2.série

2x22 Proměna,část 2. (Becoming 2.)

27. listopadu 2010 v 8:48 | Spiffy
Obrázek
Dva policisté vpadnou do knihovny. Věří, že Kendru zabila Buffy. Vedou ji ven a do školy přichází Snyder a s ním další policisté. Dřív než jí stihnou dát pouta, Buffy policistu zmlátí a uteče. Aby se zamaskovala, má na sobě černý kabát a černou čepici. Jde do nemocnice, kde najde Alexe se sádrou na pravé ruce. Když jdou za Willow, která je stále v bezvědomí, přijde Cordy. Buffy si myslí, že Giles je také v nemocnici. Toho však upíři vzali do sídla, kde se Angelus snaží z pozorovatele dostat tajemství rituálu. Joyce se od policie dozví, že její dcera je podezřelá z vraždy a uprchla před zákonem. Buffy jde do Gilesova bytu, kde potká Whistlera. Ten jí řekne, že Angel byl zvolen, aby Acathlu zastavil a ne aby vzbudil. Buffy ale odejde dříve než jí Whistler stihne říct, jak má meč použít. Venku jeden policista Buffy pozná a přikáže jí stát. Najednou někdo policistu napadne, je to Spike. Chce, aby mu Buffy pomohla Angeluse zastavit, a aby získal Dru zpět. Slíbí ji, že pak s Dru odjede z města. Po malé bitce Buffy Spika vezme domů. Před domem potkají její matku. Buffy se snaží něco vymyslet kvůli Spikovi, ale pak je napadne upír. Buffy ho probodne přímo před očima Joyce. A je tak nucena jí prozradit, že je přemožitelkou upírů.

V nemocnici žádá Alex Willow, aby se probrala. Také jí řekne, že ji miluje a Willow se probere. První slovo, které vysloví je však Oz, který hned přijde. Mezitím Giles odmítne Angelusovi cokoliv říct, takže následuje další mučení. V domě Summersových se Buffy se Spikem dohodnou, že Spike dostane Dru a Giles musí přežít. Když Spike odejde, Joyce po ní požaduje vysvětlení o co jde. Buffy řekne, že na to nemá čas, což Joyce rozzuří. Joyce nevěří, že její dcera zachraňuje svět, ale Buffy jí řekne, že tahle povinnost je na prvním místě. Joyce se snaží udržet svou dceru za každou cenu v domě, ale Buffy jí odstrčí. Joyce jí pak řekne, že jestli odejde, už se nemusí vracet. Buffy se na ni ve dveřích nevěřícně podívá, otočí se a odejde.

V nemocnici řekne Willow ostatním, že můžou zkusit tu kletbu znovu. Buffy se vrátí do knihovny, kde si vezme meč od Kendry. Snyder jí tam najde a vyloučí ji ze školy za to, co provedla. Když Buffy odejde, Snyder zavolá starostovi, že má pro něj dobré zprávy. Drusilla se díky kouzlu promění v Jenny a snaží se z Gilese dostat vše, co ví o rituálu. Giles řekne, že klíčem je Angelusova krev. Bez domova a pronásledovaná Buffy se vrátí do Gilesova bytu a zeptá se Whistlera, jak použít meč. Whistler jí prozradí, že jedině Angelusova krev může otevřít a zavřít vír, který spolkne svět. Takže jedna rána je oba pošle do pekla. Alex chytí Buffy na cestě do sídla. Buffy mu dá za úkol osvobodit Gilese. Alex Buffy zamlčí, že Willow se znovu pokouší o kletbu.

V sídle si Angelus rozřízne ruku a chystá se vytáhnout meč z Acathly. Je ale vyrušen Buffyiným příchodem. Spike vstane z vozíku a páčidlem začne Angeluse mlátit. Buffy bojuje s jedním upírem. Během bitky Alex odváže Gilese a odvede ho pryč. Spike to stále šije do Angeluse, když ho Dru chytne a srazí k zemi. Zatímco bojují, Angelus vstane a doběhne k Acathle. Buffy upíra probodne a Angelus vytáhne meč z Acathly. S meči v ruce se Angel a Buffy pustí do souboje. Mezitím Willow, Cordy a Oz čarují. Najednou Willow ztratí kontrolu nad kouzlem a posedne ji duch cikánky. Cordy a Oz zděšeně sledují Willow, která pronáší kouzlo perfektní latinou. Spike pošle Dru do bezvědomí, vezme ji a utíká s ní do auta. Po dlouhém boji Buffy konečně dostane Angela před Acathlu. Když se připravuje k poslední ráně, Willow dokončí kletbu a vrátí Angelovi duši. Buffy odloží meč, když si uvědomí, co se stalo. Ale už je pozdě a Acathla začne otevírat svou pusu. Buffy se podívá Angelovi přes rameno a vidí, jak se vytváří vír. Angel nemá ani ponětí o tom, co se děje a Buffy ho začne líbat. Potom mu řekne, aby zavřel oči a mečem ho probodne. Šokovaný Angel k Buffy natahuje ruku a Buffy sleduje, jak Angela obklopí vír a vtáhne ho do pekla. Acathla opět zkamení a Buffy se rozbrečí.

Poté jde domů a sbalí si své věci. Ve škole nikdo neví, jak to s Buffy a Angelem dopadlo. Někteří věří, že Buffy musela Angela zabít dřív než byla kletba dokončena. Jiní že Angel byl zachráněn a chtějí být spolu sami. Nevšimnou si, že Buffy stojí za stromem a pozoruje je. Pak se otočí a jde k pryč. Autobusem odjíždí ze Sunnydale.

2x21 Proměna,část 1. (Becoming 1.)

27. listopadu 2010 v 8:47 | Spiffy
Obrázek
Galway, Irsko, rok 1753 - poslední den Angelova smrtelného života. Angel (jako člověk se jmenoval Liam) na ulici potká krásnou blondýnu. Jmenuje se Darla a Liam s ní naváže rozhovor. Darla se pak na Liamovo přání zažít něco vzrušujícího zakousne do krku, nehtem se řízne nad prsa a donutí Liama, aby se napil. Tím ho promění na upíra. Sunnydale, přítomnost - Angelus sleduje Buffy, jak bojuje se dvěma upíry. Buffy jednomu řekne, aby doručil Angelusovi zprávu, že je připravena k útoku. Ale upír nesouhlasí, a tak ho Buffy probodne.

Následující den jde Giles do muzea, kde je nově nalezený kamenný artefakt. Giles se zeptá muže, Douga Perrena, jestli se to snažili otevřít, ale Doug si ani nevšiml, že to jde. Doug poprosí Gilese, aby přeložil text na masivu. Ve škole řekne Buffy přátelům, že je čas to s Angelusem skončit bez ohledu na nadcházející zkoušky. Londýn, rok 1860 - dřív než se stala démonem, následovala Drusilla, mladá katolická dívka, správnou cestu života. Vstoupí do kostela a vejde do zpovědnice, kde čeká kněz. Drusilla neví, že je to Angelus, který kněze zavraždil. Když mu Drusilla řekne, že má vidění, tak jí Angelus poví, že je dítě ďábla. Drusilla to nechce přijmout a žádá o pomoc. Angelus jí nařídí pokání. Sunnydale, přítomnost - Drusilla, Spike a Angelus čtou v novinách o nalezeném artefaktu. Angelus ví, co masiv skrývá.

Zpět na Sunnydaleské střední, Buffy se s Willowinou pomocí doučuje chemii a upadne jí tužka, zrovna mezi stůl a registrační skříň. Tam zapadla i disketa slečny Calendrové. Buffy vytáhne disketu, podá ji Willow a ta ji okamžitě dá do počítače, a na monitoru se načte text. Konečně mají kouzlo k navrácení Angelovi duše. Dru, Angelus a několik dalších upírů jde do muzea, zabije Douga Perrena a ukradne artefakt. Rumunské lesy, rok 1898 - u ohně leží tělo mrtvé cikánky, zatímco starší cikánka provádí kletbu. Před ní září koule Thesulah. Zatímco cikánka kouzlí, Angelus běží lesem a snaží se utéct z místa činu. Starší žena dokončuje kletbu a Angelus se zastavuje. Spadne na kolena, oči mu zazáří a do jeho těla se vrátí duše. Jiný cikán vysvětlí Angelovi, že bude trpět za to, co provedl. Sunnydale, přítomnost - Buffy a Willow ukáží Gilesovi výtisk kletby. Giles přizná, že na takovou kletbu je potřeba velká znalost černé magie, Willow se cítí jako vhodná osoba. Když každý mluví o Angelově záchraně, Alex se naštve, protože si myslí, že Angel musí za to co provedl zaplatit životem. Alex se pak ještě pohádá s Gilesem kvůli Jenninému poslednímu přání, které bylo přivést Angelovu duši zpět. Chová se prostě jako idiot.

Angelus řekne Spikovi příběh o démonovi jménem Acathla. Démon nabral sílu a chystal se spolknout svět, ale byl zastaven rytířem. Jeho tělo bylo proměněno do kamene s mečem v srdci a takto byl zakopán hluboko do země. Dva upíři otevřou kamenný hrob a objeví Acathlu. Jen Vyvolený může vytáhnout meč z těla Acathly a osvobodit ho. Večer Buffy najde ve svém šuplíku prsten Calddagh, který jí Angel dal než ztratil duši. Buffy jde na hlídku, kde na ní ze křoví vyskočí přemožitelka Kendra, vyslaná znovu do Sunnydale. V knihovně ukáže Kendra všem mocnou zbraň, kterou si sebou přinesla. Je to meč posvěcený rytířem, který zastavil Acathlu. Jestli se Angelusovi podaří démona vzbudit, tak to bude jediná šance, jak ho zastavit. Buffy požádá Willow, aby provedla kletbu co nejdříve, ale k tomu potřebují kouli Thesulah. Naštěstí má Giles jednu v kanceláři.

Manhattan, rok 1996 - Angel se potuluje po ulicích Manhattanu a žije jako bezdomovec. Je kontaktován démonem jménem Whistler, který tvrdí, že stojí také na straně dobra. Whistler nabídne Angelovi pomoc a řekne mu, že se z něj může stát opravdu někdo důležitý. Los Angeles, 1996 - před střední školu Hemery přijede auto s okny natřenými na černo. Okénko někdo stáhne, je to Angel, který se přišel podívat na přemožitelku. V té chvíli je Buffy kontaktována svým pozorovatelem, který jí vede na hřbitov, kde zabije svého prvního upíra a dozví se o svém poslání. Angel sleduje Buffy domů, tam ji její matka seřve, protože přišla pozdě. Buffy jde do koupelny a slyší jak se kvůli ní rodiče hádají. V kanále poté Angel požádá Whistlera, aby ho naučil lepšímu životu a pomohl mu stát se někým. Sunnydale, přítomnost - Angelus si přivádí lidskou oběť a její krev si natře na ruku, pak přistoupí k Acathle, provede odříkávání, chytne meč, ale nějaká síla ho odrazí a on spadne na zem. Spike je nadšený Angelusovým neúspěchem a Dru je naštvaná. Angelus řekne, že zajde za svým starým přítelem a pak uspěje.

Další den píše Buffy a ostatní závěrečné zkoušky a do třídy vejde upírka. Začne na ní zářit slunce a z upírky stoupá kouř. Upírka řekne Buffy, že umře víc lidí, jestli se s Angelusem dnes večer nesetká. Dokončí zprávu a shoří. Buffy řekne Willow ať se připraví na kletbu. Nechá v knihovně Kendru jako strážce a sama se vydá za Angelusem na hřbitov, kde spolu začnou bojovat. Mezitím do knihovny vpadne skupinka upírů a přeruší Willowino čarování. Zpět na hřbitově, Buffy si uvědomí, že boj s Angelusem je jen způsob, jak ji dostat od ostatních. A běží ke škole tak rychle, jak jen může. Když Kendra bojuje s jedním upírem, druhý doběhne k policím s knihami a hodí je na Willow. Alex také bojuje, ale upír mu zlomí ruku. Když Kendra zabije upíra, druhý pošle Gilese do bezvědomí. Kendra je obklíčena upíry, Cordy utíká z knihovny a Willow leží v bezvědomí pod policemi. Najednou se dveře do knihovny otevřou a vejde Drusilla. Okamžitě upíry odvolá a vyzve ji na boj jeden proti jednomu. Kendra má v boji navrch, ale pak na ní Dru použije hypnotické kouzlo a přemožitelka je v její moci. Dru pak nehty Kendru podřízne. Kendra spadne na zem a z krku jí teče krev. Upíři vezmou Gilese a všichni odcházejí. Buffy vbíhá do školy. Konečně doběhne do knihovny, ale je příliš pozdě. Buffy si klekne ke Kendřinému tělu, ale už nemůže nic dělat. Najednou do knihovny vpadnou policisté a najdou Buffy nad mrtvým tělem. Jeden z policistů na ni namíří pistolí a přikáže ji, aby se ani nehnula. Buffyina nešťastná noc se ještě zhoršila.

2x20 Na rybách (Go fish)

27. listopadu 2010 v 8:47 | Spiffy
Obrázek
Na pláži se koná oslava vítězství Sunnydaleského plaveckého týmu a každý, kromě Buffy, oslavuje. Jeden z členů týmu, Cameron, přijde k osamělé přemožitelce a dělá jí společnost. Další člen týmu, Dodd, mučí Jonathana před všemi ostatními, a tak ho Buffy zastaví. Dodd a jeho kámoš Gage opustí párty a prochází se po pláži. Najednou Dodd zmizí, aniž by si toho Gage všiml. Neslyšel Doddův křik, a ani si nevšiml odcházejícího démona od Doddových ostatků. Další ráno se ředitel Snyder zastaví u Willow ve třídě, aby si s ní promluvil o jednom ze studentů, Gagovi. Vychází mu pětka z počítačů a Snyder chce Willow přimět, aby mu změnila známku. Mezitím Cameron veze Buffy do školy. Zaparkuje a snaží se jí svést. Buffy mu ale praští nosem o volant. Ředitel Snyder to bohužel viděl a zavolal si je do kanceláře sestry Greenlieghové. Trenér plaveckého týmu, Marin, je potká a začnou si povídat o šanci vyhrát státní titul. V knihovně se Buffy snaží zjistit, co vyžralo Dodda zevnitř a nechalo jen kůži.

O pár hodin později jde Alex k automatu s pitím a přitom vrazí do Camerona, který je na cestě do jídelny. Cam v jídelně ucítí divný smrad a pak se ozve křik. Alex vběhne dovnitř, ale už je přiliš pozdě a Cameronova kůže leží na zemi. Alex se otočí a přímo před ním stojí démon, který byl před pár chvílemi Cameronem. Alex vysvětluje Gilesovi a Cordy, že démona dobře neviděl. Giles vydedukuje, že proměna v démona souvisí s kvalitami plavců. Dodd byl nejlepší plavec a Cameron hned po něm. Gage je třetí, takže je dalším cílem. Buffy se rozhodne na Gage dohlížet, zatímco se Willow snaží dostat přiznání o démonovi z Jonathana, kterého nevzali do týmu. Vše co se Willow dozví je, že jim načůral do bazénu. Večer se Gage ptá Buffy, proč ho sleduje. Buffy se snaží vymyslet nějakou výmluvu, ale pak mu řekne o co jde. Gage to nepochopí a odejde. Venku potká Angeluse, který se zakousne do jeho krku. Buffy vyběhne ven a vidí, jak Angelus Gage odhodil, jeho krev vyplivl a utekl. Gage Buffy věří a zeptá se jí, jestli ho doprovodí domů.

Druhý den na plaveckém tréninku řekne Buffy Cordy a Willow, že Angelus vyplivl Gagovu krev. Buffy si myslí, že Gage možná bere steroidy. Willow také napadne, že steroidy z nich mohou dělat démony. Poté zjistí, že se do plaveckého týmu přihlásil i Alex. Byl přijat a může na Gage dohlížet. Po nějakém čase v sauně se Alex převlékne a jde za Buffy, která čeká venku. Najednou se ozve Gagův křik, Buffy vběhne dovnitř a uvidí před Gagem stát démona. Buffy stojí mezi dvěma démony a vidí, že s Gagem není něco v pořádku. Najednou ze sebe Gage začne trhat kůži a změní se ve stejného démona. Gage hodí kůži na podlahu a rychle zaútočí na Buffy. Tři démoni jsou na Buffy moc a v nehlídaném okamžiku jí jeden kousne do ruky. Najednou se ve dveřích objeví trenér Marin, Buffy odvede a démoni utečou. Buffy a Giles se ptají trenéra, ale ten popře závislost plavců na steroidech.

Parta stále nemůže zjistit, co se děje, a tak Buffy požádá Alexe, aby toho o steroidech mezi plavci zjistil co nejvíc. Willow má za úkol promluvit si se sestrou Greenlieghovou. Mezitím trenér Marin vede sestru pryč a ta ho žádá, aby zastavil experimenty. Trenér jí hodí dírou v podlaze do vody a démoni se na ní okamžitě vrhnou. V sauně se Alex od jednoho plavce dozví, že steroidy jsou v páře. To znamená, že Alex má v sobě stejnou látku, která přeměnila Dodda, Camerona a Gage. Alex řekne Buffy, že už byl v sauně třikrát, a Buffy si zajde promluvit s trenérem. Trenér jí prozradí že jde o experiment, kdy je rybí DNA smíchána s DNA olympijských plavců. Trenér potom vytáhne zbraň a donutí Buffy slézt do kanalizace, aby si jeho chlapci vzali, co potřebují. Buffy stojí ve vodě a kolem ní plave roztrhané tělo sestry Greenlieghové. U bazénu si Cordy splete nově proměněného démona s Alexem. Cordy je smutná, ale Alex se znovu ukáže a na poslední chvíli jí zachrání před napadením. Společně se pak vrátí do knihovny, kde Giles zamknul zbývající členy týmu. Alex jde za trenérem a strhne se bitka o zbraň. Ve vodě je Buffy obklopena démony ze všech stran. Alex pošle trenéra do bezvědomí a pomůže Buffy vylézt z díry. Trenér se mezitím probere a je připraven k poslednímu útoku, ale Buffy trenéra přes sebe přehodí, a tím ho pošle mezi démony. Démoni na něj vrčí a pak už je slyšet jen křik. Později Alex a ostatní členové týmu dostanou transfuzi a doufají, že se nepromění. Rybí démoni zatím utekli do moře, kde si užívají vln.

2x19 Jsem do tebe blázen ( I only have eyes for you)

27. listopadu 2010 v 8:45 | Spiffy
Obrázek
Zdá se, že v Bronzu není nic, co by pozvedlo Buffyinu náladu. A pak si Willow všimne, jak Buffy odmítá nějakého kluka. Snaží se ji tedy rozveselit, ale Buffy se rozhodne jít do knihovny, jestli tam pro ní Giles nemá práci. Když vejde do školy, vidí, jak se nějaký kluk hádá s dívkou. Kluk na ní míří zbraní a dívka se snaží odejít. Kluk na ní křičí "Neopouštěj mě, děvko!" Buffy je vyruší v pravou chvíli a zabrání klukovi vystřelit. Buffy mu vyrazí pistoli z ruky a on se brzy probere. Když se oba společně snaží zjistit, co se stalo, školník poukáže na to, že nikde žádná zbraň není.

Další ráno si ředitel Snyder zavolá Buffy do své kanceláře. Řekne jí, že z ní nespustí oči. Když na chvíli odejde, z malé knihovny záhadně vypadne jedna kniha. Buffy jí zvedne a nevšimne si, že je to ročenka z roku 1955. Giles se zastaví u Willowiny třídy počítačů. Willow mu řekne, že v počítači našla spoustu věcí o magii a dá mu růžový křemen, který patřil Jenny. Buffy sedí ve třídě a má sen, že se octla ve třídě v roce 1955. Pozoruje, jak jeden student přistupuje k učitelce. Drží se za ruce, přibližují se k sobě a chtějí se políbit, někdo je ale vyruší. Buffy ze snu probere a všimne si, že učitel píše na tabuli "Neopouštěj mě, děvko!" Ten si nevšimne, co napsal, dokud se studenti nezačnou smát. Na chodbě řekne Buffy Alexovi, co se stalo. Když otevřou Alexovu skříňku, ven vyletí démoní ruka, chytne Alexe a snaží se ho vtáhnout dovnitř. Buffy mu pomůže se odtrhnout a ruka zmizí. Když se o tom Giles dozví, vydedukuje z toho paranormální aktivity.

Večer prochází jedna z učitelek, slečna Franková, kolem uklízeče George. Najednou začnou oba odříkávat stejné věty jako dívka a kluk předtím. Giles pracuje ve své kanceláři a uslyší ženský hlas. Myslí si, že je to hlas Jenny. Když vyjde na chodbu, vidí George a slečnu Frankovou. Dřív než Giles stihne něco udělat, zbraň vystřelí a Franková spadne z balkónu dolů na schody. George se snaží utéct, ale Giles ho srazí k zemi. Když zbraň Georgovi vypadne z ruky, zmizí. George nemá ponětí, co se stalo, a tak mu to Giles objasní. Další den řekne Giles ostatním, že věří, že je to duch Jenny. Zbytek party nechápe, jak to spolu souvisí, ale Giles se nedá přesvědčit. V počítačové učebně se Willow podívá na dřívější oběť. Najde záznam z roku 1955, kdy student zastřelil učitelku a pak sebe. Buffy ty dva zná ze svého snu, vezme ročenku a ukáže na ně. Kluk se jmenoval James Stanley a jeho učitelka byla Grace Newmanová. Buffy zjistí, že spolu měli aférku. V jídelně si Cordy stěžuje na ples Sadie Hawkinsové, když se všude objeví hadi a jeden kousne Cordy do tváře. Všichni studenti utíkají. Škola je evakuována a hadi jsou vynášeni ven. Ředitel Snyder mluví s policejním náčelníkem Bobem. Snyder ví, že škola stojí na Bráně Pekla, ale Bob požaduje po Snyderovi, aby vše držel v tajnosti.

Tu noc naplánuje Willow, jak vyhnat ducha ze školy. Takže se Buffy, Alex, Cordy a Willow rozejdou do různých částí školy a o půlnoci musí zapálit svíčku. Buffy si zvolí hlavní pozici, která je nejnebezpečnější - balkón. Když Willow prochází školou, Giles vyběhne z knihovny. Snaží se kontaktovat ducha Jenny, a tak ho Willow nechá osamotě. Jak se blíží půlnoc Buffy si všimne Jamese a Grace, jak spolu tancují. Cordelie se prohlíží v zrcadle, na půlce jejího obličeje zmizí kůže a Cordy začne šíleně ječet. Najednou se ze země vynoří ruka a začne Willow táhnou do země, ale Giles jí zachrání. Buffy stále sleduje tančící dvojici, ale najednou se Jamesův obličej změní v holou lebku a řekne jí ať vypadne, pak James zmizí. Hodiny konečně odbijí půlnoc a parta začne odříkávat. Vypadá to, že kouzlo nefunguje. Chodby se začnou plnit vosími roji a všichni utíkají k východu. Když vyběhnou ven, celá škola se obalí včelami.

V Buffyině domě si Giles přizná, že je to duch Jamese, který školu okupuje. Vypadá to, že požaduje od Grace odpuštění, ale ta mu nikdy odpustit nemůže, protože to vždy dopadne smrtí. Když se snaží najít jiné řešení, Buffy uslyší mužský hlas, jak na ní volá. Aniž by něco řekla ostatním, vrátí se znovu do školy. Vosy od vchodu odstoupí a nechají jí vejít. Buffy ve škole potká Angeluse, který to s ní přišel skončit. Jamesův duch posedne Buffy a začne odříkávat Jamesovu část. Angelus přistupuje k Buffy a najednou ho posedne duch Grace. Vše se odehrává stejně, jenže tentokrát, když je Grace zastřelena, tak vstane (byla v Angelusově těle). James (v Buffyině těle) se snaží zastřelit, ale Grace ho zastaví. Odpustí mu, obejmou se a začnou se líbat, jejich duše mizí a nechávají líbající se Buffy a Angeluse osamotě. Když si Angelus uvědomí, co dělá, odstrčí Buffy a uteče.

Zpět v domě Summersových, Buffy si uvědomí, že James nikdy nechtěl Grace zastřelit a že má s Jamesem hodně společného. Angelus se zuřivě polévá vodou a snaží se ze sebe smýt polibek se svým nepřítelem. Pak jde s Dru ven najít nějaké jídlo a nechá Spika doma. Když odejdou, Spike vstane ze svého invalidního vozíku a odkopne ho. Ví, že je čas na návrat.

2x18 Zabití smrtí (Killed by death)

27. listopadu 2010 v 8:44 | Spiffy
Obrázek
V Sunnydale řádí chřipka a Buffy je jedna z nešťastných, kteří ji dostali. Když jde za horečky na hlídku, objeví na hřbitově Alexe, Willow a Cordelii. Dřív než stihne odejít, Angelus zaútočí na Cordy. Buffy ho od Cordy odstrčí, ale chřipkou je zesláblá, takže není schopná Angelusovi oponovat a Angelus se jí snaží kousnout. Na pomoc jí přispěchají její přátelé a Angeluse kříži odeženou. Poté co zklamaný Angelus odejde, Buffy zkolabuje a spadne na zem v bezvědomí. Parta přinese Buffy do Sunnydaleské nemocnice. Giles a Joyce brzy dorazí a čekají až Buffy převezou na pokoj, aby jí mohli vidět. Na cestě do pokoje si Buffy uvědomí, že tu zůstane a snaží se dostat z lůžka, přitom křičí, že musí zabít upíry. Doktorka Wilkinsonová jí píchne injekci a Buffy se uklidní.

Zatímco Buffy spí ve svém pokoji, ostatní čekají na chodbě. Joyce řekne, že se Buffy bojí nemocnic, protože v jedné zemřela její sestřenice Celie a Buffy byla při tom. Parta jde domů a Alex zůstává, aby chránil Buffy v případě, že se objeví Angelus. Tu noc se Buffy probere z horečky a uvidí ve dveřích stát malého kluka. Ten se otočí a odejde, potom Buffy zahlédne vysokého démona, který chlapce sleduje. Má na sobě černý oblek a černý klobouk, má dlouhé prsty. Buffy vstane z postele a jde za nimi, ale brzy se ocitne v minulosti, když byla ještě malá, prochází podobnou nemocniční chodbou. Vejde do nějakého pokoje a míří k závěsům, které zakrývají postel, Buffy se probudí a uvědomí si, že to byl jen sen. Vstane z postele a jde na chodbu. Zastaví se před dveřmi jednoho pokoje, když doktoři odvážejí tělo malé mrtvé holčičky, která umřela na teplotu. Bufy poslouchá, jak si doktorka Wilkinsonová povídá o experimentální proceduře s doktorem Stanleym Backerem. Buffy si pak všimne, že vedle ní stojí dvě malé děti. Jeden je ten stejný chlapec, kterého viděla ve snu. Chlapec jí řekne, že za nimi přichází Smrt a že dospěláci jí nevidí. Nemocnici navštíví Angelus a nese Buffy nějaké kytky. Alex mu zablokuje cestu a vyzve ho na boj, ale Angelus Alexovi řekne, že žárlí, protože on Buffy dostal první. Angelus se pak otočí a odchází.

Další ráno je Buffyina horečka pryč a parta jí přijde navštívit. Buffy jim řekne o démonovi, kterého viděla na chodbě, a že dospělí ho nemohou vidět. Ale také přizná, že to mohla být vidina v důsledku horečky. Řekne jim o dívce, která umřela a o Backerových experimentech. Giles a Willow se vrátí do knihovny kvůli výzkumu, zatímco Cordy a Alex jsou pověřeni pátráním v nemocnici. Nic nemůžou najít, a tak se Alex rozhodne zůstat a hlídat Buffy. Cordy je naštvaná, že Alex věnuje víc pozornosti Buffy, ale pak se vrátí k Alexovi s koblihami a kafem. Giles a Willow vymyslí teorii, že děti si myslí, že viděli Smrt, ale přitom to byl doktor Backer. Willow se o něm snaží něco najít, ale téměř s nulovým výsledkem.

Později v noci se Buffy znovu vyplíží ze svého pokoje. Míří na dětské oddělení, kde Backer zrovna přidává něco v injekci malé dívce do kapačky. Pak cosi uslyší, ale je pozdě. Neviditelná postava doktora napadne a odstrčí ho od dívky. Malý chlapec, Ryan, se probudí a sleduje, jak je doktor roztrhán démonem. Buffy dovnitř nahlédne a vidí, že někdo napadl doktora Backera, ale nevidí útočníka. Bezvládné tělo doktora je vyhozeno z místnosti a dřív než ho Buffy stihne zvednout, je sražena k zemi neznámou silou. Leží u zdi v bezvědomí, když je Backerovo tělo démonem odtaženo pryč.

Další ráno Buffy řekne partě, že Backer nepatří mezi podezřelé, a pak jim ukáže kresbu démona, kterou nakreslil Ryan. Najednou se ve dveřích objeví Joyce a řekne Buffy, že už může domů, ale Buffy řekne, že se ještě necítí dobře. Má v plánu zůstat v nemocnici a bojovat s démonem. Willow se v nemocnici zdrží, aby pomohla Buffy prohledat Backerovu kancelář. Potřebují najít klíč k tomu, proč byl zabit. Alex také zůstává v nemocnici jako stráž, takže Cordy musí pracovat s Gilesem. V Backerově kanceláři Willow najde zprávu, ve které se píše, že Backer dětem vpravoval do těla stejnou nemoc, jako zrovna měly, a tím se ji snažil vypálit. Začalo to působit, takže Backer dětem pomáhal. V knihovně si Cordy všimne obrázku na obalu knihy. Je to démon, který je podobný tomu, kterého Ryan nakreslil. Cordy volá Buffy, že démon se jmenuje Kindestod. Giles pak řekne Buffy, že zabíjí tím, že si na ně sedne a vysaje z nich život. Buffy je znovu v minulosti. Vchází do pokoje, rozhrne závěsy a vidí Celii, jak křičí a ruce má natažené, jako by se snažila někoho odstrčit. Buffy si uvědomí, že Celii zabil Kindestod. Zavěsí a dojde jí, že jediný způsob, jak ho vidět, je mít horečku.

Willow a Buffy se znovu vplíží do Backerovi kanceláře. Buffy otevře lednici a vyndá jednu ampulku, kterou Backer používal k experimentům. Willow jí namíchá s vodou a Buffy to vypije. Znovu nemocná Buffy s Willowinou pomocí míří na dětské oddělení. Když dorazí, děti už v pokoji nejsou. Buffy si všimne Kindestoda, jak se prochází po pokoji a pak vejde do dveří nadepsaných SKLEP. Dveře jsou zamčené, takže Buffy potřebuje najít jinou cestu. Na cestě Buffy potká doktorku Wilkinsonovou, která se ji snaží dostat do jejího pokoje, ale Buffy ji odstrčí a spolu s Willow utíkají pryč. Dva strážci je zastaví, ale Willow začne dělat, že po ní lezou žáby, čímž odvrátí jejich pozornost. Buffy narazí na Alexe a společně jdou do sklepa. Tam najdou Ryana, kterého u země drží Kindestod, zatímco zbytek dětí sedí v rohu a křičí. Buffy bojuje s Kindestodem, a Alex odvádí ostatní do bezpečí. Dřív než Kindestod stihne vysát z Buffy život, chytne ho rukama za hlavu a zlomí vaz.

Další ráno je Buffy zpátky ve své vlastní posteli. Alex a Willow tu leží s ní. Joyce přináší Buffy dopis, který zrovna přišel. Je od Ryana. Buffy obálku otevře a vytáhne nějaký obrázek. Rozdělá ho a na papíře je nakreslená Buffy, jak vítězně stojí na mrtvým Kindestodem, který má utrženou hlavu a z krku mu stříká krev.

2x17 Vášeň (Passion)

27. listopadu 2010 v 8:42 | Spiffy
Buffy se ráno probudí a na polštáři nalezne kus papíru. Rozdělá ho a je to obrázek jí, jak spí. Buffy si domyslí, že Angelus musel být v noci v jejím pokoji. V knihovně Buffy poprosí Gilese, aby našel kouzlo, které zruší pozvání do domu. Buffy a Giles se pak zastaví ve třídě Jenny Calendrové, aby si promluvili s Willow, která zaskakuje Jenny ve třídě jako vyučující. Když Buffy a Willow odejdou, Jenny se Gilesovi omluví, ale Giles řekne, že se má spíš omluvit Buffy. Jenny také dá Gilesovi knihu, kterou četla. Tu noc Buffy řekne své matce, že Angel jí pronásleduje a požádá ji, aby ho nikdy nezvala do domu. Později Buffy volá Willow. Během rozhovoru si Willow všimne obálky na posteli. Otevře jí a najde v ní všechny rybičky z akvária. Willow je rychle vrátí do obálky a pro jistotu stráví noc v Buffyině domě.

V továrně je Spike už unaven z Angelusovi přítomnosti. Jejich hádka je přerušena příchodem Drusilly, která bolestivě padne na stůl, protože přichází něco, co je může ohrozit. To co cítí je Jenny, která navštívila místní kouzelnický obchod. Jenny požádá o kouli Thesulah, kterou potřebuje k obnovení Angelovi duše. Prodavač jí varuje, že kouzla už byla před mnoha lety zapomenuta, ale Jenny mu řekne, že pracuje s počítačovým programem, který tento text překládá. Další ráno dá Giles Jennyinu knihu Buffy a poukáže na odvolávací kouzlo, které našel. Buffy a Willow nejdřív použijí kouzlo na Cordeliino auto. Pak na Willowin dům, kde si Cordy všimne obálky na Willowině posteli. Willow jí rozdělá a podá Buffy. Je to obrázek Joyce, jak spí. Buffy a Willow míří do Buffyina domu provézt kouzlo. Joyce je na příjezdové cestě do domu, kde na ní čeká Angelus. Požádá jí, aby mu pomohla získat Buffy zpět a zmíní se o noci, kdy se spolu vyspali. Joyce konečně odemkne dveře a vejde do domu. Angelus jí chce následovat, ale síla ho dovnitř nepustí. Pak uvidí Buffy a Willow, jak scházejí ze schodů. Buffy jde ke dveřím a zabouchne.

Zpět v Jennině třídě, Giles vchází. Jenny mu řekne, že má možná dobré zprávy a Giles ji tedy pozve do svého bytu. Drusilla mezitím navštíví prodavače a zeptá se ho na Jenny. Jenny konečně dokončuje svou práci. Uloží si překlad textu na disketu, kterou vyndá z počítače. Když vytiskne text, všimne si Angeluse, který je ve třídě. Angelus zničí kouli Thesulah, pak Jennyin počítač a výtisk. Jenny se dá na útěk a Angelus ji pronásleduje. Dostihne ji u schodů, chytne ji za hlavu a trhne. Jenny padá na zem.

Giles se zastaví u Buffyina domu, aby vyzvedl Jennyinu knihu, kterou potřebuje k použití kouzla na svůj dům. Joyce mluví s Buffy o její nezodpovědnosti. Když Giles vejde do svého bytu, slyší hrát hudbu a ve dveřích najde růži. Vejde a uvidí vychlazené víno, sklenice a papír s nápisem NAHOŘE. Giles následuje cestu z růží a na své posteli najde ležet mrtvou Jenny. Giles upustí sklenici s vínem.

Později, Giles zírá do prázdna zatímco koroner odváží mrtvou Jenny. Policisté chtějí po Gilesovi, aby jim na stanici odpověděl na pár otázek. Giles je požádá, jestli by si nejdřív mohl zavolat. Telefon zvoní v Buffyině domě, Angelus sleduje Buffy přes okno. Buffy dotelefonuje, zavěsí a opře se o zeď. Willow okamžitě začne brečet a Joyce jí běží utěšit. Pak do domu vejdou Alex s Cordy a odvezou Buffy s Willow do Gilesova bytu. Giles si mezitím dá všechny zbraně do tašky a míří do továrny. Buffy s partou dorazí pozdě, ale přesně vědí, kam Giles šel.

V továrně, Giles hodí na zem před Angeluse zápalnou láhev. Pak běží k němu, aby ho mohl dodělat, ale Angelus ho chytne za krk. Než ho stihne zabít, dovnitř vpadne Buffy. Začíná boj. Buffy stále ještě není schopná Angeluse zabít a vzpomene si na Gilese, který uprostřed plamenů omdlel. Angelus Buffy chytne a hodí přes zábradlí, Buffy dopadne na nohy a zachrání Gilese. Angelus znovu uteče. Venku se Giles zlobí na Buffy, že přerušila jeho boj, ale Buffy ho praští a řekne mu, aby jí nikdy nenechával samotnou.

Další den ráno, Buffy a Giles stojí u Jennina hrobu. Buffy si konečně uvědomí, že je připravená to s Angelusem skončit. V počítačové třídě má Willow práci suplující učitelky, dokud se nenajde nějaká nová. Když uklízí Jenniyn stůl, kamera zabere disketu zapadlou mezi stolem a registrační skříní. Je to disketa, která je klíčem k obnovení Angelovi duše. Jenže o ní nikdo neví.

2x16 Okouzlené, rozvášněné a zdivočelé

27. listopadu 2010 v 8:40 | Spiffy
Je noc před svatým Valentýnem a Alex ukazuje Buffy svůj dárek pro Cordy. Je to náhrdelník se srdíčkem. Po několika suchých vtipech Buffy Alexe ujistí, že se Cordy jeho dárek bude líbit. Pak zabije démona, který zrovna vstal z hrobu a pokračují v konverzaci. Další ráno, se Harmony a její kamarádky vyhýbají Cordy. Dělají si z ní legraci, že chodí s Alexem, kterého považují za největšího blbce ze Sunnydale. Amy (epizoda 1.03 The witch) se ve třídě zeptá Buffy a Willow, jestli půjdou na večírek svatého Valentýna, který se koná Bronzu nebo zůstanou doma. Willow jde do Bronzu, aby viděla Oze a jeho skupinu a Buffy plánuje tichý večer u televize. Když třída dopíše písemku a všichni ji odevzdávají, Alex si všimne Amy, jak zírá na slečnu Beakmanovou. Učitelka natáhne ruku, jako by si vzala od Amy papír, který neexistuje. Amy se poté otočí a odchází.

Alex hned běží za Buffy a Willow a řekne jim, že si myslí, že Amy používá magii. Buffy a Willow mu připomenou, že její matka, Catherine, byla čarodějnice a Amy by se tím nikdy nezabývala. Giles si všimne Buffy a jde k ní. Jenny Calendrová je vidí procházet, ale Giles si jí nevšímá, jen jí řekne, že on a Buffy mají teď spoustu práce. V knihovně varuje Giles Buffy před dnem svatého Valentýna, kdy má Angelus ve zvyku udělat něco strašného. Rozhodne se Buffy přečíst nějaké konkrétní případy, a ještě jí připomene, aby byla opatrná.

Mezitím Spike a Angelus dávají Drusille v továrně dárky. Spike jí dá náhrdelník a Angelus čerstvě vyrvané srdce. Je noc a Buffy najde krabici růží u zadních dveří. U růží je přiložená kartička s nápisem BRZY. V Bronzu Alex uvidí Cordy a jde jí dát svůj dárek. Cordy jeho dárek přijme a o pár chvil později se s ním rozejde. Alex je naštvaný a Valentýna považuje za nejhorší den. Druhý den ve škole už všichni vědí, co se mezi nimi stalo. Alex si všimne Amy, která zrovna prochází a řekne jí, že ví, že umí čarovat. Uzavře s ní dohodu, ona mu pomůže uvalit na Cordelii kouzlo lásky a Alex nikomu neřekne, že je čarodějnice. Amy ke kouzlu potřebuje Cordeliinu osobní věc. Alex najde Cordelii u skříňek a požaduje navrácení náhrdelníku. Cordy řekne, že je ve skříňce, ale když jí otevře, tak se skryje za dvířka a rychle si sundá náhrdelník z krku, aniž by si toho Alex všiml.

Mezitím Buffy vchází do knihovny a ukazuje Gilesovi kartičku. Buffy řekne Gilesovi, ať jí přečte vše, co Angelus dělá na Valentýna. Giles se posadí a začne číst z deníků. V tmavé místnosti se Amy a Alex pokouší uvalit na Cordy kouzlo lásky. Druhý den Alex zjistí, že kouzlo nemá na Cordy žádný účinek. Vejde do knihovny, kde sedí Buffy a stále poslouchá Gilese, který čte z deníků. Buffy Alexe utěšuje a pak ho přesvědčuje, že by spolu mohli strávit večer. Buffy se k Alexovi nahybá, ale než ho stačí políbit, do knihovny vejde Amy a řekne mu, že s ním potřebuje mluvit. Venku na chodbě řekne Amy Alexovi, že kouzlo nefunguje. Alex Amy neposlouchá a stále přes okýnko pozoruje Buffy, která na něj zírá a hraje si s vlasy. Alex zjišťuje, že jeho sen o Buffy se konečně splnil. Pak mu Amy řekne, že by spolu mohli strávit nějaký čas bez kouzel o magie. Alexovi to začne být podezřelé a vše vyvrcholí tím, když se k němu přiženou další dívky a chtějí, aby je v noci doučoval. Dojde mu, že kouzlo funguje. Sice ne na Cordy, ale na všechny ženy a dívky v Sunnydale. Alex utíká domů, pryč od všech, ale doma najde Willow, která na něj čeká v posteli. Willow chce, aby byl Alex jejím prvním a začne ho líbat. Alex jí odstrčí a chlapsky uteče.

Další den kouká po Alexovi každá holka ve škole. Alex vpadne do knihovny a řekne Gilesovi, co se stalo. Než Giles stihne jeho tvrzení vyvrátit, do knihovny vejde Jenny a chce si s Gilesem promluvit. Její pozornost se ale rychle obrátí směrem k Alexovi, a tím dokáže Gilesovi působení kouzla. Giles Jenny odtrhne a vynadá Alexovi, jak to mohl dopustit. Pak odchází a táhne sebou Jenny. Když odejdou, Alex se rozhodne zabarikádovat v knihovně, ale dveře se otevírají i na druhou stranu a Buffy tak lehce vejde. Má na sobě jenom plášť. Svůdně Alexe požádá, aby si otevřel svůj dáreček, ale Alex to nemůže udělat, protože ví, že Buffy je ovládána kouzlem. Pak vejde Amy a řekne Buffy, aby odešla. Buffy se to nelíbí, a tak pošle Amy pěstí k zemi. Rozzlobená Amy vstane a kouzlem promění Buffy v krysu. Giles a Jenny se vrací do knihovny. Když se Alex a Giles snaží chytit krysu, vejde Oz a praští pěstí Alexe, protože celý večer musel poslouchat, jak o něm Willow básní. Než Alex ujistí Oze, že se nic nestalo, krysa Buffy uteče z knihovny. Když si toho Giles všimne, nakáže Alexovi a Ozovi, aby krysu našli a že on donutí Amy zrušit kouzlo. Giles zjistí, že Amy udělala v kouzle lásky chybu a náhrdelník Cordy ochránil.

Na chodbě si Alex všimne, jak banda holek mlátí Cordy. Holky se na ni zlobí, protože Alexovi zlomila srdce. Alex k nim doběhne, chytne Cordy za ruku a společně utíkají. Vyběhnou ven, kde už na ně čeká další banda holek v čele s Willow, která drží sekeru a prohlašuje, že radši Alexe zabije, než aby byl s Cordelií. Najednou přiběhnou další holky a začnou se bít mezi sebou. Cordy a Alex toho využijí a utíkají. Doběhnou k Buffyinu domu, kde jim otevře Joyce. Cordy hned běží nahoru pro obvazy a Joyce začne Alexe svádět. Cordy je z toho zle a vyhodí Joyce na ulici. Joyce prorazí okénko ve dveřích a odemkne si dveře. Alex a Cordy utíkají do Buffyina pokoje. Myslí si, že jsou v bezpečí. Alex stojí u okna. Najednou ho chytne Angelus a vyhodí ven. Dřív než stihne Alexe zabít, přijde Drusilla a začne Alexe chránit. Když Angelus odejde, Drusilla mu nabídne nesmrtelnost. Chystá se ho kousnout, ale vyruší ji skupina holek, které běží k domu. Cordy vyběhne ven, vytáhne Alexe z davu a znovu oba utíkají do domu. Dívky běží za nimi, ale Dru končí u dveří. Angelus jí připomene, že nemůže vejít bez pozvání. Alex a Cordy vběhnou do sklepa.

Krysa Buffy je nejdřív hnána kočkou, a pak míří k myší pasti. Giles a Amy se mezitím snaží zrušit kouzlo. Nejdříve zruší kouzlo uvalené na Buffy, takže se změní znovu v člověka. Buffy si okamžitě uvědomí, že je nahá a požádá Oze, aby jí našel nějaké šaty. Giles a Amy pracují na zrušení kouzla lásky. Alex a Cordy se ukrývají ve sklepě, kde je ale poblázněné dívky najdou. Alex a Cordy nemají kam utéci. Giles a Amy konečně prolomí kouzlo a všechny dívky se rozhlížejí a snaží se zjistit, co se děje. Cordy vstane a řekne jim, že dokončili hru Lov na medvěda.

Další den, Buffy poděkuje Alexovi za to, že jí nesvlékl. Všichni vypadají, že si na nic nepamatují. Alex nechtěně vrazí do Harmony, která si povídá s Cordy a ostatními holkami. Harmony začne Alexe urážet a Cordy toho už má dost. Strčí do Harmony a řekne jí, že nikdo jí nebude přikazovat s kým má randit. Pak se otočí a jde k Alexovi, vezme ho za ruku. Když si uvědomí, co udělala, je zděšená, ale Alex jí utěšuje. Oba odchází, zase spolu.

2x15 Fáze (Phases)

27. listopadu 2010 v 8:39 | Spiffy
Obrázek
Willow potká Oze před vitrínou školních trofejí. Oze fascinují oči sošky roztleskávačky, které jako by ho pozorovaly (je to Amyina matka, čarodějnice, která je v sošce uvězněná - epizoda 1.03 The Witch). Diskutují spolu o předchozím rande, když si Willow všimne Buffy a jde za ní. Willow je nešťastná z toho, že se jí Oz nepokusil políbit, ale taky je ráda, že byl tak milý. Večer se Alex a Cordy líbají v jejím autě, které je zaparkované v lese. Bez varování do auta vrazí ruku vlkodlak a zničí tím střechu auta. Cordy rychle nastartuje auto, šlápne na plyn, a tím shodí vlkodlaka ze střechy. Pak odjíždějí, jak nejrychleji to jde.

Další ráno vypráví Alex Gilesovi o vlkodlakovi. Giles je nadšený, protože nikdy nečelil něčemu takovému. V tělocvičně se třída učí sebeobraně. Alex žárlí na Oze. Buffy se snaží předstírat, že je normální dívka, ale když jí Larry chytne za zadek, tak ho Buffy přehodí přes záda. Giles v knihovně zjistí, že se vlkodlak objevuje za úplňku, jednu noc před a po. Což jsou tři dny v celém měsíci. Večer jde jedna z Buffyiných spolužákyň, Theresa, domů a vrazí do Angeluse, který ji nabídne, že ji doprovodí domů. Mezitím Buffy a Giles pátrají v lese milenců a doufají, že najdou vlkodlaka a přivedou ho do knihovny živého. Buffy šlápne do pasti a je sítí vytažena do koruny stromů. Když volá o pomoc, objeví se lovec jménem Cain a míří na ní brokovnicí. Když mu dojde, že nechytil vlkodlaka, tak síť odřízne a Giles pomůže Buffy ze sítě ven. Cain jim vysvětlí, že loví vlkodlaky pro peníze. Pak se jich zeptá, jestli nevědí, kde se ještě scházejí mladí, protože tam nejspíš vlkodlak zaútočí. Buffy dělá, že neví a Cain odejde. Buffy a Giles pak jedou do Bronzu, který přesně sedí na Cainův popis. Když přijedou, zrovna z Bronzu vybíhají tucty mladých lidí, protože vlkodlak už dorazil. Buffy vběhne dovnitř a z batohu vyndá řetěz. Snaží se ho spoutat, ale vlkodlak řetěz přetrhne a uteče. Do Bronzu dorazí i Cain a je na Buffy a Gilese naštvaný, protože se vlkodlaka snažili chytit a ne zabít. Vlkodlak prochází uličkou a najde tělo Theresy. Na krku jsou dvě stopy po kousnutí. Vlkodlak vzhlédne a uvidí Angeluse. Oba na sebe vrčí, ale ani jeden nezaútočí. Angelus ustoupí a zmizí.

Brzy ráno před východem slunce, Buffy a Giles slyší v radiu, že Theresa byla nalezena mrtvá a její smrt je asi způsobená vlkodlakem. Už jím zbývá jen jedna noc, aby zjistili, kdo vlkodlak je. Když slunce vyjde, tak se vlkodlak začne pomalu měnit v člověka a my zjistíme, že vlkodlakem je Oz. Když se Oz probere a zjistí, že leží nahý v lese, dojde mu, že je vlkodlak. Jde domů a volá tetě. Oz se jí zeptá, jestli je jeho bratranec Jordy taky vlkodlak. Jeho teta přizná, že ano. Oz jde do školy a je zděšený tím, že zabil Theresu. Alex si myslí, že vlkodlakem je Larry, a tak ho v šatně zahrne otázkami. Willow požádá Oze, aby jí pomohl s výzkumem, ale Oz odmítne a odejde. Willow je smutná. V šatně Alex stále zpovídá Larryho. Alex mu řekne, že zná Larryho tajemství a Larry mu přizná, že je homosexuál. Nedorozuměním si Larry myslí, že Aley je taky gay, ale slíbí mu, že si Alexovo tajemství nechá pro sebe. Alex se otočí a odchází. Buffy a Alex se vypraví do márnice a na Theresině krku najdou stopy po kousnutí, značící smrt upírem. Když se Buffy chce podepsat do knihy hostů, Theresa se probere a je z ní upírka. Uprostřed boje Theresa řekne, že jí posílá Angelus, Buffy je tím zaskočená a přestane bojovat. Naštěstí jí zachrání Alex, který Theresu probodne. Alex Buffy pomůže vstát a Buffy ho obejme. Pak si uvědomí, co dělá a rychle jde pryč, Alex je hned za ní.

Oz ví, že musí zůstat doma, a tak si přinese krabici řetězů. Dříve než se stihne spoutat, Willow zaklepe na dveře. Je smutná, že se Oz rozhodl být radši doma než s ní. Oz se jí snaží říct, že je v nebezpečí, ale už je pozdě a jeho přeměna začíná. Willow zakřičí a uteče z domu. Vlkodlak jí honí po ulici a pak lesem. Než stihne Willow napadnou, začne čuchat a odchází. Willow běží do knihovny, kde Giles nabíjí uspávací pušku. Willow řekne Gilesovi a Buffy, že vlkodlakem je Oz a všichni zamíří do lesa, kde najdou Oze a Caina. Buffy vykopne Cainovi brokovnici z ruky dřív než stihne vystřelit. Pak Buffy bojuje s vlkodlakem a Giles nemůže vystřelit. Vlkodlak hodí Buffy na Gilese a Willow a jde k nim. Willow rychle vstane a vystřelí uspávací šipku. Vlkodlak zavyje a spadne na zem. Cain vstane a Buffy mu hlaveň od pušky ohne, tím ho donutí k odchodu. Další den řekne Oz Willow, že by bylo lepší, kdyby se mu teď vyhýbala, ale pro jeho překvapení Willow chce ve vztahu pokračovat. Willow a Oz se poprvé políbí

2x14 Nevinnost (Innocence)

27. listopadu 2010 v 8:38 | Spiffy
Obrázek
Buffy se probudí a zjistí, že je Angel pryč. Ten zatím stále leží na ulici a volá její jméno. Nějaká žena se u něj zastaví a ptá se ho, jestli by mu mohla nějak pomoci. Angel náhle vstane a zabije ji. Je z něj znovu Angelus. Buffy jde do školy, kde v knihovně ostatním sdělí, že Soudce už je složen. Angelus se vrátí do továrny, kde se ho Soudce pokusí spálit. To se mu nepodaří, protože v Angelusovi už není nic lidského. Alex a Cordelie jsou přistiženi Willow, jak se líbají, a to Willow úplně zničí. Buffy konečně najde Angeluse v jeho bytě, ale Angelus je zdrženlivý, sprostý a škodolibý. Buffy je zničená. Jennyin strýček říká, že Angelovi stačí jediná chvilka opravdového štěstí a pozbyde svou duši. To Jenny vyděsí, když si uvědomí, kolik lidí může zemřít.

Alex se snaží vše s Willow urovnat. V tu chvíli se objeví Angelus a požádá Willow, aby šla k němu. Jenny se objeví s křížem, ale Angelus Willow chytne a chce jí kousnout. Buffy vejde a přikáže mu, aby nechal její přátele být. Angelus ji políbí a odhodí do zdi. Poté teatrálně odejde. Gilesovi dojde, že tu muselo být něco, co odstartovalo jeho proměnu, ale Buffy nechce nic říct. Až Willow dojde, že se spolu vyspali. Buffy jde domů a brečí. V noci se jí zdá o noci s Angelem a o pohřbu, na kterém je Jenny oblečena v černém. Buffy druhý den vtrhne do Jenniny třídy a chce po ní, aby jí řekla, co ví. Jenny přizná, že byla poslána svým cikánským kmenem, aby držela Angela od štěstí, a on tak zaplatil za to, co udělal. Buffy jí přikáže, aby ho znovu zaklela.

Alex se rozhodne najít zbraň, která zničí Soudce, a tak se vplíží do vojenské základny. Buffy, Giles a Jenny najdou strýčkovo tělo - Angelus ho zabil. Soudce, který je slabý, protože tolik let nezabíjel, je konečně připraven zničit svět. Parta přemýšlí, kde by Soudce našel dav lidí, ale Bronz je zavřený. Všechno vyřeší Oz, který si myslí, že šel do obchodního centra. Soudce je opravdu zde, připraven všechny spálit. Buffy pak zničí Soudce největší a nejsilnější zbraní - raketometem. Soudce se rozpadne na kusy a dav je zachráněn. Angelus, který stál po boku soudce, se dá na útěk. Buffy ho pronásleduje a začne se s ním rvát. Ještě ho nedokáže zabít, ale vší silou ho kopne do rozkroku, čímž ho pošle k zemi. Později. Buffy a její matka slaví Buffyiny narozeniny. Buffy ale nemá žádné přání, aby mohla sfouknout svíčky, a tak je nechá dohořet. Položí hlavu Joyce na rameno a společně sledují starý romantický černobílý film.

2x13 Překvapení (Surprise)

27. listopadu 2010 v 8:37 | Spiffy
Obrázek
Buffy má noční můru o tom, jak Drusilla zabíjí Angela. Ráno zajde za Angelem a svěří se mu se svým snem. Má obavy, že Drusilla může být naživu. Angel se jí snaží utěšit, a tak ji dlouze políbí. Ve škole se Buffy zmíní Willow, že její vztah s Angelem se asi posune na další úroveň. Willow si promluví s Ozem, muzikantem z kapely, a pozve ho na oslavu Buffyiných sedmnáctých narozenin. Buffy řekne Gilesovi a Jenny o své noční můře a Giles si uvědomí, že Dru je možná naživu. Poradí ji, aby byla opatrná. Mezitím v továrně, Spike je na kolečkovém křesle a Dru plánuje poslední večírek na zemi.

Nějaký cizí muž osloví Jenny ve tříde. Po jejich krátkém rozhovoru vyjde na světlo, že Jenny pochází z cikánského kmene, který proklel Angeluse. Její strýc ji varuje, že Angel nesmí zažít žádné štěstí a proto je její povinností držet Angela dál od přemožitelky. Později. Jenny vezme Buffy autem do Bronzu, kde se má konat tajná oslava. U Bronzu narazí na upíra s krabicí, Buffy s ním začne bojovat a proboří se oknem do Bronzu, kde na ni čekají její přátelé. Oz vylekaně sleduje, jak Buffy zabíjí upíra. Poté Buffy otevře krabici, z ní vyletí ruka a začne ji škrtit. Za pomoci Angela ji ze sebe sundá a Angel všem vysvětlí, že se jedná o část těla démona zvaného Soudce, který umí pouhým pohledem zničit dobrého člověka. Bylo potřeba armády, aby ho zastavila. Angelovi je jasné, že musí vzít ruku na druhý konec světa. Chce odjet lodí ještě večer. Buffy ho doprovodí do doků, kde ji Angel na rozloučenou dá prsten Claddagh, jako projev jeho lásky. Když si dávají poslední polibek, vyruší je upír, který jim ukradne krabici se Soudcovou rukou.

Dru se kochá svým večírkem a Soudcem, který je již vcelku. Soudce zkusí svou moc použít na upíru Daltonovi, který má v sobě stále ještě něco lidského a spálí ho. Buffy a Angel se vydají do továrny s cílem zabránit sestavení Soudce. Zjistí, že přišli pozdě a Soudce na ně zaútočí. Je však ještě slabý a Angelovi a Buffy se podaří utéct. Doběhnou do Angelova bytu, kde se chtějí usušit, protože venku prší. Angel jí konečně řekne, že ji miluje a Buffy ho políbí. Angel ji obejme, oba dva se sesunou na postel a obraz zčerná. Později. Buffy a Angel leží v posteli, jsou nazí a spí. Náhle se Angel zděšeně probudí a oblečený vyběhne ven. Stále prší. Angel v bolestech spadne na silnici a volá Buffyino jméno. Ta ale dál spokojeně spí.

2x12 Kukaččí vejce (Bad eggs)

27. listopadu 2010 v 8:35 | Spiffy
Obrázek
Buffy bojuje s upírem kovbojem v obchoďáku. Vrátí se ke své matce, která je na ni rozzlobená, protože si myslí, že její dcera je nezodpovědná a zapomněla jí vyzvednou šaty z čistírny. Další den ve škole jsou studenti pověřeni starat se o vejce, jako by to bylo jejich vlastní dítě. Mají se tak naučit odpovědnosti. Giles varuje Buffy před upírem, který jí utekl a jeho bratrem. Jsou to upíři Gorchové, ale nikdo neví proč přijeli do Sunnydale. Buffy se nestará o zabíjení nebo o vejce, je víc zabraná do snění o Angelovi a její noc na hřbitově je spíš plná líbání než zabíjení nemrtvých. Když se Buffy vrátí ze své hlídky, najde své vejce, ze kterého se klube slizský růžový démon. Zaútočí na ni, ale Buffy ho probodne. Rychle volá Willow, aby jí sdělila co se stalo, ale Willow jí tvrdí, že její vejce je v pořádku a není důvod k obavám. Kamera nám však odhalí, že Willowino vejce se už vylíhlo. Willow leží na posteli a zírá do prázdna. Když Joyce vejde do Buffyina pokoje a najde Buffy oblečenou, myslí si, že se Buffy chtěla někam odplížit a zase je na ni naštvaná.

Další den ve škole se Willow připojí k partě, aby společně provedli pitvu démona. Ale ona a Cordelie praští Buffy a Alexe a odtáhnou je do kabinetu. Jsou ovládany démonem z vajíčka. Pak Willow, Cordelie, ostatní studenti a učitelé míří do sklepa s lopatami a sekerami. Poté je posednuta i Joyce, která šla do školy zkontrolovat svou dceru, ale potkala posednutého Gilese, který po ní hodil démona. Když se Buffy a Alex proberou, najdou knihu, která vysvětluje o co jde. Ve sklepě je obří démon nazývající se Bezoar, který posílá svá mláďata, aby získaly kontrolu nad lidskými schopnostmi. Buffy a Alex následují studenty do sklepa a najdou Willow, Cordy, Gilese, Joyce a další studenty, jak vykopávají vejce z obrovského slizského parazita. Buffy se rozhlíží po zbrani, která by stačila na takového démona, najednou se objeví Gorchovi. Jeden z Bezoarových chapadel chytne Buffy za nohu a táhne jí po zemi. Buffy zabije Bezoara a všichni démoni z vajíček spadnou ze svých hostitelů. Giles všem namluví, že šlo o únik plynu. Joyce je šťastná, že se Buffy nic nestalo, ale pak si uvědomí proč, její dcera nešla do školy. Buffy tedy nesmí opustit pokoj, ale to jí nezabraňuje, aby si užívala s Angelem, který je na malé stříšce před oknem, Buffy je v pokoji a líbají se v okně.

2x11 Ted (Ted)

26. listopadu 2010 v 21:31 | Spiffy
Obrázek
Nový přítel Buffyiny matky, Ted, vypadá až příliš dokonale na to, aby to byla pravda. Vaří a je to počítačový specialista. Skvěle vychází s Alexem a Willow. Jediné Buffy nevoní. Ve škole vede Giles a Jenny konverzaci o tom, jak Jenny vadí, že si Giles hraje na slušňáka a stále jí sleduje. Ted pokračuje v získávání party, dokud neodhalí Buffy na mini-golfu svou temnou tvář. Buffy se rozhodne prozkoumat Tedovu práci. Od jeho spolupracovníka se dozví, že Ted se bude ženit. Buffy se na to u společné večeře zeptá, ale Ted to popře. Přizná se však, že doufá, že si ho Joyce jednou vezme. Buffy jde na hlídku a pak se vrací domů jako vždy oknem. Ve svém pokoji najde Teda, jak se prohrabuje jejími osobními věcmi. V ruce drží její deník a pohrozí ji, jestli nebude hodná holčička, tak její matce řekne, že je šílená a myslí si, že je cosi jako přemožitelka. Buffy mu řekne, aby deník vrátil, ale Ted jí uhodí. Buffy ho několikrát praští až Ted spadne ze schodů, je na místě mrtvý.

Buffy je otřesená. Ještě nikdy nezabila někoho, kdo by už nebyl mrtvý. Alex, Cordy a Willow, i když vědí, že Buffy nechtěla, aby Ted randil s její matkou, se snaží zjistit, co byl Ted zač. Alex je znepokojený a cpe se sušenkou. Začne vykládat o tom, jak se Ted skvělý. Willow mu vytrhne sušenku z ruky a udělá analýzu. Sušenky obsahovaly utěšovadlo. Cordelie prohlédá Tedovi osobní záznamy a zjistí, že Ted měl čtyři ženy. Mezitím na hřbitově vysvětluje Jenny Gilesovi, že s ním chce být a než stihne říct něco dalšího, je přerušena upírem, který napadne Gilese. Jenny se snaží upíra střelit kuší, ale nešťastnou náhodou trefí Gilese. Giles ze sebe šíp vytrhne a probodne upíra.

Buffy najde mrtvého Teda ve svém pokoji, který vypadá až nevěřícně zdravě. Bodne ho pilníkem na nehty a zjistí, že je to robot. Alex, Willow a Cordy pokračují v hledání, tentokrát v Tedově bytě a najdou všechny Tedovy manželky mrtvé ve skříni. Ted přistupuje k Joyce, která je nejdřív vystrašená, že ho vidí a pak šťastná. Ted se jí snaží přikazovat a odvést do svého bytu a Joyce neví, co má dělat. Najednou Teda praští Buffy pánví a konečně ho zabije. Ve škole Buffy okýnkem u dveří knihovny uvidí Gilese a Jenny, jak se líbají.

2x10 Čím budu,část 2. (What's my line 2.)

26. listopadu 2010 v 21:26 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Kendra se vydají za Gilesem, který potvrdí totožnost jejího pozorovatele. Dojde jim také, že Kendra byla povolána poté, co Buffy na chvíli zemřela při boji s Pánem. Angel se zatím krčí v koutku klece, do kterého ještě neproniklo sluneční světlo. Willy Angela najde a odvleče ho do kanálu, kde si ho převezme Spike, který ho chystá k rituálu na vyléčení Drusilly.

V Buffyině domu si Cordy vesele povídá s prodavačem ale jen do doby, kdy uvidí, jak mu za košili leze červ. Cordelie se ho chce zbavit, ale muž se přemění v hromadu červíků a začne pronásledovat Alexe a Cordy. Ti se schovají ve sklepě, kde se začnou hádat a poté se vášnivě políbí. Když si uvědomí, co dělají, vyřítí se ze sklepa a odjedou Cordeliiným autem.

V Sunnydaleské střední si Willow povídá se studentem Ozem, kterého také vybrali jako uchazeče do velmi prosperující softwarové firmy. Buffy se přihlašuje na své stanoviště budoucího povolání - policistky. Ovšem když řekne své jméno, vytáhne na ni policistka Patrice zbraň a začne střílet. Náhodou zasáhne Oze. V hale se objeví Kendra a Buffy v boji s policistkou pomůže. Parta se shromáždí v knihovně, kde jim Giles popíše rituál, který Spike chystá. Prozradí také, že při něm Angel zemře. Buffy se chce okamžitě vydat na záchrannou misi, ale Kendra nechápe její důvody. Mezitím se Drusilla vyžívá v mučení Angela, polévá ho svěcenou vodou.

Pár upírů spolu s Patrice a Willym dovlečou Buffy do kostela, kde již probíhá rituál. Patrice chce Buffy zastřelit, ale Kendra vběhne do kostela a zachrání ji. Willow a Giles přibíhají také a všichni se dávají do boje. Cordelie a Alex nalákají červího muže ven, kde ho v rozloženém stavu pošlapou a vylijí na něj barvu. Uvnitř Buffy bojuje se Spikem a Kendra s Patricií. Buffy se podaří poslat Spike k zemi a rychle odváže Angela od Drusilly. Spike vezme Dru do náručí a chce s ní utéct. Buffy ho však kadidlem uzemní a Spike opět spadne na zem, tentokrát je v bezvědomí. V kostele začne hořet a parta i s Angelem utíká pryč. Varhany se pod nátlakem ohně sesypou přímo na Spika a Dru.

Kendra se rozloučí s Buffy a odjíždí domů za svým pozorovatelem. Mezitím se v troskách kostela zjeví Drusilla a je velmi silná. Zvedne Spika, který je stále v bezvědomí a odnáší ho v náručí z kostela.

2x09 Čím budu,část 1. (What´s my line 1.)

26. listopadu 2010 v 21:21 | Spiffy
Obrázek
Ve škole panuje čilý ruch okolo budoucího povolání. Buffy je však nešťastná - její osud je již navždy zpečetěn. Spike hledá lék pro Drusillu z knihy, kterou předtím ukradl Gilesovi. Spike pošle Daltona, aby našel klíč, jak knihu vyluštit. U hrobky vyruší Daltona Buffy, ale Dalton jí i s klíčem uteče. Když se Buffy vrátí domů, najde tam Angela, který o ni má starosti a pozve ji na kluziště.

Spike se rozhodne poslat na Buffy zabijáky řádu Taraka, aby měl od přemožitelky pokoj a mohl nerušeně vyléčit Drusillu. Giles pokárá Buffy, že si měla více všímat toho, co Dalton krade. Vydají se do hrobky, kde si Giles všimne jména Dulac, což byl autor knihy, která mu byla ukradena. Do Sunnydale mezitím přicházejí různá individua, zlověstně vyhlížející muž, další vypadá celkem neškodně až do doby, kdy ho pozve sousedka Buffy dovnitř a poté začne křičet a třetím cizincem je velmi krásná žena, která letěla potají v zavazadlovém prostoru v letadle.

Buffy se vydá na kluziště, kde má schůzku s Angelem. Tam ji napadne onen ošklivý muž a snaží se jí zabít. Buffy mu po chvíli boje rozsekne bruslí obličej. Angel podle jeho prstenu zjistí, že patřil k velmi nebezpečnému řádu Taraka. Angel se vydá k Willymu, aby od něj zjistil více informací. V baru je však napaden krásnou ženou, která ho zavře do klece, do které míří okno na východ. Spike z již přeložené knihy zjistí, že klíčem je kněz Dru, tedy ten který ji stvořil. Buffy má strach z řádu Taraka, a tak se rozhodne přespat u Angela. Mezitím se Alex s Cordelií vydávají do Buffyina domu, aby zjistili, co s ní je. Když Alex prohledává dům, Cordelie pozve dovnitř prodavače kosmetiky, muže který předtím zabil Buffyinu sousedku. V Angelově bytě zaútočí na Buffy krásná žena se sekerkou a identifikuje se jako Kendra, přemožitelka upírů...

2x08 Temné časy (The dark age)

26. listopadu 2010 v 21:16 | Spiffy
Obrázek
Nějaký muž se snaží dostat do knihovny za Gilesem, ale je zabit ženským démonem. Když ho démonka zabije, promění se v zelenou kaluž. Ve škole řekne Giles Buffy, že nemocnice přijme zásilku krve a ona to musí ohlídat. V knihovně už na Gilese čeká detektiv - mrtvý muž měl jeho adresu v kapse. Giles identifikuje tělo jako svého přítele z Londýna. Muž má na ruce tetování, ale Giles řekne, že neví co znamená. Otřesený Giles nejde na pomoc Buffy, která u nemocnice sama bojuje s upíry. Ale naštěstí se ukáže Angel a pomůže ji.

Buffy jde k Gilesovi domů, aby zjistila, co se stalo. Giles je však opilý a pošle ji pryč. Pak zvedne telefon a volá svému příteli do Anglie. Zjistí, že je také mrtvý. Když si jde umýt ruce, vyhrne si rukávy a my vidíme, že má stejné tetování jako jeho mrtvý přítel Phillip. Ten se mezitím v márnici probere, jeho oči se zeleně zalesknou a uteče pryč.

V sobotu jde Willow, Alex a Cordy do školy, kde mají s Jenny schůzku kvůli počítačům. Buffy se ve škole také objeví a chce si promluvit o Gilesovi. Cordy se zmíní, že ho navštívila policie. V knihovně najde Buffy Ethana, vlastníka obchodu s kostými, který se jí snažil zabít o Halloweenu. Ethan se jí svěří se Znamením Eyghon a Buffy hned volá Gilesovi. Giles jí řekne, že je v nebezpečí a najednou do knihovny vpadne mrtvý Phillip. Začne velká rvačka. Pak se objeví i Giles a najde na zemi Jenny, která je v bezvědomí a Phillip se mezitím stačil proměnit v zelenou kaluž. Kousek zelené kaluže se vsaje do Jenny, ta se probere. Vypadá normálně, ale její oči zeleně zazáří.

Při pátrání Willow objeví Znamení Eyghon v nějaké knize, ve které se píše, že Eyghon posedne mrtvou osobu nebo osobu v bezvědomí. Všem dojde, že démon je v těle Jenny. Mezitím se posedlá Jenny snaží svést Gilese. Když přijde Buffy Gilese zachránit, Jenny vyskočí z okna. Giles vysvětluje Buffy, že když byl mladý, tak se dostal do party, ve které se snažili kouzlit. Podařilo se jim vyvolat démona Eyghona tím, že jeden z nich se ponořil do polospánku. Ale pak jeden kamarád zemřel, a postupně i celá parta. Takže nyní zbývá jen on a Ethan. Buffy se vydá do prázdného obchodu s kostými, kde chce pomoci Ethanovi, ale ten jí pošle do bezvědomí, sváže jí a natetuje stejný znak jaký má Giles a on. Potom si na své tetování vyleje kyselinu, a Buffy tak zaujme jeho místo. Do obchodu vejde démon Jenny a Buffy se podaří osvobodit. Najednou se tam objeví i Angel a začne Jenny škrtit. Démon se přemístí do jeho těla, pak projde skrz a zmizí. Démon Eyghon neměl totiž dost síly přeprat Angelova démona, a tak zahynul. Jenny je zase normální, ale Ethan opět utekl.

2x07 Lži mi (Lie to me)

26. listopadu 2010 v 21:09 | Spiffy
Obrázek
Na hřbitově uvidí Buffy, jak si Angel povídá s nějakou dívkou, je to Drusilla, Spikova družka. Další den ve škole narazí Buffy na svého dávného přítele Billyho Fordhama (říká mu jen Ford), který studoval stejnou školu v L.A. jako Buffy, než byla vyhozena. Později v Bronzu se Ford Buffy přizná, že ví, že je přemožitelka. Angel, který má z Forda špatný (žárlivý) pocit, požádá Willow, aby mu pomohla s pátráním. Mezitím Buffy a Ford uvidí u školy několik upírů. Buffy za jedním běží a s Fordem zůstane jedna upírka. Ford jí řekne, že jí pustí, jestliže mu poví to, co chce vědět. Když přijde Buffy, tak Ford předstírá, že upírku zabil.

I když Willow nenajde o Fordovi nic zvláštního, Angel si je stále jistý, že je na něm něco špatného. Vydá se společně s Willow a Alexem na místo, kde bydlí. Barák je plný lidí, kteří chtějí být upíry. Buffy není příliš nadšená z toho, že se v Sunnydale objevili další upíři, a tak zavolá Gilesovi, který si zrovna užíval na schůzce s Jenny. Všichni se sejdou v knihovně, kde Buffy ukáže Gilesovi fotku Drusilli v nějaké knize. Najednou do knihovny vpadne upírka, kterou měl Ford zabít, vytrhne Gilesovi knihu z ruky a utíká pryč.

Ford vejde do Spikovi továrny a nabídne Spikovi přemožitelku, když ho on promění v upíra. Angel konečně varuje Buffy před Fordem. Když se ho Buffy na Drusillu zeptá, tak jí přizná, že je odpovědný za její smrt - byl jí posedlý, mučil jí a pak jí zabil. Buffy Angelovi konečně uvěří a rozhodne se jít s Fordem ven, aby ho odhalila. Ford jí zavede do budovy, kde bydlí a tam ji zamkne. Buffy se jim snaží vysvětlit, že stát se upírem neznamená, žít navždy, ale Ford jí odtáhne stranou a řekne, že už má jen 6 měsíců života a stát se upírem je nejlepším řešením. Po západu, Spike, Dru a jeho kumpáni vpadnou do místnosti. Buffy chytne Dru a řekne Spikovi, že jí zabije pokud všechny nepropustí. Ostatní jsou tedy propuštěni a Buffy uteče. Nechá tam Forda a zabouchne dveře. Potom se vrátí pro jeho mrtvolu a je moc smutná. Později si Buffy a Giles povídají na hřbitově. Ford najednou vstane ze svého hrobu a Buffy ho okamžitě probodne. Pak pokračuje v rozhovoru s Gilesem.

2x06 Halloween (Halloween)

26. listopadu 2010 v 21:08 | Spiffy
Obrázek
Buffy a Angel mají smluvenou schůzku v Bronzu, ale Buffy přijde pozdě. Byla zaneprázdněna zabíjením, a při bojí jí natáčel upír schovaný za keři, aby mohl Spike přemožitelku studovat. Další den mají Buffy, Willow a Alex jedinou starost, a to co si vezmou na sebe o Halloweenu. Buffy a Willow se rozhodnou dozvědět se něco o Angelově osobním životě a ukradnou Gilesovi pozorovatelské deníky. Prohlíží si je a narazí na obrázek krásné šlechtičny z roku 1775 - doba, kdy Angelovi bylo osmnáct.

Při nakupovaní kostýmů Buffy narazí na šaty podobné těm, co měla ta šlechtična. Alex se rozhodne převléknout za vojáka a Willow si vybere kostým strašidla (prostěradlo s dírami pro oči a s nápise BOO). Mezitím Spike sleduje Buffyino video a Drusilla mu řekne, že Buffy bude slabá a že venku je nová síla - prodejce kostýmů, který opěvuje sochu za záře svíček.

Na Halloween Buffy Willow oblékne za vyzývavou dívku, ale Willow je vyděšená, a tak na sebe natáhne to prostěradlo, které si koupila. Spolu s Alexem se vydávají na koledu. Najednou se začínají měnit v to, v co jsou převlečeni. Z Buffy se stane ukňouraná slečinka z 18. století, Alex je teď povoláním voják a z Willow zmizelo prostěradlo a může teď procházet zdí. Spike zjistí, že Buffy už nemyslí jako přemožitelka rozhodne se ji zabít. Giles se domnívá, že obchod s kostými něco tají a objeví muže, který se modlil k soše - je to jeho starý přítel Ethan. Ethan mu pohrozí, že odhalí jeho tajemství, ale Giles ho zmlátí a požaduje po něm, aby mu řekl, jak zruší kouzlo. Ethan mu prozradí, že musí rozbít sochu a Giles tak učiní. Spike se už naklání nad Buffy a chce ji kousnout. Ve chvilce se Buffy znovu promění v přemožitelku a zmlátí ho, takže Spike uteče.

Když je Buffy s Angelem konečně sama, prozradí mu, že se tak oblékla, aby ho potěšila. Ale Angel se jí přizná, že šlechtičny nesnášel a chtěl poznat někoho vzrušujícího a zajímavého. Začnou se líbat. Další den se Giles vrátí do Ethanova obchodu, který je prázdný. Na zemi najde lístek s nápisem "Uvidíme se".

2x05 Hadí hoch (Reptile boy)

26. listopadu 2010 v 21:06 | Spiffy
Obrázek
Mladá dívka běží hřbitovem a za ní se žene parta mužů v černých róbách. Buffy však není na hlídce a spolu s partou se těší z toho, že Pekelná Brána je v klidu. Giles je z toho podrážděný a řekne Buffy, že by měla trénovat, ale Buffy ho nevnímá. Mezitím Cordelie randí s vysokoškolákem Richardem, klukem ze spolku, především kvůli jeho bohatství. Když přijede Richard vyzvednou Cordy ze školy, jeho bratra ze spolku, Toma, okouzlí Buffy a obě je pozve na večírek. Ale Buffy ke Cordeliinému zděšení nechce na jejich večírek jít. Jenže pak se Buffy naštve, když Angel odmítne její pozvání na "rande". Podle něho by jim věkový rozdíl dělal potíže. Sklíčená Buffy se tedy rozhodne jít a kvůli tomu zalže Gilesovi.

Buffy a Cordelie dostanou na večírku pití s nějakou drogou a bratři ze spolku je ve sklepě připoutají řetězy ke stěně. Je tam s nimi i dívka ze hřbitova. Ve škole zatím Willow a Giles luští nápis na rozzlomeném náramku, který Buffy našla na hřbitově. Willow konečně zjistí, že je to náramek z přípravné školy za městem a ze školních záznamů zjistí, že zmizely již tři dívky a nikdy nebyly nalezeny. Alex, Angel, Willow a Giles míří na večírek bratrstva a zjistí, že tři dívky mají být obětovány Machidovi, hadímu démonovi, který vládne bratrstvu. A díky němu jsou jeho členové bohatí a úspěšní. Buffy přetrhne řetězy, Tom jí chce podříznout, ale Buffy mu meč vykopne z ruky a Machidu zabije. Když Giles odvádí Toma, tak na něj Cordy rozčileně zařve "A ty... ty půjdeš do vězení na patnáct tisíc let!". Giles odpustí Buffy její lež a Angel jí pozve na kafe. Buffy se sama pro sebe usměje a odchází.

2x3- Drsná škola (School hard)

26. listopadu 2010 v 20:59 | Spiffy
Obrázek
Listy mění barvu, začíná se ochlazovat, správný čas pro... Noc svatého Vigiuse. Znovu je Buffyin život v nebezpečí a to kvůli Pánovým poskokům. Ale Buffy nemá čas na zabíjení. Ona a Sheila jsou špatné studentky a jsou upozorněny na možné vyhození ze školy a to díky Snyderovi, řediteli školy. Jediná věc, která je může na škole udržet, je pomoc organizovat Rodičovské schůzky. Jenže ve městě se objeví nový démon - Spike, 200 let starý upír, který už zabil dvě přemožitelky. Giles nutí Buffy, aby jeho přítomnost brala vážně, ale Buffy má plné ruce práce se školním projektem a maskováním nepřítomnosti Sheily. Když dorazí rodiče, Buffy se neúspěšně snaží držet svou matku stranou od ředitele.

Vše se ještě zhorší, když na schůzku dorazí Spike se svými kumpány. Ředitel namluví všem rodičům, že se jedná o gang na tvrdých drogách. Buffy přesvědčí svou matku, aby se skryla. A společně s Gilesem se je snaží vyřídit. Najednou se objeví Sheila, ze které se stal také upír. Angel se snaží Buffy pomoci tím, že předstírá, že je na Spikově straně a nabízí mu Alexe k jídlu. Spike se ale nedá oklamat a rozzuří se. Buffy pokračuje v boji se Spikem, dokud se neozvou mateřské instinkty Joyce a zezadu nepraští Spika do hlavy sekerou. Spike uteče. Buffyina matka na ni není naštvaná kvůli zprávě od ředitele. Naopak je pyšná, že má dceru, která se o sebe dokáže postarat a v krizi myslí na ostatní.

Když se Spike vrátí do továrny a řekne Pomazanému, že Buffy nezabil, tak se Pomazaný se naštve. Spike si z něj ale nic nedělá. Chytne ho, hodí do klece a klec vytáhne na světlo. Najednou je klec prázdná a jde vidět jen kouř. Spike obejme Drusillu a jdou se koukat na televizi.

↓Fotky↓

2x2- Vlastní montáž nutná (Some assembly required)

26. listopadu 2010 v 20:16 | Spiffy
Obrázek
Na hřbitově je vykopáno tělo mrtvé rozleskávačky a Buffy je zpátky v sedle. Cordy najde ostatky těla v odpadcích. Jsou to zbytky tří lidí, mrtvé rozleskávačky a jejích dvou kamarádek, které zemřely při stejné autonehodě, jen některé části jim chybí. Giles očekává aktivitu zombie a stopy vedou ke Chrisovi, vědátorovi, kteří se uzavřel do sebe, poté co jeho bratr Daryl zemřel.

Zjistíme, že Chris sestavuje se svým přítelem Ericem ženské tělo z různých součástí pro Daryla (kterého oživili, ale nevypadá moc dobře), protože už nechce být sám. Jediná část, která jim chybí, je hlava. Hlavy rozleskávaček jsou nepoužitelné, protože formaldehyd, který se používá k ochraně těla, prudce zhoršil činnost mozkových buněk. Nyní jsou tu tři hlavy, které připadají v úvahu: Buffy, Willow a Cordy. Daryl hlasuje pro Cordelii, ale Chris nechce nikoho zabít.

Giles se dvoří slečně Calendrové a svou první schůzku mají na fotbale. Tu noc se Eric rozhodne zabít Cordelii, přestože Chris se stále nemůže odhodlat k činu. Buffy ale přijde včas a snaží se Cordelii zachránit. Jak bojuje s Darylem, tak se po zemi rozlije plechovka s benzínem. Začne hořet a Alex, který přišel na pomoc, odvede Cordy do bezpečí. Když Chris vidí, že jeho bezhlavá milenka začíná hořet, lehne si na ni a shoří spolu s ní. Angel a Buffy si konečně všechno vyjasní. Angel se přizná, že žárlil na Alexe. Pak se otočí a společně odcházejí, za nimi vidíme Darylův hrob.
 
 

Reklama