3.série

3x22 Maturitní den,část 2. (Graduation day 2.)

27. listopadu 2010 v 9:07 | Spiffy
Obrázek
Po boji na střeše apartmánové budovy, kde má byt Faith, stojí Buffy a snaží si v hlavě srovnat, co se právě stalo. Poté se vydá k okraji střechy a sešplhá požárním žebříkem na zem. Jen chvíli po tom co Buffy zmizí, se objeví starosta se svým upířím poskokem a hledají Faith. Najdou byt v troskách, ale i přesto se starosta sám sebe snaží přesvědčit, že je Faith naživu, jeho strach je však viditelný. V knihovně se Alex s Gilesem snaží zjistit, jak přemoci starostu v jeho démoní formě, když tam vrazí Cordelie požadující vysvětlení, proč musí Wesley opustit zemi. Potom co jí Giles vysvětlí, že Wesley už není Buffyiným pozorovatelem, se Alexovi podaří přemluvit Cordy, aby jim pomohla s pátráním.

Willow mezitím dohlíží na Angela, se kterým to vypadá špatně. Když se vzbudí, splete si Willow s Buffy. Skutečná Buffy po chvíli dorazí, požádá Willow a Oze, aby ji nechali s Angelem o samotě. Když odejdou, Buffy vysvětlí Angelovi, že jediný lék je vypít její krev. Angel odmítne, ale Buffy ho začne mlátit, dokud si nenasadí svou upíří tvář. Buffy si dá jeho hlavu ke krku. Angel ještě chvíli váhá, a pak se jí zakousne do krku, saje. Když přestane, vezme Buffy v bezvědomí do náručí a odnese ji do nemocnice, kde po doktorech požaduje okamžitou péči.

Ve vedlejší místnosti starosta truchlí nad Faith, která je v komatu. Když přijde doktor a řekne, že tam mají další dívku s vážnou ztrátou krve, domyslí si o koho se jedná. Přejde do druhého pokoje k Buffy a začne ji dusit. Angel přiletí do pokoje a starostu odtrhne. Starosta ho varuje, že při maturitě to bude ještě horší a odejde. Po chvíli přijdou Giles, Alex, Oz a Willow. Angel jim řekne, že Faith je v komatu a Buffy bude v pořádku. Na otázku jak se uzdravil, jim řekne, že ho Buffy vyléčila. Po pár Alexových poznámkách ho Giles přesvědčí ať jde domů, protože brzy vyjde slunce.

Buffy je v bytě Faith. Faith jí mezi hádankami řekne, že starostu porazí jeho lidskou slabostí. S otázkou jestli tohle je její nebo Faithina mysl se Buffy probudí v nemocniční posteli. Přijde k Faith a políbí ji na čelo. Pak, už převlečená, přijde k ostatním na chodbu a sdělí jim, že už může bojovat. V knihovně Buffy vysvětluje svůj plán Gilesovi, Angelovi, Alexovi, Willow, Ozovi a Cordelii, když vejde Wesley. Předtím než ho stačí vyhnat, jí Wesley řekne, že tam není za Radu, ale za sebe a jestli by mohl pomoci. Mezitím starosta sděluje svým upířím poskokům, aby zadrželi lidi v areálu školy. Pohrozím jim, aby je nejedli, protože těsně po Povýšení se potřebuje hodně najíst. Zpátky ve škole, parta shromažďuje studenty, aby jim pomohli s přípravou na boj. Willow zasvětí Percyho a Alex Harmony, zatímco Cordelie s Wesleym se pokusí o ne moc povedenou romantickou rozlučku při balení knih v knihovně. Když se konečně Angel ocitne s Buffy sám, sdělí ji, že pokud přežije Povýšení, odjede bez rozloučení.

Den maturity konečně nastal a studenti jsou shromážděni na nádvoří Sunnydaleské střední ve svých maturitních oblecích. Ředitel Snyder dá konečně slovo starostovi Wilkinsovi, který začne svůj proslov. K jeho rozladění ale Povýšení začne dříve než svou pečlivě připravenou řeč dokončí. Měsíc zatemní slunce a přímo před zírajícími studenty se starosta promění v gigantického hada s obřími zuby. Ale studenti jsou připraveni. Na povel Buffy a Alexe ze sebe strhnou roucha a pod nimi odhalí všechny možné zbraně. Napadají démona a jeho upíří přisluhovače pomocí plamenometů, šípů a oštěpů. Mezitím vším Snyder řve o pořádku, dokud neskončí ve starostových zubech. Po chvíli boje přikáže Buffy ať se stáhnou. Přijde k démonovi a ukáže mu kudlu potřísněnou krví Faith. Dobírá si ho, jak krásně zajel Faith do břicha. Otočí se a začne běžet do školy, had neváhá a vrhne se za ní. Nakonec skončí v knihovně, Buffy vyskočí z okna k Gilesovi, zatímco démon se zarazí a podívá se na stůl a police, které jsou zaplněné výbušninou. Zamumlá "A sakra" a je s celou školou vyhozen do vzduchu.

Po boji. Giles pogratuluje Buffy k jejímu vítězství a dá ji její diplom, který vyhrabal z trosek. Po tom co se odejde podívat na zraněného a naříkajícího Wesleyho, Buffy spatří Angela. Chvíli se na sebe smutně dívají, pak se Angel otočí a odejde. Buffy přijde k Alexovi, Willow, Ozovi a Cordelii, kteří sedí na lavičce. Oz prohlásí, že pořád nemůže uvěřit tomu, že přežili. "Jo, byl to ale boj" řekne Buffy. "Ne, tohle... střední školu". Když odchází, kamera zabere ročenku Sunnydale High 1998, na které je napsáno "Budoucnost je naše".

3x21 Maturitní den,část 1. (Graduation day 1.)

27. listopadu 2010 v 9:07 | Spiffy
Obrázek
Maturita je konečně za dveřmi a každý na ní má jiný názor. Cordelie je znepokojená barvou maturitních rouch, Buffy ještě stále nedošlo, že už je maturita a Alex, který se probudil se špatným pocitem, se bojí, že nepřežije udělování diplomů. Jeho teorie se tak trochu potvrdí, kdy se dozví, že starosta Wilkins bude mít slavnostní projev. Starosta chce po Faith, aby zabila profesora Wortha a Faith se tohoto úkolu s radostí ujme. Zatímco se Alex snaží přetrpět poslední hodiny ve škole, zmíní se Anye o Povýšení, ale ztichne, když si uvědomí, jak na něj Anya zírá. Po hodině ji vezme do knihovny, kde se Buffy, Giles a Wesley snaží zjistit, proč starosta nechal zabít profesora Wortha, a představí ji jako jedinou žijící osobu, co přežila Povýšení.

Anya jim prozradí, že asi před 800 lety v Kosovským údolí nad Uralem byl čaroděj, který Povýšení dosáhl. Stal se ztělesněním démona Lohesh, čtyřkřídlého zabijáka duší, a ona tomu přihlížela. Lohesh zničil vesnici za pár hodin a jen několika lidem se podařilo uprchnout. Anya jim vysvětlí, že Povýšení znamená, že člověk se stane čistokrevným démonem. Zatímco démoni na zemi jsou poskvrnění nebo-li kříženci s lidmi jako upíři, čistokrevný démon je jiný, především daleko silnější. Ale nemyslí si, že starosta se přemění v Loheshe, protože rituály tomu neodpovídají. Její výklad přeruší starosta, který vejde do knihovny. Začne se vychloubat svou silou, kterou bude mít po Povýšení. Buffy mu odsekne a starosta jí slíbí, že ji po Povýšení sní. Giles se neudrží a probodne starostu kordem. To ale starostu nijak nezraní, jen si vytáhne kord z hrudi a odejde s poznámku ať si nenechají ujít jeho slavnostní projev.

Udávání diplomů se blíží a každý začíná být nervózní. Anya plánuje odjet z města, přestože se jí Alex snaží zastavit s tím, že potřebují, aby jim pomohla. Anya mu nabídne, aby odjel s ní, ale on je rozhodnutý zůstat a pomoci svým přátelům. Buffy je také zneklidněná a snaží se přemluvit svou mámu, aby odjela z města. V případě že nebude schopná starostu zastavit, chce mít jistotu, že bude v bezpečí. Joyce nejprve odmítá, ale nakonec ji Buffy přemluví. Willow, která prohlíží knihy ve snaze najít kouzlo, které by Povýšení zastavilo, je také nervózní. Oz se ji pokusí uvolnit polibkem, za kterým následují další. O chvíli později už oba leží nazí pod dekou a povídají si.

V bytě profesora Wortha se Buffy snaží najít něco užitečného a Angel jí přijde na pomoc. Posbírají nějaké věci a rozhodnou se je vzít Gilesovi. Venku před bytem se začnou bavit o jejich vztahu a rozhovor se brzy změní v hádku. Znenadání Angela zezadu zasáhne šíp a Angel spadne na zem. Na střeše budovy je Faith s upírem a na jeho otázku "Do srdce?" odpoví "Skoro". Buffy vezme Angela do knihovny, kde ho s Gilesem ošetří, zatímco Wesley studuje plány, které Buffy přinesla z profesorova bytu. Dělal vykopávky v nějakém lávovém poli poblíž sopky a vypadá to, že našel mršinu pohřbenou pod nánosem lávy. Profesor si myslel, že by mohlo jít o dosud neobjevený druh dinosaura. Gilesovi však dojde, že šlo spíše o démona. Vysvětluje to také, proč dal starosta příkaz k zabití Wortha. Angel se pokusí vstát, ale upadne na zem. Giles si přičichne k šípu a prohlásí, že bude muset udělat testy. Angel už ale tuší, že šíp byl otrávený. Buffy s Gilesem přemístí Angela do sídla a zavolají Willow, aby zjistila, co to bylo za jed, zatímco Wesley jde kontaktovat Radu, jestli mohou pomoci.

V sídle Buffy pečuje o Angela. Přijde Wesley a oznámí jí, že Rada jim nepomůže, protože nehodlá léčit upíra. Buffy chce, aby to zkusil znovu, ale Wesley ji vysvětlí, že mluví o zákonech starší než civilizace. Buffy nezajímá, jak staré ty zákony jsou, protože se nemíní dívat, jak její milenec umírá. Wesley ji připomene, že příkaz Rady zní "soustředit se na Povýšení". Buffy mu odsekne, že už nebude poslouchat příkazy Wesleyho ani Rady a řekne mu, že už pro Radu nepracuje. Wesley ji připomene, že Faith otrávila Angela s cílem rozrušit ji, a že potřebuje strategii. Buffy odpoví, že strategii má a že on v ní není. Wesley prohlásí, že to je vzpoura. Buffy o tom přemýšlí spíš jako o maturitě dospělosti. Mezitím Willow přijde na to, čím Faith Angela otrávila. Překlad z latiny zní něco jako "Zabiják mrtvých". Oz zjistí, že jediný lék je vysát krev přemožitelky. Buffy řekne, že dostane krev Faith, a že když bude muset, klidně ji i zabije. Vezme dýku, kterou Faith dal starosta a Willow zjistí adresu Faithina bytu.

Starosta provádí Gavrlockův rituál. Sedí za stolem ve své kanceláři a radostně přijme pár obyvatel Gavrlockovi skříňky, cítí se silnější s každým soustem. Buffy dorazí do bytu Faith a boj začíná. Zuřivá bitka je přenese skrz okno na střechu. Když dopadnou, Buffy pomocí želízek připoutá Faith k sobě, aby jí nikam neutekla. Bojují spolu spojené pouty, dokud je Faith nepřetrhne. Buffy vytáhne Faithin nůž. Boj se přesune na okraj střechy. Faith naklání Buffy přes okraj, ale ta jí odstrčí a vrazí nůž do břicha. Faith dojde na okraj, rozloučí se a spadne na projíždějící náklaďák. Buffy běží k okraji, ale už je pozdě. Náklaďák s Faith, krví Přemožiteky a tudíž záchranou pro Angela, odjíždí.

3x20 Maturitní ples (The prom)

27. listopadu 2010 v 9:04 | Spiffy
Obrázek
Buffy se probudí po hlídce vedle Angela. Angel jí řekne, že už by asi měla jít domů. Dříve než Buffy vstane, připomene mu, že se blíží Maturitní ples, na kterém má být jejím partnerem. Ve škole se Alex zeptá Anyi, jestli už má zpět svou sílu. Ta řekne, že ne a požádá Alexe, aby s ní šel na ples. Angela navštíví v sídle Joyce, která si s ním chce promluvit o jeho vztahu s Buffy. Angel si uvědomí, co po něm Joyce požaduje a co musí udělat. Zpět v knihovně, Giles se snaží všechny přesvědčit, aby mysleli na starostovo nadcházející Povýšení a ne na Maturitní ples. Mezitím nějaký kluk pouští svému domácímu mazlíčkovi videokazetu. Mazlíčkem je pekelný pes zamčený v kleci, který při pohledu na televizi začne šílet.

Večer má Angel noční můru o tom, jak si bere Buffy za ženu a když vyjdou na sluneční světlo, Buffy shoří a on se nemůže ani hnout. Angel se vzbudí a jde za Buffy, která je zrovna na hlídce. Zatímco hledají upíra ve stoce, Angel jí řekne, že se s ní musí přestat vídat, protože jejich vztah nemá budoucnost. Buffy nemůže uvěřit tomu, co říká. Ale Angel tiše řekne, že nechce, aby s ním strávila zbytek svého života. Už se rozhodl, že po starostově Povýšení odjede ze Sunnydale. Buffy pak řekne Willow, co se stalo. Obě souhlasí s tím, že Angel udělal správný krok, ale Buffy se neudrží a začne plakat. Alex je na své cestě koupit si smoking, když si v jednom z obchodů všimne Cordelie, jak si zkouší šaty. Zajde za ní a dozví se, že tam Cordy pracuje. Její rodina nemá žádné peníze, protože její otec dělal chyby v daňovém přiznání po 12 let. Do obchodu vpadne pekelný pes. Alex se s ním snaží bojovat, ale pes ho odhodí a vrhne se na kluka, který si zrovna zkoušel smoking. Roztrhá ho na kusy.

V knihovně Alex ukazuje všem záznam z bezpečnostní kamery. Cordy dojde, že pekelný pes se zajímal jen o kluka ve smokingu. Když pes utíká, Oz si všimne, že u výlohy stojí nějaký kluk a něco si zapisuje. Parta použije ročenku a zjistí, že je to Tucker Wells. Z emailové pošty Willow zjistí, že Tucker se své miláčky chystá vypustit na maturitní ples. Buffy jim řekne, že se o to postará a zamíří do řeznictví, kde Tucker kupoval hovězí mozky pro pekelné psy. Od jednoho ze zaměstnanců dostane Tuckerovu adresu. Buffy si všimne Angela, který si v řeznictví kupuje čerstvou krev. Angel se s ní snaží mluvit, ale Buffy má na starosti Tuckera a pekelné psy a navíc se cítí moc ublížená. Vrátí se do knihovny a řekne ostatním, že můžou jít slavit, protože má vše pod kontrolou. Když parta odejde, Buffy se svěří Gilesovi, že Angel chce po Povýšení opustit město.

Cordelie odchází z obchodu a zjistí, že Alex doplatil její šaty na ples. Na plese Alex poslouchá Anyiny příběhy, ve kterých se mstila nevěrným mužům a Giles s Wesleym dělají dohled nad tím vším. Pak vejde Cordy a pozornost Wesleyho se obrátí k ní. Cordelie ho vezme za ruku. Potkají se s Alexem a Anyou a Cordy Alexovi nenápadně poděkuje za šaty. Buffy se mezitím dostane do Tuckerova sklepa. Když ho sváže, všimne si, že na videu leží kazety s horory a nějakými společenskými událostmi. Tucker pak Buffy prozradí, že už své tři psy vypustil. Buffy míří zpátky do školy, kde vyřídí jednoho psa přímo před jedním studentem. Když svou práci dokončí, převlékne se a jde na ples. Během předávání cen vyhlásí Jonathan novou cenovou kategorii - Třídní ochránce, kterou dostane Buffy, protože díky ní má maturitní třída nejnižší úmrtnost v historii školy. Všichni jí tleskají. Později. Buffy se baví s Gilesem, když se na plese objeví Angel ve smokingu a požádá ji o tanec.

3x19 Volby (Choices)

27. listopadu 2010 v 9:03 | Spiffy
Obrázek

Starosta Wilkins potřebuje vyzvednou na letišti velmi důležitou zásilku z jižní Ameriky, která je pro Povýšení nepostradatelná a pověří tím Faith. Poté ji dá dárek - zdobený velký nůž. Faith míří na letiště, objeví se kurýr a než stihne balíček předat, tak ho Faith střelí šípem. Nastoupí s bednou do limuzíny a společně s nějakým upírem odjede. Buffy a Angel mezitím zabíjí několik upírů. Když je vyřídí, Buffy se svěří Angelovi, že přemýšlí o vysoké. Své nabídky zvažuje i Willow, kterou přijali na Oxford, Yale, MIT a Harvard. Alexovi žádné nabídky nepřišli a tak ještě čeká. Cordelie si k němu neodpustí pár komentářů. Buffy se konečně rozhodne, že opustí Sunnydale a jde to říct Wesleymu. Wesley jí řekne, že ze Sunnydale nemůže odejít, hlavně teď, když se Faith dala na stranu zla a blíží se Povýšení. Buffy se ho zeptá, jestli může odejít, když starostu zastaví. Pak by se Wesley a Giles postarali o klid, dokud by se Buffy nevrátila domů na prázdniny. Wesley a Giles ji poví, aby to dobře zvážila a Buffy se rozhodne, že už nebude čekat na to, co si starosta a Faith vymyslí, ale zaútočí.

Buffy míří na radnici, kde sleduje Faith, jak nese bednu. Starosta je šťastný, že mu Faith přinesla krabici, odnese ji nahoru a nechá hlídat. Venku Buffy zastaví limuzínu, která Faith vezla, rozbije okénko a vytáhne řidiče ven. Zeptá se ho na krabici. Když se vrátí do knihovny, řekne všem, že je to Gavrockova skříňka.Je v ní skrytá démoní energie a starosta jí potřebuje před Povýšením. Alex, Willow, Buffy a Giles vymyslí plán, jak ukrást bednu. Willow najde kouzlo, které by mělo skříňku zničit a Oz s Alexem umíchají směs. Willow, Angel a Buffy vylezou na střechu radnice a jsou přímo nad krabicí. Otevřou střešní okno, Willow pronese kouzlo a nasype směs na krabici. Ochranný štít zmizí. Angel pak spustí Buffy na laně ke krabici. Když ji Buffy chytne a zvedne, spustí se alarm. Angel se snaží Buffy vytáhnout, ale lano se v kladce zaseklo. Dva upíří hlídači vtrhnout do místnosti. Angel seskočí dolů a připojí se k Buffy v boji proti upírům. Poté společně utíkají pryč. Před radnicí se schovají mezi keře. Kolem projede auto a upíři se za ním vydají, protože si myslí, že Buffy a Angel jsou uvnitř. Upíři se vrátí s prázdnýma rukama a starosta je strašně naštvaný, že mu krabici ukradli. Ve dveřích se objeví Faith a drží Willow.

Zpět v knihovně, parta se snaží rozhodnout co s krabicí a ztracenou Willow. Alex vymyslí útok, aby jí dostali zpět. Ale to je moc riskantní. Buffy napadne, že by Willow mohli vyměnit za krabici. Wesley si nemyslí, že je to dobrý nápad a ohání se tím, že po Povýšení zemře tisíce lidí. Trvá na tom, že bednu musí zničit a vymyslet jiný plán, jak dostat Willow zpět. Oz toho má dost a švihne s keramickou nádobou, ve které byla kouzelná směs na zničení skříňky, o zeď. Nic neřekne, ale všem je jasné, že výměnu udělají. Zpět v radnici, Willow je zamčená v jedné místnosti a hledá cestu ven. Vejde jeden z upírů a snaží se jí kousnout. Willow pomocí telekineze zvedne tužku a upíra probodne. Pak uteče. Doběhne do starostovi kanceláře, kde najde knihy Povýšení. Sedne si a začne je číst. Je tak zabraná do čtení, že si ani nevšimne, že do místnosti vešla Faith. Faith ji hrozí svým novým nožem. A Willow jí řekne, že ona sama se vzdala přátel a volby být dobrou přemožitelkou. Faith se naštve a chystá se Willow zabít. Do místnosti vejde starosta a přeruší jejich hádku. Zrovna přijal zajímavý telefonát.

Setkání se uskuteční ve školní jídelně. Starosta přivede Willow a Wesley, Giles, Angel, Oz, Alex a Buffy krabici k výměně. Dříve než schůzku skončí, do jídelny vpadne ředitel Snyder s dvěma policisty. Myslí si, že v bedně jsou drogy. Jeden z policistů otevře bednu a vyskočí na něj obrovský pavouk, který se mu zabodne do obličeje. Pak skočí na obličej starostovi. Faith ho strhne a rány na starostově obličeji se rychle zahojí. Buffy rychle přiběhne a zabouchne krabici, ale ještě jeden pavouk stihne utéct. Skočí Buffy na záda, ale Buffy spadne a rozlehne ho. Další leze po zdi a toho Faith zabije svým novým nožem. Starosta sebere skříňku a Faith je nucena odejít bez svého nože.

Později. Giles se Willow ptá, zda si něco pamatuje z těch knih. Willow řekne, že moc ne, ale pak sáhne do kapsy a vytáhne několik stránek, které vytrhla. Sice teď vědí víc než předtím, ale starosta má opět skříňku, takže je to jako na začátku. Buffy ví, že bude muset znovu čelit starostovi a svěří se Willow, že se nikdy nedostane ze Sunnydale. Willow jí řekne, že to nebude zas tak špatné, protože se rozhodla jít na UC-Sunnydale, aby se naučila kouzlit a mohla zůstat s Buffy a být stále její kamarádkou.

3x18 Na doslech (Earshot)

27. listopadu 2010 v 9:02 | Spiffy
Obrázek
Buffy je na své tradiční hlídce a čelí dvěma démonům, kteří nemají pusy. Když jednoho zabije, nechtěně se dotkne jeho krve a ta se jí vsákne do ruky. Další ráno se Buffy dozví, že všichni její kamarádi jdou na basketbalový zápas, ale ona musí jít na hlídku. Celý den si škrábe ruku. V knihovně najde Giles obrázek démona, kterého Buffy zabila. V knize píšou, že dotknutí démona může nakazit svého hostitele rysem démona. Večer Buffy narazí na Angela, kterého si drží od těla potom, co spolu provedli tu šarádu s Faith. Druhý den si Buffy povídá se svými přáteli a uslyší Alexovi myšlenky. Na cestě do knihovny slyší myšlenky všech studentů. V knihovně si Giles uvědomí, že démoni jsou telepaté, a proto nemají ústa. Buffy využije svých nových schopností v hodině angličtiny a zazáří. Během hodiny slyší samá negativní hodnocení od Freddyho Iversona, který píše do školních novin. Po hodině navštíví Buffy Angela a snaží se mu přečíst myšlenky. Angel ji po chvíli řekne, že jeho myšlenky si nepřečte. A konečně si spolu promluví o Faith.

Buffy se vrátí do knihovny a zbytek party už ví o její nové schopnosti. Alex, Willow a ostatní cítí, že jim narušuje soukromí, a tak odejdou. Na chodbě Buffy slyší tolik myšlenek, že jí začne bolet hlava. V jídelně zaslechne, jak si někdo pomyslí "Zítra touhle dobou vás všechny zabiju". Pak z bolesti hlavy omdlí. Venku se Buffy probere z bezvědomí a řekne ostatním, co slyšela. Zatímco Buffy míří domů, ostatní začínají v pátrání. Snaží se vyzpovídat všechny z jídelny a jediného koho neseženou je Freddy. Buffy už pomalu začíná šílet z množství myšlenek, které slyší. Wesley a Giles se dozví, že Buffy, aby se vyléčila, potřebuje vypít odvar ze srdce druhého démona. Večer Angel démona zabije. a přinese odvar Buffy, která ho vypije. Po nějaké době se probudí a myšlenky už neslyší.

Ve škole obklíčí parta Freddyho v jeho kanceláři. Cordelie na stole najde dopis od Jonathana, ve kterém píše, že už nemůže dál a musí to skončit. Parta se dá okamžitě do hledání po Jonathanovi. Zatímco Alex míří do jídelny, Buffy vyběhne před školu a uvidí ho s puškou na věži u hodin. Buffy se dostane na střechu a vpadne do místnosti. Jonathan míří na Buffy a snaží se jí dostat pryč. Svěří se jí, že každý si z něho dělá jen legraci. Buffy mu řekne, že každý má své problémy. Jonathan ji ještě po nějakém přemlouvání podá pušku a Buffy mu vytkne, že chtěl zabíjet. Jonathan jí ale řekne, že nic takového neměl v úmyslu, chtěl se jen zabít sám. Alexe naláká do kuchyně želé, kde si všimne, jak kuchařka sype do jídla jed na krysy. Vyběhne z kuchyně a začne převracet stoly a shazovat talíře. Pak zakopne a spadne na podlahu. Kuchařka k němu přiběhne a napřáhne se obrovským sekáčkem na maso. Buffy ji chytí za ruku a zneškodní. Studenti byli zachráněni a Buffy se prochází před školou s Gilesem. Jen tak mimo dík mu řekne, že ví o jeho aférce s její matkou, když byli pod kouzlem čokoládových tyčinek. Giles je tak překvapen, že narazí do stromu.

3x17 Nepřátelé (Enemies)

27. listopadu 2010 v 9:02 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Angel vycházejí z kina a Angel jí řekne, že spolu mohou chodit i bez toho, co se stalo předtím. Jejich polibek je přerušen příchodem Faith, kterou Rada vrátila do funkce. Buffy jde s Faith na hřbitov, kde narazí na démona, který jim nabízí Knihy Povýšení za cenu $5,000. Také se zmíní, že se o knihy zajímá starosta, což Buffy a Faith zaujme. Buffy plánuje zjistit proč o ně starosta stojí. Faith se svěří starostovi o démonovi a jeho nabídce. Starosta Faith přikáže démona zabít a přinést Knihy Povýšení. Následující ráno řekne Buffy Wesleymu o minulé hlídce. Díky tipu od Willow najde Giles něco o Povýšení. Pak vejde do knihovny Cordy a zeptá se Wesleyho, jestli by nešel na večeři. Faith mezitím dojde k démonovi domů, bodne ho nožem, ale ten se nevzdává a bojuje s Faith do posledního dechu, Faith zůstane na rukách krev, vezme knihy a odchází.

Večer navštíví Faith Angela v sídle. Ukáže mu ruce, na kterých je stále démonova krev. Faith se mu svěří, že nad sebou ztrácí kontrolu. Angel jí obejme a Faith se ho pokusí políbit. Angel se odtáhne a připomene jí, že jeho srdce patří Buffy. Faith odchází a dá Angelovi pusu na tvář s tím, že budou kamarádi. V tu chvíli je uvidí Buffy, která zrovna přišla do sídla. Na radnici řekne Faith starostovi, že plán ztroskotal. Měli v úmyslu dát Angelovi moment štěstí a přivést tak Angeluse zpět. Starosta má však náhradní plán. Další den nařídí Wesley Buffy, aby společně s Faith našly démona. Alex je předběhne a předá jim adresu, kterou za úplatek dostal z Willyho. Buffy a Faith vstoupí do démonova bytu a najdou ho mrtvého. Během prohledávání pokoje si Buffy všimne, že s Faith není něco v pořádku. Mezitím mluví starosta s nějakým mužem, který je od hlavy až k patě zahalený a jdou mu vidět jen oči. Má za úkol ukrást Angelovi duši.

Ve škole řekne Buffy Willow, že viděla, jak Faith Angela líbá na tvář. Willow jí ujišťuje, že se nemusí obávat, protože Angel by si s Faith nikdy nic nezačal. Mezitím se Faith znovu vrátí do sídla a opět se ho snaží svést. Bez výsledku. Angel ji chytne za ramena, Faith se k němu otočí a vylije na mu hruď tmavou tekutinu. Najednou se objeví zahalený muž a začne zaříkávat. Angela obklopí světlo, poté spadne na zem a šaman zmizí. Když Angel vstane, má upíří obličej a vášnivě Faith políbí. Pak jí srazí k zemi. Poděkuje jí, že ho proměnila zpět v Angeluse. Faith vstane a vytáhne na Angeluse kolík a chce po něm, aby ji poslouchal. Angelus po chvíli souhlasí a Faith ho vezme na radnici.

V knihovně všem Willow sdělí, že se dostala do starostových souborů, ale už byly prázdné. Buffy se rozhodne znovu prohledat starostovu kancelář a jde se domů převléct. Angelus se pokusí starostu zabít nožem na dopisy a starosta mu odhalí svou nezranitelnost. Angelus mu sdělí svůj plán umučit přemožitelku Buffy a starosta s nadšením souhlasí. Na cestě k Buffy Alex potká Faith s Angelusem. Alex se je snaží na něco zeptat, ale Angelus ho okamžitě pěstí pošle k zemi. Faith a Angelus vejdou do Buffyina domu. Angelus Buffy prozradí, že mají knihy Povýšení a že jsou v sídle. V knihovně najde parta fotografii starosty Wilkinse, která byla pořízena před sto lety. Wesley si uvědomí, že starostovi musí být už přes sto let, není tedy člověk. V tu chvíli dorazí Alex a řekne jim, že Angelus je zpět.

Buffy následuje Angeluse a Faith do sídla. Tam jí Angelus odhalí svou změnu a Buffy se snaží utéct, cestu jí ale zablokuje Faith. Angelus jBuffy praští a připoutá ke zdi řetězy. Když se Buffy probere, Faith ji prozradí, že se dala dohromady se starostou. Už nehodlá snášet to, že stále žije v jejím stínu. Buffy jí řekne, že může starostovo Povýšení zastavit. Ale Faith se jí vysměje a řekne, že nezastaví a že je náplánované na den maturit. S touto informací Angel upustí od své role Angeluse a Buffy zahodí řetězy, kterými nebyla vůbec připoutána. Faith si uvědomí, že to všechno jen hráli a zaútočí na Buffy. V tu chvíli vpadnou do sídla Alex, Willow a Oz a uvidí Buffy a Faith klečet proti sobě, obě mají nože pod krkem. Faith dá Buffy pusu na čelo a ze sídla uteče.

Starosta Wilkins utěšuje Faith, že při Povýšení se stane jeho pravou rukou a Buffy spolu se svou partou bude minulostí. V knihovně děkuje Giles zahalenému šamanovi za to, že neproměnil Angela a pomohl jim tak zhatit starostovy plány. Šaman mu řekne, že jeho dluh je splacen. Když muž zmizí, Giles všem vysvětlí, že ho seznámil s jeho ženou. Buffy pak navštíví Angela v sídle. Angel jí řekne, že jí nikdy nechtěl svým chováním ublížit, ale Buffy stále vzpomíná na to, co Angel provedl, když se po jejich společné noci změnil.

3x16 Dvojnice (Doppelgangland)

27. listopadu 2010 v 9:01 | Spiffy
Obrázek
Anyanka už má dost svého smrtelného života, a tak žádá démona D'Hoffryna, aby provedl zlom času a vrátil jí náhrdelník, o který přišla. D'Hoffryn ji pomoci odmítne, ale Anyanka se nechce jen tak vzdát. Před Sunnydaleskou střední se Willow soustředí na levitaci tužky, zatímco Buffy se připravuje na hodnocení přemožitelek, které vede Wesley. Willow je povolána do ředitelny, kde dostane od Snydera za úkol doučovat Percyho, hráče basketbalového týmu, který propadá. Poté jde Willow s Buffy do knihovny. Když ji Giles požádá, aby se nabourala do starostových souborů, vejde do knihovny Faith společně s udýchaným Wesleym. Faith zjistí, o co se Willow pokouší a později o tom informuje starostu Wilkinse. Starosta pro ni koupil nový byt, ze kterého je Faith úplně nadšená.

Ve škole se Willow dozví, že se Ozova skupina zrovna vrátila z nějakého koncertu a je zklamaná, že tam s ním nebyla. Slíbí mu, že přijde na jeho další vystoupení, ale Oz jí připomene, že v tom případě by nestihla školu. Willow se pak snaží s Percym domluvit doučování, ale Percy má jiné plány a předpokládá, že Willow za něj ty úkoly udělá. Posledním kapkou pro Willowinu trpělivost je, když přijde Buffy a začne jí říkat, jak je spolehlivá. Willow se urazí a odejde. Ve škole narazí na Anyanku, která se představí jako kamarádka Cordelie, Anya. Willowina nálada se zlepší, když jí Anya požádá o pomoc na kouzle. Ve třídě Willow vysvětlí, že udělají ohyb času, aby získala zpět ztracený rodinný náhrdelník. Willow a Anya dělají kouzlo a Willow má při tom záblesky, ve kterých vidí záběry z epizody The wish. Kouzlo se nepodaří a Willow ustrašeně uteče. Anya rozčileně rozbije talíř se zpodobněním náhrdelníku a v továrně v Sunnydale se na zemi objeví upírka Willow.

Padne noc a upírka Willow se prochází po Sunnydale. Rychle si uvědomí, že to není její svět a okamžitě zamíří do Bronzu. Když dorazí, je velmi překvapena tančícími a hlavně živými lidmi. Vrazí do Percyho, který ji připomene, že má sedět doma a dělat jeho úkoly. Upírka Willow ho hodí přes kulečníkový stůl. Pak ho chytne za krk, ale objeví se Alex, který si myslí, že ji Percy obtěžuje a odtrhne ho od ní. Upírka Willow si myslí, že je to Alex z její reality a začne ho osahávat. Zklamaně ale zjistí, že tenhle Alex je živý. Do Bronzu přijde Buffy a nemůže uvěřit svým očím, když uvidí výrazně namalovanou Willow oblečenou v kůži. Willow zjistí, že je to přemožitelka Buffy a naštvaně se otočí a chce odejít. Buffy se jí snaží zastavit, ale Willow se na ní otočí a má upíří obličej. Buffy a Alex na ni jen zkameněle zírají. Kousek za Bronzem napadnou upírku Willow dva starostovi upíři, jeden se jmenuje Alfonse. S trochou brutality je Willow donutí, aby pracovali pro ni a rozhodne změnit Sunnydale v to, které zná ona.

Giles, Alex a Buffy sedí na schodech v knihovně a zírají do prázdna. Během jejich rozhovoru, jak byla Willow úžasná, se otevřou dveře a vejde pravá Willow. Když si ji křížem prověří, šťastně ji obejmou a poví ji o jejím zlém dvojčeti. Mezitím hledá Angel v Bronzu Buffy. Zeptá se Oze, zda náhodou neví, kde je. V tu chvíli vtrhne do Bronzu skupinka upírů v čele s upírkou Willow. Angel nepozorovaně zmizí a běží do knihovny. Upírka Willow pro výstrahu zabije jednu dívku a všimne si Oze, ve kterém pozná zabijáka upírů z její reality. Anyanka upírce vše vysvětlí a řekne jí, že jen Willow z této reality jí může vrátit zpět. Angel doběhne do knihovny a řekne Buffy, Alexovi a Gilesovi, že je Willow mrtvá. Přitom si nevšimne, že pravá Willow stojí u dveří. Willow na něj mávne a Angel se na ni zmateně podívá. Pak Buffy informuje o tom, co se děje v Bronzu. Všichni se vydají na záchrannou misi. Willow nechce sebe jako upírku zabít, a tak se vrátí do knihovny pro uspávací pušku. Než si ji stihne vzít, objeví se upírka Willow a snaží se pravou Willow přesvědčit, aby se také stala upírkou. Willow se brání křížem, ale upírka jí hodí přes přepážku a chystá se ji proměnit v upíra. Willow seber zpod pultu uspávací pušku a vystřelí.

Později. Buffy a spol se vrátí a zamknou zlou Willow do klece. Buffy dostane nápad, jak se účinně zbavit upírů v klubu. Willow si na sebe oblékne šaty upírky a zamíří do Bronzu. Jejím úkolem je posílat jednotlivé upíry ven, kde se o ně Buffy postará. Upírka Willow se probudí v kleci a okamžitě si všimne, že má na sobě něco jiného. V tu chvíli do knihovny vejde Cordy. Zlá Willow se jí snaží přesvědčit, aby klec otevřela. Cordy se už chystá otočit klíčem, ale pak si vzpomene na Willowinu aférku s Alexem. Po únavném proslovu Cordelie, že kluky se nemá přebírat, otevře klec. Hladová Willow žene Cordy po škole až na záchody. Dřív než jí stihne zabít, objeví se Wesley a Willow zažene svěcenou vodou a křížem. Upírka Willow se otočí a odchází. Mezitím Anyanka a Alfonse prokouknou Willowinu šarádu. Willow zakřičí a do Bronzu vpadne Angel s Buffy. Okamžitě začíná bitva s upíry. Během bitky se objeví upírka Willow a napadne Willow. Když Buffy Alfonse probodne, běží k Willow a chce tu zlou zabít. Pravá Willow ji ale zadrží. Později. Bronz je již prázdný a Willow, upírka Willow a Anyanka se připravují udělat kouzlo zlomu času. Buffy sice nesouhlasí s vrácením zlé Willow do její reality, ale není schopná ji zabít. Kouzlo účinkuje a upírka Willow se ocitne v továrně, kde probíhá boj. Oz ji chytí a nabodne na kůl. Willow se rozsype na prach. Další den má Willow pocit, že už se nechce nikdy bavit. Její názor ale změní Percy, který k ní pokorně přijde se všemi úkoly a požádá ji, aby je zkontrolovala.

3x15 Následky (Consequences)

27. listopadu 2010 v 9:01 | Spiffy
Obrázek
Buffy se zdá, že se topí a zavražděný Allan Finch ji drží za kotník. Když se konečně dostane na hladinu, uvidí Faith, který ji znovu potopí. Buffy se vzbudí z noční můry a jde do obýváku, kde najde svou matku sledovat zprávu o tom, že bylo nalezeno Finchovo tělo. V knihovně přikáže Wesley Faith a Buffy, aby vyšetřily Finchovu vraždu. Během jejich rozhovoru do knihovny vejde Cordy a hned se začne zajímat o Wesleyho. Buffy pak řekne Faith, že by měli Gilesovi říct pravdu. Faith Buffy pohrozí, že tam byla taky a jestli půjde Faith dolů, tak ji stáhne sebou. Buffy potká na chodbě Willow a chce si s ní promluvit, ale Willow je stále naštvaná, že si víc všímá Faith než jí. Mezitím dostane starosta zprávu z pitvy Finche a dozví se, že v ráně byly nalezeny dřevěné třísky.

Buffy a Faith se večer vplíží do Finchovi kanceláře a snaží se najít něco, co by jim vysvětlilo, proč je hledal. Všimnou si, že všechny dokumenty jsou pryč, což Buffy vede k tomu, že je někdo předběhl. Když chtějí odejít, uvidí chodbou procházet Tricka a starostu, znovu se ukryjí a čekají až odejdou. Venku Buffy řekne, že Faith určitě taky něco uvnitř zžírá, ale Faith to popře. Místo toho řekne, že ony jsou zákon. Buffy se vrátí domů, kde už na ní čeká detektiv Stein, který se jí přišel zeptat na pár otázek kvůli té vraždě. Buffy lže a zapře vše, co o vraždě ví. Další zastávka Steina je u Faith. Tam dostane podobný příběh. Buffy jde k Willow a prozradí ji vše, co se stalo. Willow jí poradí, aby zašla za Gilesem. Když Buffy dorazí do knihovny, zjistí, že Faith to na ní celé hodila. Buffy se snaží před Gilesem ospravedlnit, ale ten jí pošle do své kanceláře. Faith odejde a Giles Buffy přizná, že ví, že mu Faith lhala. Pak jí Giles řekne, že nebude kontaktovat Radu, a bude se to snažit vyřešit bez ní. Jenže celou jejich konverzaci poslouchá Wesley a okamžitě to Radě volá.

Další ráno mluví Buffy s Alexem, Willow a Gilesem o tom, co budou dělat s Faith. Alex cítí, že s ní má zvláštní pouto, a tak se přihlásí jako dobrovolník. V tu chvíli všem dojde, co se mezi nimi stalo. Zatímco Alex jde k Faithinu motelu, Willow na záchodcích brečí. Alex řekne Faith, že to co udělala, je špatné. Faith ho chytne, hodí na postel, začne ho líbat, ale pak ho chytne za krk a začne ho škrtit. V tu chvíli se tam objeví Angel a praští jí basebalovou pálkou do obličeje. Faith je v bezvědomí. Probouzí se v sídle, je připoutaná řetězy ke zdi. Faith se snaží Angela svést, ale ten nemá zájem. Nechá ji samotnou a jde si promluvit s Buffy, která čeká před sídlem. Angel věří, že Faith je mnohem nebezpečnější než dřív, protože ochutnala moc zabíjet. Buffy jde na hlídku a Angel se snaží Faith pomoci, ta však o jeho pomoc nestojí. Náhle do sídla vpadne Wesley a několik dalších mužů. Hodí na Angela síť a Faith odemknou řetězy, pak jí nasadí pouta a naloží do auta, kterým ji chtějí odvézt do Británie před Radu. V autě se Faith podaří dostat jednoho muže na podlahu a vyhrožuje, že mu zlomí vaz, když jí nepustí. Wesley ji pod nátlakem osvobodí, Faith ho srazí na zem a vyskočí z auta.

Buffy se vrátí do sídla, kde najde Angela na zemi a zjistí, že Faith je pryč. Giles, Alex, Willow, Angel a Buffy se sejdou ve škole a snaží se vymyslet plán, jak Faith zachránit. Willow však naplno řekne, že nebude zachraňovat někoho, kdo zabil člověka a pokusil se zabít i Alexe. V tu chvíli do školy dorazí Wesley a řekne jim, že Faith utekla. Nikdo nemá ani ponětí, kde by mohla být. Ale Buffy si domyslí, že bude v docích. Tam ji také najde, Faith plánovala lodí utéct ze země. Buffy se ještě pokouší Faith přemluvit. Ale jejich hádka je přerušena útokem upírů. Na Buffy spadnou nějaké krabice a přišpendlí jí k zemi. Faith pokračuje v boji s upíry. Trick si všimne, že Buffy je bezbranná a rozhodne se jí zabít. Faith se otočí a uvidí, jak se Trick chystá Buffy kousnout. Rychle přiběhne a Tricka probodne. V knihovně všem Buffy řekne o tom, co Faith udělala. Věří, že Faith má stále naději. Mezitím u starosty někdo zaklepe na dveře. Je to Faith a teď když je Trick mrtvý, žádá o práci. Starosta jí pustí do kanceláře a zavře za ní dveře.

3x14 Darebačky (Bad girls)

27. listopadu 2010 v 9:01 | Spiffy
Obrázek
Během hlídky vyřídí Buffy a Faith upíra s meči. Poté si ale všimnou, že meče zmizely. Vidíme, že meče leží na stole starosty, přinesl je tam Trick. Další ráno ukazuje Willow svým kamarádům přihlášky na školy, které jí přišli. Buffy jde do knihovny, kde se setká se svým novým pozorovatelem, Wesleym Wyndham-Prycem. Ten se jí okamžitě ptá na hlídku a Buffy mu popíše upíra s meči. Wesley koukne do knih a najde středověký kult duelantů El Eliminati. Pracovali pro démona Balthazara, starodávného démona, ten byl ale nedávno zabit. Wesley se domnívá, že se vrátili do Sunnydale, aby našli jeho amulet, který se skrývá v hrobce Gleavsovi rodiny. Když přijde do knihovny Faith a uvidí Wesleyho, okamžitě se otočí a odejde. Buffy za ní utíká, ale Faith jí řekne, že žádného pozorovatele poslouchat nebude.

Večer jde Buffy do hrobky Gleavsovy rodiny. Najde amulet v jedné rakvi, ale uslyší nějaké hlasy. Vrátí amulet a ukryje se v druhé rakvi. Jsou to Eliminati, vezmou si amulet a poté hned odejdou. Buffy vyleze z rakve a lekne se, když ji Faith chytne za rameno. Obě přemožitelky jdou za upíry do podzemí. V bitvě chytne jeden z upírů Buffy a začne jí topit v bazénu se splaškama. Buffy se přestane hýbat, a upír ji pustí. Buffy náhle vyskočí z vody a vezme upírovi amulet. Společně s Faith utečou.

Další den v knihovně prohlíží Wesley amulet, zatímco Buffy míří do učebny chemie na písemku. Když učitelka odejde a nechá studenty psát písemku, před oknem třídy se objeví Faith. Dýchne na okno, to se zamlží a na něj nakreslí srdce probodnuté kolíkem. Willow a Alex se snaží Buffy přemluvit, aby zůstala, ale Buffy s Faith okamžitě zmizí. Faith vede Buffy do upířího hnízda, kde všechny upíry vzbudí a pozabíjí. Jejich další zastávkou je Bronz, kde společně tancují. Pak dorazí Angel a řekne Buffy, že Balthazar je stále naživu. Nečekaně se tam objeví i Wesley, Buffy mu sebere amulet a dá ho Angelovi. Ve skladišti poslouchají Eliminati svého pána Balthazara, což je tlustý démon, který sedí v bazénku s olejem. Protože jeho služebníci ještě nemají amulet, Balthazar si pomocí telekineze jednoho upíra přitáhne k sobě a rozmáčkne mu lebku. Potom se obrátí na Vincenta, svého dalšího poskoka a pověří ho získáním amuletu. Buffy a Faith to celé sledují mezerou ve skladišti. Protože potřebují zbraně, vloupají se do jednoho obchodu. Buffy nejdřív Faith sleduje, ale poté se i ona pustí do kradení. Najednou se v obchodě objeví dva policisté a míří na ně zbraněmi. Když odvážejí Buffy a Faith na stanici, Faith řekne Buffy, že ve vězení je nuda a společně vykopnou pletivo, které je odděluje od policistů, a tím je pošlou do bezvědomí. Najdou klíčky od pout a utečou.

Další ráno si Buffy prohlíží noviny, ale nikde se nic o útěku nepíše. Mezitím je starosta ve své kanceláři napaden Vincentem, ale Trickovi se ho podaří zastavit dříve než stihne starostu probodnout mečem. Pak upíra vezme a zamkne do klece. Buffy a Willow si povídají, když se objeví Faith a společně s Buffy odejde. V Gilesově kanceláři si Wesley stěžuje na práci s Buffy. Během jeho proslovu si Giles všimne, že před kanceláří čeká banda upírů. Buffy a Faith míří do skladiště. Na cestě vyřídí několik upírů. Pak někdo chytne Buffy za ruku, Faith ho hodí na popelnici, vytáhne kolík a probodne ho. Buffy si uvědomí, že to není upír, ale už je moc pozdě. Je to starostův zástupce Allan Finch. Buffy se ho snaží zachránit, ale rána šla přímo do srdce. Buffy a Faith se rozdělí a utíkají pryč. Buffy narazí na Angela, který si všimne krve na jejích rukou. Informuje ji, že Balthazar zajmul oba pozorovatele.

Mezitím Giles a Wesley stojí před Balthazarem, který chce vědět, kde je jeho amulet. Wesley si hodlá zachránit krk a všechno mu vyklopí. Do skladiště vtrhne Buffy s Angelem a začnou se s upíry bít. Zděšený Balthazar si k sobě telekineticky přitáhne Angela. Buffy vyskočí a strhne lampu, která spadne přímo do bazénku, a tím démona zabije. Z posledních sil jí Balthazar řekne, že před ní stojí větší nepřítel než je on. Při těchto slovech sledujeme starostův obřad. Když obřad dokončí, přikáže Trickovi, aby pustil Vincenta z klece. Vincent vezme meč a rozsekne starostovi hlavu na dvě části. Starostova hlava se znovu spojí a nic mu není. Vincent zděšeně ustupuje a Trick ho zezadu probodne. Starosta je teď nezranitelný a je na cestě ke svému Povýšení. Buffy navštíví Faith v motelu a chce si s ní promluvit o mrtvém Allanovi. Faith to nezajímá, ale Buffy jí tvrdí, že tělo se stejně najde. Faith jí prozradí, že se tam vrátila a tělo zahodila.

3x13 Nýmand (The zeppo)

27. listopadu 2010 v 9:00 | Spiffy
Obrázek
Zkombinováním všech schopností Giles, Willow, Faith a Buffy porazí skupinu ženských démonů. Jen Alex se vyhrabe z hromady plechu a ostatní mu řeknou, že by se měl radši držet stranou a neriskovat život. Alex ale nechce přijít o legraci. Další ráno ve škole Alex nešťastnou náhodou vyrazí z rukou svačinu šílenci Jacku O'Toolovi. Když úspěšně uteče, narazí na Cordy. Ta mu okamžitě vpálí to, že všichni jeho přátelé jsou něčím zvláštní a on je takový malý nic. V knihovně má Giles pro Buffy špatné zprávy. Démoni, které zabili, se nazývají Sesterstvo Jhe, kult Apokalypsy. Chtějí otevřít Bránu Pekla. Mezitím si Alex sehnal něco, čím bude zvláštní. To něco je auto strýčka Roaryho. Buffy a Willow se ale spíš zajímají o Sesterstvo Jhe, Alex jim nabídne pomoc, a tak ho pošlou pro koblihy.

Před obchodem obdivuje žena jménem Lysette Alexovo auto. Alex jí nabídne projížďku. Brzo však zjistí, že Lysette se zajímá jen o auta. Když se v Bronzu objeví Angel, Alex ho horlivě začne zdravit a ptá se, jestli nepotřebuje pomoc. Angel nemá čas Alexe zachraňovat před Lysette, potřebuje Buffy varovat před nebezpečím. Buffy a Willow mezitím pokračují v bezúspěšném pátrání. Nejsou schopni nic najít a neporadí jim ani Rada pozorovatelů, protože Giles už pozorovatelem není. Giles tedy míří na hřbitov, aby se spojil s duchovními vůdci, kteří znají budoucnost. Buffy jde do Willyho baru, kde je vše zničené a Willy leží na podlaze a krvácí. Willy varuje Buffy, že Brána Pekla se otevře před východem slunce. Alex a Lysette opouštějí Bronz a Alex omylem vrazí do stojícího auta. Z něj vyleze naštvaný Jack a hrozí Alexovi nožem jménem Kate. Objeví se tam policista a vyptává se Alexe, jestli nemá potíže. Alex řekne, že je vše v pořádku. Jack je překvapen jeho solidaritou a pozve ho na vyjížďku se svými přáteli.

Alex, Jack a Lysette jedou na hřbitov, kde mají vyzvednou Jackovi přátele. Jack u hrobu použije rituál a jeho přítel Bob vstane z mrtvých. Když to Lysette uvidí, s křikem uteče pryč. Jack jde k dalším hrobům a Alex si všimne Gilese, kterému duchovní vůdci nezodpovězeli žádnou z otázek. Alex mu znovu nabídne pomoc, ale Giles mu řekne, ať se radši drží dál. Alexovi noví přátelé ho pasují na řidiče a jedou do obchodu, do kterého se vloupají. Alex uvidí Willow, jak jde z magického obchodu s taškou plnou přísad. Jde k ní a opět se ji ptá, zda nechce pomoci, ale Willow ho do toho nechce zatahovat. Když se Alex vrátí k autu, Jack po něm chce, aby se stal členem party, což znamená jeho smrt. Alex ale oponuje tím, že Jack také není mrtvý, ale ten si vyhrne triko a odhalí břicho poseté kulkami. Alex toho má dost, naskočí do auta a co nejrychleji odjíždí. Narazí na Faith, která bojuje s členkou Sesterstva Jhe. Alex démonku porazí, Faith naskočí do auta a společně odjíždějí do jejího motelu. Faith Alexe svede a vyspí se s ním, a pak ho okamžitě vykopne.

Alex si v autě všimne tašek, ve kterých jsou věci potřebné na výrobu bomby. Alex neví, co dělat. Vydá se tedy hledat Buffy, kterou najde v sídle, jak se hádá s Angelem o tom, který z nich má umřít. Alex je nechce rušit a odejde. Mezitím ve škole Willow střelí vlkodlaka Oze uspávací puškou a odtáhne ho do bezpečnější části školy. Pak se vrátí do knihovny, aby pomohla Gilesovi s vázacím kouzlem, které by mělo spoutat démona z Brány Pekla. V kotelně zatím Jack a jeho zombie kamarádi dokončují bombu. O chvíli později je Alex uvidí na ulici. Projede kolem nich a jednoho Jackova kamaráda chytne za krk. Dozví se, že bomba je v kotelně. Dříve než se zjistí, jak ji zneškodní, zombie si urazí hlavu o poštovní schránku. Alex dojede ke škole a zamíří do knihovny. Tam je už v plné bojové pohotovosti celá parta a snaží se zabít démona, který vylezl z Brány Pekel. Alex začne honit zombie, ale ty se stanou kořistí Sesterstva Jhe. Alex dorazí do kotelny. Stojí proti Jackovi, který drží svou kudlu Kate. Na bombě běží odpočet, zbývají pouhé dvě minuty. Alex brání Jackovi dostat se k východu a připomene mu, že jestli nechá bombu vybuchnout, zemře. Jack ještě nechce skončit svůj život a bombu odpojí. Alex suveréně odejde a zanechá Jacka v kotelně. Jack otevře druhé dveře, ze kterých vyskočí vlkodlak Oz a roztrhá ho na kusy. Další ráno sedí Buffy, Willow a Giles u stolu a zotavují se z bitvy. Cordelie si chce znovu dělat srandu z Alexe, ale ten se na ní jen dívá a ušklebuje se. Potom se otočí a odejde, nechá zmatenou Cordelii být.

3x12 Bezmocná (Helpless)

27. listopadu 2010 v 9:00 | Spiffy
Obrázek
Po tréninku v sídle se Buffy Angelovi zmíní, že stráví své narozeniny s otcem na ledovním revue. Večer se Buffy v knihovně s Gilesem učí o vibračních kamenech. Buffy má za úkol soustředit se na střed jednoho krystalu. Potom jde na hlídku do parku, kde bojuje s upírem. Když se chystá k poslední ráně, náhle ztratí veškerou sílu a upír jí málem probodne. Naštěstí se jí ho podaří zabít, ale bylo to tak tak. Další ráno je Buffy v knihovně dříve než Giles a nacvičuje si házení útočných nožů. Ani jeden z nožů netrefí cíl. Giles Buffy ujišťuje, že bude vše v pořádku a že je možná nemocná. Když Buffy přijde domů, všimne na lince koše s kytkami, dopisem a dvěma lístky na lední revue. V dopise se její otec vymlouvá, že má moc práce a na lední revue to nestihne. Buffy naštvaně hodí obálku s kytkami do koše.

Vidíme, jak nějací muži pracují v opuštěném motelu. Zazdívají všechny východy a okna a dohlíží na ně šéf pozorovatelů Quentin Travers. V knihovně se Buffy snaží Gilese přemluvit, aby s ní šel na lední show, ale ten je víc zabraný do studia vibračních kamenů. Když Buffy vzdá svou snahu, Giles jí znovu požádá, aby se soustředila na střed krystalu. Buffy začne zírat do prázdna a nevnímá ani Gilesovu ruku, která se ji míhá před obličejem. Giles se ujistí, že je Buffy v tranzu, vytáhne krabičku s jehlou a bodne jí Buffy do ruky. Pak injekci uklidí a Buffy probudí. Buffy si myslí, že usnula a rozhodne se jít domů.

Ráno ve škole si Buffy všimne, že nějaký kluk otravuje Cordelii. Chce jí pomoci, přijde ke klukovi, chytne ho za ruku, ale nemá sílu, aby kluka od Cordy odtrhla a ten jí jednoduše odstrčí, až Buffy spadne na zem. Buffy najde Gilese a řekne mu, že ztrácí sílu. Giles zajde do motelu, kde se snaží protestovat proti zkoušce, která má otestovat přemožitelčinu chytrost a schopnosti. Přemožitelka musí v této zkoušce bez své síly přemoci upíra, se kterým je zamčena v domě. Buffyin soupeř, Zackary Kralik, je šílený upír svázaný v kazajce. Giles odejde a celým domem zazní strašlivý řev. Blair a Hobson otevřou Kralikovu rakev a dají mu prášky. Giles se vrátí do knihovny, kde se Buffy, Willow, Alex a Oz snaží najít něco o ztrátě její síly. Později. Buffy pokračuje v hledání. V motelu Kralikův řev probudí Hobsona a Blaira ze spánku. Blair je na řadě a jde dát Kralikovi prášky. Zatímco Blair naplňuje sklenici vodou, Kralik řve a trhá ze sebe svěrací kazajku. Pak donutí Blaira, aby udělal krok k němu, chytí ho za krk a napije se z něj.

V sídle dá Angel Buffy k narozeninám knihu básní. Buffy je ale více znepokojená tím, že ztratila sílu než aby si všímala jeho dárku. Buffy se bojí, že navždy ztratí to, co jí dělá výjmečnou. Angel jí uklidní a prozradí ji, že se do ní zamiloval ještě dříve než se stala přemožitelkou. Mezitím se Blair probere a je z něj upír. Zvedne sekeru a uvolní Kralika z okovů. Giles se zastaví ještě jednou v motelu, ale nikoho nevidí. Jak prochází motelem, všimne se krve na zábradlí. Giles doběhne ke Kralikově hrobce a otevře jíi, je prázdná. Pak zamíří do kuchyně, kde objeví Hobsonovu zohavenou mrtvolu. Giles z domu rychle uteče. Potřebuje najít Buffy, která mezitím sama míří domů. Vrazí přímo do Kralika, není s ním schopná bojovat, a tak si sundá kabát, za který jí Kralik drží a utíká pryč. Snaží se přelézt plot, ale nemá sílu. Proleze tedy dírou v plotě. Najednou se za ní objeví upír Blair a začne ji tahat zpět, ale Buffy ho kopne a vběhne na silnici. V tu chvíli se objeví Giles se svým autem a Buffy rychle nasedne. V knihovně se Giles přizná, že Buffy píchal injekce s organickým relaxantem. Také jí řekne, že je to zkouška k jejím osmnáctým narozeninám, ale protože ji vše vyzradil, je už neplatná. Buffy je však tak rozlobená, že o tom nechce nic slyšet. Do knihovny vejde Cordy, která potřebuje materiál na nějaký referát a Buffy jí požádá, jestli by ji nesvezla domů. Zatímco Buffy jede s Cordy domů, někdo zaklepe na dveře a Joyce jde otevřít. Na zemi leží osoba v Buffyině kabátě. Není to však Buffy, ale Kralik.

Buffy dorazí domů a na dveřích najde fotku své matky a Kralika. Buffy si sbalí všechny své zbraně a míří do motelu. Joyce je přivázaná k židli a Kralik pořizuje jednu fotku za druhou. Buffy vejde do motelu a rozhlédne se. Zjistí, že všechny východy byly zastavěny. Objeví se Blair a zamkne hlavní vchod, přemožitelka je v pasti. Gilese v knihovně navštíví Quentin a řekne mu, že zkouška začala. Giles ho informuje o tom, že Buffy už všechno ví. Nechá Quentina v knihovně a odchází pomoci Buffy. Buffy objeví Kralika a snaží se ho střelit kuší, ale netrefí. Kralik jí honí po domě. Buffy se dostane do tmavé místnosti, když rozsvítí, uvidí zdi pokryté fotkami Joyce. Buffy vystrašeně vyběhne na chodbu, kde už na ni čeká Kralik. Buffy se chrání křížem, ale Kralik ho na sebe přitiskne, posune trochu níž a slastně zakřičí. Dřív než ji stihne kousnout, ozve se bolest jeho hlavy. Kralik začne po kapsách hledat prášky. Když konečně lahvičku vytáhne, Buffy mu ji vyrve z ruky a dírou na prádlo propadne do sklepa. Ve sklepě najde přivázanou Joyce. Kralik vběhne do sklepa a Buffy snaží zmizet. Kralik jí ale zastaví a sebere prášky. Ty pak zapije vodou, která byla ve skleničce. Najednou z něj začne stoupat kouř a Buffy mu ukáže prázdnou lahvičku svěcené vody. Kralik se změní v prach. Buffy přiběhne ke své matce a snaží se ji odvázat. Za ní se objeví Blair a chce Buffy napadnou, ale Giles ho zlikviduje dřív než stihne něco udělat. Poté společně s Buffy a Joyce odchází.

V knihovně Quentin gratuluje Buffy k úspěšnému složení zkoušek. Ale má špatné zprávy pro Gilese. Rada považuje Gilesův vztah k Buffy příliš otcovský, což je nepřijatelné a odvolá Gilese z funkce pozorovatele. Na jeho místo brzy dorazí nový pozorovatel.

3x11 Perníková chaloupka (Gingerbread)

27. listopadu 2010 v 8:57 | Spiffy
Obrázek
Buffy je na jedné ze svých hlídek, když za ní nečekaně přijde její matka. Joyce chce lépe porozumět její práci. Jejich rozhovor však přeruší upír, za kterým se Buffy rozeběhne. Joyce mezitím najde na hřišti dvě mrtvé děti. Na ruce mají nakresleny podivné symboly. O trochu později již policie prohledává místo činu a Buffy se snaží svou matku utěšit z hrůzného nálezu. Další ráno řekne Buffy Gilesovi o mrtvých dětech. A na papír nakreslí symbol, který měly na ruce. Giles věří, že je to znak rituální vraždy. Ale Buffy nemůže uvěřit tomu, že by to bylo dílo lidí. U školního oběda se nečekaně objeví Joyce. Buffy odtáhne svou matku na chodbu, kde jí Joyce řekne, že na radnici se bude konat rozloučení s dětmi.

Na rozloučení přijde mnoho rodičů, včetně Sheily Rosenbergové, čemuž Willow nemůže uvěřit. Po starostově proslovu přichází k mikrofonu Joyce a vyburcuje rodiče k tomu, aby nemlčeli, protože mlčení je nemocí Sunnydale a vybojovali si ho zpět. Pozdě v noci, Willow, Amy a Michael spolu čarují. Na podlaze je nakreslený stejný symbol jako měly ty zavražděné děti. Druhé ráno ve škole začne Michaela obtěžovat parta kluků, kteří věří, že za mrtvé děti jsou odpovědni čarodějové. Amy se ho snaží bránit, ale pomůže až Buffy. Giles najde Buffy a řekne jí, že čarodějové jsou hlavní podezřelí. Giles potřebuje někoho pro bádání, a tak se jde Buffy podívat po Willow. Najde jen Alexe, který jí řekne, že Willow hned přijde. Zatímco Buffy na Willow čeká, začne se probírat jejími věcmi. Najde blok, na kterém je nakreslený stejný symbol jaký měly děti. Buffy žádá po Willow vysvětlení, ale na chodbě se ozve hluk. Pod dozorem ředitele Snydera tam otevírají policisté jednu skříňku za druhou a hledají věci na černou magii. Když Amy odvádí do ředitelny, Willow přizná Buffy, že symbol je neškodný a použili ho jako ochranu pro Buffyinu oslavu narozenin. V tu chvíli policista otevře Willowinu skříňku a vezme Will do ředitelny. Buffy běží do knihovny, kde uvidí, jak policisté zabavují Gilesovi knihy.

Večer se Buffy pohádá se svou matkou, která je zakladatelkou klubu MPO - Matky Proti Okultismu. Buffy řekne Joyce, že nechápe o co se snaží. Ale Joyce jí řekne, že její zabíjení upírů nemá žádný smysl, protože nikdy nevyhraje. Když Buffy odejde, v kuchyni se objeví ty mrtvé děti. Mluví na Joyce, která vyslyší jejich přání, aby ti kteří je zabili, trpěli. Willowina matka se dozví o tom, co se stalo ve škole a udělí své dceři domácí vězení. Buffy najde Angela, jak stojí na místě, kde byly nalezeny děti. Místo je plné květin, svíček a obrázků mrtvých dětí z doby, kdy byly ještě živé. Buffy se Angelovi svěří s tím, co si myslí její matka o zabíjení upírů a potom si uvědomí, že o dětech vlastně nic neví.

Buffy jde do knihovny, kde se Alex, Oz a Giles snaží najít nějaké informace na internetu. Buffy je upozorní, že nikdo neví, jak se děti jmenují a nikdo je také neviděl živé. Oz pošle zprávu Willow, která okamžitě začne na svém laptopu hledat. Objeví dvě mrtvé děti z roku 1649. Jmenují se Hans a Greta Straussovi a a jsou to ty samé děti, které Joyce našla. Dříve než jim Willow stihne poslat další informace, vejde do pokoje její matka a laptop jí zabaví, takže zbytek party musí hledat sám. Giles partě poví, že pohádky mají reálný základ a tohle to vypadá na Jeníčka a Mařenku. Do knihovny vpadne Michael a řekne jim, že ho napadla vlastní rodina. Také jim prozradí, že Amy odvedli na radnici. Alex a Oz míří k Willow domů a Buffy s Gilesem jedou do domu Summersových. U Rosenbergových, někdo za ťuká a Willow jde otevřít. Je to její matka s partou dospělých a násilně ji vyvlečou z pokoje. Mezitím dorazí Buffy a Giles k Buffy domů a přeruší tak setkání MPO. Chtějí po Joyce, aby si s nimi promluvila v soukromí. Joyce využije Buffyiné nepozornosti a uspí ji chloroformem. Ostatní dospělí uzemní Gilese tak, že spadne na zem v bezvědomí.

Buffy, Willow a Amy jsou připoutané provazy k velkým kolíkům na radnici. Stojí na hromadě zabavených knih, které jsou připraveny na spálení. Willow a Amy už bojují s provazy, ale Buffy je stále v bezvědomí. Oz a Alex zatím vejdou do Willowina pokoje, kde najdou jen rozházené věci. Okamžitě míří na radnici. Cordy vchází do domu Summersových a několika fackami Gilese vzbudí. Společně rychle utíkají k Gilesovu autu, kde Cordy během jízdy pod vedením Gilese připravuje kouzlo. Buffy se konečně probere z bezvědomí a uvědomí si v jaké situaci se ocitla. Amy se podaří proměnit v krysu a uteče. Joyce s Willowinou matkou zapálí knihy. Když se oheň dostane až k Buffy a Willow, objeví se Cordy s Gilesem a oheň uhasí. Giles odříká kouzlo a děti se promění v jednoho velkého démona. Rodiče utíkají ven z radnice a Alex s Ozem prolézají ventilací, snaží se najít místnost, kde drží Buffy a Willow. Démon se k dívkám blíží a chystá se je zabít, ale Buffy na poslední chvíli zlomí kůl, ohne se a démon se na špičku kůlu napíchne. V tu chvíli propadne stropem Alex a Oz s tím, že je zachrání.

Willow provede kouzlo zapomnění, takže si její matka pamatuje jen to, že Willow chodí s muzikantem. Willow se ještě za spolupráce Buffy snaží proměnit krysu Amy zpět na člověka, ale nedaří se jim to. Buffy navrhne, že by jí mohly koupit kolo na běhání.

3x10 Náprava (Amends)

27. listopadu 2010 v 8:57 | Spiffy
Obrázek
Nastává čas Vánoc a Angelovi se ve snech začínají zjevovat lidé, které zabil. Jedna z jeho obětí je mladý Daniel, kterého Angel zabil v Dublinu roku 1818. Angel už není schopen zůstat v posteli, a tak se jde projít. Venku narazí na Buffy, která na poslední chvíli nakupuje vánoční dárky. Angel se dá s Buffy do řeči, ale za ní se najednou objeví Daniel a Angel zděšeně uteče. Druhý den řekne Buffy přátelům, že se s Angelem něco děje a Oz dá Willow šanci na napravení jejich vztahu. Večer jde Buffy s Joyce koupit vánoční stromek. Joyce řekne Buffy, že by mohli na Štědrý večer pozvat Faith. Buffy si všimne skupinky stromků, které jsou suché a prodavač to neumí vysvětlit. Buffy jde za Faith, a ta její pozvání odmítne, protože jde na nějakou párty.

Angel zajde za Gilesem, a prosí ho o pomoc. Giles ho pozve dál, ale vezme si kuš, aby se mohl bránit. Angel chce vědět proč a jak se vrátil na Zemi, ale pak se v bytě objeví Jenny Calendrová. Giles jí nevidí, ale Angela vyděsí tak, že uteče. V sídle se Angelovi zdá o služce jménem Margaret. Když se do ní zahryzne, uvidí Buffy, která ho zděšeně pozoruje. Angel a Buffy se ze svých snů vzbudí. V sídle Angela straší Jenny, pak Daniel, Margaret a ostatní oběťi. Buffy řekne Gilesovi o snu, který měla a ve kterém byl i Angel. Začnou hledat v knihách a doufají, že najdou důvod, proč se Angel vrátil z pekla. V pátrání jim pomáhají i Alex s Willow. Je pozdě a Buffy mezi knihami usne. Stejně tak i Angel. Zdá se jim, jak se spolu milují, ale pak se Angel zahryzne Buffy do krku. Oba dva se zděšeně vzbudí. Angelovi se zjeví Jenny a říká mu, že by poslán, aby znovu s Buffy ztratil svou duši a pak ji zabil.

Giles najde obrázek tří mužů bez očí a Buffy je pozná ze svého snu. Jsou to posluhovači Prvního. Giles Buffy vysvětlí, že První je absolutní zlo, ale nemá fyzickou podobu, takže se s ním Buffy nemůže utkat. Buffy a Alex navštíví Willyho bar a doufají, že získají nějaké informace. Všechno co se dozví je, že posluhovači se skrývají v podzemí.

Je štědrý den. Willow pozve Oze k sobě a společně sledují filmy. Na verandě domu Summersových se objeví Faith. Řekne, že párty byla nudná a dá Buffy a Joyce nějaké dárky. Zatímco jde Faith dovnitř, Buffy pospíchá do svého pokoje, aby vzala dolu své dárky. Je překvapená, když tam najde Angela. Angel je ale trochu mimo a stále zírá na její krk a na postel. Za Buffy stojí Jenny a přikazuje Angelovi, aby udělal poslední krok. Angel to nedokáže a uteče ven oknem. V sídle řekne Angel Jenny, že si raději vezme život než aby Buffy zabil. Buffy se rozhodne jít k Gilesovi do bytu, zatímco Faith hlídá Joyce. Z jedné z Gilesových knih se Buffy dozví, že pod posluhovači Prvního a ani nad nimi nic neroste.

Buffy se vydá ke skupince stromů, kterých si všimla, když se svou matkou vybírala vánoční stromek. Sebere sekeru a proseká si vchod dovnitř a vejde do jeskyně. Tam najde posluhovače, jak kouzlí a vyřídí je sekerou. Poté se před ní objeví Jenny. Buffy poslouchá, jak říká, že je První a také, že donutila Angela, aby za úsvitu zemřel. Buffy utíká zpět do sídla, ale Angel tam už není. Najde ho na kopci nad Sunnydale. Buffy se Angela snaží dostat dovnitř než vyjde slunce, ale Angel nechce. Buffy se s Angelem začne hádat, následuje pár ran, ale to vše přeruší sníh, který začne padat z nebe. Meteorolog hlasí, že v Sunnydale se nečekaně vytvořila studená fronta a že obyvatelé slunce dnes vůbec neuvidí. Buffy a Angel se prochází zasněženými ulicemi Sunnydale a drží se za ruku.

3x09 Přání (The wish)

27. listopadu 2010 v 8:57 | Spiffy
Obrázek
Buffy, Willow a Alex zabijí na hřbitově démona, zatímco Cordelie pálí jednu Alexovu fotku za druhou. Další ráno se Willow snaží dát do pořádku vztah s Ozem. Ten ale potřebuje čas na rozmyšlení. Cordelie přijede do školy a zjistí, že její kamarádky se s ní stále nebaví a jen si z ní utahují. Harmony jí představí Anyu, novou spolužačku, která přijela do Sunnydale. Anya se nenápadně začne zajímat o Cordeliiny problémy. Pozdě večer jde Cordy s Anyou do Bronzu, kde se objeví i Alex, Willow a Buffy. Cordy si dá pár drinků a pak jde domů. Buffy si jí všimne a jde za ní. Dříve než si s ní stihne promluvit, vyruší je upír. Během rvačky upír do Cordy vrazí a ona spadne mezi odpadky. Cordy se na Buffy rozzlobí a řekne jí, že zdrojem všech jejích problémů je ona.

Druhý den dá Anya Cordelii náhrdelník, který jí přináší štěstí a Cordelie se jí svěří se svým přáním "Přeji si, aby Buffy Summersová nikdy nepřišla do Sunnydale". Anya se promění v démona a řekne "Tak jest". Následuje záblesk. Cordy stojí před školou, Anya zmizela a všude je ticho. Cordy si uvědomí, že Anya ji její přání splnila. Ale nová verze Sunnydale není tak dobrá, život ve městě končí se západem slunce a Alex s Willow jsou mrtví. Padne noc a Cordelie míří domů po opuštěných ulicích Sunnydale. Narazí na Alexe a řekne mu, že musí najít Buffy. V té chvíli se objeví Willow a Cordy dojde, že jsou upíři. Dřív než jí Alex stihne zabít, přijede dodávka. Ven vystoupí Giles a před Alexem a Willow drží kříž, zatímco Oz a Larry na ně míří kušemi a Nancy dává Cordy do dodávky. Giles nasedne a odjíždějí do školy.

Alex a Willow se vrátí do Bronzu, který je teď Pánovou základnou. Pán nařídí Alexovi a Willow, aby zabili Cordelii dřív než stihne kontaktovat přemožitelku. Zpět v knihovně, Cordy se konečně probere a řekne Gilesovi o Buffy a jejím přání. V té chvíli do knihovny vrazí Alex a Willow. Gilese zamknou do klece a přímo před jeho očima Cordelii zabijí. Když odejdou, Giles se pomocí sekery dostane ven. Larry a Oz dorazí a Giles se dozví, že Nancy je mrtvá. Poté si všimne Cordeliina náhrdelníku a sundá ho. Další ráno si Willow hraje se štěňátkem Angelem, kterého Pán zamknul ve sklepě Bronzu. V knihovně Giles objeví, že náhrdelník reprezentuje Anyanku, patronku zhrzených žen. Giles zavolá pozorovateli Buffy do Clevelandu a zanechá zprávu.

Když Giles jede autem domů, všimne si, že nějací upíři nákladají lidi do dodávky. Vyběhne s křížem z auta a lidi zachrání. Pak ho ale jeden upír srazí k zemi. Dříve než ho upíři stihnou zabít, objeví se další bojovník a upíry vyřídí. Giles vzhlédne a uvidí Buffy Summersovou. Buffy a Giles dorazí k Gilesovi domů, kde jí Giles řekne, že zdroj moci Anyanky musí být zničen. Buffy to nezajímá a chce jít vyřídit Pána. Dorazí do Bronzu, kde je prázdno. Ve sklepě najde zamčeného Angela. Buffy Angela osvobodí a spolu míří do továrny, kde má Pán spustit stroj, který způsobí revoluci v upířím životě. Stroj vysaje z člověka všechnu krev a natočí jí do sklenice. Prostě velkovýroba. Buffy a Angel vstoupí a přeruší slavnostní zahájení. Zatímco Buffy bojuje s upíry, Angel osvobozuje lidi. V bitvě se Angel, Alex a Willow promění v prach. Zatímco Buffy bojuje, Giles vyvolá Anyanku a zjistí, že její cenrum moci je náhrdelník. Giles jí náhrdelník strhne z krku a připravuje se ho rozbít, když Pán přemůže Buffy a zlomí jí vaz. Giles rozbije náhrdelník a objeví se bílý záblesk. Cordy znovu stojí před Anyou. Anya si uvědomí, že není schopná splnit Cordeliino přání, protože její náhrdelník zmizel. Cordy odchází a vesele si říká další přání. Záběr na Buffy, Alexe a Willow, kteří se smějí a povídají si.

3x08 Cesty lásky (Lover's walk)

27. listopadu 2010 v 8:56 | Spiffy
Obrázek
Buffy překvapí své přátelé počtem bodů u zkoušek, které dohromady dávají 1430. Všichni jsou z toho nadšeni, kromě Buffy, která ví, že se bude muset zamyslet nad svou budoucností. Večer nějaké auto porazí nápis Sunnydale, ven vypadne totálně opilý Spike. Zamíří do spálené továrny, kde přebývali spolu s Dru a Angelusem než přišel Giles a zapálil to tam. Spike nadává, že se s ním Drusilla rozešla a rozmlátí její panenky. Další ráno se Alex s Cordy a Willow s Ozem dohodnou, že si udělají dvojité rande. Alex si všimne, že Cordy má jeho fotky vylepené ve skříňce. A Oz dá Willow dárek, je to čarodějnice na lipo. V knihovně Buffy ukazuje Gilesovi své výsledky ze zkoušek, zatímco on si balí věci na výlet do Braker's Wood. Buffy se zmíní, že uvažuje o vysoké a Giles souhlasí, protože na Sunnydale může dohlížet Faith. Zástupce starostu informuje, že Spike je zpět ve městě. Starosta pošle Tricka a nějaké upíry, aby se o něj postarali. Po škole Buffy a Joyce diskutují o vysoké škole.

Spike míří do sídla na Crawford Street a sleduje Angela, který si čte knihu. Je tak opilí, že upadne na zem a usne. Ráno mu na ruku začne svítit slunce a ruka mu vzplane. Spike uteče do svého auta a tam si ruku poleje pitím. Potom se vypraví do magického obchodu a hledá nějakou kletbu pro Angela. Willow vejde do obchodu a Spike se schová. Všimne si, že Willow kupuje ingredience na kouzlo proti lásce a doufá tak, že tak smaže svou aféru s Alexem. Když Willow odejde, Spike zabije prodavačku a má plán. V sídle řekne Buffy Angelovi, že se chystá jít na vysokou. Angel opět není moc hovorný, a Buffy brzo odejde. Alex a Willow společně pracují na kouzle, aniž by Alex věděl o co doopravdy jde. Čekají než přijde Oz a Cordy. Alex si všimne knihy kouzel a dojde mu, co Willow dělá. Najednou se objeví Spike a chce Willow unést. Když Alex bojuje se Spikem, Willow praští Spika mikroskopem. Spike jí ho vytrhne a praští jím Alexe do hlavy. Pak je oba odnese do továrny a zamkne je ve sklepě. Zatímco Alex leží na posteli a krvácí, Spike se snaží Willow donutit, aby provedla kouzlo lásky. Willow mu řekne, že potřebuje víc ingrediencí a knihu kouzel, kterou nechala doma u Buffy.

Cordy a Oz mezitím dorazí do školy a vpadnou do knihovny, kde Buffy cvičí. Ukáží Buffy laboratoř, ve které jsou známky po boji. Buffy je pošle hledat Gilese a vrátí se do knihovny, kde si vezme zbraně. Dřív než stihne odejít, zazvoní telefon. Je to Joyce a když mluví s Buffy, je slyšet, že do domu Summersových přišel Spike. Buffy okamžitě utíká k sobě domů. Joyce udělá kafe a povídá si se Spikem o Drusille. Angel se blíží k domu. Vidí Spika, jak sedí vedle Joyce a chce vběhnout dovnitř, ale nemůže, protože není pozvaný. Joyce je zděšená, že znovu vidí Angela a neuvědomuje si, že skutečný nepřítel stojí za ní. Spike si ani nevšimne, že Buffy je už doma a Buffy ho chytne a přirazí k lince. Joyce zděšeně sleduje, jak Buffy zve Angela dovnitř, aby jí pomohl se Spikem. Spike jim řekne, co udělal s Alexem a Willow, ale neřekne jim kde jsou. Buffy a Angel souhlasí, že mu pomůžou s kouzlem lásky, když poté Willow a Alexe pustí.

Oz a Cordy jedou do Breaker's Woods, cestou ucítí Oz pach Willow a jede jí najít. Cordelii se moc nelíbí, že Oz začíná mít vlastnosti vlkodlaka. Buffy a Angel následují Spika do magického obchodu pro přísady. Spike se jim vysměje, když mu Buffy řekne, že s Angelem jsou jen přátelé. Poté jim dá přednášku a na závěr dodá, že se budou navždy milovat. V továrně se Alex konečně probere a dozví se, co se stalo. Alex jejich situaci vidí beznadějně a Willow políbí. V tu chvíli vpadnou do sklepa Oz s Cordy. Oba dva na ně nevěřícně zírají. Cordy se dá na útěk nahoru po schodech, ale jeden schod pod ní praskne a ona spadne dolů. Alex k ní přiběhne a vidí, že se Cordy břichem napíchla na tyč.

Buffy, Spike a Angel konečně mají všechny přísady a míří do továrny, když jim cestu zatarasí banda upírů v čele s Lennym. Buffy, Spike a Angel utečou do obchodu. Zatarasí všechny východy, ale upíři se dostanou dovnitř. Při boji Spike Lennyho probodne a promění ho v prach. Angel s Buffy zaženou zbytek upírů lahvičkami se svěcenou vodou. Spike je s výsledkem bitky spokojen a rozhodne se, že Dru dostane zpátky po svém. Bude ji mučit, dokud neřekne "miluji tě". Pak jim prozradí, že Alex a Willow jsou v továrně. Mezitím se Alex snaží dostat ke zraněné Cordy a Oz jde pro pomoc.

Cordy naštěstí není vážně zraněná, takže se především zotavuje z Alexovi zrady. Buffy utěšuje Willow a Alex jde za Cordy do nemocnice. Přinese jí kytky a chce se jí omluvit, ale Cordy mu řekne, aby odešel. Buffy pak zamíří do sídla a řekne Angelovi, že se s ním už nemůže stýkat. Stále musí myslet na to, co Spike řekl o jejich vtahu a ví, že měl pravdu, nemohou být jen přátelé. Angel jí oznamovacím tónem řekne, že bude navždy jeho a veselý Spike odjíždí ze Sunnydale.

3x07 Odhalení (Revelations)

27. listopadu 2010 v 8:56 | Spiffy
Obrázek
Oz, Willow, Alex a Cordy sedí u stolu v Bronzu. Buffy chybí, a Cordy si myslí, že má nového kluka. Buffy se tam o chvíli později objeví spolu s Faith a poté obě zamíří na hřbitov, kde na ně dohlíží Giles. Buffy a Faith bojují s dvěma upíry, když se objeví nějaká žena. Zkritizuje Buffyin a Faithin výstup a představí se jako Gwendolyn Postová, Faithina nová pozorovatelka. V knihovně jim Gwendolyn řekne, že byla poslána, aby dohlédla na celkovou situaci. Také je informuje o démonovi jménem Lagos, který hledá v Sunnydale rukavici Myhnegon. Gwendolyn nemá před Gilesem žádný respekt a zkritizuje všechno, co dělá. Buffy je s Angelem v sídle, kde spolu cvičí, a poté se skoro políbí, ale Buffy se odtáhne a když odchází, vysloví Lagosovo jméno, což Angela zneklidní.

Giles je naštavný, že o Lagosovi nemůže najít žádné informace. A proto požádá o pomoc Alexe a Willow, takže začíná hloubkový výzkum. Willow jde s Alexem pro knihy a u jednoho regálu se začnou líbat. Kousek od nich stojí Giles a na něco se je zeptá, oba se od sebe rychle odtrhnou. Giles si jich naštěstí nevšiml a informuje je, že možná našel polohu rukavice Myhnegon. Je uvnitř Von Hauptmanovy hrobky na Restfieldském hřbitově. Alex z pocitu viny jde na hřbitov. Mezitím se Buffy a Faith rozhodnou, že prohledají další hřbitovy v Sunnydale. Jenže Buffy je už unavená, a tak Faith sama míří na hřbitov Shady Hill, kde najde Lagose, jak hrabe v hrobě. Faith ho napadne, ale Lagos ji snadno pošle k zemi. Faith ze země sleduje, jak Lagos odchází. Alex se na Restfieldském hřbitově blíží k hrobce, ale najednou z ní někoho uvidí vycházet. K jeho překvapení se jedná o Angela, který nese zabalený objekt. Alex sleduje Angela do jeho sídla na Crawford Street a pozoruje ho skrz okno. Uvidí Buffy, jak se líbá s Angelem. Když Alex odejde, tak se Buffy od Angela odtrhne. Angel ukáže Buffy rukavici Myhnegon. Buffy se jí chce dotknout, ale Angel jí varuje, že když si rukavici obleče, už ji nesundá. V Gilesově bytě si Giles nalévá čas a ukazuje Postové ilustraci Lagose. Najednou do bytu vpadne Alex se zprávou o Buffy a Angelovi.

Druhý den vejde Buffy do knihovny a informuje ostatní, že rukavice je již v bezpečí. Jenže Gilese a její přátelé vypadají velmi vážně. Když si sedne, Giles jí řekne, že vědí o Angelovi. Buffy se snaží bránit, ale všichni jí vytknou, že kryje vraha. Především Alex má zase ty své řeči. Buffy toho už má dost a začne se s Alexem hádat. Giles je zastaví a všechny pošle do tříd. Buffy následuje Gilese do kanceláře a řekne mu, že Angel našel rukavici, Giles ale nechce nic slyšet. Připomene jí, že ho Angel mučil.

Gwendolyn mezitím navštíví Faithin byt, kde své přemožitelce řekne, že by se neměla scházet s Gilesem a přáteli. Buffy najde u skříňky Willow a zeptá se jí, jestli je mezi nimi vše v pořádku. Willow řekne, že ano a obě se večer vydají na hřbitov, kde se chystají zabít Lagose. Večer najde Faith v Bronzu Alexe, jak hraje kulečník. Alex jí prozradí, že Angel je naživu a že má rukavici Myhnegon. Faith se rozhodne zabít Angela a Alex se k ní přidá. Mezitím vejde do Gilesovi kanceláře Postová a zjistí, že rukavice je v sídle. Giles připravuje kouzlo na zničení rukavice. Když se k Postové otočí zády, tak ho Postová praští sochou do hlavy. Giles spadne na zem, je v bezvědomí a krvácí.

Na Restfieldském hřbitově se Willow chystá svěřit Buffy své tajemství o Alexovi, když se objeví Lagos. Buffy mu v boji usekne hlavu. Do knihovny přijde Alex s Faith a na zemi najdou krvácejícího Gilese. Faith věří, že Gilese zranil Angel, ale Alex se jí to snaží vymluvit, protože nikde nejsou známky po kousnutí. Faith se o detaily nestará a odchází za Angelem, zatímco Alex volá sanitku. Angel zatím dokončuje kouzlo na zničení rukavice, když se objeví Postová. Lží ho přiměje, aby jí vydal rukavici, a když se Angel otočí, Postová ho praští lopatou do hlavy. Angel padá k zemi. Buffy a Willow dorazí do knihovny, kde už Gilese převážejí do nemocnice. Dřív než ho odvezou, Giles řekne Buffy, že musí zničit rukavici. Alex jí poví, že Faith je už na cestě k Angelovi. Buffy řekne Willow, aby připravili katalyzátor živého plamene a míří do sídla, kde se Postová snaží otevřít truhlu s rukavicí.

V knihovně Alex a Willow dokončují katalyzátor a míří k sídlu. Dřív než Postová stihne otevřít truhlu, Angel se zvedne a má tvář upíra. Postová zlomí tyč lopaty a chystá se Angela probodnout, ale Angel jí zbraň vykopne a hodí Postovou na zeď. V tu chvíli se objeví Faith a vidí, jak se Angel snaží její pozorovatelku zabít. Faith bojuje s Angelem a chystá se ho probodnout, ale Buffy dorazí a zastaví ji. Buffy se snaží před Faith Angela obhájit, ale Postová donutí Faith, aby dělala to, co chce ona. Faith a Buffy spolu tedy začínají bojovat. Uprostřed bitky dorazí Alex a Willow. Alex se je snaží zastavit, ale Faith ho odhodí a pokračuje v boji. Gwendolyn rychle otevře truhlu, vyndá rukavici a praští Willow. Pak si rukavici nasadí, zvedne ruku a začne vyvolávat sílu rukavice. Do rukavice udeří blesk, Buffy a Faith přestanou bojovat a obrátí svou pozornost k Postové. Gwendolyn zakřičí a do rukavice se vrátí síla, pak se Postová obrátí k Faith a Buffy a vyšle blesk. Obě rychle uskočí. Willow vstane a Gwendolyn se k ní okamžitě otočí a vyšle blesk. Angel skočí a srazí Willow k zemi, tím ji zachrání. Faith pak obratí Gwendolininu pozornost a Buffy po ní hodí střepem, který jí usekne ruku. Objeví se další blesk a Postová shoří.

Další ráno Oz, Willow, Alex a Cordy si povídají o Buffy a Angelovi a o tom, jak zničili rukavici. Alex přizná, že jestli se Buffy a Angel moc nezapletou, nic nehrozí. Buffy se nakonec s Alexem usmíří. Giles přijde a řekne jim, že Postová byla před několika lety vyhozena z Rady kvůli přílišnému používání černé magie. Po škole Buffy navštíví Faith a řekne jí, ať se ničeho nebojí, že jí stále věří. Ale Faith se cítí podvedená a nemá náladu na rozhovor. Buffy odejde a Faith ví, že se už nesmí na nikoho spoléhat.

3x06 Zakázané ovoce (Band candy)

27. listopadu 2010 v 8:54 | Spiffy
Obrázek
Buffyiny příjmací zkoušky se blíží, a tak se na hlídce s Gilesem učí. Na radnici, starosta Wilkins požádá pana Tricka o pomoc pro nadcházející krmení démona.Další ráno, ředitel Snyder rozdává studentům čokoládu, kterou mají prodat a získané peníze se dají na kapelu. Když Buffy donutí svou matku koupit půlku krabice čokolády, začne rozhovor o řidičáku. Joyce se nelíbí představa její dcery za volantem. Buffy míří do knihovny a řekne, své matce, že má trénink s Gilesem. Joyce není ráda, že s ním Buffy tráví tolik času. V knihovně Buffy prodá Gilesovi druhou půlku čokolády a řekne mu, že máma chce, aby byla doma. Vše je tedy zařízeno a Buffy jde s čerstvou krví od řezníka do sídla za Angelem. Když Buffy konečně přijde domů, čeká tam na ni její matka spolu s Gilesem. Oba si myslí, že jim lhala, a tím je staví do opozice. Podle Joyce byla Buffy v Bronzu. Buffy se rozčílí a řekne jim, že nemá žádný volný čas pro sebe. Pak odejde do svého pokoje. Giles a Joyce si sednou na gauč a začnou jíst jednu čokoládu za druhou. Záběr na stejné čokolády, které jsou baleny v nějaké továrně. Dohlížejícím nad celou prací je Gilesův přítel Ethan Rayne.

Buffy, Cordy, Alex a Willow a několik další studentů čeká ve třídě na učitele. Giles se ještě nedostavil, což je divné. Willow a Alex si krátí čekání tím, že si navzájem hladí nohy pod lavicí. Na chodbě mluví ředitel s učitelkou, slečnou Bartonovou, a chce po ní, aby zastoupila Gilese, protože jemu se nechce. Buffy je překvapená, když do třídy vejde Bartonová a řekne studentům, že počkají až komandant Snyder odejde a pak se všichni zdejchnou. Po škole jde Buffy za Gilesem domů a najde tam i svou matku. Giles jí vysvětlí, že spolu s Joyce pracují na jejím časovém rozvrhu. Joyce podá své dceři klíče od auta a řekne jí, že Giles ji potom odveze. Když Buffy odejde, Giles si zapálí cigaretu a Joyce vytáhne flašku, kterou schovala, když Buffy přišla.

Buffy vyzvedne Willow a jedou spolu do Bronzu. V Bronzu si Buffy a Willow všimnou, že Bronz je plný dospělých. Ještě zvláštnější je, že se všichni chovají jako teenageři, včetně ředitele Snydera, který se přátelsky baví s Buffy, Willow a Ozem. Zatímco se Willow a Buffy snaží zjistit, co se děje, Joyce a Giles pijí, kouří a poslouchají desky, poté se rozhodnout jít ven. Zastaví před výlohou, kde se Joyce líbí jeden kabát. Giles výlohu rozbije a pomůže Joyce kabát obléci. Zastaví je policista, ale Giles ho zmlátí a sebere mu zbraň. Pak Joyce položí na kapotu policejního auta a vášnivě se s ní začne líbat. Zpátky v Bronzu, Buffy se rozhodne najít Gilese. Když Buffy, Willow a Oz opouštějí Bronz, přiběhne k nim Snyder a sedne si s nimi do auta. Buffy nemá čas se s ním zabývat, takže Snyder jede s nimi. Všichni dospělí ve městě se chovají jako teenageři, stejně jako v Bronzu. Dva muži závodí v autech a jeden narazí do Buffy. Když všichni vystoupí z auta, muž ukradne Snyderovi čokoládovou tyčinku. Buffy si uvědomí, že na těch tyčinkách je něco divného. Buffy nařídí Willow, aby šla s Ozem do knihovny a pomohla Alexovi a Cordy hledat, zatímco ona pojede se Snyderem do továrny.

Buffy a Snyder dojedou k továrně, kde u vchodu stojí hromada dospělých a chytají tyčinky, které jim nějací muži házejí. Když Buffy míří ke vchodu, projde kolem Joyce a Gilese, kteří se zrovna líbají. Buffy je od sebe odtrhne a vtrhne do továrny. Joyce, Giles a Snyder ji následují. Uvnitř Buffy najde Ethana, který neztrácí čas a utíká pryč. Snaží se ukrýt mezi krabicemi s čokoládou, ale Buffy ho najde. Zpátky v knihovně se zbytek party snaží najít nějaké informace. Buffy se od Ethana dozví, že udělat z dospělých teenagery byl jen způsob, jak získat oběť pro démona jménem Lurconis. Oz a Willow zjistí, že Lurconis jí mimina. Střih do nemocnice, zrovna vchází skupina upírů a míří přímo na kojenecké oddělení, sestra si jich nevšímá a sleduje televizi.

Buffy a ostatní se do nemocnice dostávají pozdě. Giles si náhle vzpomene, že Lurconis znamená Nenasyta a ukrývá se v kanalizaci. Celá parta míří do stok, kde najdou mimina společně s Trickem, čtyřmi upíry a starostou, který okamžitě zmizí. Zatímco Buffy bojuje s upíry, Giles a Joyce odvážejí miminka do bezpečí. Během bitvy hodí Buffy jednoho upíra do malé nadrže s vodou. Ozve se dunění, pak se objeví Lurconis a upíra sežere. Trick vyzve Buffy na boj, ale Giles je přeruší a zaútočí na Tricka sám. Trick Gilese chytne a hodí do nádrže, pak uteče. Znovu se ozve dunění a objeví se Lurconis, ale Buffy vyskočí, utrhne plynovou trubku a namíří jí na pochodeň. Tím Lurconise spálí a Gilese zachrání.

Na radnici vyjádří starosta své zklamání z pana Tricka a varuje ho, aby příště neudělal stejnou chybu. Následující den jsou dospělí v Sunnydale opět normální. Buffy si stěžuje Gilesovi na přijímací zkoušky. U schodů se potkají s Joyce, jejíž auto je poničené. Buffy jim řekne, že je ráda, že je oba zastavila dříve než k něčemu došlo. Joyce a Giles se na sebe významně podívají a rychle odejdou, každý jiným směrem.

3x05 Školní ples (Homecoming)

27. listopadu 2010 v 8:53 | Spiffy
Obrázek
Jak se blíží vyhlášení Královny plesu, Cordelie plánuje svou kampaň na získání titulu, zatímco zbytek party se snaží vymyslet, jak na ples pojedou. Buffy je stále zmatená z Angelova návratu, takže jde do sídla hned potom, co jí Scott pozve na ples. V sídle Buffy Angelovi řekne, že ještě nikomu neřekla, že je zpátky. Prozradí mu také, že se chodí s jedním klukem. To ale moc dlouho nevydrží, protože hned druhé ráno řekne Scott Buffy, že je konec, protože se přes prázdniny hrozně změnila. Když Scott odejde, Buffy zůstane před školou sama. Neví, že ji z dodávky sledují dva němci, jejichž šéfem je starý muž a ukazuje na obrazovce Buffy. Vedle něj stojí Trick. Na radnici starosta zjistí, že ti dva němci jsou mezinárodně hledaní zločinci. Jmenují se Frederick a Hans Gruenshtahlerovi. Starosta z nich strach nemá. Vlastně je více znepokojen, že si jeho tajemník Alan málo myje ruce.

Na Sunnydaleské střední se maturitní třídy fotí do ročenky. Buffy na focení není, a tak je Cordy pověřena tím, aby jí přivedla. Dřív než stihne vejít do knihovny, potká dva kluky, které musí přesvědčit, aby pro ní hlasovali a úplně na Buffy zapomene. V knihovně Buffy a Faith plánují, že navštíví ples spolu. Další den se Buffy u oběda dozví, že chyběla na focení. Naštvaná Cordeliinou nespolehlivostí zahájí svou vlastní kampaň na Královnu plesu. Večer Trick vykládá lovcům o Slavnostech Lovu 1998. Mezi lovce patří zálesák, Lyle a jeho žena Candy Gorchová, Gruenshtalerovi a Kulak, démon se žlutou kůží. Trick doufá, že na tomto lovu zabijí Buffy i Faith.

V rezidenci Rosenbergových pomáhá Alex vybrat Willow šaty. Willow si oblékne své nejlepší a tím vyvede Alexe z míry. Když Alex přesvědčuje Willow, že v těch šatech bude moci tančit, začnou se líbat. Další ráno se Buffy dozví, že o svou kampaň se bude muset postarat sama, protože její přátelé už pomáhají Cordelii. Buffy a Cordy rozjedou své kampaně a za každou cenu chtějí vyhrát. Zatímco Buffy donutí Willow ke spolupráci, Gruenshtahlerovi odposlouchávají jejich rozhovor. Dozví se, že limuzína nejdřív vyzvedne Faith a pak Buffy a nakonec zbytek party. Během dne se Buffy dozví, že Cordy některé studenty podplácí. To vede k další hádce, která skončí několika sprostými slovy. Willow s Alexem se pak rozhodnou, že to musí mezi Buffy a Cordy spravit. Večer limuzína zastaví u domu Summersových, jak bylo na plánu a vyzvedne Buffy. Buffy je překvapená, že místo Faith tam sedí Cordy. Na sedačce leží dopis od party, kde stojí, že jejich přátelství je důležitější než titul. U dopisu jsou i dvě kytky.

Limuzína však nezastaví v místě plesu, ale v lese. Buffy a Cordy vystoupí a všimnou si televize a videa. Buffy pustí kazetu. Je na ní nahraný Trick, který vítá Buffy a Faith na slavnostech lovu. Dřív než Cordy stihne něco říct, televize vybouchne a lov začíná. První lovec na kterého narazí je zálesák, kterého Buffy zažene do jedné z medvědích pastí. Zálesák past nemůže otevřít, a tak Buffy informuje o zbylých lovcích. Zatímco Buffy a Cordy doběhnou do nějaké chaty, Alex a Willow sedí na plese a Giles je přesvědčuje, že to co udělali s limuzínou bylo správné. V chatě najde Cordy telefon, kterým Buffy zavolá Gilesovi do knihovny. Buffy vysvětlí Cordy, že zahájila kampaň, protože chtěla mít důkaz, že se taky narodila pro něco jiného než jen pro přemožitelku. Najednou do chaty vpadne Kulak a zaútočí na Buffy. Během bitvy se k chatě blíží Frederick a Hans. Jsou navigování starým mužem, který má počítač a vyhledávácí zařízení. Němci do chaty vystřelí granát, což bitvu mezi Buffy a Kulakem zastaví. Buffy chytne Cordy a spolu utíkají. Kulak nestihne utéci a je zabit při explozi. Buffy a Cordy míří do knihovny, kde na ně čekají Lyle s Candy.

Zatímco Buffy a Cordy už jsou skoro v knihovně, Tricka zatknou dva policisté. Buffy bojuje s Candy a promění jí v prach, ale Candy jí ještě stihla poslat do bezvědomí. Naštvaný Lyle chce zaútočit, ale Cordy ho zastaví proslovem, který Lyla vyvede z míry a raději odejde. Giles jim řekne, že si nevzpomíná, že by jim parta kupovala květiny. Buffy si všimne, že v kytkách jsou malé elektronické čipy, které používájí Gruehstahlerovi k sledování. Najednou uslyší, jak se němci dostávají na chodbu, Buffy kytky obalí bílým toaleťákem a jednomu bratrovi hodí kouli na záda, když prohledává jednu třídu. Jejich šéf je nasměruje proti sobě a oba se skrz zeď zabijí. Mezitím je Trick přiveden přímo před starostu. Starosta mu řekne, že takové lidi jako je on potřebuje, aby zničil zlo v Sunnydale. Trick si uvědomí, že starosta má na mysli přemožitelky. Když se konečně Buffy a Cordy dostanou na ples, zrovna probíhá vyhlášení. K jejich velkému překvapení nevyhrála ani jedna a obě znechuceně odcházejí.

3x04 Kráska a zvíře (Beauty and beasts)

27. listopadu 2010 v 8:53 | Spiffy
Obrázek
Je noc před úplňkem, což znamená, že nastal Ozův čas. Je bezpečně zamknut v kleci v knihovně. Když Alex přijde vystřídat Willow ve stráži, lehne si na stůl a usne. Buffy a Faith jsou na hlídce. V lese najdou mrtvolu chlapce jménem Jeff Orkin. Další ráno, Buffy, Willow a Oz potkají Scotta s jeho kamarády: Petem a Debbie. Oz nabídne Debbie poznámky z biologie, takže se později setkají. Buffy míří za výchovným poradcem, zatímco Willow a Oz do knihovny. Giles a Alex je hned informují o vraždě, která se stala předešlou noc. Kvůli tomu, že Alex usnul a okno nad Ozem vlkodlakem bylo otevřené, dělá z Oze hlavního podezřelého. Buffy se mezitím setkává s poradcem panem Plattem. Když mu Buffy vyloží všechny důvody, proč musela odejít zjistí, že pan Platt je velmi chápavý člověk.

Po škole se Buffy setká v knihovně s ostatními, kde se dozví, že Oz možná někoho zabil, když byl vlkodlak. Giles řekne Willow, Alexovi a Cordy, aby šli do márnice a prohledali Jeffovu mrtvolu. Buffy se jde mezitím podívat po nějakém vrahovi, pokud to není Oz. Strážcem tuto noc se tedy stává Faith. V márnici Willow zjistí, že Jeffa roztrhalo divoké zvíře. Oz se stává víc a víc podezřelým. Buffy uvidí, jak někdo utíká lesem. Překvapením je, že ten někdo je Angel. Nemá všech pět pohromadě, takže na Buffy okamžitě zaútočí. Bojují dokud ho Buffy nepošle k zemi. Vezme ho do sídla a spoutá řetězy. Neschopná s Angelem komunikovat, si všimne obrysu na podlaze, kam Angel dopadl, když se vrátil z pekelné dimenze. Je jí jasné, že neusne, a tak jde do knihovny, kde vystřídá Faith. Giles najde následující ráno spící Buffy na židli. Všimne si knihy, kterou četla. Pojednává o Acathle a různých dimenzí. Když se Buffy probere, zeptá se Gilese, jestli je možné, aby se Angel vrátil z pekla. Ale neřekne mu o tom, že ho našla. Když Giles vezme v úvahu Angelův návrat, řekne jí, že čas v jiných dimenzích ubývá rychleji a Angel by tam mohl být neuvěřitelně dlouhou dobu. Po rokách mučení není možné, aby byl tou osobou, jakou byl.

Při obědě si Buffy přisedne ke Scottovi, Petovi a Debbie. Buffy se ale za chvilku zvedne a jde do sídla. Když Buffy položí ruku na Angelovo rameno, Angel uskočí stranou. Otřesená tím, jak moc se Angel změnil, se Buffy vrátí do školy. Buffy jde do kanceláře pana Platta a chce mu svěřit své životní tajemství. Ale když dorazí, najde Platta mrtvého a vypadá to, že byl zabit stejným útočníkem jako Jeff Orkin. Po škole jde Pete a Debbie do kabinetu, kde se chvilku líbají. Uvnitř si Pete všimnne, že láhev, ve které byla zelená tekutina je prázdná. Debbie dělá, že s tím nemá nic společného, ale pak se přizná. Najednou se Pete promění ve velké mostrum. Během přeměny praští Debbie do obličeje a srazí jí k zemi. Pete pak znovu získá kontrolu nad sebou samým a vrátí se do své lidské podoby. Debbie nijak nevyvedlo z míry, že se její přítel proměnil v démona. Později se Debbie setká s Ozem a půjčuje si od něj poznámky z biologie. Oz si všimne škrábance nad okem a zeptá se jí, zda je v pořádku. Jejich rozhovor sleduje z úkrytu Pete.

Ve světle nových důkazů, že pan Platt byl zabit během dne, je Oz volný. V knihovně hledá parta spojení mezi Debbie a dvěma oběťmi. Oz řekne ostatním, že Debbie má škrábanec nad okem, který ještě před nalezení Platta neměla. Tento důkaz je dovede k Petovi. Když se Oz zamkne v kleci na třetí konečnou noc, Buffy a Willow mluví s Debbie. Debbie slíbí, že jim pomůže Peta zastavit. Během jejich rozhovoru Angel přetrhne řetězy a uteče ze sídla. Buffy a Willow nemají ani ponětí, že Pete je v knihovně a chystá se zabít Oze, protože se Debbie dotknul. Pete se změní v démona a vyrve dveře od klece. Chytne Oze a hodí ho přes místnost, pak se objeví měsíc a Oz se promění ve vlkodlaka. Zvuk boje přivede ostatní do knihovny. Buffy se snaží oba trefit uspávacími puškami, ale omylem střelí Gilese, když jí Debbie pušku vyrazí z rukou. Giles se svalí na zem a Oz a Pete vtrhnou na chodbu. Willow a Faith střelí Oze uspávací šipkou. Buffy žene Peta do kabinetu, kde najde Debbie mrtvou na podlaze, zavražděnou Petem. Při boji Buffy prohrává a Pete se jí snaží zabít. Pak se objeví Angel a Peta zabije. Před udivenou Buffy si Angel klekne, vysloví její jméno a obejme ji.

Další ráno hledá Buffy Scotta, který ztratil dva své nejlepší přátele, aniž by věděl, co se doopravdy stalo. Pozdě v noci Buffy sleduje Angela, jak spí na zemi v sídle. Angel se třese a pomalu se zotavuje z noční můry, kterou prožil v pekle.

3x03 Faith,Hope a Trick (Faith,Hope and Trick)

27. listopadu 2010 v 8:51 | Spiffy
Obrázek
K Sunnydaleské restauraci přijíždí limuzína. Uvnitř sedí dva upíři a hledají přemožitelku. Jeden má na obličeji trvalé rysy démona a místo rukou kopyta, jmenuje se Kakistos a druhý je pan Trick, který si zrovna bere dietní colu od prodavače, kterého potom vysaje. Večer se Buffy zdá, že v Bronzu tancuje s Angelem. Během jejich tance spadne Buffy prsten Calddagh. Angel ho sebere a zmáčkne v ruce tak silně, až mu z ruky začne téct krev. Buffy zděšeně sleduje, jak se na Angelově hrudi objeví krvavá skvrna. Další ráno Snyder konečně přijme Buffy zpět do školy. Podmínkou je, že musí napsat všechny zkoušky, které zmeškala. Buffy je tedy znovu studentkou, a tak s Willow navštíví knihovnu, kde na přepážce najdou nějaké kouzelnické přísady. Giles řekne Buffy, že musí provést vázací kouzlo na Acathlu, aby se ujistil, že démon bude spát. Giles po ní chce všechny detaily o boji, ale Buffy mu toho moc neřekne.

Večer v Bronzu Buffy odmítne tanec se Scottem Hopem, který jí stále nadbíhá. Cordelie ukáže na zajímavý pár na tanečním parketu. Buffy sleduje jejich tanec a dojde jí, že ten kluk je upír. Dvojce přestane tančit a jde ven. Buffy a spol je následují. Venku uslyší hluk. Kluk se promění v upíra a chce dívku kousnout, ale ta situaci zvládne a místo toho, aby utíkala a křičela o pomoc, začne upíra mlátit. Když uvidí Buffy, představí se jí jako Faith a půjčí si její kolík. Upíra lehce zabije. Všem dojde, že je to nová přemožitelka. Později v Bronzu. Všichni sedí u stolu a poslouchají Faithini historky. Cordelii dojde, že Faith byla povolána po smrti Kendry, kterou zabila Drusilla. Během jejich rozhovoru řekne Faith Buffy, že její pozorovatel odjel na setkání do Anglie. Buffy vezme Faith do knihovny, aby se setkala s Gilesem a potom ji pozve na večeři k ní domů. Zatímco Buffy píše jednu ze svých zkoušek, Alex a Willow provádí Faith po škole a ukazují jí místa, kde se jim stalo něco nadpřirozeného.

Trick vysvětluje Kakistosovi, že můžou zůstat v Sunnydale a operovat po celé zeměkouli pomocí internetu. Kakistose to ale nezajímá a jeho jedinou starostí je zabít Faith, která mu udělala obrovskou jizvu přes pravé oko. V domě Summersových Faith večeří spolu s Buffy a její matkou. Buffy se pak omluví a odejde za svou matkou do kuchyně. Tam Joyce řekne Buffy, že by si Faith mohla vzít její povinnosti přemožitelky, ale Buffy jí oponuje, že tohle bude její práce dokud nezemře. Joyce není šťastná, že tohle slyší, ale už se naučila to přijmout. Po večeři jde Buffy s Faith na hlídku. Na ní se začnou hádat, protože Buffy se nechce mluvit o Angelovi. V tu chvíli je napadnou dva upíři. Jeden upír praští Faith a ta se na něho zuřivě vrhne. Buffy tam zůstane sama proti několika upírům. Po vysilujícím boji se jí je podaří zabít, ale předtím jí ještě jeden upír řekne "Pro Kakistose žijeme, pro Kakistose zemřeš". Faith stále buší do svého upíra, Buffy se na to už nemůže koukat a upíra probodne.

Následující ráno řekne Buffy Gilesovi, že Faith je asi vyšinutá a také se zmíní o tom, co jí řekl upír. Jméno sice zkomolí, ale Giles hned pozná, že jde o Kakistose. V řečtině znamená Nejhorší z Nejhorších. Je to upír, který je tak starý, že se mu ruce změnily v kopyta. Zatímco Giles volá pozorovateli Faith do Anglie, Buffy narazí na Scotta. Scott se ji pokouší pozvat na rande. Buffy zdráhavě přijme a Scott jí dá dárek. Když ho Buffy otevře, najde v krabičce prsten Claddagh, stejný jako jí dal Angel. Buffy prsten zděšeně upustí a omluví se Scottovi, že nikam jít nemůže. Giles si všimne Buffyina stavu a chce jí pomoci, ale Buffy ho ujistí, že je v pořádku. Giles jí řekne, že pozorovatel Faith byl zabit.

Buffy jde za Faith do motelu. Řekne jí, že Kakistos je ve městě, což vyvolá u Faith velké obavy. Začne si balit a chce utéct. Buffy se zmíní o jejím pozorovateli, který byl Kakistosem zabit. Ozve se ťukání na dveře a Faith jde otevřít. Tam už čeká Kakistos, Trick a několik upírů. Buffy zabouchne dveře a společně s Faith utečou oknem. Upíři je pronásledují, ale Faith a Buffy jim utečou. Faith se Buffy svěří, že viděla, jak Kakistos zabil jejího pozorovatele a pak se chystal na ni, jenže jí se podařilo uniknout. Pak si Faith všimne několika mrtvol na zemi. Obě si uvědomí, že upírům neutekly, ale jsou přímo v jejich hnízdě. Upíři je obklíčí a Buffy si vezme na starost několik upírů. K Faith přijde Kakistos, Faith zkoprní strachem a jen před ním couvá. Kakistos ji chytne za krk a začne jí mlátit. Buffy jí běží na pomoc. Vše to zpoza krabic sleduje Trick a nějaká upírka. Rozhodnou se, že nechají Kakistose napospas přemožitelkám. Faith se podaří zarazit Kakistovi kolík do srdce, ale nemá to žádný účinek. Kakistos jí prozradí, že potřebuje větší kolík. Buffy vezme velký dřevěný nosník a s pomocí Faith Kakistose probodne. Tentokrát se upír změní v prach.

Další den pověří Rada pozorovatelů, aby Giles dohlížel nad obě přemožitelky. Buffy se konečně rozhodne svěřit Gilesovi a Willow, co se stalo tu noc v sídle. Willowin pokus o obnovení duše Angela neselhal. Ale Acathla se už chystala vsát celý svět do pekelné dimenze a Buffy nezbývalo nic jiného než Angela zabít. Když Buffy odejde, Willow se chce podílet na tom vázacím kouzle. Giles jí vysvětlí, že žádné vázací kouzlo neexistuje. Chtěl, aby se Buffy zbavila tajemství, které ji užíralo. Buffy na chodbě potká Scotta a pozve ho na rande. Večer pak navštíví sídlo, kde Angel, Spike a Dru žili. Na místě, kde Buffy Angela naposledy políbila, položí Claddagh prsten a odejde. Po jejím odchodu se sídlo začne třást. Objeví se jasné světlo a na zem spadne nahý muž. Leží tam a třese se. Kamera zabere jeho obličej, je to Angel.
 
 

Reklama