebude opakovat. Obejmou se, i když se jim to moc nedaří, protože jsou obě připoutané popruhy a pak slaní zbytek cesty dolů. Když k nim dolů dorazí i Alex, obě ho pevně obejmou a Alex je viditelně v sedmém nebi. Když otevřou dveře, aby se dostali z šachty ven, čekají na ně vojáci z Iniciativy a nevypadají zrovna přátelsky.

Adam to vše sleduje na monitoru a Spike zase chce, aby mu vyndal čip, když už je přemožitelka vevnitř. Ale Adam poznamená, že je sice uvnitř, jenže se svými přáteli, takže to znamená, že Spike zklamal. Spike se snaží utéct, ale Forrest ho chytí. Adam přikáže, aby mu Forrest utrhl hlavu. Forrest se o to pokusí ale Spike ho popálí svou cigaretou a uteče. Adam ho nechá jít se slovy, že stejně nemá kam utéct.

Plukovník partě prohledává věci a najde tykev (magickou tykev patřící Gilesovi). Parta jim řekne o tajné laboratoři "314", ale plukovník jim nevěří. Věří jen tomu, že když do Adama pustí energii několika impulzérů zároveň, zneškodní ho. Buffy ho ale vyvede z omylu, Adama tahle energie ještě více posiluje. Plukovník se na ni utrhne, ať mu nemluví do jeho práce. Buffy odpoví, že tohle je její práce. Ve chvíli, když plukovník skálopevně řekne, že tady dole má všechno pod kontrolou, zhasnou všechna světla. Adam vypojil veškerou elektřinu, tím pádem se otevřeli všechny cely a všichni pochytaní démoni jsou na svobodě. Plukovník stále odmítá naslouchat. Vede své muže pryč a Buffy a zbytek party tam nechá s tím, že jsou zatčení. Buffy dva vojáky, kteří je mají hlídat srazí k zemi a Willow se pustí do hledání Adama (přes počítač).

V Iniciativě propukne hotové peklo na zemi a Spike tam trčí uvězněný stejně jako všichni ostatní. Giles říká, že aby mohli provést kouzlo, budou potřebovat nějaké klidné tiché místo (což bude v tom zmatku na Základně docela problém) a potřebují být někde blízko Buffy. Willow přijde na to, že vchod do tajné laboratoře je přímo za 314kou. Buffy najde tajné dveře a jde dál hledat Adama, Willow, Giles a Alex zůstávají v 314ce, aby mohli začít se "spojovacím kouzlem".

Buffy najde Rileyho, který je znehybněný a nemůže ani mluvit. Walshová a Angelman jsou tam taky. Objeví se tam Adam a vydá rozkaz, aby Buffy zabili. Forrest Buffy drží a Walshová jde k ní s elektrickou pilkou. Buffy se podaří vymanit a bojuje s Forrestem. Riley vypadá, že nad sebou přece jen získal nějakou kontrolu. Uvidí vedle sebe nějaké střepy a chce je použít k tomu, aby si sám vyřízl čip z těla. Parta odříkává kouzlo, Willow v něm figuruje jako "duch", Alex jako "srdce", Giles jako "mysl" a Buffy jako "ruka". Walshová, Angelman a Forrest drží Buffy na jednom operačním stole. Rileymu se podaří vyříznout čip ven a jde na pomoc Buffy, nakonec zabije profesorku i doktora. Buffy mu řekne, že musí najít Adama a nechá ho bojovat s Forrestem.

Podaří se jí Adama najít a pokouší se s ním bojovat. Zlomí mu bodec co má jedné ruce, ale ukáže se, že místo druhé ruky má minisamopal. Adam po ní vystřelí a Buffy skočí za počítačový panel. Kouzlo začne fungovat. Buffy vstane, její oči oranžově žhnou a ona odříkává sumerské zaříkávadlo. Adam na ni vystřelí, ale ochranné magické pole kulku nepropustí. Démoni se snaží dostat do 314, kde Willow, Alex a Giles kouzlí. Riley uhodí Forresta kyslíkovou bombou, pak ještě několikrát a Forrest bombu chytne a odhodí Rileyho. Riley uteče a bomba vybuchne, takže zabije Forresta. Adam znovu vystřelí na Buffy, ta promění kulku ve tři holubice. Jedním pohybem ruky Adamovi jeho zbraň zasune zpět. Adam se s ní snaží bojovat, ale je ochromený. Buffy mu vrazí ruku do hrudi a vytáhne jeho zdroj z urania, čímž ho zabije. Riley vrazí dovnitř. Uranium se začne vznášet, Buffy ještě něco pronese sumersky a uranium zmizí. Kouzlo pomine a Buffy se zhroutí Rileymu do náruče.

Démonovi se podaří dostat do laboratoře, ale Spike je hned za ním a zabije ho. Giles podotkne, že vědí, že byl spojený s Adamem, ale že je zachránil a tak ho asi nezabijí hned. Riley a Buffy se vracejí zpět. Vyjdou ven z laboratoře, aby zachránili zbylé vojáky. Střih na muže, kterého jsme viděli na začátku epizody The yoko factor, říká že tento projekt vlády byl určen k tomu, aby spoutal démony a využil je ve prospěch armády, ale že projekt ztroskotal, 40% vojáků bylo zabito. Rozhodnou se to místo uzavřít, smazat veškeré záznamy, a zalít budovu betonem. Vojáci budou vyslýcháni a dodrží se standardní utajení. Civilisti budou rovněž monitorování, kdyby chtěli něco prozradit, ale myslí si, že to ani v úmyslu mít nebudou.

4x20 Yoko faktor (The Yoko factor)

27. listopadu 2010 v 10:12 | Spiffy
buffy_logo
Plukovník podává zprávu svému nadřízenému (prostřednictvím videokomunikace). Diskutují o problémech, které nastaly se všemi "nežádoucími", které pochytali a taky probírají Rileyho útěk. Chtějí ho získat zpátky, protože do něj vláda prý investovala až přespříliš. Začnou se bavit o Buffy, ale v té chvíli kamera zabere Adama a Spika, kteří se rovněž baví o Buffy. Spike poznamená, že zabil dvě přemožitelky, ale Buffy přemoct nedokázal. Začne mluvit o svém čipu a Adam říká, že chápe, jak se Spike cítí. Pak se pokusí o jakousi analýzu Spikových pocitů a je jimi naprosto uchvácen. Spika to taky zaujme a říká, že už je mu jasné, proč si démony tak podmanil. Prý je něco jako Tony Robbins. Adam mu slíbí, že pokud dostane přemožitelku tam, kde ji chce mít, odstraní mu jeho čip. Spike podotkne, že to není tak jednoduché, protože má Buffy hodně přátel a ti překážejí. Nakonec Adam řekne, ať tedy nějak odstraní její kamarády (ale nesmí je zabít). Spikovi se zdá Adamův plán geniální - ani nebude muset nic dělat. Oni to udělají za něj.

Buffy se vrátí do svého pokoje a všimne si, že Willow je pryč. Alex nese nějaké oblečení Rileymu, a tak bude moci to co má Riley na sobě vyprat. Riley si dělá srandu z oblečení, co mu Alex donesl, protože zrovna nepřipomíná vojenskou uniformu. Pak začnou mluvit o Angelovi, (Buffy je pryč, protože jela navštívit Angela do L.A. - epizoda Sanctuary). Alex se Rileyho ptá, co všechno mu Buffy o Angelovi řekla a Riley to shrne asi takhle: "milovala ho, proměnil se ve zlého, zabíjel lidi, vyléčila ho, odjel". Alex si myslí, že Riley ví "všechno" a tak si neodpustí narážku na okamžik štěstí, čímž Rileymu napoví, co bylo spouští k tomu, že Angel ztratil duši. Pak Alexovi dojde, že tuhle část Buffy tak nějak vypustila. Riley se samozřejmě naštve.

Giles sedí u sebe v bytě, hraje na kytaru a zpívá. Spike neomaleně vejde, jde si do lednice pro krev a říká, že má pro Buffy velice cenné informace týkající se Iniciativy. Na oplátku žádá roční přísun krve, ochranu, peníze a ujištění, že ho nikdo neprobodne. Giles souhlasí, ale Spikovi to nestačí. Říká, že chce souhlas přímo od Buffy, protože podle něj už na ni Giles nemá vůbec vliv. Podotkne, že si všiml, jak se k němu poslední dobou Buffy chová, Giles nechápe o čem to Spike mluví, a Spike mu připomene, že už ho bere jen jako propuštěného knihovníka. Ať jí tedy vyřídí vzkaz. Giles souhlasí, ale je vidět, že ho to, co řekl Spike, hodně zamrzelo a jde si nalít skleničku.

Willow je u Tary a hraje si s koťátkem, které nazvaly Miss Kitty Fantastico. Baví se o dalším školním roce a Willow říká, že se asi zapíše na hodiny dramatu. Willow začne uvažovat nad tím, kde bude bydlet a Tara říká, že si myslela, že bude Willow bydlet zase s Buffy. Willow se to moc nezdá, stejně se skoro nevídají - Buffy je moc zaneprázdněná Rileym a Willow taky věčně není doma. Navrhne, že by mohli bydlet s Tarou spolu. Riley jde do pokoje Buffy a má na sobě tepláky, co mu půjčil Alex (vypadá v nich opravdu směšně). Riley jí prozradí, že se napíchl na frekvenci Iniciativy a tak teď ví o každé jejich kroku. Buffy mu poví, že ji Angel naštval a má z toho všeho trochu zmatek v hlavě, ale nechce zacházet do detailů a musí jít na hlídku. Riley se urazí a odejde.

Alex a Anya donesou Spikovi vojenské oblečení, aby se mohl vplížit do Iniciativy. Alex není zrovna nadšený z toho, že všem slouží jako "poslíček s oblečením". K oblečení je přiložená i zbraň a když ji Spike namíří na Alexe a Anyu, chytne se prudce za hlavu. Čip funguje i tak, že nesmí na člověka namířit zbraň. Anya podotkne, jak je to pro něj ponižující. Alex vysvětlí, že je to stejně jen atrapa. Spike je rozhořčený , že nikdo nemyslí na jeho obranu, ale Alexovi je to úplně fuk. Spike jim řekne, že slyšel, jak se Willow a Buffy baví o tom, že Alex hodlá jít do armády a že to je taky to jediné, co mu zbývá. Alex se fakt naštve a přesvědčuje se, že umí spoustu věcí (pomáhá vymýšlet plány a tak podobně). Spike dělá, že to neslyší a raději si stěžuje na to, že je to oblečení moc malé a špinavé. Alex je rozčílený a podotkne, že je to tak už od té doby, co jsou na vysoké - všichni si myslí, že jsou lepší než on. Anya si přisadí a řekne, že na něj prostě jen pohlížejí z patra a Alex podotkne, že ji zase nenávidí.

Buffy v lese narazí na Forresta, oba jdou prozkoumat stejnou jeskyni. Forrest je na Buffy naštvaný, protože jí dává za vinu vše, co se stalo v Iniciativě. Jdou tedy do jeskyně společně. Začnou se hádat a schyluje se k boji, když v tu chvíli se tam objeví Adam. Buffy na Adama zaútočí, ale nijak mu neublíží. Adam ji odhodí pryč. Forrest na něj vystřelí jednou z těch elektrických pistolí, ale i když se trefí, Adam vypadá, že mu to spíš dělá dobře. Adam vytáhne svůj bodec a propíchne jím Forresta. Adam teď zbraní vystřelí po Buffy a trefí ji, Buffy upadne hlavou na kámen, ale po chvíli se zvedne a začne utíkat. Adam znovu vystřelí ale mine. Buffy utíká, ale upadne a kutálí se z kopce, když hlavou narazí na kámen a zůstane omráčená ležet.

Noc, Spike dorazí k Gilesovi a předstírá, že utíká z Iniciativy, kde získal disketu. Giles pořád pije a je tam už i Willow a Tara. Willow se snaží informace dešifrovat na svém počítači. Spike si všimne, že si Tara hraje s vlasy Willow a říká Gilesovi, že mohl jít rovnou za Buffy, ale šel za Gilesem, aby mu dal ještě pocit, že tu stále velí on. Willow to nemůže rozluštit a Spike podotkne, že už to s počítači neumí tolik jako dřív. Řekne taky, že slyšel, jak se její kámoši baví o "té nové věci s Tarou" a že to je celé kvůli Wicca skupině. Že prý povídali, že to je jen určitá fáze, kterou prochází a že ji Buffy bránila, když Alex říkal, že Willow jen jde s dobou. Willow se dost naštve. Tara poradí Willow, že by si měla promluvit s Buffy, ale Spike rychle stočí pozornost zase k disketě.

Na základně jsou už cely přeplněné k prasknutí, démoni začínají zuřit. Přijde hlášení od jedné jednotky, která v boji prohrává a ztratili už dva muže. Riley to slyší taky a jde jim tedy na pomoc. Když dorazí na místo, všichni z jednotky jsou na zemi a stojí tam muž v černém kabátě. Je to Angel. Navzájem se poznají. Riley si myslí, že se Angel vyspal s Bufy a přišel tak zase o svoji duši. Angel mu řekne, že přišel za Buffy a Riley se ho chystá zastavit. Riley použije na Angela svůj impulzér. Angel to nevydrží a nasadí upíří obličej. Boj skončí tak, že dorazí jednotka z Iniciativy a oni oba raději utečou.

Buffy je zpátky na koleji. Na čele má ošklivou ránu od kamene, na který upadla. Angel přijde za ni a pořádá ji o svolení, aby mohl vejít do pokoje. Buffy si myslí, že Angel zase přišel jen proto, aby jí řekl něco strašně bolestného a chce ji takhle dát trápit, ale Angel odsekne, že na tohle nemá čas. Chce se pustit do vysvětlování, ale do pokoje vrazí Riley. Buffy pochopí, že oba spolu museli bojovat. Angel řekne, že to byla nehoda, ale Buffy tomu nevěří. Angel a Riley se zase začnou dohadovat jak malý kluci a když se Angel otočí na Buffy a zeptá se jí "Ty s ním vážně spíš?" tak na něj Riley skočí a začnou se zase rvát. Buffy tomu udělá rychlou přítrž. Vyhrožuje, že pokud toho okamžitě nenechají, oba skončí v nemocnici. Řekne Rileymu, že si potřebuje s Angelem promluvit, ale Riley odmítne opustit pokoj, takže jdou Buffy a Angel nakonec na chodbu. Jak Angel vychází z pokoje kolem Rileyho, neodpustí si ironický vítězný úšklebek. Buffy chce vědět, co sem Angela přivedlo a Angel říká, že chtěl věci urovnat. Oba po chvíli vybuchnou smíchy. Angel říká, že nemohl věci nechat tak jak byly, po tom co se stalo v L.A. (epizoda Sanctuary), že přišel do Sunnydale, aby se jí omluvil. Vysvětlí jí, co se stalo s Rileym, že to bylo jen díky tomu, že si Riley nenechal nic vysvětlit. Buffy se omluví taktéž, říká, že už není součástí jeho života a neměla tedy právo přijet do L.A a chovat se tak jak se chovala. Angela jí slíbí, že příště se raději omluví po telefonu. Nabídne jí pomoc s Adamem, ale Buffy říká, že nejlepší bude, když odejde. Angel souhlasí, ale když odchází, tak se ještě otočí a řekne Buffy, že se mu Riley vůbec nelíbí. Buffy se usměje, poděkuje mu a jde za Rileym zpět do pokoje.

Spike je zase u Adama, aby mu podal zprávu, že byl úspěšný. Svou misi přirovná k aféře Beatles vs. Yoko Ono (Adam podotkne, že Beatles zná a dokonce se mu i něco z jejich hudby líbí). Spike mu připomene, že splnil svůj úkol, oddělil přemožitelku od jejích přítel a teď je čas, aby mi Adam vyndal čip. Ale Adam říká, že potřebuje ještě něco.

Riley si myslí, že Buffy se vrátila k Angelovi a říká, že pokud mu Buffy chce zlomit srdce, ať to udělá rychle. Buffy je dotčená, jak si tohle vůbec o ní může myslet. Riley řekne, že se o tom bavil s Alexem a Buffy se na Alexe pěkně naštve. Riley si pořád nechce nechat vysvětlit, že Angel není zlý. Buffy se ptá Rileyho, proč jí nevěří, jestli mu k tomu dala někdy důvod a Riley odpoví, že ji miluje tak šíleně moc, že nedokáže myslet. Pak se oba obejmou. Buffy mu řekne, že Forrest je mrtvý. Riley je z toho naprosto zdrcený a odejde.

Celá parta (kromě Rileyho) se sejde u Gilese. Willow se stále nepodařilo rozšifrovat kód. Buffy chce jít znovu do jeskyně, ale Willow říká, že by to bylo příliš nebezpečné. Alex chce jít s Buffy, ale ta říká, že ne. Stejně tak odmítne doprovod Willow. Giles je stále víc opilý a začíná se motat. Všichni se začnou hrozně hádat, a tak Anya a Tara opustí pokoj a jdou raději do koupelny. Všechny věci, co jim Spike napovídal, vyjdou najevo a každý si omílá to svoje stále dokola. Buffy je úplně mimo, vůbec nechápe, co se se všemi děje. Navzájem si pořád něco vyčítají a nikdo vlastně ani neví, proč jsou ostatní naštvaní. Z toho co říká Willow Alex pochopí, že Tara je její holka. Tara a Anya jsou v koupelně a obdivují kachličky. Giles je úplně na mol a jde raději spát. Buffy pořád opakuje, že potřebuje jejich pomoc. Hašteření, ale pokračuje. Buffy nakonec rozhořčeně dodá, že už chápe, proč v proroctví není žádná zmínka o vyvolené a jejích přátelích. Pak jim odsekne, že až bude potřebovat pomoc, půjde za někým, komu může věřit a odejde. Záběr na Adama. Někdo vejde a Adam se k němu obrátí se slovy "Čekal jsem na tebe.". Je to Riley.

4x19 Nový úplněk (New moon rising)

27. listopadu 2010 v 10:11 | Spiffy
buffy_logo
Tara a Willow jsou na cestě na setkání scooby gangu. Tara se ptá Willow, jestli má ráda kočky, protože by si ráda jednu pořídila, ale chce vědět, jestli třeba Willow nemá alergii nebo tak něco. Buffy si u Gilese stěžuje, že má málo práce na hlídkách a Riley zase říká, že základna má práce nad hlavu (ani už pro démony nemají místo). Giles si myslí, že za tím stojí Adam. Když se parta zvedá k odchodu, Anya poznamená jak bylo tohle setkání nudné, Giles se naštve a chce jí něco říct, ale než se stihne k něčemu dopracovat uvědomí si, že všichni ztuhle zírají za něj na dveře… ve kterých stojí Oz. Zůstane je na pár minut, říká, že jde za Devonem zjistit, jestli u něj může přespat a že by se rád večer viděl s Willow. Když odejde, Anya taktně podotkne, že se všichni cítí trapně. Tara zbrkle odejde se slovy, že by Willow měla být se svými přáteli a ona že by měla jít. Willow se jí snaží zadržet.

Na hlídce Buffy říká Rileymu o Willow a Ozovi. Napadne je démon, ale jednoduše se ho zbaví. Riley je v šoku z toho, že Oz je vlkodlak a Willow je tak bláznivá, že s ním chodila. Buffy mu naštvaně řekne, že nevěděla, že je takový fanatik. Oz se večer objeví u Willow a poprosí ji, jestli by s ním nešla ven, že by jí chtěl něco ukázat. Když vyjdou ven, řekne Willow ať se podívá na oblohu. Willow vzhlédne a uvidí měsíc v úplňku. Užasle se podívá na Oze a pak zase na oblohu. Je překvapená a nechápe, jak mohl Oz dokázat, že se tak kontroluje. Oz říká, že je to dlouhý příběh, ale že ví, že kvůli němu hodně vytrpěla a nechce na ni tlačit. Prý ví od Alexe, že Willow nemá žádného kluka, a tak by chtěl, aby věděla, že je tu pro ni. Na hlídce je pár chlapů z Iniciativy napadeno démonem, který vypadá trochu jako chlupatější vlkodlak.

Willow a Oz jsou vzhůru celou noc a povídají si v pokoji Willow a Buffy. Oz jí vysvětluje, že hodně cestoval, nejvíce se mu líbilo v Tibetu a Rumunsku, a taky říká, že bylinky, meditace a různá zaříkávání mu pomáhají v tom, aby udržel vlkodlaka v sobě v klidu. Když se začne rozednívat navrhne Oz, že by si mohli chvilku zdřímnout, ale Willow říká, že šla raději někam na snídani. Když se Willow odejde opláchnout do koupelny, na dveře zaklepe Tara a otevře jí Oz. Řekne jí, že je Will v koupelně a jestli chce jít dát, Tara zakoktá, že to je dobrý a jde pryč. Když se Willow vrátí, Oz jí poví, že tam byla nějaká blondýnka, ale nechtěla zůstat.

Buffy a Riley se ráno probudí v posteli. Jsou v Rileyho pokoji a Riley vstane a začne cvičit. Buffy má na sobě jeho tričko a převléká se. Je pořád ještě na Rileyho naštvaná kvůli jeho včerejším poznámkám, co se týče Oze a toho, že je vlkodlak. Snaží se mu vysvětlit, že všechno není jen černé nebo bílé (zlí démoni a hodní lidé), že existují určité "stupně" zla a že existují například i hodní upíři. Riley řekne, ať tedy jmenuje alespoň jednoho. Než Buffy stihne odpovědět, vejde Forrest a oznámí mu, že byli včera napadeni. Willis je mrtvý a Graham poraněný. Riley říká, že jdou na lov. Buffy se ho ptá, o jaký druh démona šlo a Riley odpoví, že na tom přece nesejde.

Buffy se vrátí do svého pokoje, kde je Willow, která ji poví o tom, že Oz už umí kontrolovat vlkodlaka uvnitř sebe. Buffy z toho má obrovskou radost a diví se, proč ji nemá taky Willow. Willow říká, že má radost, ale že jde taky o Taru. Buffy si nejdřív myslí, že se Tara zamilovala do Oze, ale pak jí to dojde, aniž by Willow musela cokoliv říct. Začne nervózně blekotat, že je to moc fajn a že Tara je fajn a stále opakuje jméno Willow, až ji Willow zarazí a ptá se jí, jestli jí to vadí. Buffy se k ní posadí na postel a říká, že jistě že ne. Willow pak řekne, že nechce nikomu ublížit a Buffy odpoví, že tak nebo tak, někomu ublíženo bude, jen musí být upřímná, jinak se to jen zhorší.

Spike leží ve své hrobce, když ho vyruší Adam. Chce, aby šel Spike s ním a pomohl mu s jeho problémem. Když se Spike ptá proč, Adam mu řekne, že na oplátku pomůže on jemu s jeho problémem. Willow se zastaví u Tary, aby jí vysvětlila, že s Ozem se nic nestalo. Tara říká, že to je v pořádku, že věděla, že pokud se Oz vrátí… Willow říká, že si jen povídali, že toho bylo hodně co si museli říct, ale nic se mezi nimi nestalo. Je ze všeho hodně popletená, ale na Taře jí moc záleží. Tara říká, že ať udělá, co udělá hlavně ať jí to udělá šťastnou. Obejmou se a pláčou. O něco později Tara narazí na Oze. Oz z ní cítí Willow a ptá se jí, jestli mezi nimi něco je. Tara chce odejít, je jí to nepříjemné, ale Oz ji chytí a znovu se jí ptá, jestli je do ní Willow zamilovaná. Jak se Oz rozčílí, začne mu na rukou růst srst a oči mu zčernají. Nařídí Taře ať uteče. Tara utíká a vlkodlak ji pronásleduje do prázdné třídy. Pár kluků z Iniciativy včetně Riley ho střelí uspávací pistolí a odtáhnout pryč i přes Tařiny protesty, že to nechápou. Mezitím Adam vysvětluje Spikovi svůj plán a Spike se tomu směje. Adam chce vyhladit lidstvo, ale přitom chce velké ztráty na životech na obou stranách - jak na lidské tak na straně démonů. Adam chce, aby Spike bojoval po boku přemožitelky. Pokud uspějí, za odměnu Spikovi vyjme čip z hlavy.

Tara vysvětlí Willow, co se stalo s Ozem a že ho odtáhla pryč Iniciativa. Willlow jde rychle najít ostatní. Buffy volá Rileymu, ale neodpovídá jí, takže se všichni shodnou na tom, že vymyslí plán, jak najít Oze a dostat se do Iniciativy i bez Rileyho a budou doufat, že se jim to podaří. V laboratoři je Oz v kleci a doktoři stále zkoumají, jestli je to právě ten démon, co napadl jednoho z vojáků. Riley říká, že nepotřebuje žádné testy, je to zabiják a hotovo! Pak se Oz promění zpátky na člověka. Leží na stole a doktoři na něm provádějí nějaký pokus. Dali mu nějaký lék, aby nemohl mluvit. Riley ho pozná a chce, aby ho doktoři nechali být, ale ti ho nechají vyvést ven. Doktoři použijí omračující pistoli a Oz se zase promění na vlkodlaka. Doktor říká, že transformace je vyvolána negativní stimulací. Mezitím, Buffy pořád neví, proč se jí Riley neozývá. Nakonec se rozhodne, že půjdou do Iniciativy spolu s Alexem, tak jako v epizodě 4x14 - Goodbye Iowa. Willow trvá na tom, že půjde s nimi, i když si to Buffy kvůli nebezpečnosti mise nepřeje. Objeví se tam Spike a nabídne jim, že je dostane dovnitř. Bez čekání, bez kamer, bez poplachu…

V laboratoři, Oz je vězněný v nějaké kleci. Přijde k němu Riley, pustí ho ven a dá mu nějaké šaty. Snaží se Oze protáhnout ven, ale jsou brzy zadrženi. Plukovník napomene Rileyho, jak si mohl dovolit pustit ven vězně. Tuhle Rileyho nezodpovědnost přičítá "vztahu s tou holkou" - tedy s přemožitelkou. Riley se snaží hájit, ale marně. Plukovník mu říká, že jejich vztah bude prošetřen a Riley má jedinou možnost, jak zachránit svou vojenskou kariéru - pomoct jim chytit Buffy a její partu, protože jsou to "anarchisti příliš vzdálení od reálného světa".

Spike, Buffy a ostatní jdou lesem, až je Spike dovede k tajnému vchodu do Iniciativy. Mezitím se Giles a Anya nabourají do systému univerzity a shodí elektřinu. Buffy spolu s ostatními vrazí k plukovníkovi a ten si myslí, že jsou tam proto, aby dostali Rileyho ven z vězení. Buffy je překvapená, že Riley pustil ven Oze a byl za to zatčen. Takže vezmou plukovníka jako rukojmí a jdou nejdříve pustit Rileyho. Cestu jím zahradí skupina vojáků, ale Buffy jim pohrozí, že zabije plukovníka, pokud ji nepustí dál. Pustí tedy ven Oze, ale ten, když se přiblíží k Willow se zase začne měnit ve vlkodlaka. Nakonec se ale ovládne a transformaci zastaví. Všichni vyjedou výtahem nahoru a Riley ho pak vyřadí z provozu. Plukovník mu řekne "Jsi mrtvej, Finne" a Riley se otočí, udeří ho do obličeje a odpoví "Ne pane. Jsem anarchista."

Buffy a Riley kempují v okolí bývalé sunnydaleské střední, ostatní se rozprchli pryč, aby se ztratili v davu a Iniciativa je nemohla vystopovat. Riley se omlouvá, že byl tak zaslepený, co se týče lidí a démonů a že opravdu všechno považoval ze černé nebo bílé. Buffy říká, že není fanatik, jak řekla prvně, ale že byl jen "chvilkově ovlivněný". Pak Buffy řekne, že mu musí povědět něco o své minulosti, což se mu asi nebude líbit. Oz a Willow sedí v dodávce. Oz říká, že jen ona způsobuje to, že se mění ve vlkodlaka. Taky říká, že musel být blázen, když si myslel, že tady na něj bude Willow čekat. Willow mu odpoví, že čekala. Že část jí na něj bude čekat vždycky. Ale teď to prostě nejde. Oz se jí ještě ptá, jestli je takhle. Obejmou se na rozloučenou a Oz odjíždí.

Willow jde za Tarou do jejího pokoje a nese si svíčku (elektřina stále nefunguje). Tara jí říká, že by měla být s tím, koho miluje a Willow odpoví, že to právě je. Taře dojde, co tím Willow vlastně řekla. Willow se omluví Taře za to, čím musela projít a že jí všechno vynahradí. Tara se ptá, jestli právě teď a Willow souhlasí. Tara sfoukne svíčku.

4x18 Kde ty divoké věci jsou (Where the wild things are)

27. listopadu 2010 v 10:11 | Spiffy
buffy_logo
Buffy a Riley spolu bojují proti démonovi a upírovi, kteří překvapivě bojují společně. Buffy se nad tím pozastavuje, říká, že je to dost neobvyklé, když démon a upír bojují na jedné straně a že by o tom měli říct Gilesovi. Jenže je přemůže chtíč, a tak jdou nejdřív k Rileymu a pomilují se. Riley se v noci probudí, políbí spící Buffy na rameno a jde za zvukem, který slyší. Je to něco jako šustění, ale Riley nemůže nic najít - jen v koupelně kapající kohoutek.

Alex je ve své nové práci - řídí dodávku se zmrzlinou. Anya je s ním a baví se o večírku u Rileyho. Anya tam nechce jít, protože se stále necítí bezpečně, když má být s kluky z Iniciativy. Alex se jí snaží uklidnit, že určitě nevědí, že je bývalá démonka a i kdyby ano, určitě by je to nezajímalo, budou mít na práci flirtování s holkama. Anya si to vyloží jinak a vytkne Alexovi, že už pro něho není dost atraktivní a že už se mu určitě nezdá být sexy - protože spolu už dvě noci neměli sex, což je pro Anyu znamením toho, že se určitě rozchází. Ptá se Alexe, jestli nemá třeba problémy s erekcí nebo tak, protože to viděla v televizi. Alex se ji snaží ujistit, že je naprosto v pořádku, a tak jí navrhne že se mohou pomilovat klidně hned teď a v autě. Naneštěstí se před dodávkou shromáždí skupinka zmrzlinychtivých dětí a rodičů. Alex a Anya se na ně mile usmějí.

Riley a Buffy (sedící mu na klíně) popisují Gilesovi, Willow a Taře to upíro-démoní duo, se kterým bojovali. Gilesovi se to zná hodně divné a myslí si, že to určitě má něco společného s Adamem. Jedině démon, poskládaný z démonů, může takto sjednotit démony. Willow podotkne, že Adam je něco jako Martin Luther King. Riley pozve Gilese na jeho párty, ale Giles taktně odmítne, prý má nějakou schůzku v kavárně. Riley a Buffy jsou už zase žízniví po sexu, a tak se nenápadně vypaří, připomínajíc Alexe a Anyu. Graham a Forrest jdou po chodbě a stěžují si na hrozný chlad. Jediní komu je v domě teplo, jsou Riley a Buffy, kteří jsou u něj v pokoji a dobře se "baví". Nakonec Graham a Forrest spolu s dalším klukem zapálí oheň v krbu. Z ničeho nic vyšlehnou plameny mohutně z krbu a zasáhnou jednoho z nich. Ošklivě ho popálí, ale pak je oheň zase v naprostém normálu.

Anya jde uličkou kolem Bronzu a ze tmy na ní vyskočí Spike. Chce po ní peníze. Spike si teď takhle vydělává na živobytí - děsí lidi a pak je okrádá, aby měl peníze na krev a na pivo. Anya mu své peníze dát samozřejmě nechce a říká, že už chápe, proč nemá Spike žádné přátele. Spike poznamená, proč s ní není Alex, jestli prý má něco důležitějšího na práci. Alex, Buffy, Willow a Tara jsou na večírku. Alex jim říká, co se stalo s Anyou, ale Buffy je viditelně myšlenkami mimo a smyslně pozoruje Rileyho. Riley stojí na opačném konci místnosti s Grahamem a Forrestem a dělá úplně to samé - zírá na Buffy. Willow toho využije, aby Buffy nenápadně řekla, že něco vylila na její oblíbený svršek a podle očekávání ji Buffy nevnímá. Tara a Willow se zachichotají, ale Buffy si pak uvědomí, co Willow řekla.

Spike a Anya probírají své problémy u piva v Bronzu. Spike si stěžuje, jak mu chybí zabíjení a Anya říká, že nejdřív je vždycky sex a láska a potom zbude jen touha po pomstě. Taky jí chybí její démoní schopnosti, kterými by mohla Alexovi ublížit. Teď ho nemůže ani ranit. Spike navrhne, že by mohla Anya vykuchat Alexe a on by probodl Dru. Anya mu připomene, že to nemůže a Spike už taky nevypadá tak odhodlaně. Na večírku se jeden kluk opře o zeď a povídá si s dívkou, najednou si uvědomí, že se zdí se něco děje a vyvolává to v něm něco jako orgasmus. Alex si začne povídat s jednou dívkou a ta vypadá, že se jí Alex líbí. Buffy to nevydrží a jde za Rileym - říká, že potřebuje, aby se Riley nahoře podíval na její… esej. Riley se omluví ostatním a jde za Buffy, která ho táhne nahoru - všem je jasné, co jdou dělat. Kluk, co stál u zdi, přivede dalšího a s ním dělá zeď úplně to samé - kluk u ní vzdychá jako šílený. Willow vysvětluje Taře, proč se bojí koní a Tara ji přesvědčuje, že koně jsou hodní,ona na jich jezdí od mala a tak někdy mohou jít jezdit spolu. Willow pak Taře položí ruku na koleno, ale Tara uskočí se slovy, že je to odporné, jak se jí dotýká. Chudák Willow je zmatená a nechápe, co se děje. Tara běží do koupelny a Willow ji následuje.

Anya dovede Spika na večírek a ten je dost naštvaný, když vidí že jsou tam lidi z Iniciativy. Alex je zase rozčílený, že tam vidí Spika. Spike si začne z Alexe utahovat a když ho chce Alex umlčet, začne vykřikovat, že je v místnosti "Nežádoucí č. 17", aby se ho zbavil. Jenže nikdo z Iniciativy si toho nevšímá. Spike si jde pro něco na pití a nechá tam Anyu a Alexe se hádat. Alex se ji snaží přesvědčit, že to není konec jejich vztahu, ale Anya je přesvědčená, že je a říká, že to ukončuje ona. Alex se naštve - on je te,n kdo je v právu, a měl by ten vztah ukončit on. Takže to udělá a jde se bavit. Anya zůstává, aby mu taky ukázala, jak se baví. Alex zahlédne, že se kousek vedle hraje flaška a je tam i dívka, se kterou se předtím bavil - Julie. Alex se k nim tedy přidá. Láhev ukáže na Julii a tak ji má Alex políbit. Alex se k tomu moc nemá a jen ji líbne na tvář. Julie se k němu vrhne a políbí ho na ústa dost vášnivě. Alex se odtáhne a Julie z ničeho nic vyletí a utíká v rozrušení pryč. Alex běží za ní a vidí lidi stojící u zdi, která jim "poskytuje" něco jako orgasmus. Julie je zavřená v pokoji, pláče, opakuje "Jsem špatná. Jsem špatná." A stříhá si vlasy. Mezitím jde Willow do koupelny a hledá Taru. Ve vaně objeví malého chlapce, ale když jde k němu a chce se ho dotknout, chlapec zmizí. Otočí se tedy a chlapec stojí za ní. Willow zakřičí.

Buffy a Riley jsou u něj v pokoji a líbají se. Najednou je slyšet Willowin křik a Riley se ptá, jestli nebyla Willow. Buffy říká, že to je jedno a pokračují v líbání. Alex běží za lidmi, u kterých předtím seděla Julie a shání někoho, kdo by mu s ní pomohl, ale nikdo nereaguje. Willow narazí na Alexe a vychrlí na něj, co viděla v koupelně. Objeví se tam i Tara a říká, že je v pořádku, ale že s domem se něco děje a že chce jít pryč. Láhev, se kterou se hrála flaška, z ničeho nic exploduje a střepy létají okolo. Běží tedy za Buffy a Rileym, aby jim to řekli, ale ze spod jejích dveří se začnou klubat jakési kořeny se zelenými listy a ostny a obtáčejí se kolem dveří a zabraňují vstupu. Riley a Buffy neslyší, co se venku děje. Obraz jejich postele se začne vzdalovat a Riley se Buffy ptá, jestli se tam chce vrátit a Buffy odpoví, že nikdy.

Dům se začne třást jako při zemětřesení. Spike sedí na křesle a libuje si ve zmatku, říká, že se tahle párty asi konečně rozjede, ale najednou kolem jeho křesla vyšlehnou popruhy a připoutají ho pevně ke křeslu. Graham začne odříkávat něco jako hodně divnou modlitbu a Forrest ho popadne a zatáhne do výtahu Iniciativy. Dům se pomalu vylidní, jak všichni utíkají ven a Anya zůstane v místnosti sama. Najedou uslyší křik nějaké dívky, která běží proti ní, ale dívka proběhne skrz Anyu a zmizí. Nakonec se tedy Anya přidá k Alexovi, Willow a Taře a běží s nimi ven z domu. I Spike se dostane ze svého "zajetí" a Julie s nimi vyběhne taky ven - je skoro holohlavá. Ve velitelství Iniciativy se objeví Graham a Forrest a hlásí, že se něco děje. Asi nějaký druh jiné dimenze. Forrest nakonec dostane pokyny od vědce a jde to tam uzamknout. Julie se za Alexovi pomoci dostane nakonec taky ven a Alex říká, že se tam někdo musí vrátit a pomoct ven Rileymu a Buffy. Spike navrhne, že se přidá, ale pak to sám sobě rozmluví a jde pryč. Alex se rozhodne jít dovnitř sám, ale něco ho ze dveří odhodí. Nakonec se všichni shodnou na tom, že bude nejlepší najít Gilese.

Giles hraje na kytaru v kavárně, sedí na stoličce, v uchu má náušnici a zpívá "Behind blue eyes"… kolem něj je dav jeho fanoušků a všichni zadumaně poslouchají. Parta na něj kouká jako u vytržení. Když si jich Giles všimne, cítí se trochu trapně, ale zpívá dál. Holky říkají, že je fakt sexy a Willow podotkne, že si už uvědomuje, proč jí vždycky tak imponoval, Tara říká, že je fakt moc dobrej a Anya je taky unešená. Alex je zhrozený. Kořeny a větve pomalu obepínají celý dům, ale Riley a Buffy jsou stále uvnitř. Giles nechápe, jak mohli pokračovat v sexu při tom všem, co sedělo. Willow mu řekne, že se tam většina lidí chovala tak nějak divně. Divně sexuálně. Giles tomu moc nerozumí a říká, že to mohl být nějaký druh šprýmu nebo satiry. Willow objeví, že ten dům nebýval vždy jen tímhle domem, ale dřív tam býval dům pro děti, kteří měli nějaké problémy, nebo neměly kde být, popřípadě duševně narušené děti. Ředitelkou byla Genevieve Holtová. Giles, Alex a Anya jdou za Genevieve. Dojde jim, že ta žena je šílený náboženský fanatik. A je proti veškerým sexuálním projevům. Trápila a týrala děti v domě. Stříhala děvčatům vlasy, aby nebyli chlapci v pokušení. Topila děti ve vaně, aby je očistila od hříchů a podobně. Ale nebyla tam žádná úmrtí. Gilese napadne, že ta zjevení nebyly duchové ale poltergeisti. Buffyino a Rileyho sexuální dovádění asi muselo uvolnit nějaký druh energie a tím se vytvořil jaký poltergeist, který je napájený sexuální energií Buffy a Rileyho. Je to způsobeno tím, že Holtová tu energii potlačovala. Až se Buffy a Riley jako baterie vybijí, zemřou.

Giles, Tara a Willow provedou kouzlo, kterým spoutají děti v domě a zpřístupní tak dům Alexovi a Anye a ti vysvobodí (po menších problémech s topením ve vaně apod.) Buffy a Rileyho. Nakonec se jim tedy podaří dveře od Rileyho pokoje otevřít a Buffy jen šokovaně řekne "To neumíš klepat?!".

Druhý den se Buffy doslechne, co se všechno stalo, hlavně to o Gilesovi a jeho zpívání a je docela otřesená. Anya a Alex vypadají, že se dali zase dohromady. A Buffy s Rileym se na sebe neustále culí.

4x17 Superstar (Superstar)

27. listopadu 2010 v 10:10 | Spiffy
buffy_logo
Buffy, Willow, Alex a Anya bojují s upíry. Jeden jim uteče, a tak ho sledují do krypty, kde je parta pěti upírů, co se krmí z nějaké oběti, ale gang potichu vycouvá (podotkne, že by zvládla i dva, ale ostatní o tom silně pochybují). Buffy řekne, že nutně potřebují něčí pomoc a tak jdou za někým do nádherné vily… Buffy žádá o pomoc "kohosi", kdo sedí otočený zády v černém koženém křesle… je to Jonathan. V další scéně už Jonathan dává Buffy rady k boji a mezitím ještě stíhá koordinovat pátrání, které provádí Willow a Giles. Pak podle plánu vymyslí cestu, jak proniknout do upířího doupěte. Všechny vede do útoku a nakonec se mu podaří všechny upíry zneškodnit (ačkoliv Buffy jeden málem uteče, ale Jonathan ho stihne rozprášit) za obdivu ostatních včetně Buffy, která je ovšem sama sebou zklamaná, navíc ji Anya zrovna nepotěší tím, když jí poví, že by upíři Buffy s klidem zabili. Buffy si myslí, že nedělá všechno, co je v jejích silách. Venku čeká spousta fotografů a nedočkavě si Jonathana fotí. Jonathan podotkne, že upíři nejsou moc dobří v organizaci a raději se potulují sami ve stínu. Pak narazí na Spika. Spike se do nich trochu naváží, ale Buffy ho chce odpálkovat, jenže se jí to moc nepodaří a dokonce si Spike nepamatuje ani její jméno a říká jí "Betty". Jonathan ho pak bravurně "zmákne".

Willow vypráví Taře o "dobrodružství" co zažila. Sedí v pokoji a lepí si na zeď spoustu fotek, na kterých je samozřejmě všude jen Jonathan. Trochu probírají to, jaká byla Buffy v boji a jak jí asi je, ohledně toho co se stalo s Faith (epizoda 4x16 - Who are you). Buffy a Riley jsou u něj v pokoji a Riley se baví tím, že střílí malým basketbalovým míčkem na koš, který má zavěšený nad dveřmi (na nichž je přilepený plakát, koho jiného než Jonathana). Riley se jí svěří, že už přestal brát drogy, co jim dávala Iniciativa, ale že stále nic neví o Adamovi, protože nezveřejnili jeho profil, a tak ho nemohou vystopovat ani zastavit. Buffy se pokusí dát koš ale mine. Trochu se s Rileym chytne a odejde. O něco později jde na kávu s Jonathanem, ten jí řekne, že ona se nezlobí na Faith, ale na Rileyho a že mu tedy musí odpustit, jinak se nepohnout dál. Mezitím za Jonathanem chodí dívky, aby se jim podepsal na jeho knihu, také včetně jedné, která se jmenuje Karen. Jonathan promlouvá k Buffy, že to sice bude stát hodně námahy, ale oni dva za to stojí, jsou s Rileym výjimečný pár a pokud bude Buffy chtít, může dokázat cokoliv (v pozadí vidíme obrovský billboard, na kterém je reklama propagovaná Jonathanem).

V Iniciativě se velení ujal plukovník George Haviland a hodlá najít Adama, na pomoc si samozřejmě pozval koho jiného než Jonathana. Riley a ostatní jsou nadšení, že mají konečně na pomoc "černé eso". Jonathan působí poněkud směšně, protože je o dvě hlavy menší než všichni muži okolo, ale nikdo si toho nevšímá. Jonathan všechny informuje o tom, co zjistil: Adam má ve své hrudi ukryt nukleární zdroj své energie - Uranium 235, z čehož plyne, že jeho "životnost" je praktická věčná. Aby "zemřel", je potřeba ho kompletně zničit.

Karen slídí kolem Jonathanova domu a touží ho alespoň na okamžik zahlédnout, ale nemá štěstí - Jonathan nikde a Karen je navíc napadena bílým, odporným démonem, který má na čele zvláštní symbol. Jonathan teď pro změnu radí Rileymu, jak se chovat k Buffy. Riley si stěžuje, že se Buffy chová odtažitě a je taková "vyděšená". Jonathan mu vysvětluje, že Buffy má obavy, že ji a Faith bude srovnávat, protože je Faith zkušenější. Riley tvrdí, že Buffy je jediná, na kom mu záleží a Jonathan ho pobídne, aby jí to dal tedy najevo.

Celá parta je v Bronzu a poslouchá kapelu, která hraje staré hity. Je tam Willow a Tara, Alex a Anya a taky Buffy s Rileym. Alex a Anya se dohadují, protože Alex vyčítá Anye, že při milování sténala "Oh, Jonathane", což Anya ne moc zdařile popírá. Na podium vystoupí Jonathan a oznámí, že by chtěl "tuhle píseň věnovat jednomu výjimečnému páru, který teď prochází těžkým obdobím". Jak začne zpívat, Riley a Buffy začnou tančit. Riley šeptá Buffy, že je jediná, kterou chce a Buffy říká, že to ví od chvíle, co jí obejmul. Jonathan hraje na trumpetu a Tara nadšeně plesá, že bude určitě hrát něco z nového alba. Anya řekne Alexovi, že má hroznou chuť se pomilovat, a tak oba hned zmizí. Pak se tam objeví Karen, ošklivě poraněná a zbitá. Jonathan přestane hrát, všichni ztichnout a sledují, co se bude dít. Jonathan ji vezme k sobě do vily, kam s nimi jdou i Buffy a Riley. Karen popíše démona a taky symbol, co měl na čele. Jonathan je ujistí, že to nic nebude. Vypadá to spíš na nějaké zvíře, které se bojí hodně zalidněných míst. Zvládne to sám, nemusejí se dělat starosti.

Adam sleduje několik malých televizorů a dva jsou propojené přes počítač. Má sebou i jednoho ze svých upířích nohsledů. Adam sleduje na obrazovce Jonathana a říká, že to co vidí, je špatně - něco tady nehraje, musí jít o nějaké kouzlo, které způsobuje to, že všichni žijí v jiné realitě. Adam říká, že on sám je imunní, protože vnímá víc sám sebe a realitu, každou svou molekulu, a proto na něj kouzlo nepůsobí. Nikdy nikdo nežil tak jako on. Lidé a démoni jsou jen stíny. Ale nic prý neudělá, protože tahle kouzla vedou sama sebe k zániku, takže jsou sebezničující a způsobují chaos a ten přijde Adamovi velice zajímavý. Jonathan kouká do krbu a přemýšlí. Pár moc hezkých mladých slečen (dvojčat) se ho ptá, jestli už nepůjde do postele. Jonathan odpoví, že ano. Když si sundá župan, vidíme že má na zádech stejný symbol jako měl démon.

Buffy říká Willow, že nejde bojovat s tím démonem - podle Jonathana to není žádný problém, ale zároveň říká, že se jí zdál Jonathan poněkud "vyděšený". Podle Willow je to nesmysl - Jonathan a vyděšený! To přece není možné, Buffy to musí vědět, vždyť to samé mu říkala na maturiťáku, když Jonathanovi předávala cenu za "Třídního ochránce". Tara je na cestě k sobě, ale napadne ji stejný démon jako předtím Karen. Buffy jde do pokoje, kde leží Tara (vyděšená a úplně mimo), Willow ji ošetřuje. Buffy se Tary ptá, kdo jí to udělal a když jí zmatená Tara popíše stejné zvíře jako Karen a nakreslí ten samý symbol, je Buffy jasné o co jde. Willow ještě zmateně říká, že to není možné, Jonathan přece řekl, že jsou v bezpečí! Jonathan to řekl! Buffy jde po ulici a mine dům, který je celý polepený plakáty s Jonathanem. Přijde k Alexovi, ale Alex není doma, je tam jen Anya, která si čte Jonathanův životopis. Buffy se jí ptá, jestli jí to nepřijde divné. Jonathan je tak skvělý, ve všem. Je prostě dokonalý. Poznamená, že bojuje dokonce lépe než ona, což je zvláštní, protože ona je přece přemožitelka. Anya si myslí, že si Buffy přišla pro podporu, a tak se jí snaží povzbudit.

U Gilese se Buffy všechny snaží přesvědčit o tom, že s Jonathanem není něco v pořádku. Poznamená, že hrál v Matrixu, ale nikdy neopustil město. Stejně tak je mu 18 roků, ale už má lékařský diplom. Ptá se, jestli se jim nezdá až moc perfektní. Alex podotkne, že podle něj perfektní "tak akorát": zneškodnil Pána, vyhodil do vzduchu starostu v podobě "hada", vedl ženský fotbalový tým na Mistrovství. Viděli ho přece, jak všechno tohle udělal. Buffy odpoví, že nemohou věřit svým vzpomínkám. Riley říká, že to sice zní šíleně, ale že by Buffy měli věřit. Buffy si myslí, že Jonathan ignoruje důkazy a může za to, že byla Tara napadena. Požádá Gilese, jestli nemá Jonathanův kalendář v plavkách a i když Giles chvíli zapírá, pak kalendář ukáže - prý to byl dárek. Na jedné fotce se jim podaří najít ten symbol, co má Jonathan na těle a shoduje se s tím, co měl na sobě démon. Pak se tam z nenadání objeví Jonathan a přiznává, že má s tou stvůrou něco společného. Snaží se to nějak zaonačit, že pokaždé když se tomu chce postavit, je zmatený, jako by ho něco ovládalo. Proto má ten symbol vytetovaný, pro připomínku. Ostatní vypadají s vysvětlením spokojeni, ale Buffy se tváří nedůvěřivě a říká, že by se za ním měli spolu hned vydat, aby to monstrum nenapáchalo ještě víc zla. Jonathan ne moc nadšeně souhlasí.

Jonathan a Buffy narazí na Spika a Jonathan se z něj snaží "dostat" nějaké informace, ale Spike se nedá. Nakonec to z něj dostane Buffy - vyhrožuje mu, že přijde o svůj příděl krve od řezníka. Mezitím parta zkoumá nějaká kouzla a snaží se zjistit víc o démonovi se symbolem. Alex omylem jedno kouzlo použije a kniha, co drží, se vznítí. Giles ho napomene ať "nemluví latinky před otevřenou knihou". Willow narazí na ten symbol - je to prý část "povyšujícího kouzla". Jonathan povýšil sebe a to jak jej ostatní vidí, což z něj dělá pro všechny okolo vzor. Jenže na druhou stranu se taky musí kouzlo dobra "vyvážit" silou zla. Takže v podstatě Jonathan stvořil monstrum. Všem dojde, že pokud zabíjí tu příšeru, Jonathanovo kouzlo pomine. Anya podotkne, že to se Jonathanovi líbit asi nebude a bude tomu chtít zabránit.

V jeskyni, Jonathan a Buffy najdou hodně hlubokou propast a napadne je to monstrum. Mezitím se parta snaží odhadnout, co se stane. Alex říká, že nechce, aby se svět změnil. Stejně tak si nejsou jistí, jestli Buffy dokáže démona zneškodnit. V jeskyni, démonovi se daří velice dobře. Jonathan se s ním taky snaží bojovat, ale pak řekne směrem k Buffy, že to musí zvládnout sama. Buffy se do toho vrhne s plnou vervou a zase to je ta "stará Buffy". Ale démon ji srazí k zemi a chce ji svrhnout do propasti. Jonathan pak do démona vrazí a strčí ho do díry. Padá ale za ním. Buffy ho stihne chytit za nohu. Kouzlo pomíjí, městem prochází světlo a všechno s Jonathanem mizí - billboardy, nápis s jeho jménem na kině, reklamy…

Druhý den, parta vůbec nemůže pochopit to, že tomu všemu věřili. Alex říká, že nikdy nezapomene na to, jak se díky Jonathanovi cítil - respektovaný a tak trochu výjimečný. Riley podotkne, že on se zase cítil hrozně vysoký. Taky si nemůžou vybavit, kdo teda hrál v tom Matrixu a jestli to je vůbec skutečné. Buffy zahlédne Jonathana a jde za ním. Jonathan jí poví, že hodně lidí už zapomnělo, ale dost jich rozzlobil. Dvojčata se odstěhovala. Buffy se ptá, proč to udělal. Pak se opraví, že to vlastně ví, ale jak to udělal, to ji zajímá. Jonathan se jí svěří, že potom co se stalo ve zvonici (epizoda 3x18 - Earshot) začal chodit do poradny. Tam mu jeden kluk poradil tohle kouzlo, ale zapomněl se zmínit o té části s "monstrem". Buffy mu připomene, že se to všechno nevyřeší jedním gestem, bude to chvíli trvat. Lidi totiž neradi dělají poskoky v něčím loutkovém divadle. Jonathan se ohradí, to přece takhle nebylo. Nebyli pro něj poskoci, ale přátelé! Pak připomene to, co Buffy řekl ohledně Rileyho (moc si to už taky nepamatuje) ale říká, že to platí stále. To co Buffy prožívá je komplikované, ale stojí to za to. Buffy souhlasí. Pak se o něco později líbá s Rileym a říká, že je ráda, že si to vyříkali a když Riley namítne, že to vůbec neřešili, Buffy odpoví, že ať dělá cokoliv, dělá to skvěle. Pak se opět líbají a Buffy vydechne Jonathanovo jméno. Riley se odtáhne. Buffy se směje a říká, že si dělala legraci.

4x16 Kdo jsi (Who are you)

27. listopadu 2010 v 10:09 | Spiffy
buffy_logo
Scéna navazuje na předchozí epizodu (4x15 - This year´s girl) - policie odváží Faith (v jejímž těle je teď Buffy; pozn.: pro jednodušší popis bude dále "Faith" znamenat tělo Faith, ale mysl Buffy a obráceně). Když policie odváží v sanitce Faith, Joyce se rozhořčeně a udiveně ptá Buffy, proč je Faith taková? Co ji k tomu vede? Buffy odpoví, že v tom možná je jen to, že ji to baví, líbí se jí být taková. Joyce ale nesouhlasí, myslí si, že Faith musí být hrozně nešťastná. Buffy vtipkuje, říká, že své štěstí možná Faith najde ve vězení. Joyce je šokovaná tím, co Buffy řekla a Buffy to omluví tím, že je jen na Faith hrozně naštvaná, protože jí ublížila. Joyce Buffy obejme, ale ta se očividně cítí nepříjemně a odtáhne se. Když vidí, že Joyce nechápe, proč je tak odtažitá a chladná, vymluví se na to, že se při boji zranila a je celá rozlámaná. Joyce řekne, že jí Buffy moc chyběla. Buffy odpoví, že to věděla. Joyce pak navrhne, že by mohly spolu strávit nějaký čas, něco lepšího než být rukojmím psychopata. Buffy přikývne a jde si dát sprchu.

Ve vaně si Buffy zaujatě prohlíží svoje tělo. Opravdu si to užívá - prohlíží si prsty na rukou, nohy, přejíždí si po kůži. Pak si stoupne před zrcadlo, prohlíží se a začne sama sebe parodovat (i když vidíme Buffy, je naprosto zřejmé, že "z Buffy" mluví Faith) a zkouší si věty typu "To nesmíš, protože je to špatné" a postoj "Já jsem slušná Buffy, která všechny poučuje".

Faith se zmítá na nemocniční posteli a chce se doktorům vytrhnout, ale ti ji dají sedativa a tím jí úplně utlumí. Snaží se ještě vysvětlit, že musí pryč, protože "ona je s její mámou" a taky říká "ona mi vzala… moje tělo", ale pak ztratí vědomí. Willow je u Tary a dělá si starosti o to, co Faith chystá. Tara ji ujišťuje, že je v bezpečí, protože je u ní a to nikdo neví… nikdo vlastně ani neví, že ona vůbec existuje. Willow se jí snaží vysvětlit, proč o ní ještě svým přátelům nic neřekla - chce mít něco, co bude jen "její" a bude to "mít jen pro sebe". Tara pak odpoví, že je přece "její".

Mezitím se Buffy obléká a krade Joyce kreditní kartu. Pak si telefonem zarezervuje let na zítřejší ráno a ještě sebere nějaké peníze. Vejde Joyce a oznamí jí, že volal Giles a že by se měla jít za ním a za partou podívat. Buffy si ještě vezme rtěnku, ale když Joyce podotkne, že to je "Harlot", stejný odstín, který si předtím vybrala Faith, hodí Buffy rtěnku směrem k Joyce se slovy, aby ji spálila. Faith mezitím odváží policejní auto, ale někdo do nich narazí - dodávka se třemi muži, které poslala Rada.

Buffy dorazí k Gilesovi a zkonstatuje, že je tam celá parta - Alex, Willow, Giles a… samozřejmě nezná Anyu, tak to zamluví. Giles všem vysvětluje, že Rada poslala tým, který má "odchytit" Faith a už se jim to podařilo. Buffy z toho má viditelně zvrhlou radost a stejně tak i Willow a Buffy dodá, že zapomněla jak moc Willow nesnáší Faith. Willow říká, že to je pochopitelné, když Buffy udělala tolik ošklivých věcí. Pak si Buffy (resp.mysl Faith) představuje, jak by Willow probodla svým nožem a přitom Willow ucítí něco zvláštního (má podezření). Anya a Alex řeknou, že musí odejít, protože si plánují večer při svíčkách a sex. Buffy si neodpustí poznámku, že "o těch sedm minut by je tedy určitě nechtěli připravit". Anya i Alex jsou dotčení a Buffy je ujišťuje, že se nemusejí bát, protože je všechno v pohodě. Giles připomene, že je tu ještě Adam, o kterém samozřejmě nic neví a tak Buffy řekne, ať se jdou klidně bavit, že jsou v bezpečí - ona se o to postará a bude dělat svou práci.

Místo toho jde ale do Bronzu, kde se skvěle baví. Vrazí tam ale do Spika, kterého samozřejmě nezná (Spike si samozřejmě myslí, že je to Buffy - o výměně těl nemá ani potuchy). Faith se v Buffyině těle náramně líbí a pochvaluje si, jaké je to v Sunnydale báječné - když Spike zmíní svoje jméno, Buffy dojde s kým má tu čest a co se Spikovi stalo. Pak se o něho začne třít a provokovat ho, říká, že i když by mohla mít cokoliv by chtěla a kohokoliv by chtěla, i když by mohla být slavná a užívat si, raději je přemožitelkou. Stejně tak by si to mohla rozdat se Spikem, ale neudělá to… a proč? Protože "je to špatné". Odtáhne se od Spika a spokojeně odejde. Spike je rozzuřený do nepříčetnosti a slibuje Buffy, že až dostane čip z hlavy ven, oni dva si spolu promluví. Jde taky ven z Bronzu, vrazí do chlápka a chytí se přitom bolestí za hlavu.

Banda upírů se vrací do jejich doupěte a tam na ně čeká Adam. Upíři se s ním snaží bojovat, ale Adam jednoho z nich zabije. Říká, že upíři jsou paradox - démoni v lidském těle, kteří kráčejí oběma světy, ale nepatří ani do jednoho z nich. Chce si s nimi promluvit. Faith se probere v dodávce, kde ji drží tři muži z Rady pozorovatelů. Je spoutaná. Snaží se jim vysvětlit, co se stalo, že Faith si s ní vyměnila tělo, ale neposlouchají ji. Jeden z nich je z Faith pěkně znechucený a dokonce jí plivne do tváře.

Willow bere Taru do Bronzu. Narazí tam na Buffy, a tak Willow obě navzájem představí. Willow jde pak pro pití a Buffy zůstane s Tarou sama. Buffy podotkne, že "Willow tedy kope za jiný tým", čímž Taře naznačí, že ví o jejím lesbickém přátelství s Willow. Pak se ještě pobaví na konto Willow a Oze a zesměšní Taru kvůli jejímu koktání. Willow se vrací zpět a upozorní ji na upíra, který odchází ven s nějakou dívkou. Buffy nejdřív s klidem sedí a má nohy na stole, ale pak jí dojde, že je od ní "očekáváno" že zakročí, a tak jde za upírem (vezme si k tomu kulečníkové tágo). Upíra s přehledem zabije a dívka, které zachrání život, jí vyděšeně a vděčně děkuje, což je Buffy tak nějak nepříjemné. Pak se vrátí a Willow řekne Buffy, že bere Taru domů, protože jí není moc dobře. Než odejde, tak se Buffy zeptá, jestli jde domů, nebo se ještě zastaví u Rileyho. Buffy se místo odpovědi spokojeně zasměje.

Faith je v zadní části dodávky, zmítá sebou a kope kolem sebe. Smith ji chce umlčet a jde k ní s injekcí. Faith ho ale chytí a vyhrožuje, že ho zabije, pokud ji nepustí, ale další dva členové týmu jsou ochotni Smithe obětovat a raději zadržet Faith. Odejdou, aby zjistili, co jim poradí Rada a mezitím Faith vyhodí Smithe z dodávky (nezkřiví mu ale ani vlásek). Buffy se objeví u Rileyho ve dveřích se smyslným pohledem a řekne "Čau zlato." Tara mezitím říká Willow, že si myslí, že je Buffy něčím posedlá nebo tak něco, protože cítila, že s její "energií" není něco v pořádku - je narušená a to není správné. Navíc byla… chovala se k ní jako mrcha. Prý existuje jeden způsob, jak zjistit, zda je to opravdu Buffy nebo ne - Willow se může dostat do podvědomí, kde když se jí podaří najít Buffy, tak pozná, jestli je opravdu ve svém těle. Je to ale velice riskantní - Tara jí bude dělat "opěrný bod" ve skutečném světě. Willow odpoví, že jí věří. Tara ještě jednou zopakuje, že nic takového ještě nikdy nezkoušely a Willow opět odpoví, že jí věří.

Buffy poví Rileymu, že je o Faith postaráno - už s ní nebudou problémy. Riley řekne, že byl na ni docela zvědavý. Buffy odpoví, že by se mu Faith určitě nelíbila - není tak šťastná a slušná, jak má dívka být a oddává se svým zvířecím pudům. Riley podotýká, že jsou otevřené dveře, ale Buffy si s tím hlavu neláme. Riley je ale přece raději jde zavřít. Pak si Buffy lehne na postel, začne se po ní plazit a ptá se Rileyho, jak by ji chtěl. Navrhne, že si mohou zahrát nějaké "hry", ale Riley si nechce "hrát", chce se milovat. Willow a Tara začnou s kouzlem. Riley leží nad Buffy a říká "Miluju tě", najednou ho Buffy od sebe odstrčí. Zmateně se ho ptá, kdo je a co od ní chce. Riley nic nechápe a ptá se, co se stalo. Buffy odpoví, že "nic".

Adam se vyžívá v "kázání" upírům. Říká jim, že ví proč tu je - aby zabíjel. Je čas, aby čelili svému strachu. Jednomu z upírů řekne, že on bude jeho posel, bude znamením toho, že "on přichází". Pak se ho zeptá, čeho se bojí nejvíce.

Buffy odchází od Rileyho, aby stihla svůj let. V hale ji ale zastaví Forrest a začnou se dohadovat. Rada dává týmu na odchyt Faith jasné pokyny - zabít! Jeden z nich si už chystá zbraň, ale Faith mu ji vytrhne a prostřelí si pouta. Nakonec se jí podaří s dodávkou ujet. Buffy už je na letišti a vyzvedává si svoji letenku. Faith se dostane k Gilesovi a ten je samozřejmě vyděšený, protože neví, co může od Faith čekat. Ta se ho ale snaží přesvědčit, že ona není Faith ale Buffy, že Faith pomocí nějakého přístroje vyměnila jejich těla. Giles jí samozřejmě nevěří a chce důkaz, který dostane - poví mu, že ho poznala, když se stal démonem, stejně tak poznamená, že ví o jeho přítelkyni, taky pokračuje tím, že když uměla číst myšlenky tak slyšela, že on a její matka se spolu vyspali na kapotě auta… v tom ji Giles zarazí a říká, že jí věří. Opravdu je to Buffy v těle Faith! Willow s Tarou vrazí dovnitř - kouzlo fungovalo a ona všechno pochopila. Také má magický přístroj, kterým mohou jejich těla opět prohodit zpět. Pak někdo volá - je to Alex a říká, ať si zapnou televizi. Nejnovější zprávy říkají, že v jednom kostele je uvězněno několik lidí, jako rukojmí (očividně je tam drží démoni). Buffy (pravá Faith) sleduje stejné zprávy na letišti.

V kostele není nikdo jiný než upíři, ke kterým promlouval Adam - jsou z kostela nadšení a nechápou, proč se ho předtím tak báli. Vždyť je tu hezky! Pak se lidí upír ptá, kde je Bůh. A prý dokud tam nebude, budou zabíjet lidi. Tak dlouho, až se objeví. Venku je Riley, v černém obleku a přejímá od policistů velení. Objeví se tam Faith (stále ještě v Buffyině těle) a chce dovnitř, ale Riley říká, že jsou tam tři upíři. Riley tam je proto, že šel do kostela, ale opozdil se. Chce jít dovnitř s ní, ale ona odpoví, že jí ještě není na nic, protože není úplně zdravý. Tak vejde nakonec dovnitř sama a postaví se upírům. Řekne jim, že nemůžou ty lidi zabít, protože "je to špatné". Jeden z nich ji napadne, ale ona ho odhodí. Upír, který ostatní vede pozná, že je to přemožitelka a Faith odpoví, že "jedna a ta jediná".

Giles, Willow, Tara a Faith (Buffy, která je stále uvězněná v těle Faith) dorazí ke kostelu. Giles odpoutá pozornost policistů a tak může Faith proklouznout za jejich zády. V kostele mezitím bojuje Buffy s upíry a jednoho zabije. Lidi se mezitím dostanou ven. Upír utíká ven a vrazí do Rileyho. Chvíli spolu zápasí a Riley mu pak vezme kabát a hodí ho na světlo. Faith uvidí Rileyho, rozběhne se k němu a obejme ho, ale nějak si neuvědomí, že je v těle Faith a tím pádem ji Riley nepoznává a myslí si, že je to někdo z rukojmí a mluví s ní jako s nějakou zmatenou ženou. V kostele je stále "hlavní" upír, který říká, že ho Adam udělal ještě silnějším než byl. Najednou ho někdo zezadu zakolíkuje - je to Faith, která se hned vrhne na Buffy. Buffy mlátí Faith do obličeje, stále a stále, říká jí, že je odporná a je vidět, že tím vlastně myslí to, že je odporná sama sobě. Faith nakonec aktivuje ten přístroj a jejich těla se opět vymění. Každá jsou zpět ve svém těle. Faith uteče.

U Rileyho, Buffy zavěsí telefon a říká, že Faith zmizela stejně jako ti muži z Rady. Pak jí dojde, že Riley se s Faith vyspal a je zklamaná. Riley odvětí, že nespal s Faith, ale s ní. Taky říká, že jí pořad cítí. Buffy odpoví, že se Faith už nevrátí. Riley souhlasí, prý už se pobavila. Buffy to po něm zopakuje: "Jo. Pobavila". Ale zní to spíš tak, že tomu Buffy nevěří. Obrazovka se rozdělí na dvě části. Na jedné je Buffy se zvláštním výrazem na tváři, na druhé je Faith, která sedí ve vagónu vlaku a odjíždí pryč se smutným výrazem.

4x15 Letošní holka (This year's girl)

27. listopadu 2010 v 9:49 | Spiffy
buffy_logo
Epizoda začíná krátkou rekapitulací, ve které je stručně shrnut osud Faith (jak se přidala na stranu starosty Wilkinse, jak ji Buffy "poslala" do komatu atd.)

Buffy a Faith stelou postel a Buffy říká, že čistá prostěradla voní jako léto, ale Faith říká, že to nezná. Na to Buffy řekne, že bude muset jít a Faith odpoví, že to ví - malá sestřička přichází. Najednou z rány, co má Faith na břiše, vytryskne krev na bělostné prostěradlo. V břiše má stále ten nůž, kterým ji bodla Buffy. Faith se Buffy ptá, jestli už ten nůž konečně vytáhne. Buffy tedy nůž z rány vytáhne. Střih na nemocniční lůžko, kde se Faith zdá sen, zatímco je v komatu.

Alex se snaží "dát dohromady" tu nefunkční zbraň, kterou dala Walshová Buffy, předtím než ji poslala na "smrt". Buffy se ptá, jestli ji Alex spraví, ale Alex s tím má trochu problémy. Buffy měla poslední tři noci hlídku, a tak má o ni Giles trochu strach - měla by si odpočinout. Buffy ale řekne, že to nepřichází v úvahu, protože se venku potuluje Adam a dokud nezničí, nebude mít klid. A k tomu právě potřebuje tu zbraň. Willow se ptá Buffy, co je nového s Rileym. Buffy odpoví, že jí nechtěli říct nic jiného, než že "je v pořádku". Jenže může jim věřit? Má strach, že pokud se jim Rileyho chování nebude zdát, zase ho zdrogují nebo mu jinak ublíží. Alex mezitím něco udělá s impulzérem (zbraň) a projede jim elektrický impulz. Alex rychle zbraň pustí, ale ostatní si ničeho nevšimnou.

Riley vstane ze svého nemocničního lůžka, stále drží v ruce šátek, kterým mu Buffy obvázala ránu (předešlá epizoda - 4x14 - Goodbye Iowa). U jeho dveří stojí stráž a nechce ho nechat jít. Objeví se tam Forrest a stráži přikáže držet se stranou. Riley říká, že jde tam kam musí - za Buffy. To se Forrestovi samozřejmě nelíbí. Prý mají problém a musejí ho vyřešit jen uvnitř jejich "rodiny". Faith, stále v komatu, se zdá sen, jak je na pikniku se starostou. Faith si myslí, že bude asi pršet, ale Wilkins ji ujistí, že nebude. Na dece se objeví malý had, starosta ho zvedne a zase položí bokem. Nebude jim kazit jejich zábavu. Pak se otočí do piknikového koše pro sýrový koláč. Objeví se tam Buffy, bodne ho nožem, který dal Wilkins Faith a tak ho zabije. Buffy poví Faith, že jí přece říkala, že musí ještě něco udělat a Faith se před ní plazí pryč.

Buffy, Willow a Alex hlídkují v lese. Najdou tam roztrhané tělo nějakého démona - je to samozřejmě Adamovo "dílo", jak jinak. Adam se snaží "studovat", jak fungují lidé, démoni a všechno kolem něj. Alex poznamená, že by se nechtěl zúčastnit "závěrečné zkoušky". Buffy říká, že to nepřichází v úvahu. Iniciativa ho sice stvořila a neumí ho zastavit, ale oni to dokáží. Willow se ptá, co udělají jako první a Buffy říká, že teď chce najít Rileyho. Musí ho odtamtud odvést, stůj co stůj. I když to bude komplikované a těžké, Riley jí za to stojí. Začne rozdělovat úkoly a plánovat, jak se vplíží na základnu, ale nestihne svůj plán dokončit - Riley se objeví za ní. Je očividně rád, když slyší, co všechno je Buffy kvůli němu ochotna podstoupit a samozřejmě, že i Buffy je nadšená, když ho uvidí. Oba se shodnou na tom, že musejí zastavit Adama - bude to však hodně složité.

Zpět ve snu Faith. Buffy ji pronásleduje po hřbitově. Faith pak spadne do čerstvě vykopaného hrobu. Buffy se k hrobu přiblíží, podívá se na Faith a zmizí. Pak zčerná obraz. Když se pak Faith vyhrabe z hrobu ven, Faith v nemocnici otevře oči! Vytáhne si všechny hadičky, odpojí monitory a jde po osamělé chodbě. Potká dívku, které se ptá, jak se dostane na maturitu Sunnydaleské střední. Dívka nechápe, vždyť ta škola už "není". Faith naléhá, chce vědět, jaké je datum, jaký je rok a co se tam tedy stalo. Dívka odpoví, že tragédie. Spousta studentů zemřela, stejně tak i ředitel, starosta…

Pak vidíme Faith vycházet z nemocnice, na sobě má dívčiny šaty a slyšíme hlas Buffy, jak říká "Víš, že jsem na tebe nikdy nepřestala myslet." Střih na Rilyeho a Buffy, jak sedí na posteli v pokoji Buffy. Riley říká, že to pro něj hodně znamenalo (vytáhne šátek, co mu Buffy dala), protože měl jen tohle a věděl, že je Buffy tam někde venku a stará se. Taky říká, že to bylo hrozné, pořád jen poslouchat rozkazy, jenže nic jiného nezná a neumí. Co je teď? Je jen voják a když si i tohle Buffy odmyslí, co zbude? Buffy odpoví, že skvělý člověk. Svěří se mu, že taky poslouchala rozkazy, co jí dávala Rada, taky s nimi skončila, měla strach ale zvládla to. Stejně tak to zvládne on. Buď se pokusí to v Iniciativě změnit "zevnitř", nebo se od nich trhne a bude s démony bojovat podle sebe. Buffy ho začne líbat na hlavě a říká, že hledá "čip, kterým mu vymývali mozek. Ujistí ho, že společně démona zastaví a on už musí přestat sám sebe trápit. Byl dost dlouho silný.

Sestra, doktor a policista se snaží přijít na to, co se stalo v nemocničním pokoji. Doktor se ptá, co se stalo a sestra říká, že šla na kontrolu přístrojů jako obvykle a ta dívka byla prostě pryč. Policista se ptá, proč nebyla u pokoje nějaká ochranka, vždyť ta dívka byla stíhaná pro spáchání série vražd! Doktor vysvětluje, že nebyla téměř žádná šance, že by se probrala. Tohle se jen tak nestává. Vejde další muž a oznamuje, že našli nějakou dívku, hodně zbitou a vysvlečenou. Muž odejde a sestra někomu telefonuje: "Stalo se. Pošlete tým."

Faith mezitím došla k Gilesovu bytu a sleduje ostatní skrze okno. Buffy, Willow, Alex, Riley a Giles mluví o Adamovi. Riley nabídne, že bude od Iniciativy získávat informace ohledně Adama - bude to "hrát" na obě strany. Pak Buffy Rileyho políbí, Faith vše bedlivě sleduje. Pak Riley spustí tu zbraň, co Alexe pouze "kopla". Zazvoní telefon, je to pro Buffy. Někdo jí informuje, že se Faith probrala z komatu, zmlátila mladou ženu, ukradla jí šaty a zmizela. V téhle chvíli Faith od okna odchází. Buffy se s ostatními radí, co budou dělat, co mohou od Faith čekat a co tohle všechno znamená. Jestli má cenu ji předávat policii, protože ta si evidentně s přemožitelkou neporadí, nebo zda nebude lepší, podle Alexova návrhu, na Faith "shodit napalm". Stejně tak i rada zklamala a Iniciativa je "zlo" samo. Buffy napadne, že si třeba Faith nic nepamatuje, je vystrašená a sama. Půjde na hlídku a počká, až udělá Faith první krok. Riley se ptá "Kdo je Faith?".

Další den se Buffy a Willow procházejí kolem univerzity a Buffy jí povídá, co řekla Rileymu ohledně Faith - v podstatě pravdu, až na pár drobností s Angelem a tak, ale nelhala, jen trochu "mlžila". Buffy podotýká, že být na místě Faith, opustila by město, protože ji tady hledá asi každý policista a samozřejmě i Buffy. V tu chvíli narazí na Faith. Buffy říká, že ji hledala a Faith sarkasticky odpoví, že tady ležela 8 měsíců, tak jak moc se ji asi snažila najít?! Buffy se ptá Faith, jak se cítí a Faith odpoví, že "pět na pět". Je prý ale čas na odplatu za to, že ji Buffy "vykuchala". Poví Buffy, že měla sen. V tom snu ji Buffy zabila kvůli chlapovi (má na mysli Angela), ale proč?! Už s ním ani není. Narazila si prvního, koho potkala na vysoké. Zapomněla na lásku svýho života a dokonce i na holku, kterou kvůli němu "zabila". Když spolu mluví, Willow se jí za zády pokusí napadnout, ale Faith ji varuje. Pak se zeptá Buffy, co ty sny znamenaly. Najednou uslyší zvuk policejní sirény. Chvíli spolu bojují, jak se ji Buffy snaží zadržet, ale než dorazí policie, Faith uteče. Buffy za ní běží, ale Faith přeskočí zeď a když se Buffy přes ni nakloní, Faith už je pryč.

Tara a Willow "hledají" Faith. Tara říká, že v boji není moc dobrá. Ale Willow odpoví, že pokud Faith najdou, budou raději utíkat, není radno si s ní zahrávat. Taky říká, že je Faith pěkná mrcha, která si o sobě moc myslí, nosí se kolem a říká věty typu "pět na pět", kterým stejně nikdo nerozumí. Bude lepší, když se v noci schovají. Mezitím, také Giles a Alex hledají Faith. Jdou uličkou a Alex se Gilesovi svěřuje, že má strach, že bude pro Faith jasný cíl (je přece mezi nimi "ta historie"). Najednou uslyší nějaký zvuk - uvidí Spika. Řeknou mu o Faith, že je to šílená přemožitelka, která po nich jde, popíšou mu ji a na to Spike samozřejmě řekne, že Faith najde a řekne jí, kde přesně všichni ze Scooby gangu jsou. Pak se bude dívat, jak je Faith všechny zabije. Nechápe, jak mohli zapomenout, že je všechny nenávidí? To že je nemůže zabít sám neznamená, že to nemůže udělat "přes" někoho jiného. Alex řekne, že když ji nikdy neviděl, nemůže ji najít, ale Spike mu připomene ten popis a že nebude problém najít šílenou přemožitelku jménem Faith, když ví, jak vypadá. Mezitím se sestra z nemocnice sejde se třemi muži, vystupujícími z helikoptéry.

Faith jde po městě a kouká do výlohy obchodu s noži. Najednou si všimne policejního auta a schová se do uličky. Za ní se objeví démon a říká, že ho poslal přítel a něco pro ni má. Faith ho zabije a vezme si balíček. Pak se vkrade do obchodu s elektronikou a pustí si videokazetu, která byla v balíčku. Je to vzkaz od starosty. Starosta na nahrávce říká, že pokud tohle Faith sleduje, je pravděpodobně mrtvý. Pak pronese srdceryvný proslov ohledně jeho vztahu k Faith, jak mu doktoři řekli, že už se nikdy neprobudí a kterak se svět pro Faith změnil, jestli se probudila a jak se musí cítit sama. Nikdy ale sama nebude, starosta ji ujišťuje, že bude stále s ní a má pro ni dárek. Ať Faith otevře krabičku, co je ještě v balíčku, je to dárek - vynález, který pro něj udělal jeho přítel. Faith podezřele krabičku otevře a starosta říká, že to, že je konec ještě neznamená, že nemůže "jeho" Faith udělat pořádný poprask.

Buffy a Riley sedí v pokoji a povídají si. Buffy varuje Rileyho, protože ten pořád nechápe, s čím mají tu čest, když je Faith zpátky. Pořád mu není jasné, jak se mohla Faith dostat Buffy tak pod kůži. Má pocit, že mu Buffy něco tají, ale neví co. Buffy mu řekne, že Faith je psychopat a myslí si, že jí Buffy zkazila život, a tak jde po jejích blízkých a lidech, na kterých jí záleží (stále se vyhýbá tomu, aby mu pověděla o Angelovi). Střih na Joyce, která jde někomu otevřít dveře. Stojí tam Faith! Faith ji srazí k zemi a s úšklebkem na tváři a se slovy "Můžu dál?" vejde.

Později. Jsou v ložnici. Joyce sedí vyděšeně na posteli a Faith si zkouší její rtěnky (sarkasticky říká, že někde četla, že několik měsíců v komatu, bere pokožce přirozenou barvu). Nalíčí se a ptá se Joyce, jak vypadá. Joyce odpoví, že jako psychopat. Pak taky řekne, si myslí, že ji Buffy brzo zabije. Faith začne rozvádět své "duchaplné teorie" o tom, jak našla spoustu dopisů pro Buffy, takže je jasné, že Buffy dlouho nebyla doma. Kašle na Joyce, ostatně jako na všechny. Je zahleděná jen do svých záležitostí a nezajímá ji, že její matka brzo umře. Joyce říká, že o ní a o Buffy nic neví. Faith odsekne, že se Buffy soustředí je na to, že je "superhrdinka" a na to, aby se plazila po svém příteli. Najednou tam oknem vrazí Buffy se slovy "Ahoj mami." a Joyce odpoví "Ahoj zlatíčko.". Obě přemožitelky začnou bojovat a v boji spadnou ze schodů. Joyce mezitím volá policii.

Giles se vrací do svého bytu, kde na něj čekají tři muži - znají ho, osloví ho "Ruperte". Faith zaslechne policejní sirény a snaží se utéct, jenže Buffy ji chce zastavit. Faith Buffy napadne a vytáhne starostův "vynález". Navleče si ho na ruku. Pak chytí za ruku Buffy a oběma projede zvláštní energie. Buffy pak srazí Faith k zemi. Vejde Joyce a ptá se Buffy, jestli je v pořádku. Buffy odpoví, že celkem ano. Joyce oznamuje, že dorazila policie, Buffy odpoví, že teď už je Faith jejich problém. Joyce se ptá, jestli je opravdu v pohodě a Buffy odpoví: "Pět na pět!".

4x14 Sbohem Iowo (Goodbye Iowa)

27. listopadu 2010 v 9:48 | Spiffy
buffy_logo
Scéna navazuje na předchozí epizodu (4x13 - The I in team), Buffy je u Gilese v bytě a ostatním popisuje, jak se ji Maggie pokusila zabít, protože se asi dostala k něčemu až příliš blízko. Spike si myslí, že v tom má prsty i Riley, ale to se Buffy ani ostatním nezdá moc pravděpodobné. Buffy podotkne, že když ji Maggie posílala do té pasti, nejdřív se ujistila, že není Riley poblíž. Ale nikdo z nich nemůže přijít na to, proč se ji snaží, Walshová a tím pádem i Iniciativa, zabít a co tajného ukrývají. Adam si našel cestu ven z laboratoře - vypadá opravdu dost zvláštně, trochu jako hybrid Terminátora a Frakesteina v jednom (některé části těla má pokryté ocelí, kůži má jen na jedné polovině obličeje). Buffy říká, že nejlepší bude, aby se všichni někde ukryli. Navrhne se ukrýt u Alexe ve sklepě, protože je velice málo pravděpodobné, že by je tam hledali (což ale moc nenadchne Anyu). Stejně tak Giles chce raději zůstat u něj doma a ne v "nějaké vlhké díře", což zase urazí Spika.

Najednou tam vrazí Riley a hledá Buffy. Je šťastný, že je Buffy v pořádku a ptá se, co se stalo. Když mu Buffy vysvětlí, že ji Walshová poslala na "jistou smrt", Riley říká, že je to určitě nějaké nedorozumění. Najednou si všimne Spika a je mimo, protože ho tady skrývá zrovna Buffy. Spike se rozhodne, že ho jejich "hádka" nudí, a tak raději půjde, ale ještě se zarazí a říká, že pokud se opravdu základna snaží zabít Buffy, fandí jim (naznačí to zvednutým palcem). Riley se pořád zastává Walshové, prý to musela udělat pod nějakým nátlakem, nebo ji něco ovládá, je dost možné, že to byla jen součást výcviku - nějaký test. Buffy striktně nesouhlasí a podotkne, že jde možná o "314" a Giles dodá, že jim v Iniciativě jde o něco temnějšího než předstírají. Riley odmítá poslouchat a jde tomu přijít na kloub sám.

Adam potká v lese malého chlapce. Když se ho zeptá "Co jsem?", chlapec odpoví, že je zrůda. Riley se v noci sám prochází a snaží se dát si věci nějak dohromady. Angelman najde v laboratoři mrtvou Walsovou a pochopí, že Adam utekl. Je ráno a Giles si stěžuje, že se u Alexe ve sklepě nemohl kvůli světlu a hluku vůbec vyspat (spal na nafukovacím kruhu a Anya hrozně chrápala). Buffy, Willow a Anya jsou v posteli a sledují v televizi kreslený seriál. Giles je rozmrzelý a vypne jim to. Pak se začne Giles s Anyou dohadovat ohledně jejího chrápání, ale Buffy je zarazí. Je pořád trochu vytočená díky Rileymu. Anya říká, že po všem co prožila s Angelem, by si měla konečně najít kluka, který by byl nudný - něco jako Alex, ale pak rychle dodá, že ten už je zadaný. Buffy říká, že na to už je trochu pozdě - je v tom až po uši. Zamilovala se do Rileyho naprosto bezhlavě. Vrazí tam Alex a křičí, ať si hned zapnou televizi - Sunnydale otřásá hrozivá zpráva, že byl v lese nalezen zavražděný malý chlapec (někdo ho ubodal jakýmsi "bodcem" a pak tělo zmrzačil). Buffy si myslí, že to je práce Walshové, protože si vzpomněla na démona s bodci a myslí si, že ho určitě Maggie poslala, aby zabil ji. Rozhodne se, že za to démon Polgara tvrdě zaplatí.

Riley se vrací do domu bratrstva a říká Forrestovi o tom, že se Walsová pokusila zabít Buffy. Ten tomu samozřejmě nevěří a říká, že pokud ji chtěla profesorka opravdu zabít, měla k tomu jistě pádný důvod - možná je Buffy špion nebo tak něco a využívá k tomu i Rileyho. Riley mu odsekne, že to je blbost. Pak tam vrazí Graham a oznámí jim, že profesorka je mrtvá. Riley a Forrest jdou na místo činu a Forrest tvrdí, že to nemohl udělat nikdo jiný než Buffy - Maggie byla probodnuta, a tak to určitě udělala ta "paranormální stvůra s kolíkem". Riley se s ním začne živě dohadovat, ale doktor Angelman je zarazí. Riley říká, že podle něj to udělal démon Polgara, který má přece bodce, ale toho přece nedávno odchytili. Doktor odpoví, že Polgara jim utekl. Taky říká, že Washington poslal tým, který bude vše vyšetřovat a oni se teď mají vrátit do ubikací a nic nedělat - stejně tu nic nezmůžou. Riley předstírá, že souhlasí, ale o chvíli později přikáže svým mužům, že dokud nedorazí ten tým z Washingtonu, je velení pořád jeho a tak musejí zabít Polagaru. Už nejde o cvičení - teď jdou opravdu zabít! Začnou prohledávat krypty a narazí na tu Spikovu. Dojde jim, že tam někdo přebývá - televize je stále teplá. Otevřou hrobku, ale leží tam jen kostra. Když odejdou, vidíme, že Spike byl schovaný pod kostrou.

Buffy je na místě, kde byl nalezen zavražděný malý chlapec a sleduje policisty při práci. Objeví se tam Riley a Buffy se mu omluví za to, jak se včera chovala. Riley řekne, že je Walshová mrtvá a ptá se jí, jestli už je teď konečně šťastná. Buffy je rozzlobená, jak se jí na takovou otázku může vůbec ptát. Pak dodá, že to byl určitě démon Polgara - zabil profesorku a pak utekl. Riley slibuje, že ho najde a zabije! Buffy odpoví, že se aspoň potom nebude ptát, jak ji všechna ta smrt dělá šťastnou a odejde. Willow jde za Tarou - potřebuje pomoci s kouzlem (poprosí bohyni Thespia, které má odhalit démonickou energii v Sunnydale).

Buffy jde do baru, kde pracuje Willy (scházejí se tam démoni a popíjejí). Willy říká, že "se změnil" a že už nedonáší. Požádá Buffy, aby ho uhodila, protože tak si démoni alespoň nebudou myslet, že se s ní zase baví tak jako dřív. Willy jí prozradí, že slyšel jen o jediném Polgarovi a toho přece odchytila Buffy a ti vojáčci. Buffy se ho ptá, co ví o Iniciativě a o "314". Pak tam vejde Riley. Je naštvaný, protože zase vidí Buffy, jak se stýká a baví s démony. Pak si Buffy všimne, že se Riley třese. Najednou se Riley začne chovat agresivně a hrubě. Zařve na Willyho, popadne Buffy a namíří pistoli na nějakou ženu. Říká, že už neví, co je pravda a co lež. Nakonec nechá ženu jít a pak se zhroutí a sám nechápe, co se to s ním děje. Buffy vezme Rileyho k Alexovi a položí ho na postel - Riley se stále třese jako osika a kůži na ruce si škrábe do krve. Buffy mu ránu převáže svým šátkem a řekne mu, ať si aspoň kvůli ní lehne - je nemocný a potřebuje se prospat. Riley je zmatený, říká, že neví, jestli je on ten zlý nebo dobrý a na které straně stojí. Možná by měla Buffy zabít jeho. Buffy mu to vymluví a pak ho přiměje, aby si lehl.

Buffy říká ostatním, že s Rileym není něco v pořádku a že to není jen žalem - něco mu je a může za to nejspíš Walsová, a tak se rozhodne, že půjde do laboratoře a pokusí se najít něco v jejích záznamech - cokoliv o Rileym, "314-ce", prostě něco. Chce, aby šel Alex v přestrojení s ní a ostatní budou mezitím pokračovat v bádání. Anya nechce, aby šel Alex s ní a připomene Buffy své pravidlo "žádný Alex", ale Alex ji ujistí, že to je v pořádku a že bude opatrný. Tara a Willow jsou připraveny ke kouzlení - kouzlo jim ukáže, kde přesně v Sunnydale se jaký druh démona nachází. Musí obě zaráz fouknout do čtverce, představující město, nějaký prášek, ale v nestřeženém okamžiku ten prášek Tara vysype pod postel, a tak kouzlo nefunguje (Willow si toho samozřejmě nevšimne).

Buffy a Alex se dostali na základnu - Walsová zapomněla zrušit její propustku a stejně tak to neudělal nikdo jiný. Alex je základnou nadšený a když proti nim jdou nějací vojáci, rychle navrhne Buffy, aby předstírali, že se líbají - komentuje to tak, že se to tak přece vždycky dělá ve filmech, když chtějí být dva nenápadní. Buffy ho zchladí, ať se soustředí a že tady v Iniciativě se mezi sebou vědci a vojáci obvykle nelíbají, a tak pokračují dál. Willow říká Gilesovi a Anye, že kouzlo nefungovalo - prostě to zkazila. Giles jí poví, že oni také nic nemají - nemohou o Polgarovi nic najít a to je zvláštní, protože Polgara se krmí každé dvě hodiny, takže je docela nepravděpodobné, že by ho nikdo nezpozoroval. Poslední zprávy o něm jsou dva dny staré. Riley se probere a je dost rozrušený. Ptá se po Buffy. Když mu ostatní řeknou, že šla na základnu, rychle jde za ní. Willow se ho snaží zadržet, ale Riley ji hrubě odhodí na zem a nenechá se zastavit.

V laboratoři Buffy tajně zaslechne rozhovor doktora Angelmana a dalšího vědce - baví se o tom, že mají ještě několik mužů venku a musejí je urychleně dostat na základnu (jsou bez svých léků, a to nesmí trvat dlouho, protože vojáci nevědí, že jim byly léky přidávány do jídla a jejích vynechávka by mohla mít nedozírné následky). Jde jim hlavně o Rileyho - ten je pro ně nesmírně důležitý. Spike je u Willyho v baru a objedná si krev. Sotva se posadí, objeví se tam nějaký démon a srazí ho k zemi. Buffy a Alex se plíží za doktorem do tajné laboratoře a podaří se jim tam za ním proklouznout a chytit ho pod krkem. Ten jim ale řekne, že tu bude ochranka tak do 10 minut, určitě je viděli na monitorech. Vejde Riley a říká, že monitory jsou vypnuté. Angelman přizná, že Walshová chtěla Buffy zabít, ale že nešlo o Iniciativu - ta na zabití přemožitelky neměla žádný zájem. Šlo o osobní vendetu. Buffy si je jistá, že to mělo co dočinění s 314, ale Riley začne Walsovou bránit, prý jí Buffy křivdí a pak se na Buffy zase rozzuří. Buffy říká, že ona za to nemůže, zodpovědné je za to "to něco", co skrývali ve 314. Pak k nim na zem spadne mrtvé tělo nějakého vojáka a my vidíme, že nad nimi stojí Adam.

Adam začne vyprávět - říká, že je kybernetický demanoid, kterého vytvořila Walshová. Ví, "co je", ale neví "kým je". Pak vezme nějaké profesorčiny diskety a spustí je (má na to panel ve svém hrudníku). Říká, že on a Riley jsou bratři a Walshová je jejich matka. Riley má sice svou biologickou matku, ale jeho "základní operační systém" naprogramovala Walshová. Naučila ho, jak myslet a cítit a dokonce pomocí léků docílila toho, že byl silnější. Riley s tím nesouhlasí - není stejný jako Adam! Adam ho ujistí, že je a že pro ně oba měla Walshová připravený plán. Riley se proti němu vrhne, ale Adam ho snadno odhodí přes celou místnost. Buffy se mu taky postaví a několikrát ho kopne, ale dopadne stejně jako Riley a po ní i Alex. Pak Adam probodne doktora Angelmana. Nakonec zraní i Rileyho a znovu odhodí Buffy na ocelové dveře. Pak uteče pryč se slovy "Bylo to velice zajímavé". V tu chvíli tam vrazí komando. Buffy říká, že tam byl démon, vlastně napůl démon a člověk a zabil doktora. Forrest jí nevěří, ale Riley ho přesvědčí, že Buffy mluví pravdu. Nakonec, i na vzdory protestům Buffy, odvedou Rileyho do vojenské nemocnice (Buffy se o něj chtěla postarat sama) a Alexe a Buffy eskortují ven.

Hodně zmláceného Spika vyhodí démoni z baru - porušil pravidla, protože zabíjí démony a pomáhá přemožitelce, tak ať se tam nikdy neukazuje! Jinak ho zabijí! Druhý den ráno, Buffy a Willow mluví o Rileym a o Adamovi. Buffy přiznává, že Adam je hrozně silný a chytrý - že přelstil i vojáky. Walshová stvořila dokonalý stroj, který má asi za úkol zabíjet nahodile. Bude to dost velký problém, protože s ním Buffy bude dost těžko bojovat. Willow poznamená, že někde musí být chyba. Buffy říká, že potřebuje Rileyho - neměla ho nechat jít s nimi. Má o něj strach, že je sám a bezmocný. Přišel o všechno čemu věřil. Musí se k němu nějak dostat. Střih na Rileyho, který je sám v pokoji, leží na posteli, má obvázané břicho a smutně a prázdně hledí na šátek, který mu dala Buffy a myslí na ni.

4x13 Členem týmu (The I in team)

27. listopadu 2010 v 9:46 | Spiffy
buffy_logo
Alex, Anya a Willow jsou u Alexe ve sklepě a hrají poker. Alex se pochlubí, že jeho novým živobytím je distribuce tyčinek Boost (zdravé tyčinky, mimochodem nijak zvlášť chutné). Alex říká, že je škoda, že tam s nimi není Buffy, ale Willow ho ujistí, že je určitě s Rileym. Alex odpoví, že toho o Iniciativě pořád vědí dost málo, a tak se zrovna klidně necítí. Willow si myslí, že musejí být hodní, když přece zabíjejí démony a Anya na to jako ex-démon reaguje trochu vystrašeně. Buffy je mezitím v lese. Jde o jakési cvičení s komandem - mají ji najít a odchytit, jenže jim to trvá 42 minut než ji vůbec vystopují a Buffy je pak během 28 sekund všechny zlikviduje. Walshová je unešená jejím výkonem, ale když Riley a Buffy spojeně odejdou, tváří se poněkud… smíšeně.

Buffy a Willow pijí kafe a povídají si. Lépe řečeno, Buffy nadšeně líčí předešlou noc s komandem a kolik dobrodružství zažila. Willow zdvořile poslouchá, ale je vidět, že je trochu smutná, že se Buffy soustředí tak na sebe. Pak připomene Buffy, že se mají večer všichni sejít v Bronzu a Buffy se na ně moc těší, nevídají se teď moc často. Jenže pak vejde Riley a Buffy je zase tak nějak mimo a na nic jiného se nedokáže soustředit. Poznamená, že si Riley bere na oběd jen koláč a je nazlobená. Giles jde za Spikem do jeho nové krypty, aby mu poděkoval, že mu pomohl, když se proměnil v démona (epizoda 4x12 - A new man). Spike však nemá náladu na rozhovory, a tak chce jen peníze, co mu Giles slíbil. Giles mu dá slíbených 300 dolarů a ptá se ho, jestli neuvažoval o nějakém vyšší posláním, když teď může bojovat s démony. Spike ho však neurvale vyhodí se slovy, že už s ním ani s partou nechce mít nic společného a ať jeho pomoc nevyhledává nikdo z nich.

Riley bere poprvé Buffy na základnu. Zavede ji tajným vchodem do podzemní laboratoře. Buffy je uchvácena velikostí a vůbec celá laboratoř ji ohromila. Walshová jí dá její propustku a nějaké tajné materiály k prostudování, "aby se co nejrychleji zařadila". Pak je zavede k "jámě", kde doktor Angelman (hlava vědeckého týmu) pracuje na několika démonech. Buffy si všimne miniaturní kamery, která má cenu asi 20 000 dolarů a Walshová jí říká, ať to raději nechá být a vede ji zase jinam. Když procházejí kolem dveří s číslem "314", Buffy se ptá, co je za nimi a Walshová odpoví, že výzkumná oblast, ale z bezpečnostních důvodů je téměř nepřístupná. Nakonec dá Buffy bezpečnostní kartu a nový pager (ale pouze Iniciativa může znát jeho číslo).

Tara dává Willow dárek - červený krystal, ale Willow (jelikož je to Tařina rodinná památka) ho nemůže přijmout. Tara je trochu zklamaná, a tak Willow navrhne, že by si s ním ale mohly někdy zakouzlit, jenže dnes večer to nejde - vyráží ven s "jinými lidmi". Willow nějak nepovažuje za dobrý nápad, aby Taru pozvala (stejně by se cítila odstrčená), a tak je Tara zklamaná ještě o něco víc. Walshová vejde do tajné laboratoře, kde je doktor Angelman. Doktor se jí ptá, jak proběhla prohlídka Buffy a profesorka odpoví, že to bylo celkem v pořádku, ale Buffy je velice "nepředvídatelná". Pak vidíme, že mají na stole nějakého uměle vytvořeného "člověka" - polovinu obličeje má pokrytou plechem a Walshová ho nazývá Adam. Říká, že se těší, jak na něj bude moci být pyšná.

V Bronzu, Willow, Anya a Alex stále čekají na Buffy, která má už hodinu zpoždění. Anya nechápe, proč Alex pořád prodává ty tyčinky, ale když jí Alex vysvětlí, že to je proto, aby vydělal peníze a mohl jí koupit něco pěkného, nemá už Anya nic proti tomu. Alex si myslí, že Buffy stejně nepřijde, a tak že půjde domů. Willow chce ještě počkat. Buffy nakonec dorazí, ale spolu s Rileym a dalšími jeho kamarády. Anya zatáhne Alexe na parket, hodně dozadu, na skoro opačný konec místnosti. Willow nevypadá moc nadšeně. Taky řekne Buffy, že Anya se kluků z komanda docela bojí, a proto se tak rychle s Alexem vypařila. Buffy jí vysvětlí, že jí Riley a ostatní chtěli uspořádat oslavu, a tak by bylo trochu nevhodné, kdyby je nepozvala. Willow se ptá, jakou oslavu má na mysli a Buffy odpoví, že slaví "její vstup a přijetí na základnu". Willow její nadšení však nesdílí, myslí si, že to Buffy uspěchala - nic o nich přece pořádně nevědí, jaké jsou jejich úmysly a Ethan měl určitě v něčem pravdu, když zmínil "314". Buffy zazvoní pager, stejně jako za chvíli zazvoní všem ostatním klukům z komanda. Riley, který je s ostatními u baru, Buffy vyzvedne u stolu a všichni vyrážejí za "příšerami".

Ve vizuální místnosti v Iniciativě, profesorka Walshová a doktor Angelman ukazují komandu a Buffy, s jakým démonem mají tu čest tentokrát. Angelman je upozorní, že nesmí dojít k poničení rukou démona - v nichž má jakési ostny, které používá k boji. Buffy se nečekaně zeptá, proč je nesmějí zničit? V boji je docela pravděpodobné, že se mohou končetiny "polámat". Odpověď je jasná - chtějí všechny démoní odlišnosti a zvláštnosti studovat a zkoumat a tenhle exemplář je zvlášť vzácný. Buffyiny otázky všechny docela udivují, a tak to Walshová po chvíli zarazí a pošle je do boje (nezapomene dodat, že by se Buffy mohla převléct do něčeho "vhodnějšího"). Nakonec jim nařídí, ať si rozdělí zbraně a týmy. Ještě se zeptá, jestli má někdo nějaké dotazy a opět se zvedne jedna ruka. Profesorka s povzdechem vyzve Buffy. Willow jde mezitím navštívit Taru a navrhnout jí menší kouzlení.

Na hlídce, Buffy si chce s Rileym povídat a ptá se ho, jestli se na ni profesorka zlobí kvůli jejím neustálým otázkám - určitě to byl trapas. Riley říká, že ne, že ji má profesorka ráda, jen není na dotazy zvyklá, zvláště u ní ne, když ve třídě skoro nemluví. Ale má ji ráda dokonce déle než on. Když se Buffy zeptá, co tím myslel, odpoví Riley, že se musí soustředit a jestli by to nemohla nechat na později. V druhém týmu, který hlídkuje v jiné části lesa, si Forrest stěžuje Grahamovi, že ho Riley vyměnil za "holku". On byl přece jeho zástupcem a teď je to Buffy. Ještě chvíli spolu mluví, a pak někoho zaměří… je to "nežádoucí č.17" - Spike. Pokusí se ho chytit, ale Spike jim uteče. Podaří se jim ho alespoň střelit navigační pistolí. Pak se spojí s Rilem a hlásí mu situaci, ale spojení je špatné a Riley jim nerozumí. Mezitím se tam objeví démon o kterém mluvil doktor a napadne Rileyho. Buffy přiskočí a démona odkopne stranou.

Scéna se pak začne prolínat s jinou scénou - Riley a Buffy jsou v Rileyho pokoji a vášnivě se líbají… Zpět v přítomnosti, kdy Riley mlátí démona… Riley sundává Buffy tričko… Démon opět srazí Rileyho k zemi a Buffy ho zase nakopne… Riley klečí před Buffy a sundává jí kozačky… Buffy pořád mlátí démona… Svléká Rileymu tričko… Buffy a Riley stále odrážejí démonovi útoky, ale Riley situaci nezvládá… Buffy a Riley pokračují v něžnostech… Riley chce démona střelit, ale Buffy je moc blízko něj… Buffy leží a Riley je na ní… Démona se jim nakonec pokusí střelit a hodit na něj síť… Teď je nahoře Buffy… Démon se v síti ještě chvíli zmítá a Buffy se ptá: "Co budeme dělat teď?"… Buffy a Riley leží v posteli a milují se. Pak vidíme obraz černobíle - koukáme na Buffy a Rileyho na monitoru, u obrazovky je napsáno Finn a jsou tam i další obrazovky, které monitorují pokoj Grahama a Forresta. U monitoru sedí Walshová a Buffy a Rileyho pozoruje.

Anya a Alex se snaží prodat Gilesovi nějaké tyčinky, ale když Giles jednu ochutná, je znechucený. Pak tam vrazí Spike a žádá je o pomoc - pronásleduje ho komando a on je nemůže setřást, dokonce ho postřelili! Giles mu připomene, že s nimi už nechtěl mít nic společného. Nakonec od něj přijme peníze, co mu předtím dal a slíbí pomoc. Buffy se ráno probudí a je příjemně překvapená, že vedle ní Riley leží a sleduje ji - což je po předešlých vztazích příjemná změna. Pak Rileymu zapípá alarm, čímž mu připomíná, že si má vzít vitamíny. Buffy se ho ptá, jestli ví o jejich poslání něco bližšího, ale Riley říká, že byl vycvičen, aby plnil rozkazy a ne aby kladl dotazy. Stačí mu, že ví, že v Iniciativě konají dobro, toť vše. Buffy se ho ptá na "314", ale zazvoní telefon a profesorka Walshová hlásí, že ho potřebují. Riley stojí před dveřmi 314, ale Walshová se za ním objeví a ptá se ho, jestli se ztratil. Pak mu dá rozkazy ohledně "nežádoucího č. 17". Doufá, že na něho bude moci být pyšná. Jde za Angelmanem do tajné laboratoře, kde doktor na něčem pracuje. Walshová říká, že je pro ně Buffy nebezpečná, a tak nebudou zbytečně riskovat. Buffy začíná tušit, že existuje nějaký tajný projekt a začíná moc ovlivňovat Finna - z toho plyne, že musí přejít na "krizový plán" a to hned, i když to bude Finn nést těžce. Vidíme, že doktor odoperovává ruku s ostnem démonovi, co ho předtím Buffy a spol chytili a nese ji k Adamovi.

Giles prohlíží Spikovo zranění a chce mu "střelu" vytáhnout, ale neví co to je, je to moc hluboko. Alex (při vzpomínce na halloweenskou událost, kdy byl vojákem) pozná, že je to naváděcí zařízení, a tak je vojáci vystopují. Buffy dorazí domů a Willow přijde chvíli po ní - taky nebyla celou noc doma a nese si krystal od Tary. Buffy zase zapípá pager, a tak hned odejde. Willow volá Giles, potřebuje její pomoc. Walshová pošle Buffy na hlídku - nic zvláštně nebezpečného, asi mýval nebo tak něco, ale raději ať to prověří. Až se vrátí, může se jí Buffy na cokoliv zeptat, ráda jí na vše odpoví. Dá jí kameru, aby ji mohli monitorovat a navigovat.

Spike je namol (kvůli znecitlivění, aby mu mohl Giles ránu "operovat" ho nalili koňakem). Willow pracuje na kouzle, které naruší naváděcí signál, aby získali čas. Kouzlo funguje a Riley a zbytek komanda nemohou signál zaměřit. Mezitím, Buffy je ve stoce a napadnou ji dva démoni, vzpomene si, že je viděla nedávno na stole v laboratoři - jsou velice nebezpeční. Snaží se použít zbraň, ale zbraň jen zajiskří, a tak ji raději odhodí. Snaží se utéct, ale před ní spadne mříž - je v pasti. Začne s nimi tedy bojovat. Walshová to všechno sleduje na monitoru kamery. Vidí i činnost Buffyina srdce. Najednou obraz zabere zem a hodnoty jejího srdce klesnou na nulu - Buffy je mrtvá. Riley a jeho skupina se blíží k Gilesovu bytu - kouzlo přestává působit, a tak se signál objevuje. Giles štěnici ze Spikovy rány vyjme a dá ji Alexovi, který s ní vyběhne ven. Riley je zmatený, když "signál proběhne" kolem nich a nikde nic. Ve stoce, vidíme že je Buffy naživu, jen ztratila kameru a zařízení pro měření pulsu. Buffy nakonec oba démony zlikviduje a začíná jí docházet, že to byla od Walshové sprostá léčka.

Riley dorazí na základnu a profesorka mu řekne, že mu s lítostí musí oznámit, že je Buffy mrtvá - dva nebezpeční démoni utekli a ona se je vydala hledat sama, nechtěla počkat na posily. Předstírá, jak je jí to líto. Ale na monitoru naskočí obraz a vidíme na něm rozčílenou Buffy. Buffy mluví do kamery - říká, že ví, že to na ni Walshová nastražila a jestli si myslí, že je tak jednoduché ji zabít, ještě neví, kdo je přemožitelka. Ale brzo se to dozví! Riley je rozzuřený, a i když na něj Walshová volá a přikazuje mu stát, jde pryč a nereaguje na její křik.

Giles domlouvá Spikovi, že by měl přece jen Sunnydale opustit - díky komandu tu pro něj není bezpečno. Vejde Buffy a říká, že tu není bezpečno pro nikoho z nich! Walshová je v místnosti s Adamem. Mluví o tom, jak musí Buffy zničit a použije k tomu Adama. Riley se pak určitě vrátí. Najednou jí srdcem projede osten a vidíme, že se Adam zvedl a probodl jí hrotem, který měl v ruce (ten co měl předtím démon). Walshová padá na zem, krvácí a Adam volá "Mami!".

4x12 Nový muž (A new man)

27. listopadu 2010 v 9:46 | Spiffy
buffy_logo
Riley a Buffy leží na její posteli a líbají se. Riley se ptá, jestli někoho čeká a Buffy odpoví, že Willow je v knihovně, a tak v důvěrnostech pokračují dál - Riley zajede Buffy pod tričko a Buffy ho ještě pevněji obejme. V tom tam vrazí Willow s tím, že mají problém. Buffy si rychle spraví tričko a ptá se, co se stalo. Willow říká, že do společenské místnosti vtrhl nějaký démon plivající oheň. Buffy a Riley vrazí dovnitř, ale je tam tma. Pak Buffy dojde, že je to oslava jejích devatenáctých narozenin. Jsou tam Giles, Alex, Anya a další známí lidé. Oslava je v plném proudu a Giles se snaží Alexe a Anyu zabavit vyprávěním o jeho studentských letech, ale Anya mu dává viditelně najevo, že ji to nudí, a tak to Giles vzdá. Buffy jde za Gilesem, aby mu mohla představit Rileyho - jako svého přítele! Což samozřejmě Gilese trochu překvapí. Riley se ptá Gilese, jestli už je ve výslužbě, a to Gilese poněkud vyvede z míry a zdá se, že i trochu urazí. Buffy raději pošle Rileyho pro dort. Buffy Rileyho omluví, že je trochu nervózní. Pak se zmíní o profesorce Walshové, která je podle ní nejchytřejší člověk, kterého zná, to Gilese taky urazí a sarkasticky řekne, že ji tedy možná taky měli pozvat, ale Buffy odpoví, že je jí přes 40 a že má určitě lepší věci na práci než se tahat s "dětma" a tohle už Gilese definitivně uzemní, jenže Buffy si toho nevšimne.

Spike se stěhuje od Alexe - chce si najít nějakou hrobku. Anya mu chce dát nějaký dárek na rozloučenou - někde se dozvěděla, že to je tradice, a tak mu dává Alexovu lampu. Alex jí to ale zatrhne. Spike stejně podotkne, že tam nebude mít elektřinu. Na to Anya odpoví, že tam tím pádem nebude mít ani lednici na čerstvou krev. Spike tedy navrhne, že by mu Alex mohl dát peníze, aby si pronajal hotelový pokoj s barem. Mezitím, Buffy je představena profesorce Walshové jako "Přemožitelka" a profesorka říká, že teď už chápe, proč se Buffy nevěnuje škole na 100% - většinu energie vynakládá jiným směrem. Taky říká, že pracuje na propustce Buffy na základnu Iniciativy. Jejich spolupráce by mohla být užitečná a mohli by se od sebe hodně naučit - oni používají nejnovější techniku a ona prosté, ale efektivní údery a kopy. Pak Walshová pyšně dodá, že Riley už zabil nebo chytil 17 démonů a ptá se, jak je prý na tom Buffy. Buffy předstírá, jak je Rileyho výkonem ohromená a raději o sobě nemluví.

Giles oprašuje knihy ve své knihovně. Jednu zvedne a začte se do ní. Pak si uvědomí, že dnes má povstát jeden démon! Volá ihned Willow a shání Buffy, ale nemůže ji sehnat. Mezitím, Buffy a Riley se procházejí kolem univerzity a Buffy mu vypráví svoje "přemožitelské historky", kterými je Riley naprosto uchvácen a pohlcen. Nemůže tomu uvěřit. Pořád opakuje, jak je Buffy úžasná a že ani neví, jestli se jí může vyrovnat. Giles jde za Walshovou do její kanceláře (nemá ani ponětí o tom, že ví, že je Buffy přemožitelka) a ptá se po Buffy. Walshová neví. Trochu začnou diskutovat na téma "mladí a jak s nimi zacházet" a profesorka řekne, že podle ní je na Buffy nakládáno příliš povinností a to v příliš ranném věku a že by potřebovala, aby ji někdo vedl. Giles nesouhlasí a z Walshové nakonec vypadne, že je to z toho důvodu, že Buffy chybí v životě "mužská autorita otce". Gilese to uzemní a odejde.

Jelikož se Gilesovi nepodaří sehnat Buffy, jde na lov démona jen s Willow a Alexem. Jenže všude klid, ani známky po povstání démona. Willow hádá, že už se o to asi postarala Iniciativa. Giles je překvapený a nevěří vlastním uším. Pak Alex dodá, že Riley je členem toho komanda a Walshová je vede. Giles je hodně naštvaný, že se tak dlouho dobu trápil tím, že o nich vyhledával informace a nikdo se ani neobtěžoval mu říct, že s jedním z nich Buffy chodí. Když se dozví, že už o tom ví i Anya a Spike, je nepříčetný! Nakonec je pošle pryč a oni ho tam raději nechají o samotě. Když Giles odejde, protože si myslí, že se stejně nic nestane, ze stínu vystoupí… Ethan Rayne. Jenže Giles ho uslyší a vrátí se. Chce si spravit náladu tím, že Ethana zmlátí, ale Ethan mu řekne, že s ním potřebuje vážně mluvit - stane se něco hrozného… jim oběma! Tak jdou nakonec oba do baru na pivo. Ethan říká, že v podsvětí panuje zmatek - démoni se hrozně bojí něčeho… neví čeho, ale není to přemožitelka. Nazývají to "314"a to "něco" se cpe na místo, kam nemá a způsobuje nerovnováhu mezi světy! A co víc, způsobí to chaos. Mezitím, Riley a Buffy trénují společně, ale zápas není nijak moc bojovný, a tak se Buffy ptá, jestli se Riley drží zpátky. Nakonec oba přiznají, že nebojují naplno, a tak začnou. Buffy kopne Rileyho do hrudi a ten přeletí celou místnost.

Ethan a Giles jsou už pěkně opilí a Giles si stěžuje na profesorku Walshovou a nevyhýbá se sprostým výrazům. Ethan dává servírce svou adresu a telefon. Giles to nechápe. Bojuje proti démonům přes 20 let a nikdy z něj démoni neměli takový strach, jako mají z "Maggie Walshové a jejích zženštilých ninjů, který bojují proti silám zla ani ne 6 měsíců. Giles říká, že to vypadá, že tahle základna začíná přebírat jejich místo. Ethan zvážní a říká, že už si s tím nemusí lámat hlavu - přilil mu do pití jed, do hodiny je mrtvý. Giles se zhrozí, ale Ethan jen žertuje, a tak se začnou oba smát. Mezitím, Willow a Tara se sešli u Tary v pokoji, aby si trochu "zakouzlili". Chtějí nechat růži poletovat a pak pomocí magie, jí chtějí otrhat lístky. Podaří se jim růži rozpohybovat, ale pak se najednou začne květina pohybovat nějak příliš prudce, rychle a nebezpečně. Rozletí se přímo proti nim, a tak obě skloní hlavu, aby se jí vyhnuly. Už ji nemají pod kontrolou a okvětní lístky jsou spálené.

Giles se ráno probudí, aby s hrůzou zjistil, že se proměnil v odporného, zelenohnědého a mohutného démona - velmi silného démona. Omylem prorazí zeď, když se o ni opře. Když vezme do ruky telefon, rozdrtí ho. Pak pochopí, že mu to udělal Ethan. Když se chce obléct, roztrhne na sobě tričko. Tak přes sebe přehodí deku a jde ven z bytu (přitom vyhodí dveře z pantu). Buffy a Willow jsou na společné snídani a Buffy má skvělou náladu - hraje si s lívanci. Willow poznamená, že by měla mít nového přítele častěji a Buffy přizná, že jí teď všechno tak skvěle vychází. Pak jí Willow řekne o tom kouzlo s růží, ale nějak se "zapomene zmínit" o Taře. Říká, že byla sama v laboratoři, ale cítila, že její kouzlo blokuje nějaké temná magie. Někdo jiný musel taky kouzlit. Buffy navrhne, že by to asi měla říct Gilesovi, ale nakonec říká, že to asi raději poví profesorce Walshové. Willow jí řekne o tom, jak se Giles cítil "nedoceněný" a odstrčený a Buffy slíbí, že si s ním o Rileym a základně promluví. Nakonec popíše Willow, jak nakopala Rileyho.

Giles jde za Alexem, který ještě spí (je 10:30 dopoledne). Giles ho probudí, ale Alex jen vidí démona a křičí. Giles na něj mluví a snaží se mu vysvětlit, co se stalo, jenže Alex slyší jen démoní řeč. Alex na něj začne ve strachu házet věci, a tak Giles uteče. Jak běží venku, nějaká žena na něj zavolá policii. Alex, Anya, Willow a Buffy jdou za Gilesem, kvůli tomu démonovi. Když dorazí do jeho bytu, dveře jsou vylomené, Gilesovo tričko leží na zemi potrhané, a tak si všichni myslí, že ho démon napadl. Giles jde mezitím po hřbitově a narazí na Spika u jeho nové krypty. Spike ho chce zabít, ale když si Giles něco zabručí pro sebe, rozumí mu a pochopí, že to je Giles. Giles je překvapený, že mu Spike rozumí. Spike říká, že mluví jazykem Fyarl, který ovládá, ale jak se z něj sakra stal Fyarl démon? Giles mu poví o Ethanovi a Spike mu (za peněžní odměnu) slíbí pomoc. Giles zdůrazní, že nechce, aby se to "přemožitelka dověděla" - vypořádá se s tím sám.

Alex prohlíží knížky a hledá toho démona, co viděl. Pak se tam objeví Riley - monitorují policejní hlášení, co nejsou lidské příčiny a odtud taky někdo volal a v telefonu to znělo jako zápas. Řeknou mu o Gilesovi a Riley slíbí, že on i Iniciativa udělají vše, co bude v jejich silách. Giles a Spike jedou Gilesovým autem a Spike řídí - stěžuje si, jak je auto malé a trochu nezvládá řazení. Spike dodá, že jeho duchaplné hovory jsou skvělé, když vycházejí z úst Fyarl démona, kteří jsou spíš trochu "jednodušší". Giles se ho ptá, jestli má jako Fayrl démon nějaké zvláštní schopnosti a Spike říká, že umí z nosu "vystřelovat svůj smrtící sliz". Giles říká, že cítí, že se mění a má strašně nutkavou chuť ničit věci. Spike mu radí, ať se tomu poddá, ale Giles odmítá - má přece lidskou duši a svědomí a nebude se chovat jako zvíře jen proto, že tak vypadá. Pak vyskočí z auta, po ulici jde profesorka Walshová, a tak ji trochu "prožene" po ulici a vrátí se do auta.

Alex najde obrázek Fyarl démona a Walshová volá Rileymu a říká mu o démonovi i o autě, do kterého nasedl. Dojde jim, že je to Gilesovo auto. Buffy si myslí, že někdo použil magii, aby ovládl démona, což by vysvětlovalo, to co se dělo při kouzlení Willow. Buffy a Riley jdou do magického krámku, jestli třeba neobjeví něco zajímavého. Willow jí ještě řekne, že démona může zabít jen stříbro, a tak si vezme Gilesův stříbrný nůž na obálky.

Spike se v baru ptá číšnice na adresu Ethana a ona mu ji s klidem dá. Buffy mezitím vyrazí dveře v magickém obchodě a hrabe se účtenkami. Riley říká, že to nemusela, že má paklíč na všechny obchody na hlavní třídě. Buffy najde účtenku Ethana. Riley tedy zavolá na základnu, aby mu zjistili, ve kterém hotelu bydlí. Pak řekne Buffy, že mu Walshová dala jasné rozkazy, že až lokalizují démona nemá brát Buffy sebou. Buffy to ignoruje a říká, že nebere sebou on ji, ale ona jeho. Giles a Spike si uvědomí, že je někdo sleduje - vojáci z Iniciativy. Giles požádá Spika, aby ho vyhodil z auta za jízdy a nechal pronásledovat jen sebe, jenže stojí ho to dalších 100 dolarů, než Spike souhlasí. Giles tedy za jízdy vyskočí a Spike ujíždí dál. Nikdo si toho nevšiml.

Ethan je plně zaměstnán balením věcí a do motelového pokoje vrazí Giles. Je vidět, že ho démon ovládl a Ethana tedy hned napadne. Vrazí tam Buffy a Riley a Ethan jim řekne, že démon zabil Gilese, teď se chystá na něj a tak ať ho Buffy zabije. Riley chytí Ethana a Buffy začne bojovat s Gilesem, kterého už démon uvnitř něj ovládá naplno. Spike si libuje, jak se mu daří ujíždět "vojáčkům". Jenže pak auto nabourá. Buffy nelítostně bojuje s Gilesem a nakonec ho srazí k zemi a se slovy "Tohle je za Gilese!" mu zabodne nůž do hrudi. Gilese vytřeští oči a když se mu do nich Buffy pozorně zahledí pozná, že je to Giles. Omlouvá se mu, že ho zabila, ale Giles je viditelně v pohodě. Buffy si uvědomí, že nůž na dopisy nebyl z pravého stříbra. Ethan pak Gilese promění zpět a Buffy se mu zase omlouvá a ptá se, jestli je v pořádku. Giles se cítí trochu trapně v Ethanově hedvábné košili, ale jinak je v pohodě. Ptá se Buffy, jako ho poznala a ona říká, že jedině on se na ni dívá tak rozzlobeně. Riley nakonec Ethana odvede do vazby Iniciativy, a tak je Giles spokojený.

Buffy děkuje Rileymu a Riley říká, že ji obdivuje, jak je silná a všechno zvládá - že je tak trochu jako Spiderman. Buffy souhlasí, prý až na to, že "nestříká pavučinu". Buffy se druhý den ještě jednou omlouvá Gilesovi a ten jí říká, že i když je Ethan jaký je, měl asi v něčem co se týče Iniciativy pravdu. Nic o nich nevědí a varuje Buffy, ať je opatrná - démoni mají strach a není něco v pořádku. Walshová se zlobí na Rileyho, že najednou kvůli Buffy porušuje pravila, ale Riley se jí zastává - je výborná, v tom co dělá. Profesorka ještě řekne, že Buffy nemá disciplínu, ale jinak s ním souhlasí. Pak odejde a jde do jiné místnosti. Naťuká přístupový kód tajné místnosti a my vidíme, že má číslo "314".

4x11 Konec světa (Doomed)

27. listopadu 2010 v 9:45 | Spiffy
buffy_logo
Epizoda navazuje na předešlou epizodu (Hush). Buffy a Riley na sebe hledí a ani jeden neví, jak začít konverzaci o tom, co se stalo. Konečně Buffy začne a nakousne to. Říká to, co o něm ví a co ví o komandu - že je Riley pravděpodobně členem nějakého "monster týmu", který chytá upíry a pak je předává "laboratorním krysám", které na nich dělají pokusy a dělají z nich "mírumilovné králíčky". Mají pro ně určitě nějaký speciální výraz, kterým démony a upíry označují. Riley přitaká - říkají jim "nežádoucí". Buffy se ptá, jestli se vůbec jmenuje Riley a jestli je skutečně z Iowy. Riley potvrdí, že to je pravda! Pak se Riley zeptá, co je ona zač - je tak silná, mrštná a nemá nikde ani škrábanec - je to neuvěřitelné. Buffy mu prozradí, že je přemožitelka. Jenže Riley nemá o nějakých přemožitelkách ani páru, a tak mu Buffy řekne, ať si o ní něco zjistí. Buffy je trochu zklamaná, že není ten "normální kluk", za kterého ho předtím považovala. Oba se shodnou na tom, že potřebují nějaký čas, aby tyhle nové "skutečnosti" vstřebali. Riley pak Buffy požádá, aby o tom nikomu neříkala a Buffy mu to slíbí. Riley se chystá k odchodu, ale krysa Amy najednou začne pískat a pak začne zemětřesení. Riley je nadšený - bylo to jeho první zemětřesení. Buffy vypadá znepokojeně - pro ni to nebylo poprvé!

Spike je pořád u Alexe. Zemětřesení poničilo nějaké trubky a kape jim tam voda. Alex teď rozváží pizzu, aby se vůbec uživil. Zaúkoluje Spika, aby trubky opravil, spravil těsnění, uklidil a vypral. Spike samozřejmě zuří, ale Alex ho uzemní tím, ať si laskavě uvědomí "kdo tady platí plazmu". Spike ho chce uhodit, ale zase ho zlomí bolest hlavy. Willow dorazí z knihovny, kde ji díky zemětřesení "zasypala literatura z 19.století". Prý se na koleji chystá "post-šoková párty", a tak Willow Buffy navrhne, aby pozvala Rileyho. Buffy říká, že Riley určitě nemá čas, ale že ona se tam zastaví později.

Buffy jde za Gilesem a svěří se mu se svou obavou - myslí si, že to zemětřesení je předzvěst nějaké zkázy… posledně, když bylo zemětřesení, tak umřela. Giles říká, že ji chápe, ale že by se teď měli soustředit spíše na ty lidi z komanda, o kterých se Giles pokouší zjistit co nejvíc. Buffy samozřejmě nechce komando řešit (má strach o prozrazení), a tak se přehnaně soustředí na "nadcházející apokalypsu". Trochu se přitom s Gilesem chytnou, protože Giles říká, že kdyby se chystal konec světa, určitě by bylo hodně náznaků, které přijdou včas a varují je. Komando je pro ně teď priorita. Zjistil, že pravděpodobně komando sídlí někde poblíž, možná dokonce přímo pod školou a někteří členové jsou určitě blízce spojení se školou. Buffy se snaží Gilese odpoutat od tématu "komando", ale nedaří se jí to.

Riley se mezitím ptá Forresta, co je to "přemožitelka". Forrest odpoví, že rocková skupina (má na mysli metalovou kapelu "Slayer"). Pak mu odpoví vážně - je to jen mýtus, někdo kdo neexistuje, jen se jím snaží vysvětlit věci, kterým nerozumí. Je to jen takový smyšlený bubák, kterého si vymysleli "nežádoucí". Riley se ho tedy zeptá, když je "přemožitelka" jen mýtus, co jsou podle něj ti "nežádoucí" a Forrest odpoví, že jsou to jen "vzácná zvířata". Jeden z démonů se pokusí utéct, ale Riley a Forrest ho zneškodní. Pak si uvědomí, že všichni démoni v laboratoři začínají vyvádět - zneklidňuje je zemětřesení.

Na party u Portera, Willow potká Percyho (Willow ho doučovala na konci třetí série, hlavně epizoda Doppelgangland). Dají se vřele do řeči, Percy je tady jen na návštěvě u své přítelkyně Laurie, která viditelně Willow nemá v oblibě. Tváří se na ni dost kysele a když se Percy zeptá, jak se má Oz, tak to Willow nijak nerozvádí, a tak si Percy a Laurie jdou pro pití. Nějaký kluk jde do pokoje, kde nikdo není. Pak se za ním zjeví zelený démon a rozřízne mu hrdlo. Willow je na párty viditelně "ztracená a znuděná". Pak nechtěně zaslechne rozhovor mezi Percym a Laurie. Laurie si myslí, že Percy s "flirtuje s tou zrzkou" a Percy ji ujistí, že "Rosenbergová je jen intelektuálka, co ho doučovala na střední a je to kapitánka podivínů", takže to nehrozí - on má rád, když je ženská "sexy kus". Pak se s Laurie políbí a Willow je z toho pěkně smutná. Rozmrzelá Willow jde do pokoje, kam předtím vešel ten kluk a lehne si na postel. Zavře oči a my vidíme, že ten kluk s proříznutým hrdlem leží vedle ní. Willow se otočí a s úlekem vyskočí z postele. Kluk má na hrudi "vyřezaný" ornament - oko.

Alex se vrací domů a všimne si, že to tam vypadá ještě hůř než předtím. Spike ho zarazí, ať se neotáčí a nedívá se na něj. Alex vypadá vyděšeně. Když se otočí a podívá se na Spika, jeho obličej vypadá naprosto konsternovaně. Pak je záběr na Spika, který má na sobě havajskou košili a Alexovi šortky - jeho oblečení se mu srazilo. Oba jsou pěkně rozčílení a Alex toho už má dost a odejde. Buffy dorazí na párty právě ve chvíli, když odváží tělo mrtvého chlapce. Willow ji zasvětí do situace, a tak jdou informovat Gilese. Riley se taky dozví o úmrtí v Portrově domě a jde zjistit, jestli jde o "napadení nežádoucím" a jestli je to v jejich kompetenci se do toho zaplést. Willow říká, že si připadá zase jako na střední škole. Taky si myslí, že démon, co zabil toho kluka, z něj musel "vycucat" krev a odnést si ji sebou. Pak jim ukáže obrázek, který namalovala - je to ten symbol, který měl kluk na hrudi. Buffy říká, že to už někde viděla. Giles oznámí, že to znamená konec světa! Přizná, že se předtím mýlil a lituje toho, že to nebral vážně. Buffy to jde zastavit!

Buffy najde místo, kde viděla ten symbol - je na jedné z hrobek na hřbitově. Vevnitř narazí na démona, která krade dětské kosti. Bojují spolu, ale démonovi se podaří Buffy srazit a utéct do lesa. Když se Buffy zvedne, narazí na Rileyho. Naštve, že když Riley démona viděl, že ho nepronásledoval. Riley to odůvodní tím, že neměl zbraň ani posily a byl v nevýhodě. Riley zavolá na základnu a hlásí, že potřebuje hlídku (do vysílačky se ohlásí jako "šeřík 1"). Buffy mu řekne,že se s ním nemůže dál vídat. Jejich vztah je předurčený ke zkáze a tím si už znovu nechce projít. Riley říká, že z nikoho neměl tak úžasný pocit jako má z ní a že se jí nechce nutit, ale na druhou stranu to nehodlá hodit za hlavu jen proto, že to "třeba nebude fungovat". Buffy je ale rozhodnutá. Pro něj je zabíjení démonů jen vzrušující práce plná dobrodružství, ale pro ni je to osud, ona nemá na výběr, je v tom "uvězněná". Zažila to všechno - bolest, smrt, apokalypsu… chodila na střední, kde byla Brána pekla… tři roky. Ví, co to obnáší. Riley říká, že už není na střední a může to změnit. Buffy nesouhlasí. Říká, že její odpověď je prostě "ne" a odchází.

Buffy a zbytek party se sejdou u Gilese, aby probrali strategii. Stejně tak i Riley dává dohromady pokyny pro svou skupinu. Willow objeví v knize, že démon chce obětovat muže - krev, kosti dítěte a nějaké Valiosovo Slovo - říká se tomu Oběť Tří a má způsobit konec světa. Buffy říká, že když má první dvě přísady potřebné pro rituál, musejí mu zabránit v tom, aby se dostal k té třetí - Slovu Valiose. Musejí ho najít dřív než on, ale kde je mu konec? Riley říká, že mají systém, který pracuje na principu vyhledávání podle feromonů, které za sebou démoni nechávají jako stopu, a tak se jim podaří démona najít. Riley zdůrazňuje ostatním, že tohle není "odchyt, ale lov". Willow a Alex se nejprve zastaví u něj, aby vyzvedli zbraně a aby se Alex převléknul. Buffy je požádá, aby byli opatrní, tenhle to určitě myslí vážně a ona by nezvládla, kdyby se někomu něco stalo.

Když Willow spolu s Alexem dorazí k němu domů, najdou tam Spika, který se snaží zabít tak, že ke stolu připevní kolík a snaží se na něj, pádem ze židle, nabodnout. Bohužel se mu to nepodaří - stůl se pod ním rozbije. To že nemůžu zabíjet lidi, ho psychicky deprimuje. Alex slibuje, že mu klidně "pomůže" a zabije ho sám. Jenže Willow je proti. Navrhne nakonec, že by měl jít Spike s nimi, protože není ve stavu, aby mohl zůstat sám - půjde s nimi do muzea. Když Alex zmíní, že se chystá apokalypsa a že by měl nadejít konec světa, Spike viditelně ožije.

Buffy potká na ulici Rileyho a ten se jí zase snaží přemluvit a vysvětlit jí, že má k tomu všemu pokroucený postoj. Jenže to ještě zhorší. Prý si tohle všechno způsobuje sama - věří tomu, a proto to tak je. Může to ovlivnit, ale musí chtít. Buffy se naštve. Riley říká, že to musí brát jako "zábavu" a Buffy mu odpoví, že poslední člověk, co si tohle taky myslel, je teď v komatu - má na mysli Faith. Buffy to vzdává a říká, ať ji prostě nechá jít. Riley tedy odejde. V muzeu, Willow, Alex a Spike nic nenašli. Ani stopy po Valiosovu Slovu. Pak jim Spike řekne, že jsou jen "zbyteční ztroskotanci", kteří jsou Buffy jen na obtíž. Podle Alex to není pravda, jsou přece členy týmu a taky bojují proti zlu. Spike se jim vysměje, Buffy by to zvládla stejně dobře i bez nich. Možná by jí i bylo líp, kdyby se pořád o ně nemusela starat. Alex nechodí ani na vysokou a Willow si ani neudrží kluka. Prostě zoufalci. Oba jsou z toho docela zdrcení a Spike se spokojeně usmívá, když vidí, jak jeho urážky "zabírají".

Giles si uvědomí, že Valiosovo slovo není kniha, ale talisman a Giles ho má ve své sbírce. Bohužel si to uvědomí pozdě - démoni už jsou u něj v bytě a chtějí talisman. Buffy k němu dorazí, ale byt je poničený a Giles zraněný - talisman si odnesli. Vysvětlí všem (je tam už i zbytek party), jak se věci mají - rituál "Tří Obětí" má "znovuotevřít" Pekelnou bránu v knihovně na Sunnydalské střední. Když se dostanou do knihovny, tři démoni Varhal stojí kolem díry v podlaze a chtějí provést rituál. Začne boj. Willow se zmocní dětských kostí a Alex ukořistí krev. Démoni je chytnou, a tak Willow hodí kosti Spikovi. Démon, který chytil Alexe mu sebere krev a skočí do díry v podlaze. Alexovi dojde, že démoni jsou ty tři oběti! Spike přijde na to, že může bojovat, ale jen s démony, a tak si začne vynahrazovat svůj nedostatek násilí na jednom démonovi Varhal. Chce pomoct, a tak démona uhodí a spolu s kostmi ho hodí do díry v podlaze. Budova se začne bortit a Spike je sražen k zemi trámem. Buffy je všechny pošle ven, ať zmizí než budova spadne úplně, ona to zvládne! Willow a Alex popadnou Spika a vedou ho ven. Buffy pokračuje v boji, objeví se tam Riley a pomůže jí. Poslednímu démonovi se podaří získat talisman a skočí s ním do díry. Buffy za ním skočí dolů, ale Riley ji jistí kabelem, který drží omotaný kolem svého pasu a Buffy pak vytáhne nahoru. Buffy sebou nazpět táhne i démona. Apokalypsa je zažehnána, svět je zachráněn!

Když vyjdou ven, čekají tam na ně Willow, Alex a Spike, kteří samozřejmě pochopili, že patří ke komandu. Riley se to snaží zachránit a vrhá významné pohledy na Buffy, ale ta mu nehodlá pomoci. Nakonec Riley zkusí to, že hrál poblíž paintball a když slyšel ty otřesy, šel to prozkoumat. Samozřejmě mu to nikdo nevěří. Pak se Riley ptá Spika, jestli se už někde neviděli a Spike začne předstírat americký přízvuk a tvrdí, že je Alexův kamarád. Další den se jde Buffy podívat, jak na tom Riley je. Riley je naštvaný sám na sebe, že se nechal takhle lacině prokouknout. Říká, že to je konec světa. Buffy odpoví, že není - nahne se k němu a políbí ho. U Alexe, Will a Alex koukají na televizi a Spike jim zaclání před obrazovkou - snaží se přemluvit, aby šli ven a nakopali nějakému démonovi zadek (škemrá jako malé dítě o zmrzlinu), ale Willow ani Alex nejeví zájem. Spike: "No tááák!".

(Tady ze Spika na tom konci nemůžu... xD :)) )

4x10 Ticho (Hush)

27. listopadu 2010 v 9:43 | Spiffy
buffy_logo
Walshová přednáší o komunikaci a vyzve Buffy, aby sešla dolů k její katedře. Chce po ní, aby si lehla na stůl - chce na ní něco demonstrovat. Buffy poslechne a lehne si na stůl. Pak profesorka požádá Rileyho, aby Buffy políbil. Riley se k Buffy nakloní a řekne: "Neboj. Když tě políbím, zapadne slunce." Oba se tedy políbí a třída je pozoruje. Pokračují v polibku a ve třídě se začne stmívat. Když skončí, vidíme, že je třída úplně setmělá a prázdná. Buffy řekne: "Štěstěna přeje odvážným." Pak se Buffy ptá Rileyho, jestli to taky slyší. Buffy uvidí malou holičku, která stojí kousek od ní, drží v ruce malou zdobenou krabičku a zpívá si:

Nemůžeš křičet
Dokonce ani brečet
Džentlmeni přicházejí
Dívají se do oken
Klepají na dveře
Potřebují jich vzít sedm
A mohli by vzít tvé
Nemůžeš zavolat maminku
Nemůžeš nic říct
Zemřeš s křikem
Ale nebudeš slyšet

Riley se dotkne ramena Buffy a když se Buffy otočí, stojí za ní odporný démon. V tu chvíli se Buffy probudí a uvědomí si, že přednáška právě končí. Willow trochu zažertuje na její konto ohledně jejího "chrápání a slintání". Připojí se k nim Riley a trochu s Buffy klábosí. Willow je chce nechat o samotě, a tak předstírá, že musí něco zařídit a odběhne (ve skutečnosti se schová za roh a poslouchá jejich rozhovor). Riley se Buffy ptá, o čem se jí zdálo a Buffy to nechce rozebírat, ale když Riley nepřestává naléhat, přizná, že v tom snu figuroval i on. Pak se jí Riley ptá, co má večer v plánu a Buffy se nevědomky nepozorně prořekne: "Hlídku" (v originále je hlídka "patrolling"). Snaží se zachránit situaci, a tak se opraví: "Oh. Petrolej." (v angličtině jako "petroleum" což zní skoro stejně jako patrolling"). Riley to přejde a říká že bude známkovat nějaké papíry. Pak se k ní nahne a chce ji políbit, ale Buffy se nečekaně zeptá, jaké papíry bude známkovat a tím to pokazí. Riley tedy odpoví, že má už zpoždění a polibek je tedy "odložen na neurčito". Oba jsou trochu rozpačití ze vzniklé situace, a tak se rychle rozloučí. Když Riley zmizí, Buffy opět řekne větu, kterou použila už ve svém snu: "Štěstěna přeje odvážným."

Buffy volá Gilesovi a říká mu o svém snu. Giles slíbí, že to prověří (prý to může být jedno z jejích proroctví, nebo taky jedna z dalších záhad jejího mozku). Giles se ptá Spika (který už není spoutaný a stěžuje si na nedostatky v Gilesově spíži), jestli něco neví o nějakých "džentlmenech". Spike tvrdí, že neví. Chvíli se dohadují o "weetabixu" (cereáliích), který Spike všechen snědl (sype si ho do krve, protože to pak vypadá líp).

Anya a Alex míří k Gilesovi a hádají se u toho. Anya říká, že ji podle ní jen využívá, že ho nezajímá, co třeba dnes dělala, nebo čím se trápí. Chce ji jen kvůli svým "orgasmům"(tuhle větu řekne, když už jsou u Gilese, takže tím pěkně Alexe ztrapní, Gilese to vyruší a Spike se zájmem jejich hádku sleduje). Alexovi se moc nechce ventilovat svoje pocity přede všemi. Giles to nakonec vyřeší tak, že to ignoruje a oznamuje, že potřebuje, aby Alex vzal Spika k sobě a pár dnů se o něj postaral. Všichni se okamžitě začnou bouřit. Giles jim vysvětluje, že mu přijede na návštěvu přítelkyně a potřebuje proto dostat Spika z domu. Anya zase začne s orgasmy a všichni se zase začnou dohadovat.

Willow je na setkání "Wicca" a vypadá to, že většina "čarodějek" se spíš zajímá o pečení koláčů než o kouzlení. Willow navrhne, že by mohli zkusit nějaká kouzla, ale ostatní dívky se jí jen vysmějí (prý by mohli ještě létat na košťatech nebo tak něco). Jen jedna dívka (Tara) vypadá, že by se k Willow přidala, ale raději je z ticha.

Buffy říká Willow o jejím nepovedeném setkání s Rileym, že to bylo samé blábolení a jak by si přála, aby mu nemusela lhát a mohla mu říct o tom, že je přemožitelka. Mezitím, Riley v Iniciativě říká něco obdobného svým kamarádům. Štve ho, že nemůže říct Buffy o tom, co dělá, když je mimo školu. Forrest mu odpoví, že to přece nejde… nemůže zneužívat toho, co dělá ve prospěch rande. Riley odpoví, že to ví, aleBuffy je tak zvláštní a on má někdy trochu problémy s "komunikací".

Alex spoutává Spika, aby se mohl klidně vyspat - se Spikem za zády se moc bezpečně necítí. Spike říká dotčeně, že by ho nikdy nekousl a Alex odpoví, že je skvělý a k nakousnutí. Spike nakonec řekne, že ho měl kousnout už dávno. Pak si z něj začne utahovat - imituje Anyu a jejich předchozí hádku, nasadí ženský hlas a říká to, co vyčítala Anya Alexovi "ty mě nemáš rád" a "vůbec se mnou nemluvíš". Alex na něj zařve, ať sklapne.

Giles pokračuje v bádání ohledně Buffyina snu a moc se mu to nedaří (dumá nad tím, čeho mají "džentlmeni vzít sedm"… ). Někdo zaklepe na dveře, a tak jde Giles otevřít - je to Olivie (jeho přítelkyně - epizoda 4x01 - Freshman). Olivie si stěžuje na špatný let - koukali na baseballový film. Giles k ní přistoupí a políbí ji.

Noc, městská knihovna, vidíme něčí ruce, jak otevírají tu malou krabičku, co měla ta malá holčička. Z úst obyvatelů Sunnydale se pak začnou vznášet malé bílé "obláčky" - někdo jim krade jejich hlasy. Obláčky putují do krabičky, kterou pak zavře… démon Džentlmen. Buffy se ráno probudí a jde se vyčistit zuby. Když se pak vrací do pokoje, Willow už je vzhůru. Buffy ji pozdraví a Willow odpoví, ale není nic slyšet. Obě si uvědomí, že ztratily hlas. Na chodbě vidíme, že se všichni studenti snaží mluvit, ale neslyšíme ani hlásku… ticho jako v hrobě. Stejně tak i Alex se snaží mluvit a nechápe, co se to děje… začne obviňovat Spika, že prý mu to udělal určitě on. Alex pak zkouší volat Buffy a Buffy telefon zvedne, ale ani jeden se nemůžou ozvat. Alexovi to dojde, ale to už mu Spike naznačuje, že je blbec.

Stejný zmatek panuje v Iniciativě - Riley a Forrest se snaží dostat do laboratoře výtahem, podstoupí test oční sítnice, ale když přijde řada na hlasovou identifikaci, je to poněkud problém. Výtah hlásí, že pokud se do 20 sekund neidentifikují, bude spuštěna "smrtící ochrana". Ani jeden z nich nemůže mluvit, a tak začne do výtahu pomalu vnikat plyn, ale profesorka Walshová je vysvobodí z výtahu ven a ukáže na ceduli s nápisem "V případě pohotovosti použijte schodiště".

Buffy a Willow jdou po městě k Gilesovi (všude to vypadá zoufale - lidé jen pláčou, banka je zavřená, obchod s lihovinami je otevřený, všude jsou slyšet jen psi a sirény). Nakonec dorazí k Gilesovi, kde jsou už všichni pohromadě. Buffy se ptá Gilese, jestli zjistil něco nového (Giles odezírá ze rtů), ale Giles ji zklame. Alex potom zapne televizi, kde se objeví zpráva, která říká, že je celé město v karanténě, že pravděpodobně všichni trpí nějakou zvláštní epidemií zvanou "Laryngitis". Obyvatelé mají zůstat doma a nikdo nesmí ani z města ven ani do města, dokud se nezjistí přesné příčiny této "chřipky". Buffy napíše na tabulku, že by měla večer asi hlídat ve městě, protože tam bude panovat chaos. Walshová říká to samé vojákům v Iniciativy (její hlas je převáděn počítačem, takže je slyšet). Riley píše na tabulku dotaz "co se to děje" a Walsová odpoví, že ještě nevědí, že se na to pokusí přijít, ale ať oni udrží ve městě klid - musejí být v civilu, vojáci by vyvolali ještě větší paniku.

Ve městě je zmatek. Auta bourají, lidé panikaří a někteří se i perou. Riley se dvěma mužům snaží rozmluvit boj a pak se tam objeví Buffy. Riley se náznakem ptá, jestli je v pořádku. Buffy kývne a ptá se na oplátku co Riley. Riley běží řešit další "nehodu" a Buffy posmutní, ale Riley se k Buffy vrátí a políbí ji. Džentlmeni se mezitím přesouvají městem (vlají asi 20 stop nad zemí) a doprovázejí je jejich sluhové. Olivie se v noci probudí a podívá se z okna ven - uvidí blížící se Džentlmeny, chce křičet, ale nic není slyšet! Je to přesně jako předpovídal sen - Nemůžeš křičet…Dokonce ani brečet…Džentlmeni přicházejí… Dívají se do oken…Klepají na dveře… Je zřejmé, že Džentlmeni "pracují" po dvojicích. Další dva jsou na koleji a klepou na dveře nějakého chlapce. Ten jim otevře a sluhové ho dotlačí k posteli, kde ho násilím drží. Džentlmeni si vymění pohledy a pak přikývnou. Jeden z nich vytáhne skalpel a ten druhý začne "řezat". Vše se odehrává za hrobového ticha.

Ve věži Džentlmen ukazuje srdce ve sklenici a dá ho k těm ostatním. Zbytek démonů začne tleskat. Další den ráno, policie vyšetřuje vraždu a Buffy uvidí tělo mrtvého chlapce - chlapec nemá srdce! Olivie kreslí, co v noci viděla a Gilese něco napadne, a tak jde hned pro knihu (do "oddělení pohádek"). Všichni se sejdou v přednáškové hale, kde se Giles pomocí projektoru snaží seřadit základní fakta: má připravené podklady, ale vloží je do projektoru obráceně, a tak začnou všichni živě gestikulovat, že to má vzhůru nohama. Giles to spraví a pak se dozvídáme jeho základní otázky jako "kdo jsou džentlmeni?" nebo "jsou z pohádky?" a "co chtějí?". Willow si ukáže na místo, kde má srdce a všichni to pochopí… až na Alexe, který naznačuje, že má asi Willow na mysli prsa. Giles ukáže na projektoru na přichystanou odpověď "srdce!", a tak to Alexovi docvakne. Anya jí s klidem dál popcorn, jako by byla v kině. Další věc, co Giles zjistil "kradou hlasy, aby lidé nemohli křičet". Pak ukáže obrázek, jak démoni kuchají svou obět a dodatek, že "mají minimálně dvě a potřebují jich sedm", jak říká sen. Alex chce vědět, jak je zabijí a Buffy ukáže svůj obvyklý úder kolíkem, ale bez kolíku a s její rukou blízko klína to zase vyzní "trochu jinak", a tak Buffy raději vytáhne kolík a předvede to ještě jednou až všichni pochopí, jak to myslela. Giles "promítne" další poznatek "meče je zabít nemohou, pouze a jen pravý lidský hlas". Buffy zajímá, jak získá svůj hlas zpět, ale Giles neví, jen ukáže další větu "Buffy jde dnes večer na hlídku." a k tomu připojí obrázek dívky s kuší, která se moc Buffy nepodobá a Buffy se samozřejmě začne bránit.

Riley a jeho parta se taky chystají na "hlídku". Tara odchází ze svého pokoje a jde za Willow (má sebou nějaké knihy o "řeči a tichu"), ale uvidí Džentlmeny. Démoni ji taky uvidí, a tak začne utíkat. Buffy taky uvidí jednoho Džentlmena, ale napadne ji jeden z jeho sluhů. Démoni pronásledují Taru až na kolej. Tara klepe na dveře, ale nikdo jí neotvírá, protože se všichni bojí. Buffy jednoho sluhu odrovná, ale druhý uteče. I na Rileyho se jeden vrhne, tak ho srazí k zemi, ale objeví se tam další. Tara vrazí do Willow a obě pak prchají před démony. Buffy se nakonec setká s Riley, a tak bojují proti démonům oba společně. Namíří na sebe zbraně a oba jsou překvapení, ale na nic není čas, a tak bojují bok po boku.

Spike si bere hrnek krve z ledničky a jde do obýváku, když tam vejde Alex a vidí tam spící Anyu a Spika s pusou od krve, zase si to domyslí jinak a začne Spika mlátit. Anya ho ujistí, že je v pohodě a je tak nadšená, že se o ni Alex bál, že mu navrhne, že by se spolu mohli "vypařit" a … Tak se Alex Spikovi omluví a odejde s Anyou, aby si mohli užít sex. Tara a Willow se ukryjí do nějaké místnosti, ale jsou stále pronásledovány, a tak se snaží přitáhnout ke dveřím automat. Willow se snaží použít svou "čarodějnickou sílu", ale automat se pohne jen zlehka. Tara ji chytí za ruku a oběma se to nakonec podaří. Buffy a Riley stále bojují s démony. Je to tvrdý boj. Buffy je dokonce zasažena skalpelem do zad, ale Riley ji nakonec pomůže. Buffy se dostane až do věže a chce rozbít krabičku, kterou tam uvidí a vzpomene si na sen a na malou holčičku, co tuhle krabičku držela, jenže ji démoni chytí a je bezmocná. Riley přispěchá na pomoc a když Buffy naznačí, co má udělat, Riley krabičku rozbije. Všem se okamžitě vrátí hlas a Buffy hrozně zakřičí. Džentlmenům prasknou hlavy a vyteče z nich zelený sliz. Buffy a Riley se na sebe podívají.

Další den ráno už je všechno zase "v normálu" a Tara říká Willow, že kouzlí už od dětství, kdy to dělala její maminka. Taky říká, že Willow je velice mocná a výjimečná dívka. Olivie se svěří Gilesovi, že jeho historkám nikdy nevěřila, ale teď už ano. Riley nakonec navštíví Buffy v jejím pokoji. Oba jsou dost rozpačití a nevědí, co říct. Oba souhlasí s tím, že si musí promluvit, ale ani jeden nehodlá začít… je tam ticho.

Obrázek

4x09 Něco modrého (Something blue)

27. listopadu 2010 v 9:40 | Spiffy
Obrázek
Willow je v Ozově pokoji - je pořád smutná z jeho odchodu. Kolem jsou všude jeho věci a Willow je opravdu dost utrápená. Buffy uvidí Rileyho, jak pomáhá věšet plakát pro Lesbickou alianci. Pak Riley pozve Buffy na piknik (přitom přizná, že si tohle několikrát "zkoušel před zrcadlem", protože je z Buffy trochu nervózní - někdy není jednoduché s ní mluvit). Taky jí řekne, že je pro něj tak trochu tajemná, a proto se mu tak líbí a taky, že je krásná.

Willow a Buffy jdou po hřbitově a Buffy se Willow svěří s tím, že ji Riley pozval na piknik. Říká, že se jí Riley líbí a je milý. Rozhodně by jí neublížil. Ale není si jistá, jestli by to pro ni bylo to pravé - necítí z něj ten "zápal", jako třeba u Angela. Willow chápe, co má na mysli - muž, který jí nepřivádí k zoufalství, není nic pro ni. Buffy přizná, že těch 5 minut, co mluvila s Angelem v L.A. (epizoda I will remember you) s ní dost zamávalo. Napadne ji, že ji možná "klidný a vyrovnaný" vztah nebude uspokojovat. Z křoví se vynoří upír a Buffy ho pohotově probodne.

Spike je spoutaný v Gilesově vaně a Buffy mu dává pít krev z hrnku s nápisem "líbám knihovníka". Spike se jim zrovna moc nesnaží pomoci s informacemi o komandu, protože má strach, že až zjistí, co potřebují vědět, zabijí ho. Giles se ho snaží uklidnit. Pak se začnou Spike a Buffy dohadovat. Giles už se na jejich špičkování nemůže dívat, a tak jde za Willow do vedlejšího pokoje, kde se Willow pokouší najít "kouzlo pravdy" pro Spika. Nakonec řekne, že to bude jednoduché a že se tedy staví do magického obchodu pro nějaké ingredience a ráno je přinese i s koblihami. Giles souhlasí a Willow ještě zdraví Buffy s tím, že se uvidí doma.

Buffy krmí Spika brčkem a vejde Giles. Říká, že Willow vypadá, že už ten Ozův odchod začíná zvládat. Buffy přitaká, ale Spike odsekne, že jsou asi padlí na hlavu - Willow je zoufalá, to musí vidět každý. Střih na Ozův pokoj, kde stojí opět Willow - jenže tentokrát je pokoj prázdný. Večer sedí spolu s Buffy v jejich ložnici a s pláčem jí Will říká, že si Oz poslal Devona pro své věci, což asi znamená, že už se nevrátí. Další den ráno, Willow nepřinesla potřebné věci na provedení kouzla, a tak k nim Giles volá, ale zvedne to jen záznamník a na něm hlas Buffy a Willow. Spike křičí, že chce zapnout televizi - dávají Tanec s vlky. Giles nechává Willow vzkaz - docela by chtěl provést to kouzlo a osprchovat se sám ve své vaně. Mezitím, Buffy a Riley jsou na smluveném pikniku - Riley vypráví Buffy, jak moc má rád řízení. Nabídne Buffy, že ji někdy večer vezme sebou na vinice, kam občas jezdí. Buffy návrh přijme a pak se tam objeví utrápená Willow. Riley ji pobídne, ať se k nim připojí, ale místo aby oni zvedli náladu Willow, tak je spíš přemůže její smutek.

Buffy, Alex a Anya jsou v Bronzu a probírají to, co Oz udělal Willow. Alex si najednou všimne Willow, která tančí na parketu a vypadá nadmíru spokojeně. Willow přijde za nimi a je naprosto v pohodě, láká je na parket a pak jí z bundy vypadne láhev od piva a všem dojde, že je opilá. Buffy jí připomene jak dopadla ona, když chtěla utopit svůj žal v pivu a stal se z ní neandrtálec (epizoda Beer bad). Alex se jí snaží vzít pivo, ale Willow se jen ušklíbne nad jeho "problémy" a Alexe tím docela urazí. Buffy ji chce odvést domů, ale Willow říká, že s tou bolestí nemůže takhle dál žít. Buffy odpoví, že to přejde, ale chce to čas. Willow se s tím už chce "vypořádat". V noci, když Buffy spí, provede kouzlo, které to má vše napravit.

Další den ráno zkouší kouzlo, ale zdá se, že nefunguje. Objeví se tam Giles, protože se Willow nějak přestala zajímat o kouzlo "pravdy", které po ní žádal. Willow mu poví o kouzlu, které provedla, ale Giles říká, že to by teď dělat neměla, protože je hodně rozrušená, a to není pro kouzlení dobré. Tohle Willow rozčílí. Giles říká, že ví jak se cítí, že vidí jak se trápí. Ale podle Willow o tom Giles nemá ani páru, nevidí nic! Její oči se modře rozzáří a Giles zmateně odejde. V noci se Giles pokusí o kouzlo sám, ale má problémy se čtením. V nepozornosti mu vypadne klíč a mezitím, co si Giles čistí brýle, Spike klíč sebere, odemkne pouta, odstrčí Gilese a uteče.

Willow povídá Buffy o tom, co se stalo a stěžuje si, jak je co se týče kouzlení neschopná. Podle ní byla pravá čarodějnice Amy, ale z té je krysa (epizoda Gingerbread). Že byla Amy perfektní mladá dívka (v tu chvíli se krysa Amy promění zpátky v Amy jako člověka), ale když Willow dodá, že teď je z ní jen krysa, zase se změní zpět v krysu. Ani jednu z proměn Buffy a Willow nezaregistrují. Giles volá Buffy, že bude muset znovu chytit Spika. Willow je naštvaná, že s ní Buffy nezůstane doma a nebudou se dívat na televizi a jíst zmrzlinu - Spika přece stejně najde za dvě sekundy, tak co. Willow zase modře zazáří oči a Spike skutečně stojí venku. Buffy je trochu překvapená. Spike říká, že se asi špatně orientoval a pak rozzuřeně uhodí Buffy, a tím si zase způsobí šílenou bolest. Buffy mu to vrátí, takže ho to bolí ještě víc.

Buffy dotáhne Spika opět k Gilesovi, ale ten má stále dost problémy se zrakem - kape si do očí kapky. Buffy se se Spikem zase hádá a vyhrožuje mu, že ho "omylem" zabije. Willow je u Alexe a stěžuje si na Buffy, že je pro ni Spike důležitější než ona, i když jsou nejlepší přítelkyně. Alex se Buffy zastává - ona přece Spika chytit musí. Buffy se stále hádá se Spikem. Willow říká Alexovi, že když je pro ni Spike tak důležitý, proč rovnou nejde a nevezme si ho za muže? (v očích jí zase modře zazáří) Giles vchází do pokoje, kde slyšel hádku Buffy a Spika, a to co uvidí stojí za to… Spike klečí před Buffy a žádá jí o ruku "Řekni jen ano a udělej mě nejšťastnějším mužem na světě." Buffy zamilovaně nabídku přijme "Oh, Spiku! Říkám ano!" Vášnivě se políbí a pak se Buffy chlubí Gilesovi svým snubním prstýnkem a říká, že neuvěří tomu, co se stalo. Pak řekne Willow Alexovi, že všechny vztahy jsou odsouzené k záhubě a když Alex oponuje, řeknu mu, ať se zamyslí - vždy't on je magnet na démony (kudlanka, mumie, Anya)!

Giles nechává Willow vzkaz - říká, že všechno vidí rozmazaně a že i to co se stalo Buffy… musí to být nějaké kouzlo. Buffy sedí Spikovi na klíně, ten pije krev, kterou mu Buffy donesla (dokonce má i tělesnou teplotu) a oba nadšeně plánují podrobnosti svatby. Buffy požádá Gilese, jestli by jí vedl k oltáři, protože je jako něco jako její otec a Giles nejdřív dojatě souhlasí, ale pak se zase probere a uvědomí si, co to je za pitomost. Buffy říká, že si zvykne - ani z Angela nebyl Giles ze začátku moc nadšený. Zmínka o Angelovi Spika naštve. Žárlí na něj, ale Buffy zase na oplátku připomene "stín Drusilly", který je mezi nimi. Nakonec se zase políbí. Giles už je v podstatě slepý. Je z celé té "věci" úplně odrovnaný a hledá nějakou whisky, ale všechnu ji už vypil. Spike říká, že to bude chtít nějaké kouzlo, které mu zrak zase vrátí a když se Giles podiví, že má o něj Spike starost. Spike mu vysvětlí, že je přece skoro jeho "tchán". Buffy jde tedy do obchodu pro nějaké kouzelné ingredience a nechá Spika, aby pohlídal Gilese.

Buffy zírá ve výloze na svatební šaty. Riley se tam nachomítne a podotkne, že to jsou pěkné šaty, ale do školy trochu nevhodné. Buffy vysvětlí, že je zasnoubená se Spikem a Riley je trochu zmatený, ptá se jestli je ten kluk ze školy, ale Buffy se zasměje, že na to je moc starý, i když ne tak jako její poslední přítel. Alex se zrovna zbavil své matky a jsou s Anyou sami, ale napadne je nějaký démon. Alex se ho snaží udusit hadrem, ale Anya namítne, že tohohle démona může zabít jen tím, že ho utopí. Pak tam vrazí další démon, a tak raději oba utečou.

Buffy nesehnala vše, co potřebovala, takže je Giles omezený svou slepotou. Buffy a Spike pokračují v přípravách na svatbu. Buffy se ptá Spika, jaké chce mít jméno na pozvánce: Spike nebo William Krvavý, tak i tak to ale bude působit směšně. Spike se zase začne posmívat jménu "Buffy". Pak tam vrazí Alex a Anya s tím, že je pronásledují démoni. Pak pochopí, že je Giles slepý a Buffy si chce vzít Spika. Alexovi dojde, co říkala Willow (že je Alex magnet na démony, a že by si Buffy měla vzít Spika). Giles dodá, že o něm řekla, že je slepý. Alex pochopí, že za všechno může kouzlo, které provedla Willow - plní se vše, co Willow řekne.

Willow vejde do svého pokoje a tam ji napadne démon. Alex, Anya, Spike a Buffy jdou stejnou chodbou a hledají Willow. Spike prohodí poznámku ohledně "jídla" a Buffy na to konto řekne, že za chvíli bude její muž a tak musí "přestat zabíjet její přátele". Spike řekne, že o ní platí to samé, že až se vezmou musí nechat "přemožitelství". Vejdou do pokoje, Willow je pryč a na podlaze je vypálený kruh. Anya má za to, že to musel být určitě D'Hoffryn. Jdou po hřbitově a Anya vypráví, že z ní před 1000 lety udělal démona (byla nešťastná a provedla pár menších kouzel - popáleniny na penisu, a tak a D'Hoffryn jí nabídl povýšení). To stejné chce asi udělat s Willow, protože se zajímá o její "mocnou bolest".

Parta jde tedy najít D'Hoffryna, ale na hřbitově je napadne démon, který jde po Alexovi. Všichni se schovají v hrobce a Anya začne vyvoláváním otevírat D'Hoffrynovu bránu. D'Hoffryn říká Willow, že tu bolest jí způsobují její přátelé. Anya má problémy - nemůže si vzpomenout na kouzlo. Vrazí tam další démoni a začne dost drsný boj. D'Hoffryn ukáže Willow, co se v kryptě děje - to všechno dokázala její moc a Willow říká, že nechce být démon, nechtěla ani tohle. Musí pomoci svým přátelům a nabídku slušně odmítne. D'Hoffryn jí dá svůj amulet, kdyby změnila názor a pošle ji zpět. Willow se zjeví mezi ostatními a provede "vratné" kouzlo. Démoni zmizí a Buffy a Spike se přestanou líbat. Když si uvědomí, co se stalo, jsou oba zhnusení a otírají si znechuceně rty.

Všichni jsou u Gilese a Willow peče čokoládové sušenky. Bude je dělat tak dlouho, dokud se nebude cítit líp. Taky umyje Gilesovo auto. Když nechtějí dát Spikovi sušenku, prozradí Spike, že Buffy chtěla na první tanec zahrát "Wind Beneath My Wings". Buffy to svede na kouzlo a také říká, že tohle ji vyléčilo a teď si je jistá tím, že chce normálního "kluka a vyrovnaný vztah". Pak si uvědomí, že Riley si myslí, že se bude vdávat. Buffy mu nakonec vysvětlí, že si jen dělala legraci a Riley ji uvěří. Zdá se, že mezi nimi přeskočila jiskra.

↓Fotky↓

4x08 Soužení (Pangs)

27. listopadu 2010 v 9:38 | Spiffy
Obrázek
Buffy stojí proti upírovi, který jí říká, aby se vrátila, odkud přišla. Buffy ho ledabyle zakolíkuje, ale nejistě se rozhlédne, protože má pocit, že jí někdo sleduje. A má pravdu... Angel, schovaný za stromem. Následující den, Buffy, Willow a Anya jsou na zahájení stavby nového Kulturního centra. Alex zde má práci jako dělník, což Anyu natolik vzrušuje, že si s ním hned představuje sex. Profesorka antropologie, která má projekt na starosti, mluví o spojení dvou kultur a o vytvoření jedné velké a že je skvělé, že je to právě před Díkuvzdáním. Willow znechuceně řekne, že to je kravina. Podle ní je to jen pokrytectví, při kterém se přehlíží vyvražďování domorodců a zabírání jejich půdy. Buffy přizná, že má Willow pravdu, a nikdy nad tím vlastně takhle neuvažovala a rozhodne se, že taky nebude nic slavit, protože její máma to taky nikdy nějak zvlášť neslavila a navíc teď jede pryč. Rodina Willow tyhle svátky neslaví vůbec. Alex začne kopat, ale najednou se propadne dírou do nějaké jeskyně s kresbami na zdech.

Kolej, noc, Buffy kouká z okna, protože má pocit, že venku někdo nebo něco je. Angel je opět ukrytý mezi stromy a sleduje ji. Willow mezitím vypráví Buffy, že Alex spadl do staré Sunnydaleské Misie, o které si všichni mysleli, že byla srovnána se zemí při zemětřesení. Po chodbě začnou běhat studenti - radují se a baví se o tom, kdo jede na Díkuvzdání domů. Buffy žárlí, že budou mít oslavu, ale pak se rozhodne, že si udělá své vlastní Díkuvzdání. Willow se to nelíbí, ale Buffy jí přesvědčí - pozvou Gilese a Alexe, udělají si výborného krocana a bude to fajn. Willow přijde s nápadem "nepozvat Anyu", ale Buffy jí připomene, že Anya je teď s Alexem dost "spjata". Nakonec Buffy se spokojeným výrazem dodá, že je to skvělý, když má každý kam jít…

…Až na Spika, který se potuluje po lese, je mu zima a má hlad (je hrozně bledý a má přes sebe přehozenou deku). Riley a pár dalších mužů ho v lese hledají. Forrest řekne, že Spike není pro lidi žádná hrozba od té doby, co začal implantát tak skvěle fungovat - což znamená, že nemůže nikoho zabít, ale Riley mu odsekne, že Spike je velká hrozba! Protože ví o základně Iniciativy, a tak chce Riley udělat všechno podle doktorky Walshové.

Anya jde k Alexovi, protože jí zajímá, proč není na staveništi (šla za ním do práce, aby se podívala jak "kope", ale nebyl tam). Alex se obléká a chce jít do práce, ale vypadá, že mu není nejlíp. Anye je jasné, že je nemocný a chce se o něj postarat. Alex odpoví, že to není zas tak zlé a že do práce půjde, ale Anya protestuje, strčí ho zpět do postele a chystá se mu sundat kalhoty. Načež ji Alex nazve "dost zvláštní přítelkyní". Anya se ho zeptá, jestli to myslel vážně, když ji označil jako svou přítelkyni a Alex řekne, že je asi v deliriu.

Na místě, kam Alex spadl, se objeví divný zelený kouř a uniká ven. Ve škole, profesorka antropologie zírá do skříňky na nějaký artefakt, když v tom se kolem nože ve skříňce objeví zelený kouř. Ten se zhmotní v Indiána, který popadne nůž a prořízne jím profesorce hrdlo.
Buffy a Willow prohlížejí místo činu, Buffy říká, že si na tohle asi nikdy nezvykne - jeden den uvádí ceremonii a další den je mrtvá. Willow říká, že podle koronera bylo profesorce uříznuto ucho a pak začne Willow rozvíjet své zajímavé teorie - že to mohli být čarodějnice, je přece spousta skvělých kouzel, ke kterým potřebuješ ucho, nebo to mohl udělat démon, který sbírá uši a skládá z nich dalšího démona, nebo taky mohla profesorka zešílet a mohla si ucho uříznout sama, jako to udělal Van Gogh. Buffy si všimne, že tam chybí ten nůž.

Další den, Buffy je u Gilese v kuchyni a chystá jídlo na večeři. Vypráví Gilesovi o tom, jak nakupovala ingredience a že se málem s nějakou ženou poprala o dýňovou náplň do koláče - celé to popisuje jako nějakou velice napínavou "misi". Giles říká, že by měli raději přejít k té vraždě ve škole. Buffy mu řekne o tom noži (nazývá se Chumash - podle kmenu Indiánů, kteří na tomto území žili), ale po chvíli téma zase stočí na krocana. Pak se jí Giles zeptá, proč večeři nepořádají u ní doma, ale Buffy to zamluví a Gilesovi je jasné, že kvůli tomu, aby po sobě Buffy nemusela uklízet. Pak Buffy odejde ještě pro nějaké další věci a chvíli na to se u Gilese objeví Angel. Giles se ho zeptá, co si o té vraždě myslí. Angel mu poví, že ať je to cokoliv, je to nebezpečné. Giles není zrovna nadšen tím, že jim chce Angel pomáhat, když ani Buffy neřekne, že je v Sunnydale. Nechce mít před Buffy tajemství, ale Angel mu řekne, že to je jediný způsob - kdyby se Buffy dověděla, že je poblíž, mohlo by jí to rozrušit a tím pádem i ublížit a to on nechce; chce si být pouze jistý tím, že ta vize, kterou měl jeho přítel ohledně Buffy, nemá nějaké opodstatnění (Doyle viděl Buffy v nebezpečí). Poradí Gilesovi, že by si měl promluvit s Otcem Gabrielem, knězem, který zná historii tohoto místa velice podrobně a mohl by mít nějaké informace.Giles se ptá, co bude dělat on a Angel odpoví, že bude dál hlídat Buffy. Giles říká, že podle Buffy by to bylo určitě nefér - on ji může vidět a ona jeho ne, ale Angel se mu svěří, že se mu to taky moc nezamlouvá, protože je to pro něj taky dost zlé koukat se na to, co nemůže "mít" - už zapomněl jak moc to bolí. Střih na Spika, který se stále toulá a pozoruje upíry, jak se krmí.

Buffy a Willow míří do obchodu, debatují o šlehačce, kterou Buffy bezpodmínečně potřebuje, protože si ji musí ušlehat sama, když v tom potkají Rileyho. Willow zamíří do kavárny, aby je nechala o samotě, ale tam narazí do Angela. Angel jí zacpe pusu dřív než stihne říct jeho jméno, což si Willow vysvětlí tak, že je Angel "zase zlej". Angel ji uklidní, že je v pořádku -jen chrání Buffy, ale ona o tom nesmí vědět. Willow se to nelíbí a myslí si, že by jí to měl říct, a nechápe ty jeho řeči typu "musím odejít pro tvé dobro" a chce, aby se nevzdával jen tak, ale Angel říká, že přece ví, co k Buffy cítí, ale na to teď není čas. Podle vize je Buffy v nebezpečí Willow se ptá, jak může pomoct. Angel řekne, ať mu poví … (zadívá se sklíčeně na Buffy a Rileyho …kdo je ten kluk, se kterým se Buffy baví. Buffy si povídá s Rileym a pozve ho taky na večeři, ale Riley řekne, že to sice zní skvěle, ale že odjíždí do Iowy na prázdniny, kde slaví Díkuvzdání s rodinou.

Spike zamíří k Harmony do krypty a doufá, že ho vezme dovnitř. Ta říká, že si mezitím přečetla spoustu chytrých knih a teď už Spika nepotřebuje - je silná a krásná a nepotřebuje ho, aby byla dokonalá. Spike se jí snaží svést, ale Harm vezme kolík a s výhružkou ho vyžene. Spike ještě žádá o "někoho k snědku", ale Harmony je neoblomná. Buffy jde do kostela za otcem Gabrielem, ale jde pozdě - Chumash Indián už ho zabil. Buffy se ho snaží zadržet, ale Chumash jí řekne, že ho nezastaví, protože "on je pomsta" a žene ho síla jeho lidu, který volá po odvetě a po spravedlnosti. Bojují a Buffy se podaří ho dostat do úzkých. Ten jí ale řekne, že když ho zabije, tak zabije i ducha (jménem Hus) jeho lidu. Buffy se zamyslí a nechá ho jít - Chumash se promění v hejno netopýrů a zmizí.

Střih opět na kuchyni, kde pokračuje příprava jídla a současně i debata Buffy s Gilesem ohledně "duchovního bojovníka" - Husa. Giles poznamená, že Hus zabil nevinné lidi. Buffy se dožaduje hnětače a když jí Giles odpoví, že hnětač doma nemá, je tím naprosto konsternovaná. Pak řekne, že ví, že musí ducha zastavit, jen… kdyby to šlo bez násilí. Přijde Willow, která nese hrách a hromadu knih o indiánském kmenu Chumash. Buffy se opět zhrozí, protože Willow místo čerstvého loupaného hrachu přinesla neloupané lusky. Willow říká, že zjistila, že to byli mírumilovní lidé až do doby, kdy přišli Evropané a začali pustošit jejich zem, znásilňovat jejich ženy, nakonec se jich pár vzbouřilo, a tak je pověsili. Zbytek obvinili z krádeže dobytka a všechny je vyvraždili. Na důkaz vítězství jim uřezali uši. Už chápou, že Hus myslí svou pomstu vážně, a tak ho musí zastavit. Pod oknem Gilesova bytu sedí bílý vlk a poslouchá je. Willow si myslí, že by neměli Chumashe zabít, ale najít způsob, jak mu pomoct. Giles ho chce naopak zabít a následuje hádka. Vlk odejde. Giles si vezme Willow stranou a během rozhovoru zjistí, že oba viděli Angela. Ozve se ťukání na dveře; Buffy otevře a ve dveřích stojí Anya a nemocný Alex.

V UC Sunnydale zatím Hus hledá Chumashské artefakty. U Gilese, Alex leží na pohovce a vypráví o tom, že doktoři nevědí, co mu je a že má spoustu příznaků, které spolu nesouvisí. Buffy řekne, že by mohlo mít spojení s tím Chumashem, protože Indiáni také umírali na různé choroby, které sem přivlekli jejich vrahové. Willow to potvrdí - Chumashové trpěli chorobami jako je malárie, neštovice nebo syfilis. Alex zaslechne část o syfilisu a zděsí se. Okamžitě se zajímá, proč Chumashe ještě nezabili. Willow mu vysvětluje, že to není snadné, ale Alex jí řekne, že s démony Pomsty se nebaví, ale zabíjejí je. To samozřejmě naštve Anyu a všichni se začnou hádat - Willow s Gilesem, Anya s Alexem, kromě Buffy, která stále soustředěně míchá něco v míse a chce upéct koláč. Giles se jí snaží domluvit, ale ozve se ťukání na dveře. Buffy jde otevřít, je to Spike, který se před slunečním světlem schovává pod dekou. Žádá o pomoc, ale Buffy ho neposlouchá. Ona a Giles ho odmítnou pustit dovnitř, ale Spike jim vysvětlí, že jim nemůže ublížit, což Willow potvrdí a Spike jim výměnou za poskytnutí "azylu", nabídne informace o Iniciativě.

Temná jeskyně, Hus provádí nějaké kouzlo, které mu má pomoci přivést další bojovníky. Parta se nakonec rozhodla pustit Spika dovnitř, ale Buffy ho radši připoutala k židli. Giles zjistil, že Hus zabíjí osoby, které mají co dočinění se stavbou Kulturního Centra. Buffy a Willow začnou znovu debatovat o tom, zda Chumashe zabít a Spike si myslí, že je to směšné. Tady přece nejde o nic jiného, než že "buď ducha zabijí, nebo zabije on je", tady nepomůže žádná omluva, nebo tak něco. Alex a Giles přiznají, že má Spike pravdu (Giles ale nezapomene říct, že už o tom mluvil, ale nikdo ho neposlouchal). Willow nesouhlasí, a tak jde raději varovat děkana, který by měl být další na řadě. Anya a Alex jdou s ní. Buffy říká, že do hodiny bude večeře. Spike se zeptá, kdy on dostane najíst. Buffy mu odsekne, aby si přestal stěžovat, když v tom se doprostřed stolu zabodne šíp. Giles a Buffy vzhlédnou a uvidí Husa a jeho zbytek bojovníků s šípy. Buffy se mu snaží ještě omluvit, ale nějak to nefunguje, a tak se s Gilesem schovají a nechají Spika uprostřed místnosti. Všude létají šípy. Jeden se zapíchne Spikovi do hrudníku a Spike na to zareaguje stylem svým vlastním: "Hej, bacha na srdce." Anya, Alex a Willow odcházejí z děkanova domu, když v tom potkají Angela. Alex si taky myslí, že je Angel zase zlý. Willow Angelovi vysvětlí, že si mysleli, že Chumash napadne děkana, ale Angel jí řekne, že pro bojovníky je nejsilnějším bojovníkem "vůdce" - tedy Buffy.

U Gilese, Angel volá Gilesovi, aby ho informoval, co se děje, Giles poděkuje a říká, že jsou právě v obležení. Buffy se ptá, kdo volal, ale Giles to zamluví. Do Spika se zatím zapíchlo několik dalších šípů a Buffy jeden do ruky. Gang (kromě Angela) mezitím ukradl kola a jsou na cestě k Gilesovi. Buffy a Giles se snaží bránit střelbou z kuší, ale nedaří se jim. Gang (včetně Angela) dorazí na místo, ale někteří bojovníci už jsou uvnitř. Všichni bojují a začínají si uvědomovat, že Chumashe není možné zabít. Buffy marně bojuje s jedním bojovníkem, Angel se tiše připlíží a jednoho, který se chystal udeřit Buffy zezadu, odrovná. Ta si ničeho nevšimne a pokračuje v boji. Pak Buffy dojde, že se dají zabít pouze jejich vlastními zbraněmi, ale když jednoho řízne, tak se bojovník promění v medvěda. Spike není zrovna nadšený. Buffy je sražena k zemi, ale Alex po medvědovi začne házet jídlo (to má za ten syfilis) a Buffy medvěda bodne, což ho zabije a zároveň způsobí, že se ostatní bojovníci promění v zelený kouř a zmizí. Angel, stále venku, pozoruje Buffy oknem a pomalu odchází, zatímco parta stojí u poněkud poničené slavnostní tabule. Spika zajímá jestli vyhráli. Buffy se zamyšleně zahledí ven, na místo, kde stál Angel.

Gang si sedá k večeři. Willow je na sebe naštvaná kvůli Chumashovi. Přátelé jí přesvědčí, že to nebylo zas až tak špatné - Willow pak podotkne, že je to jako za starých časů, když spolu bojovali proti zlu. Alex souhlasí: "Jo, hlavně když tu byl i Angel." Buffy na něj překvapeně zírá a všichni ostatní zase na Buffy. "Ups" vydechne Alex.

↓Fotky↓

4x07 Iniciativa (The initiative)

27. listopadu 2010 v 9:13 | Spiffy
Obrázek
Riley a jeho dva kámoši sedí v jídelně a komentují okolní slečny. Forrest podotkne, že Buffy je kus a že by si s ní dal říct. Rileyho by prý tohle nikdy nenapadlo - Buffy mu přijde občas trochu "divná". Střih na Spika, který je zavřený v nějaké bílé místnosti, pouze s jedním malým okýnkem - vidíme, že celá chodba je plná takových "cel" a v nich jsou zavření různí démoni.

Alex je u Gilese doma a baví se spolu o tom, že podle Gilese už Buffy jejich pomoc nebude potřebovat, mezitím Giles nakreslí "podobiznu" jednoho muže z komanda, to je taky jeden z důvodů - ti z komanda jsou lidé, takže není potřeba žádného bádání. Dorazí Buffy a když se Giles ptá, jestli půjde dnes na hlídku, Buffy odpoví, že jde večer na mejdan s Willow, aby ji trochu rozveselila, protože od té záležitosti s Ozem, je pořád dost smutná. Gilese a Alexe pošle na hlídku a jde si najít něco "nemravného na sebe".

Spike je uvězněný ve své cele a dovnitř mu někdo hodí sáček s krví. Spike se na něj vrhne, ale než se napije, zarazí ho nějaký hlas - upír, který je ve vedlejší cele (známe jej z první epizody, když ještě patřil k bandě upírky Sunday). Upír říká Spikovi, že krev je otrávená nějakou drogou a že jsou tu jen proto, aby na nich mohli dělat pokusy a experimenty. Taky říká, že ho chytili, když utíkal před přemožitelkou. Spike se naštve, protože si myslí, že zatím stojí zase Buffy.

Buffy a Willow jsou na přednášce z psychologie, kde Buffy zápasí s plnícím perem. Willow upozorní Rileyho, že zapomněl v docházce na Oze, ale Riley odpoví, že pokud ví, tak Oz studium ukončil. Willow Oze brání, že to je jen dočasná nepřítomnost. Walshová to zaslechne a řekne, že Oz už nemá v její třídě co dělat, zná pravidla, která jsou pro všechny stejná. Willow to dost rozhodí, a tak raději zmizí. Buffy jde k profesorce a neodpustí si štiplavou poznámku ohledně jejího "cítění s lidmi". Když Buffy odejde, Walshová řekne Rileymu, že se jí Buffy líbí. Riley se jí zeptá, jestli jí nepřijde trochu divná.

Giles je u Alexe a připravují si zbraně na večerní hlídku. Alex si totiž schoval nějaké zbraně z doby, když se na Halloween proměnil ve vojáka. Giles se trochu nedůvěřivě ptá, jestli si vůbec pamatuje, jak se používají - už jsou to přece jen dva roky. Je vidět, že si Alex nepamatuje absolutně nic, ale snaží se to zamaskovat. Pak na Alexe zavolá jeho matka, že udělala ovocný punč, jestli si dají. Giles se hned zeptá, jestli je ten punč malinový.

Riley říká Forrestovi a Grahamovi o tom, co řekla Buffy profesorce, což všem přijde docela odvážné. Pak si všimnou kolemjdoucího Parkera a Forrest se ho hned zeptá: "Jaká je Buffy?". Parker se vyjádří poněkud hulvátsky (řekne, že byla sice dobrá - jako "živel", ale pak se na něj nalepila a myslela si, že si ji snad vezme nebo co). Tohle Riley nevydrží a Parkera uhodí. Riley si tak uvědomí, že má Buffy rád. Forrest mu taktně prozradí, že to bylo jasné od začátku. Spike mezitím předstírá, že je omámený drogou a když ho "vědci" chtějí odvést na lehátku, napadne je a uteče.

Riley jde za Willow (doufá, že mu poradí "jak na Buffy", prostě chce vědět, co má ráda a jak by ji mohl zaujmout). Willow se to moc nelíbí, je vidět, že přestává mít důvěru v nějaké vztahy a chvíli mluví v jakýchsi "obecných" hádankách, ale je jasné, že má na mysli svůj vztah s Ozem. Říká, že neví, jestli mu může věřit a Riley odpoví, že ano, má přece milou tvář. Jenže Willow opáčí, že ti co mají "milé tváře" bývají většinou pěkní lháři. Riley se jí svěří, že nikoho jako je Buffy nikdy nepotkal. Chce ji pozvat na rande, jenže neví jak na to. Willow mu nakonec poradí, že má Buffy ráda sýr, lední revue, své plyšové prase "Pan Gordo" a že se večer obě chystají na party do Lowellova domu. Riley je nadšený, protože v tom domě žije, takže se tam s ní může setkat. Ještě se zeptá, jestli o něm Buffy někdy mluvila a Willow odpoví, že ne. Při odchodu Riley řekne, že je rád, že mu Willow dělá komplice a na to se Willow ohradí, že komplic tedy není.

Harmony si věší v kryptě na zeď plakát jednorožce a v tu chvíli vejde Spike. Je na Spika trochu nepříjemná, ale Spike předstírá, že mu na ní záleží, a tak Harmony zkrotne. Je ale jasné, že Spikův jediný zájem je Buffy. Pak se Harmony dotkne jeho hlavy a Spike zařve bolestí. Giles a Alex jsou spolu na hlídce, a Alex přivádí Gilese k šílenství.

Buffy a Willow dorazí na párty. Willow uvidí Rileyho a poradí mu (usoudí tak z výběru Buffyina oblečení), že by ji měl požádat o tanec. Riley říká, že to bude problém, protože neumí tancovat, a tak mu Willow řekne, že může udržovat oční kontakt a mile konverzovat. Varuje ho, že jestli zlomí Buffy srdce, umlátí ho lopatou. Riley tedy vyrazí k Buffy, ale nenapadne ho nic rozumného, co by řekl a celkově je dost "nemotorný". Nakonec se jí zoufale zeptá, jestli přečetla ty kapitoly do školy a pak jí nabídne sýr.

Alex v lese narazí na Harmony (která pálí v lese Spikovi věci polité benzínem - je na něj rozzlobená kvůli jeho posedlosti přemožitelkou). Začnou se "pokoušet o boj" - což spočívá v tom, že se tahají navzájem za vlasy, šťouchají do sebe, točí se v kruhu a vůbec je jejich "boj" dost směšný a připomíná spíš dvě holky, co se hašteří. Riley a Willow sedí na gauči a pozorují Buffy - tančí s několika kluky zároveň a s jedním dokonce docela sexy tanec. Willow Rileymu řekne, že to pokazil, ať prostě jen naváže kontakt, ale nenuceně. Začne hrát písnička od Gingoes ate my baby a Willow klesne nálada tak o 200%. Riley si toho všimne a dovtípí se, a tak zavolá na Dj, aby změnil písničku. Willow mu poděkuje a říká, že odchází, ať to vyřídí Buffy, alespoň bude mít téma k hovoru. Riley tedy jde za Buffy a začnou spolu mluvit, ale než se Riley někam "dohrabe", přiřítí se Alex velice důležitou zprávou a Buffy s ním odejde pryč. Objeví se Forrest s Grahamem a vidí, že Buffy Rileyho "odmítla". Riley říká, že prostě jen s někým odešla. Kluci mu oznámí, že ho stejně potřebují dole.

Ti tři tedy sejdou dolů a sjedou tajným výtahem někam do podzemí. Po několika přijatých kódech (hlasový,oční sken apod.) se dostanou do tajné laboratoře, kde pár vědců v bílých pláštích zkoumá démona - jsou v ústředí Iniciativy. Riley se ptá, která holka by chodila s "panem obyčejným", ze kterého se v noci stává lovec démonů a Graham odpoví, že možná právě ta "podivná". Walshová je tam taky a informuje je, že "Nežádoucí 17" (Spike) utekl a oni mají za úkol ho znovu chytit. Převléknou se tedy do svých uniforem a vyrazí ven.

Giles a Alex říkají Buffy o tom, že Spike je zpět a Buffy je rozčílená - proč sakra pořád nechápe, že tohle je její město, a tak se rozhodne, že dnes v noci ho už konečně zabije. Udělá ze sebe volavku, a tak Spika přiláká. Alex jí dá signalizační pistoli, aby se ozvala, pokud by se něco stalo. Spike se vloupe do jedné z evidenčních kanceláří a najde si v počítači adresu Buffy. Riley a jeho "kumpáni" narazí v lese na Buffy, která sedí na lavičce a číhá na Spika. Riley říká, že jí musejí okamžitě dostat pryč - je tady v nebezpečí, ale Forrest ji chce použít jako návnadu, což Riley striktně zamítne. Svlékne si uniformu a jde si s Buffy promluvit. Buffy se trochu naštve, protože jí Riley chce doprovodit domů a povídá něco o tom, že dívky jsou slabé a potřebují ochranu, což se Buffy samozřejmě dotkne. Začnou oba trucovat, že se ani jeden nehne z místa, dokud neodejde ten druhý. Pak oba uslyší dívčí křik a každý zmizí jiný směrem. Riley doběhne ke svým přátelům, kteří právě zaměřili Spika.

Spike se objeví v ložnici Willow (Willow po zaklepání řekla "vstupte", aniž by věděla, koho zve dál). Spike jí oznámí, že se ji chystá zabít, ale taky by z ní mohl udělat upíra. Jenže když se o to pokusí, bolest hlavy ho naprosto ochromí, tak to zkusí znovu, ale se stejným výsledkem. Willow napadne, že to je možná v ní. Že Spike přišel zabít Buffy a že o ni zájem nemá - stejně tak jako to dopadne vždycky, když ji berou jen jako "skvělou kamarádku nebo
sestru". Spike ale říká, že to je směšný, a že pro ni měl už dřív slabost, ale moc to nechce rozpitvávat - ztratil by tak své "tajemno". Mezitím, Riley a zbytek lidí z komanda, zaměřuje Spika v domě podle tělesné teploty.

Vrazí dovnitř a automaticky zhasnou všechna světla a zablokují dveře. Vyrazí dveře od ložnice Willow a Buffy a snaží se chytit Spika (Willow ho mezitím práskla po hlavě lampou). Když zajistí Spika, napadne je, že Willow může být kousnutá a chtějí ji vzít sebou. Během jejich debaty (Riley ji chce nechat jít), se Spikovi podaří utéct, a tak začne boj nanovo. Pak někdo vpustí do chodby plyn, za chvíli se objeví Buffy a vystřelí z pistole, čímž všechny oslepí. Začne bojovat s lidmi z komanda a Spike utíká pryč. Buffy a Riley bojují, ale ani jeden díky kouři neví, s kým má tu čest. Nakonec Riley akci zruší.

Riley hlásí Walshové, že Spike utekl, ale že implantát skvěle funguje - "Nežádoucí 17" nikoho nemůže zabít, protože cítí ostrou bolest. Taky poznamená, že byli napadení někým velice silným, velkým a byl to pravděpodobně Spikův komplic. Nenapadlo ho, že by to mohla být právě Buffy. Walshová není zrovna nejspokojenější. Riley jde druhý den ráno za Buffy a ptá se jí, jak je. Buffy říká, že po tom kanadském žertíku (tak to všichni na koleji brali), je to už lepší. Ptá se Buffy, jestli jí Willow řekla, že má rád sýr a Buffy odpoví, že "je trochu divnej".

4x06 Divokost v srdci (Wild at heart)

27. listopadu 2010 v 9:12 | Spiffy
Obrázek
Buffy v okolí školy zabije nějakého upíra (s naprostou samozřejmostí) a ještě si stěžuje, že ji už nic nepřekvapí a nikdo už ani neocení její skvěle načasované hlášky. Kamera zabere Spika, který ji z povzdálí sleduje, a jako obvykle si neodpustí další ze svých vychloubavých prupovídek. Pak ho nějaká skupina mužů omráčí a odvleče pryč.

Willow, Oz, Alex a Buffy jsou v Bronzu. K jejich překvapení se tam objeví Giles (který se viditelně cítí osamělý). Všichni si kvůli tomu, že tam přišel, začnou z Gilese utahovat. Na pódiu se objeví Veruca a všichni jsou ohromení, zvláště pak Oz. Naopak Willow se to vůbec nelíbí. Druhý den ráno se Willow a Oz probouzí v jedné posteli. Oz jí upozorní, že je dnes noc před úplňkem a že se tedy asi neuvidí a Willow odpoví, že se stejně chystá na sraz skupiny Wicca. Ve třídě, Buffy dostane od profesorky Walshové dobrou známku a taky úkol, aby příště vedla diskusní skupinu, z čehož je Buffy sice příjemně překvapená, ale na druhou stranu se jí nelíbí, že "za odměnu" dostala úkol navíc.

Oz čeká na Willow a hledá volné místo na sednutí, ale jediné volné místo je u stolu, kde sedí Veruca. Ta ho pobídne, ať si přisedne a dají se spolu do hovoru. Přijde Willow a připadá si mezi nimi trochu nesvá. Oz a Veruca se baví o hudbě a Willow se nějak nedaří zapojit do rozhovoru. Nakonec se nechtěně ztrapní, když si myslí, že se ti dva baví o Elvisovi a oni mají přitom na mysli druh zesilovače. Pak Oz ukvapeně řekne, že už musí jít a stejně tak odejde i Veruca. Willow zůstane sama. Přijde Buffy a Willow se jí svěří, že na Verucu žárlí a myslí si, že se Ozovi Veruca líbí a že je podle něj určitě víc sexy než Willow. Buffy jí řekne, že nemusí mít žádné obavy, Oz by jí nikdy nepodvedl.

V noci se Oz zamkne jako obvykle ve své kleci v hrobce, ale nějak se mu podaří dostat z klece ven a napadne profesorku Walshovou, které se před ním podaří utéct. Na scéně se objeví další vlkodlak a Oz se s ním začne rvát. Ráno se Oz probudí v trávě a všimne si, že vedle něj leží ten druhý vlkodlak - pak vidíme, jak se vlkodlak přeměnil na nahou ležící Verucu. Poté se oba vkradou do prádelny, aby si tam opatřili něco na sebe a nemuseli jít nazí. Veruca se ho snaží přesvědčit, že by svou bouřlivost a divokost v sobě neměl držet a dusit a že by tomu měl dát volný průchod. Oz říká, že to není on - on je kromě tří nocí v měsíci normální člověk a Veruca ho vyvede z omylu, že je vlkodlakem pořád, lidskou tvář má jen jako masku a musí se přijmout takový, jaký je. Oz jí odsekne, že on nechce zabíjet lidi a že ani ona by neměla. Veruca odpoví, že to Oz zatím ještě nechápe, ale brzy to pochopí a uvědomí si, že patří k sobě.

Profesorka Walshová líčí Rileymu svůj "noční zážitek" a podle ní jí napadli dva velicí divocí psi. Buffy jde směrem k profesorce a když slyší o čem mluví, dojde jí, co ti dva byli zač. Willow jde k Ozovi a omlouvá se za to, co se stalo včera, že se chovala nemístně. Oz říká, že bylo vše naprosto v pořádku, že si ničeho nevšiml. Willow se mu svěří, že měla zbytečné pochybnosti a chce to Ozovi nějak "vynahradit", ale Oz je odtažitý a řekne jí, že je unavený. Willow poněkud zchladne, a i když Oz říká, že nemusí odcházet, Willow oznámí, že má přednášku a odejde.

Giles se dívá na televizi (běží nějaký soutěžní pořad a Giles se pozastavuje nad tím, jak je soutěžící hloupý). Objeví se tam Buffy a Giles je viditelně nadšený, že ji vidí. Poví mu o tom, co se stalo večer. Gilesovi se zdá trochu podivné, že by byli ve městě dva vlkodlaci, a tak Buffy pošle za Ozem a on sám se podívá, jestli se někde neobjevily nějaké zprávy o té události. Buffy slíbí, že až bude vědět něco nového, ozve se mu a Giles vypadá nadšeně.

Willow jde navštívit Alexe, který se pohádal se svou matkou. Nechce mu dovolit, aby si dal na dveře zámek a on tedy odmítá "platit nájem". Podle něj se jeho matka bojí, že bude provozovat sex, což on bude. Willow se ho ptá na radu. Nejdřív chodí kolem horké kaše a snaží se předstírat, že jde o někoho jiného, ale pak přizná, že má strach, že o ni Oz ztrácí zájem a Alex jí poradí, aby si s ním o tom promluvila, jinak se to napětí mezi nimi bude stupňovat.

Oz opravuje svoji klec. Vejde Buffy a ptá se ho, jestli si pamatuje na něco z předešlé noci, ale Oz říká, že si nevzpomíná na nic. Buffy mu poví, že večer půjde na lov a musí tomu druhému vlkodlakovi přijít na kloub. Když odejde Buffy, přijde Veruca a Oz se jí snaží přimět, aby se s ním zavřela v kleci. Veruca chvíli odmítá, tvrdí, že patří oba ven a neměli by být zavření, ale pak souhlasí, protože bude s Ozem v kleci sama. Vyprovokuje ho, začnou se líbat a oba se změní ve vlkodlaky a stráví spolu noc. Další ráno se v jeskyni objeví Willow a najde je spolu. Oz tvrdí, že neměl na vybranou - musel Verucu nějak zadržet v kleci za každou cenu. Willow mu s pláčem oponuje, že to mohl někomu říct a ne to tajit. Zeptá se ho, jestli jí to udělal naschvál, jako pomstu za to, co se stalo kdysi mezi ní a Alexem, ale Oz odpoví že ne. Že to byl ten vlkodlak v něm a ne on, ale Willow si myslí, že ho Veruca přitahovala, i když nebyl vlkodlak. Pak Willow s brekem uteče.

Willow je úplně mimo a málem ji srazí auto, naštěstí ji Riley v poslední vteřině strhne ze silnice. Buffy byla příliš daleko, než aby to stihla, a tak Rileymu poděkuje a ten jí řekne, že by měla vzít Willow domů. Buffy jí pak doma říká, že musí jít a zastavit Verucu. Willow souhlasí, a Buffy odejde. Oz volá známému a ptá se, jestli Verucu neviděl - neúspěšně. Buffy vejde k němu do pokoje a ptá se, kde je Veruca. Oz tvrdí, že neví, ale že by se mohl pokusit ji vystopovat po čichu. Pokusí se jí vysvětlit, co se stalo, ale Buffy ho zchladí a řekne mu, ať raději mlčí. Willow provádí kouzlo, aby se pomstila Ozovi a Veruce, a aby je rozdělila. Buffy a Oz dorazí do hrobky s klecí, ale po Veruce ani památky (jediné co tam leží, jsou její šaty). Buffy napadne, že to byla jen past a že je Veruca chtěla zmást. Ozovi dojde, že Veruca jde po Willow! Okamžitě běží směrem k Willow. Pak najednou Buffy vrazí do jednoho muže z komanda.

Willow je zrovna v kritické části kouzla, ale nepřinutí se, aby ho dokončila. Objeví se vedle ní Veruca a vyhrožuje jí, že ji zabije, protože když chce člověk získat, co mu patří, musí někdy obětovat život. Buffy a muž se začnou přetahovat o své zbraně a muž si omylem vezme zbraň co patří Buffy. Buffy ji popadne zpátky a utíká pryč. Dorazí Oz a snaží se Verucu zastavit. Veruca se mu vysměje a říká, že musí Willow zabít, jen kvůli ní se Oz zavírá v kleci, Willow ho zaslepila a on nevidí, kým opravdu je. Jsou oba zvířata a zvířata zabíjejí. Oz souhlasí a vrhne se na ni, zatímco se oba mění ve vlkodlaky. Pak Oz Verucu zabije. Když se chce vrhnout na Willow, Buffy ho zastaví a střelí ho uspávací pistolí.

Buffy říká Gilesovi, co se stalo. Hlavně mluví o tom muži, do kterého vrazila a spojuje si ho s tím komandem, co viděla na Halloween (epizoda Fear, Itself). Chce vědět, o co jim jde. Dělá si taky starost o Willow, říká, že ji takhle ještě nikdy neviděla a že neví, jak se vyrovná se svou bolestí. Giles poví, že stejně tak, jako to kdysi zvládla ona a Buffy se jen zhrozí, aby si z ní Willow nebrala vzor.

Willow zajde za Ozem, který si zrovna balí poslední věci. Když se ho ptá, co to dělá, vysvětlí jí, že odchází. Willow nechápe, jak může chtít odejít právě teď, a Oz odpoví, že v něčem měla Veruca pravdu - vlkodlaka má stále v sobě a už přestává rozpoznávat hranice mezi ním a sebou. Chce na nějaký čas zmizet, než si v tom udělá jasno. Willow se se slzami ptá, jestli ji ještě miluje a Oz odpoví, že nikoho nemiloval, tak jako ji. Oz z pokoje odejde a nechá tam Willow samotnou. Willow jen stojí a pláče. Oz mezitím nasedá do auta, naloží věci, na chvíli se zarazí a pak v dodávce odjíždí.

4x05 Pivo špatné (Beer bad)

27. listopadu 2010 v 9:12 | Spiffy
Obrázek
Buffy bojuje s upíry na hřbitově, když v tom se objeví Parker. Buffy mu přikáže, aby se skrčil a sama zatím bojuje dál s upírem, ale další dva upíři Parkera popadnou a vlečou ho pryč. Buffy pohotově zareaguje a promění všechny tři upíry v prach. Parker k ní přistoupí a omluví se jí za to, jak se k ní choval. Začíná hrát hudba, zatímco Parker prosí o odpuštění a najednou...

….se Buffy probere ze svého snu a zjistí, že sedí na hodině psychologie a všimne si, jak Parker flirtuje s nějakou dívkou, zatímco profesorka Walshová přednáší o "egu a superegu". Buffy se vrátí zpět do svého snu a znovu si přehrává boj s upíry. Tentokrát přijde Parker se zmrzlinou a květinou růží a opakuje svou omluvu.

Ve stejný den, se Willow a Buffy učí venku, když v tom se objeví Alex, před Buffy škrtne zapalovačem a nabídne, že bude naslouchat jejím problémům. Pak z něj vypadne, že dostal práci barmana v místní hospodě a je z toho celý nadšený, protože tak už konečně bude na vysoké zapadat a bude tak moct balit holky. Myslí si, že jeho hlavní prací bude zapalovat lidem cigarety, naslouchat jejich problémům a pak je vyhodit. S přípravou drinků si starosti nedělá. Buffy moc nechce s Alexem rozebírat své problémy a Willow zahraje docela zajímavý opilecký kousek. Alex říká, že to bylo na Oskara, ale Buffy se zmíní, že už je čas jít do třídy a všichni se rozprchnou. Buffy začne dumat nad Parkerem, napadne ji, že má Parker možná problémy s intimitou, kvůli smrti svého otce a že ve skrytu duše po ní touží, ale nechce si to přiznat. Pořád sní o tom, že Parker "prozře" a pozve ji na večeři. Alex podotkne, že je to pěkná blbost a Willow poradí Buffy, aby na Parkera nemyslela a připomene jí, že jsou tu lepší muži než ti, co se řídí jen svým penisem.

Hospoda, večer, Alex řeší problém - je obklopen spoustou zákazníků, kteří se dožadují svých drinků a on je nestíhá připravovat. Buffy vejde a spatří Parkera, jak okouzluje nějakou další dívku, a tak se na ně Buffy zahledí tak pozorně, až omylem vrazí do Rileyho a poleje ho svým pitím. Začnou se bavit o Parkerovi. Riley prozradí Buffy, že Parker není nic jiného než děvkař a pak říká, že musí jít a že se uvidí zítra na přednášce. Alex se snaží "utěšit" nějakou dívku, která to zjevně nepotřebuje. Pak se tam objeví její přítel a když se k nim Alex neustále "vtírá", pokusí se ho kluk ztrapnit svými intelektuálskými poznámkami. Začne mluvit o tom, že kluci jako je on, jsou budoucností téhle země a Alex ať se stará o misku s burskými oříšky. Alex se chce aspoň nějak předvést, a tak po něm chce občanku, ale šéf mu řekne jen "prostě mu dej pivo". Alex si všimne Buffy, která si myslí, že se v Parkerovi spletla a má za to, že ona je děvka a idiot. Alex se jí snaží uklidnit, ale je mu přikázáno vrátit se zpět do práce. Buffy odchází, ale narazí na čtyři kluky. Jeden z nich je ten, který vyletěl na Alexe. Ti jí nabídnou pivo a Buffy po chvíli zaváhání (kdy si všimne, že Parker s dívkou odchází) nabídku přijme.

V Bronzu, Willow řekne Ozovi, že mu okopírovala svoje poznámky z psychologie, protože on dnes na hodině nebyl. Na podium přichází kapela a Oz se soustředí jen na Verucu, která začne zpívat a Oz je jí přímo fascinován. Willow se zajímá o to, jestli jí Oz zná, ale ten odpoví, že ne. Oz na zpěvačku stále zírá a Willow vypadá znepokojeně. Hospoda, noví přátelé Buffy začínají díky pivu trochu blábolit a Buffy už taky vypadá dost podnapile.

Následující den na koleji, Willow stále myslí na Verucu a Oze a dělá ironické poznámky na jejich konto. Willow řekne nakvašeně Buffy, že se Veruca obléká jako Faith a má hlas jako albatros. Buffy to ale viditelně nezajímá a je naprosto unešená "jasnými barvami... hudbou… a malými lidičkami" v televizi. Pak řekne, že prožila dost špatnou noc. Willow si myslí, že se Buffy znovu vyspala s Parkerem, ale Buffy jí řekne, že byla se čtyřmi kluky a Willow si začne myslet, že měla sex se všemi čtyřmi. Buffy odpoví, že s nimi akorát pila pivo a pak málem odejde na přednášku jen v pyžamu.

Posluchárna psychologie, profesorka Walshová dokončuje svůj výklad a Buffy náhle zvedne ruku a když ji profesorka vyzve, nesmyslně řekne "Ona četla to čtení". Profesorka její blábol ignoruje a Buffy si všimne, že dívka, co sedí před ní, jí sendvič, tak se natáhne, vytrhne jí ho z ruky a začne ho jíst. Dívka jí nechápavě sleduje a Willow se zeptá "Buffy! Jsi v pořádku?" "Jistě", odpoví Buffy nonšalantně s plnou pusou, "proč bych neměla být?" Střih do nějaké místnosti (jakási laboratoř), kde někdo sedí a kape něco do... piva Black Frost.

Později, Buffy znovu nasává s klukama v hospodě. Parta se chová divně a jejich výřečnost se omezuje na věty jako "Jsi blbej." a "Mám rád holky." a vůbec vypadají dost "nechápavě". U baru řekne nějaká dívka Alexovi, že měla špatný den a chce, aby jí zapálil cigaretu. Alex mlčí a ukáže na ceduli s nápisem: Zákaz Kouření. Zpět na koleji, Oz zastaví Willow před jejím pokojem. Oz, který dnes nebyl na přednášce kvůli zkoušce kapely, jí pozve do Bronzu, kde bude hrát zase Shy (kapela, kde zpívá Veruca). Willow říká, že Veruca dva večery po sobě - to je na ni moc a že se bude raději učit. Oz je trochu zaražený, že je Willow tak upjatá, ale nakonec jdou každý jinam.

Zpět v hospodě, Alex se otočí k jukeboxu, kde stojí Buffy a je jukeboxem doslova uchvácena. Alex jí řekne, ať toho nechá, dotáhne jí ke dveřím a nařídí, aby šla domů. Buffy se brání, chce ještě pivo, víc piva, ale Alex ji vystrčí ven s tím, že už bylo piva dost. Kluci si mezitím všimnou, že jim Buffy zmizela. V jiném podniku, Willow narazí na Parkera a vynadá mu za to, že ublížil Buffy. Ten předstírá nevinnost a nechápe, proč by se jednu noc nemohli dva lidé sejít a prožít něco jedinečného a pak se vrátit zpět ke svým životům. Je mu líto, že to Buffy tak nebere a že jí ublížil, ale on to chápe takhle.

Hospoda, kluci už se sotva hýbou a když je Alex vyzve, aby zaplatili, dají mu dokonce mnohem víc peněz, než po nich chce. "Vůdce" celé téhle bandy, který odešel na záchod, se vrátí, napadne Alexe a srazí ho k zemi - stal se z něj něco jako neandrtálec (vypadá jako jeskyní muž s dlouhými vlasy a divnými zuby). Ostatní kluci jsou vyděšení, ale než stačí utéct, promění se taky. Alex vstane a odežene je zapalovačem. Pak jde Alex k šéfovi a řekne mu rozhořčeně, co se stalo. Jack (jeho šéf) se přizná Alexovi, že do piva něco přidal. Nesnáší totiž kluky, kteří se chovají, jako že jsou něco víc než ostatní, chodí si sem, jsou arogantní, a tak už to prostě nevydržel. Říká, že je to zábava a že to za pár dní odezní. Alex se zhrozí, že nalil pivo i Buffy a má strach, aby se něco nestalo, a tak ji jde raději zkontrolovat. Neandrtálci mezitím lezou po stromem, mlátí se klacky a smějí se jeden druhému. Pak si všimnou dvou dívek a běží za nimi.

Alex přijede na kolej společně s Gilesem, který je zklamaný a rozhořčený z toho, že Alex nalil Buffy pivo. Alex se brání, vždyť nevěděl, že je to pivo začarovaný, ale Giles řekne, že věděl, že je to pivo!!! Alex odpoví, že je Buffy velká holka. Vejdou do pokoje a najdou Buffy, jak rtěnkou kreslí po zdi čmáranice a říká "Parker zlej." Vypadá dost mimo a dost dezorientovaně. Parker mezitím pokračuje v rozhovoru s Willow a říká, že ještě nikdy nepoznal dívku, se kterou by si mohl tak otevřeně povídat. Pak jí vezme za ruku a řekne jí, že je mu s ní moc dobře. Willow se nejdřív tváří, jako že mu to věří a vypadá docela unešeně, ale pak se na něj podívá a zeptá se ho: "To si myslíš, že jsem tak blbá?" Vysměje se jeho "metodám" ukecávání holek a řekne, že chlapi se od pravěku vůbec nezměnili. Jak tohle dořekne, tak tam vpadnou neandrtálci, sebou táhnou ty dvě dívky a Parkera i Willow srazí k zemi.

Na koleji, Buffy se točí na židli a praští do televize - nechápe, že je vypnutá a diví se "kam zmizeli ty lidi". Giles a Alex jí sledují. Buffy řekne Alexovi, že hezky voní a když se Alex zmíní o pivu, Buffy řekne, že chce další pivo. Giles říká, že to nejde, a tak ho Buffy srazí k zemi a uteče. Alex s Gilesem se rozdělí a jdou jí hledat. Neandrtálci založí v klubu požár, který se začne rychle rozšiřovat. Všichni jsou v pasti - Parker a Willow jsou mimo, dívky jsou vyděšené a neandrtálci očividně nechápu, co se děje. Alex si venku všimne Buffy, která ucítila oheň.

Giles je mezitím na koleji a snaží se něco neúspěšně vyzvědět od nějakého studenta. Buffy je přímo v "centru dění" a zvedne hasicí přístroj, jenže pak nějak neví, co s ním, a tak ho hodí do ohně. Všimne si, že Willow je bezmocná a nějak se ozvou její "přemožitelké instinkty". Podaří se jí vyskočit a přeručkovat po nějakých trubkách k malému oknu, kterým se jí podaří dostat Willow a dívky ven. Pak se Buffy vrátí zpět a uvidí Parkera, který se probírá, ale neví, co dělat. Buffy ho s nezájmem praští klackem do hlavy a vytáhne ven. Alex mezitím zamknul neandrtálce do dodávky. Potom Parker přijde schlíple k Buffy a omluví se jí za vše, co jí způsobil a žádá odpuštění. Buffy na něj chvíli nechápavě zírá a pak ho praští do hlavy obrovským klackem.

4x04 Sám strach (Fear, it self)

27. listopadu 2010 v 9:09 | Spiffy
Obrázek
Epizoda začíná záběrem na Alexe skrz oči dýně. Alex se zrovna pustil do vyřezávání svého dýňového portrétu. Buffy se nějak nechce přidat, protože s dýní soucítí a zamýšlí se nad tím, jaké to pro dýni asi musí být, když ji někdo jen tak vytrhne z jejího klidu a vykuchá jí vnitřnosti. Alex, který nechtěně půjčil jinou videokazetu než měl v úmyslu, zjistí, že se zbytek party chystá jít na večírek univerzitního spolku a nikdo mu o tom neřekl. Všichni ale souhlasí, aby šel s nimi. A tak Alex, po zprvu předstíraném nezájmu, nakonec přikývne. Buffy je smutná (kvůli Parkerovi), a tak předstírá, že se jí chce spát a odejde. Parta pak chvíli probírá její depresi a chtějí to Parkerovi nějak oplatit. Buffy jde na kolej a nechtěně napadne člověka v kostýmu démona.

Další den si ve škole Willow povídá s Buffy o jejím dalším stupni v čarodějnictví, na který by měla postoupit, ale má z toho strach. Buffy jí říká, že pokud se na to necítí, ať počká. Oz přijde ke konci jejich rozhovoru a doufá, že jí Buffy moc nepovzbuzovala. Oz má o Willow strach, protože ví, jaké to je mít sílu, kterou nemůže ovládat - jeho změna ve vlkodlaka ho spojuje s temnými věcmi, které nemá moc rád. Buffy si všimne Parkera, jak si povídá a směje se s partou kamarádů a uvědomí si, že "už nemá ... hlad". Odchází, Willow jí následuje a řekne jí, aby se nenechávala Parkerem tak ovládat. Buffy říká, že zrovna teď nechce nic řešit a ani nechce jít na večírek. Bude teď nějakou dobu nespolečenská a stejně musí jít večer na hlídku. Willow se trochu podiví, proč dnes, když je Halloween.

Buffy zamíří k Gilesovi a ten jí otevře v otřesném ponču a s mexickým sombrerem na hlavě. Buffy si celou dobu myslela, že Giles Halloween nesnáší, ale Giles říká, že na něj ve skutečnosti nikdy neměl čas (když byl ještě pozorovatel). Giles poví Buffy, že není potřeba hlídkovat, protože démoni při Halloweenu nevycházejí. Buffy připomene Halloween, kdy Ethan proměnil všechny v to, za co se vydávali na Halloween. Podle Gilse to ale byla výjimka, protože démoni mají k Halloweenu odpor.

V domě bratrstva se všichni připravují na večírek. Všichni si uvědomí, že musí zavolat Ozovi, aby jim pomohl se zvukem. Jiný kluk, Chaz, najde na nějaké knize zvláštní symbol a jde ho namalovat na podlahu. Myslí si, že je to super - ale je jasné, že je to něco víc než super.

U Alexe ve sklepě se objeví Anya a překvapí ho. Tentokrát není nahá. Říká, že ji strýček Rory pustil dovnitř. Anya je rozzlobená, protože jí Alex nezavolal - nakonec z ní vypadne, že když mu předtím řekla, že jí na něm nezáleží, nemyslela to tak - právě naopak a myslela, že to Alexovi dojde. Alex přizná, že jí rád vidí a rozhodnou se, že spolu s Willow, Ozem, a Buffy půjdou na večírek. Anya se ho zeptá, jestli se mu to nezdá divné, že se s nimi pořád stýká a Alex nechápe, co tím má na mysli. Anya vysvětlí, že přece s nimi nemá nic společného - oni chodí na vysokou, on ne; oni už nebydlí s rodiči, on ano. Alex namítne, že přece o tom přátelství není a pak to zamluví, že si musí Anya sehnat děsivý kostým. Anya nechápe, jak to myslí, a tak jí Alex poradí, že si určitě jako bývalá démonka nějak poradí.

Buffy jde za profesorkou Walshovou, učitelkou psychologie, aby se omluvila, že nebyla na přednášce. Profesorka jí ale řekne, že podle ní, ten důvod proč nepřišla, nebyl až tak důležitý a že když ještě jednou nepřijde na hodinu a vyrazí jí. Riley Buffy poradí, že by měla více pracovat. Zdá se mu, že je Buffy poslední dobou jako tělo bez duše a jestli prý jde večer na večírek. Buffy odpoví, že ne - má nějakou práci. Riley se jí svěří se svým plánem na večer bude sedět ve škole a známkovat. Buffy odchází a Riley se za ní zamyšleně dívá.

Oz přichází do domu bratrstva, aby klukům půjčil svůj stereo systém. Bratři už mezitím nakreslili symbol na podlahu. Alex, který přišel s Ozem, je nadšen výzdobou. Bratři mu nabídnou členství, ale Oz jim řekne, že Alex je "civilista". Alex vypadá otráveně. Pravý reprák začne chrčet, a tak jde Oz odříznout jeden kabel. Přitom se řízne a trocha krve kápne na symbol. Stane se něco divného, čeho si nikdo nevšimne - symbolem proběhne jakási energie podobná nějakému vlnění. Malý umělohmotný pavouk ležící na zemi se najednou promění ve skutečnou tarantuli.

Buffyin dům, Joyce upravuje pro Buffy kostým Karkulky, který na sobě Buffy měla, když jí bylo dvanáct a její táta s ní chodil koledovat. Buffy je smutná z toho, že se jí zdá, že s ní její otec nechtěl trávit čas, ale Joyce jí připomene, že jejich rozvod s ní neměl co dělat. Buffy se jí svěří s tím, že kdykoliv někomu otevře své srdce, tak se na ní všichni vykašlou, a tak je možná lepší "dovnitř" nikoho nepouštět, ale Joyce jí ujistí, že ona, Giles a všichni její přátelé tu pro ní vždy budou, takže se nemá čeho bát.

Před domem bratrstva jsou studenti v kostýmech z toaletního papíru. Willow zrovna telefonuje ze svého pokoje Ozovi a říká mu, že Buffy se nakonec rozhodla na párty jít, ale oni jí musí zajistit zábavu. "Jestli se Parker ukáže", řekne, "tak ho zabijeme sekerou. To je halloweenské". Odchází a na sobě má kostým Johanky z Arku.

Na večírku sahá nějaká dívka se zavázanýma očima do mísy s oloupanými hrozny, které tam přichystali kluci a baví se tím, jak se jich dívky štítí a myslí si, že to jsou oční bulvy. Ale když si dívka pásku z očí sundá, tak si všimne, že mísa je plná skutečných lidských očí. A tak začne křičet.

Buffy se setká s Alexem, který je tentokrát oblečený jako James Bond pro případ, že by se zase přeměnili v to, za co jdou na Halloween. Willow a Oz přicházejí, Willow jako Johanka z Arku a Oz jako bůh (má na sobě obyčejné oblečení a jmenovku s nápisem "Jmenuji se bůh"). Alex se zmíní, že Anya na něj počká až tam, protože má problém s vymyšlením kostýmu. Jak jdou na večírek, tak narazí na dva maskované muže, kteří vypadají jako by právě utekli z tajné akce FBI.

V domě mezitím nastal neuvěřitelný chaos. Nikdo neví, co se děje, ale všichni běhají sem a tam. Vidíme nějakého kluka, který spadne ze schodů a zlomí si vaz. Parta vejde, ale všude je prázdno. Willow se zamotá do pavučiny a Oz si všimne, že má na rameni pavouka. Buffy najde na zemi skutečnou krev a zaslechne divné pískání. Najednou se ze stropu snese hejno netopýrů. Když netopýři zmizí, tak Oz najde jednoho gumového na zemi. Ozve se hluboký výhružný hlas "Osvoboď mě!" Všem dojde, že se něco děje.

Anya přichází k domu bratrstva v kostýmu růžovo-bílého králíčka a zjistí, že dům nemá dveře. Všimne si, že v okně je nějaká dívka, která volá o pomoc. Pak se najednou cihly kolem okna začnou hýbat a okno "se samo zazdí", a tak se Anya jako malý králíček začne bát o Alexe. Parta je uvnitř a také nemůžou najít dveře - ani schody. Pak něco zaslechnou... je to jakoby zase nějaké syčení - je to Chaz, který se schovává v šatníku a je pěkně vyděšený. Za Buffy se najednou objeví kostlivec, který z ničeho nic obživne a bodne jí do ramene. Buffy ho rychle vyřídí a kostlivec se zase změní v umělou hmotu. Pak se ozve další křik, Buffy přikáže ostatním, aby našli cestu ven a použili ji. Willow ji tam nechce nechat samotnou, ale Buffy řekne, ať jdou ven a seženou Gilese. U Gilese už je ale Anya a vše mu vysvětluje. V domě bratrstva mezitím vypukla hádka mezi Willow a Buffy, protože Willow nechce odejít a radši chce použít nějaké kouzlo. Buffy jí řekne, že její kouzla většinou moc nefungují, a tak se Willow urazí a odchází, Oz jí následuje a Alex se snaží Buffy uklidnit. Ale ta ho neslyší ani nevidí. Alex je pro ni neviditelný. Alex zase nechápe, proč se Buffy chová tak divně a myslí si, že si dělá legraci. Buffy je ale naštvaná, protože myslí, že se na ni Alex vykašlal. A Alex si konečně uvědomí, že je neviditelný.

Buffyiny i Alexovy noční můry se staly skutečností (Buffy má pocit, že zůstala sama a Alex je pro všechny "vzduch"). Oz je další, začíná se měnit ve vlkodlaka, i když není úplněk. Willow se mu snaží pomoct, říká, že ho nějak musí spoutat, ale Oz odpoví, že na to není čas a od Willow uteče. Pak ho vidíme, jak sedí ve vaně a pro sebe si říká "Neproměníš se. Neproměníš se". Alex zahlédne svůj odraz v zrcadle a je rád, že se vidí a říká, že si bude muset zvyknout na to, že je pro ostatní neviditelný. A není sám. Vidí ho i hlava za ním. Willow zkouší kouzlo, má radost, když se objeví malé zelené světýlko. Willow se raduje, že se jí to povedlo a chce, aby jí světýlko zavedlo za Ozem, pak se rozmyslí a řekne, že chce ukázat cestu ven… ale malá světýlka se začnou množit a je jich čím dál víc. Odmítnou poslouchat a napadnou jí jako roj vos. Buffy zaslechne Willow křičet, a tak vyrazí nějaké dveře, ale propadne se do sklepa. Najednou se tam objeví ten kluk, co si zlomil vaz a řekne Buffy, že už se nemusí bát otevřít někomu své srdce - už nikdy nebude sama ... a ze země začnou vylézat mrtvoly a útočit na ní.

Giles a Anya konečně dorazili. Giles si uvědomí, že potřebují nějak vytvořit dveře, a tak vytáhne motorovou pilu a dá se do práce. Gang se sejde v místnosti, kde je nakreslen pentagram. Vše se zdá být najednou v pořádku. Willow se sice ohání kolem sebe, ale světýlka jsou pryč. Oz už také vypadá zase normálně a Alexe všichni vidí. Alex najde knihu s obrázkem znaku, ze které byl symbol překreslen a Willow, která se snaží vše přeložit, zjistí, že toto kouzlo má uvolnit démona Gachnara, který se drží při životě tím, že se zatím krmí jejich strachem. Najednou se objeví Giles a Anya, kteří si "prořezali" cestu, ale zdi se za nimi znovu zavřeli. Giles ukáže Buffy obrázek děsivého démona a začne nahlas předčítat způsoby, kterými démona zneškodnit. Když řekne "Zneškodnění znaku Gachnara…" Buffy okamžitě vytrhne kus podlahy, na které je znak nakreslen a čeká, až ji Giles pochválí, jak bleskově znak zničila, tak Giles dokončí větu: "…není jedním z nich a způsobí okamžité zhmotnění démona strachu". Následuje zář a řev a objeví se děsivý démon. Vzhlédne a my vidíme, že má asi 30 cm. Okamžitě jim začne skřehotavým hlasem vyhrožovat a Alex si z něj začne dělat legraci. Démon vyhrožuje Buffy, že stejně zůstane sama a Buffy ho okamžitě zašlápne.

Gang sedí u Gilese doma a jedí čokoládu. Alex si dělá srandu z děsivého kostýmu, který má na sobě Anya, když v tom Gilese řekne, ať si Buffy přečte to, co se píše pod obrázkem Gachnara. Buffy koukne pod obrázek a vidí "skutečná velikost".

4x03 Nelítostné denní světlo (The harsh light of the day)

27. listopadu 2010 v 9:09 | Spiffy
Obrázek
Dingoes Ate My Baby koncertují v Bronzu a Willow s Buffy je poslouchají. Parker je zde taky a Buffy sleduje jeho odraz v zrcadle. Willow nám prozradí, že Buffy a Parker už spolu byli několikrát venku a Buffy přizná, že k němu cítí "toužebné pocity". Parker pak k Buffy přijde a nabídne jí, že jí doprovodí na koleje. Společně odchází. Willow, Oz a Devon nakládají jejich hudební nástroje do Ozovi dodávky, a Willow zůstává chvilku o samotě, když kluci jdou pro další věci. V tu chvíli se objeví Harmony a vypadá to, že je šťastná, že Willow vidí. Chvíli si povídají o tom, jak se vůbec nezměnily, ale Harmony se změnila - v upíra! Napadne Willow a kousne ji. Naštěstí přijde Oz a Willow zachrání. Pak drží Harmony v šachu křížem. Harmony trucuje a říká, že její přítel bude naštvaný, protože k ní Willow byla lakomá.

Buffy a Parker se procházejí a povídají si, a Parker se jí zeptá na jizvu, kterou má na krku. Buffy to svede na zlé šťěňáto. Pak se ho zeptá, jestli má také nějaké jizvy, ale on řekne, že má jen ty duševní - tou největší je smrt jeho otce. Posadí se a Parker Buffy vysvětlí, jak ho tohle trauma naučilo žít. Pak jí pozve na párty, která se koná následující večer a Buffy souhlasí.

Gilesův byt, Alex rovná knihy, když bez pozvání vejde Anya a řekne, že by si Giles měl zamykat dveře. Vezme si Alexe ven a zeptá se ho, kam jejich vztah směřuje. Alex je totálně zmatený a snaží se Anye vysvětlit, že žádný vztah neměli. Oz a Willow se objeví u Buffy ve chvíli, kdy Parker s Buffy stojí u dveří. Okamžitě Buffy řeknou, že Harmony je ve městě a že se změnila. Buffy to dojde, a tak pošle Parkera pryč. Vejdou do pokoje a zatímco Oz ošetřuje Willowino zranění, tak Willow vykládá Buffy o tom, jak se Harmony zmínila o svém příteli a taky podotkne, že Harmony v tomhle vždycky lhala.

Harmony zamíří do podzemí, aby našla svého přítele... Spika. On a jeho kámoši se snaží vykopat si cestu do podzemní kobky. Harmony chce po Spikovi, aby zabil Willow, ale Spike jí odpoví, že zabitím Přemožitelčiny nejlepší kamarádky by odhalil svou přítomnost v Sunnydale. Harmony se tedy aspoň dožaduje, aby jí Spike vzal na párty. Spike slíbí, že jí vezme ven později.

Buffy a Parker přijdou na párty a okamžitě narazí na Spika a Harmony (ti si sebou odnášejí už skoro mrtvou oběť). Spike a Harmony utíkají a Buffy je pronásleduje, Parkerovi přikázala zůstat. Spike vyskočí z křoví a Buffy praští. Harmony pak řekne Buffy, že Dru nechala Spika kvůli démonovi chaosu. Taky vyzradí, že Buffy bude litovat, až dostanou Drahokam Amary. Spike je očividně rozčílen Harmonyinou neschopností mlčet, a násilně jí odtáhne pryč.

Anya přijde do Alexova sklepního bytu. Když se Alex otočí, aby jí nalil džus, tak si Anya rychle svlékne šaty. Buffy volá Gilesovi, aby mu řekla, co se děje. Giles jí slíbí, že okamžitě rozjede bádání, protože si vždycky myslel, že tenhle drahokam je jen mýtus - podle pověsti se upír, který ho nosí, má stát nezničitelným - nezabije ho slunce ani kolík do srdce, prostě nic. Buffy mu zalže, že jde spát a pak zamíří zpět na párty. Zpět ve Spikově skrýši, Harmony je v posteli a přesvědčuje Spika, aby si k ní lehl. U Alexe, Anya stojí před Alexem nahá a chce s ním souložit - jedině tak ho prý může dostat z hlavy, protože v poslední době na něj pořád myslí. Alex jí připomene, že se sotva znají, ale Anya ho políbí a Alex jí polibek vrátí…

Buffy se vrací k Parkerovi a řekne mu, že ten Angličan byl jenom starý přítel. Parker se zeptá, jestli spolu někdy chodili a Buffy se začne hlasitě smát. Jdou tančit a pak si povídají. Parker jí prozradí, že studuje historii a hrozně ho to baví. Společně vejdou do jeho pokoje a začnou se líbat. Mezitím Giles volá Buffy do jejího pokoje, ale ozve se záznamník... protože Buffy je zrovna s Parkerem!

Následující ráno se Buffy probudí v Parkerově pokoji sama. Přikryje se dekou a hledá oblečení. Parker se vrátí s kafem. Řekne Buffy, že dnes přijde na návštěvu jeho matka a že jí pak zavolá. U Alexe, on a Anya se oblékají. Anya mu řekne, že spolu tímhle skončili. Alexovi to nevadí, což Anyu velmi rozzuří. Spike se probudí - Harmony mu píše na záda "Spike miluje Harmony". Spike si nechce hrát, musí se pustit do práce.

Buffy vejde do svého pokoje a tam najde Gilese. Nejdřív se ho snaží přesvědčit, že se celou noc učila v knihovně, ale pak změní názor a řekne mu, že už je dospělá a jemu může být jedno, kde celou noc byla. Giles o její samomluvu nejeví zájem, je zaujat drahokamem Amara. Podle nejnovějších informací bude ukryt v nějaké podzemní jeskyni v "údolí slunce", tedy v Sunnydale. Buffy rozhodne, že on a Willow by měli jeskyni najít, zatímco ona půjde hledat Spika. Když Giles odejde, tak Willow začne vyzvídat, co bylo s Parkerem.

Podzemí, Spike a jeho kumpáni našli jeskyni. Spike nakáže Harmony, aby hlídala, dokud on nenajde diamant. Buffy jde hledat Spika a Harmony, ale nejdřív zkontroluje záznamník a zjistí, že Parker ještě nevolal. Hrobka, Harmony si nandavá nějaké prsteny a řetízky, zatímco Spike si na krk pověsí náhrdelník a myslí si, že je to diamant Amara. Necítí žádný rozdíl, a tak si zkusí sáhnout na kříž, ale ten ho spálí. Harmony začne mumlat něco o Francii, Spika to naštve, vezme kolík a Harmony bodne... ale nezabije jí. Rozčílená Harmony začne Spika mlátit a ten si všimne prstenu, který má na ruce. Pak si uvědomí, že je to diamant a Harmony ho po něm hodí. Spike i s prstenem odejde.

U Gilese, Oz se probírá Gilesovými hudebními nahrávky a je uchvácen, hned si je chce všechny půjčit. Alex za hromadou knih objeví televizi. Zapne ji a na obrazovce se objeví žena, která se zmiňuje o poklesu silnice blízko Sunnydale. Všichni si uvědomí, kde jeskyně je a odcházejí. Alex jde najít Buffy.

Buffy se prochází před školou, když v tom uvidí Parkera, jak se baví s nějakou dívkou (slyšíme, jak dívce říká o smrti svého otce a jak ho tohle trauma naučilo žít). Buffy zajímá, proč jí nezavolal a kdy bude mít čas. Ale Parker se pořád vymlouvá. Buffy se ho nakonec zeptá, jestli udělala něco špatně a on řekne, že ne, že to byla zábava. "To je vše, co to bylo?" Zeptá se Buffy a Parker nechápe, co jiného by to mělo být. Podle něj to byl prostě jen dobrý sex, nic ví. Buffy se mu šokovaně omluví. Hned jak Parker odejde, tak se objeví Spike a Buffy praští. Řekne jí, jak krásné je být venku na denním světle a pak se oba pustí do boje. Buffy ho bodne, ale Spikovi se nic nestane.

Willow, Oz a Giles přijdou do jeskyně, kde najdou Harmony, která jim ubrečeně řekne, že být upírem je na nic - pak se promění v upíra a zaútočí. Alex jde za Buffy, zaťuká, ale nikdo neotevírá. Když se otočí, stojí před ním Anya, která se mu snaží vysvětlit, že minulá noc pro ni něco znamenala. Ale Alex nemá čas a nechá ji tam stát. Giles drží Harmony v šachu kolíkem a ta přizná, že diamant má Spike. Je rozrušená Spikovou zradou. Dala by mu vše, jen kdyby se jí hezky zeptal.

Buffy a Spike spolu stále bojují, když je najde Alex a hned dostane od Spika ránu. Spike se snaží Buffy rozrušit svými komentáři o jejím sexuálním životě. Pak vytáhne tu záležitost s Angelem a tím Buffy pořádně naštve. Ta ho nakonec chytne za ruku a prsten mu stáhne z prstu. Spike rychle skočí do stok než shoří.

U Gilese, Buffy říká ostatním, že chce, aby ten prsten měl Angel. Oz se nabídne, že ho od L.A. zaveze. Parta tiše souhlasí. Později, Buffy a Willow diskutují o Parkerovi. Willow ho nazve sráčem. Buffy s ní souhlasí, ale nechápe, proč jí Parker nechce. Myslí si, že by mohli mít ještě nějakou šanci, ale podle Willow jí unikla podstat slova "sráč". Buffy pošle Willow napřed, chce se projít sama. Střih - Buffy se prochází, stejně jako Anya a Harmony - všechny jsou smutné.
 
 

Reklama