1.série

1x12- Dívka z proroctví (Prophecy girl)

25. listopadu 2010 v 20:55 | Spiffy
Obrázek
Alex si v Bronzu nacvičuje na roztoužené Willow, jak pozve Buffy na ples a vyzná se jí ze své lásky. Mezitím Buffy venku vyřídí tři upíry a Giles si v knihovně přečtě děsivé proroctví o Pánovi a přemožitelce. Buffy poví Gilesovi o rozrůstající se aktivitě démonů, Giles se k ní chová dosti nervózně. Alex konečně překoná svůj strach a pozve Buffy na ples. Ta ho však odmítne s tím, že chce zachovat jejich přátelství. V knihovně Giles se slečnou Calendrovou rozebírají proroctví. Podle určitých náznaků (kočce se narodili hadi..), které zjistila z internetu, se zdá, že apokalypsa je velmi blízko.

Giles se svěří Angelovi, že podle proroctví se Buffy utkat s Pánem a při boji s ním zemře. Buffy to čirou náhodou zaslechne a řekne Gilesovi, že dává padáka. Willow spolu s Cordelií objeví hromadu mrtvých studentů v odpočívací místnosti ve škole. Mrtví studenti mají na krku stopy po kousnutí a Willow se z toho hrůzostrašného nálezu sesype. Když Buffy utěšuje Willow, rozhodne se, že bude bojovat s Pánem a aspoň zkusí zachránit svět. Jde do knihovny, kde si vezme kuš a skolí Gilese, který ji v odchodu chtěl zabránit. Před školou na ní čeká Pomazaný a dovede ji k Pánovi. Mezitím se Alex vydá za Angelem a oba dva se vydávají pomoci Buffy.

Pán Buffy přemůže a zakousne se do ní. Když ochutná trochu její krve, hodí ji do louže v jeskyni. To že se napil krve přemožitelky, zlomí mystickou bariéru, která ho držela v podzemí a vydává se ven. Alex a Angel nalézají Buffy mrtvou. Alex ji dá umělé dýchání, které ji probere k životu. Zatím Cordelie, Willow a slečna Calendrová utíkají v autě před hromadou upírů do knihovny. Nemrtví je však pronásledují. Když se je pokoušejí už i s Gilesem zahnat, ze země uprostřed knihovny vyleze obrovská zelená obluda. Buffy se s Alexem a Angelem vydá do školy. V knihovně se dál bojuje. Pán je na střeše školy a kochá se pohledem na svět, který na něj čeká. Překvapí jej Buffy, která se s ním dá do boje. Pán na ni zkouší hypnózu, ale Buffy je oproti ní imunní a shodí Pána skrz sklo přímo do knihovny, kde dopadne na ulomený kus stolu. Pán se rozpadne a na zemi zůstane ležet jen jeho kostra. Všichni se po vysilujícím boji vydávají na ples, který se koná v Bronzu.

1x11- Sejde z očí, sejde s mysli (Out of mind, out od sight)

25. listopadu 2010 v 20:53 | Spiffy
Obrázek
Blíží se zvolení královny plesu, na které se Cordelie pilně připravuje. Její nový přítel Mitch je ale ve škole napaden - baseballovou pálkou, kterou nikdo nedržel. Neznámý útočník nechává na skříňkách vzkaz "dívej se". Giles předpokládá, že se za napadením skrývá neviditelný démon či duch.

Cordeliina kamarádka Harmony je někým neviditelným strčena ze schodů. Když se Buffy pokouší Harmony pomoci, uslyší dívčí smích a vydá se za ním. Neviditelná dívka se jí ale ztratí. Buffy pověří Willow, aby na školní síti našla pohřešované osoby. Mezitím Angel navštíví Gilese a svěří se mu, že cítí přicházet něco strašného, ale neví co.

Cordelie byla zvolena královnou a Buffy je přesvědčena, že obě oběti mají mezi sebou souvislost, a to Cordelii. Willow nalezne již půl roku pohřešovanou Marcie Ross, o které si myslí, že by to mohla být ta neviditelná dívka. Buffy nadále pátrá. Když uslyší zvuk flétny, vydá se za ním a najde skrýš Marcie. Marcie navštíví Cordeliinu učitelku a pokusí se jí udusit. Na tabuli nechává vzkaz "poslouchej".

Další výzkum odhalí, že na Marcie si nikdo nepamatuje a ani Willow a Alex neví, že existovala. Giles si to vysvětluje tím, že když si ji nikdo nevšímal, stala se prostě neviditelnou. Bylo to způsobeno především působením Brány pekel, která se nalézá v Sunnydale. Cordelie poprosí o pomoc Buffy. Když se převléká na svou korunovaci pod dozorem Buffy, napadne ji Marcie. Mezitím Giles, Willow a Alex zaslechnou zvuk flétny a hledají jeho zdroj. Flétna je zavede do kotelny, kde je Marcie zavře a pustí plyn. Marcie umrtví Buffy i Cordelii, dovleče je do Bronzu a přiváže na židle. Marcie, s hromadou chirurgických nástrojů, vysvětlí Cordelii, že jí chce splnit její sen - bude mít obličej, na jaký nikdo nezapomene. Buffy si uvolní pouta, přes Marcie hodí látku a spoutá ji. V tu chvíli vstupují do Bronzu agenti (asi FBI) a berou si Marcie sebou na převýchovu. Angel zachrání Willow, Alexe a Gilese z kotelny, ale Giles řekne Buffy, že to byl školník - nechce Buffy připomínat její nemožnou lásku. Cordelie vděčně děkuje Buffy a jejím přátelům. Ale když k ní přijdou její kamarádi, opět začne Buffy pomlouvat.

1x10- Noční můry (Nightmares)

25. listopadu 2010 v 20:52 | Spiffy
Obrázek
Buffy má noční můru o tom, že bojuje s Pánem a prohrává. Později ve třídě jeden student otevře svoji knihu, ze které se vynoří pavouci a zaútočí na něj. Buffy si všimne malého kluka, který stojí u dveří. V temné jeskyni vysvětluje Pán Pomazanému, že strach je nejmocnější silou na světě.

Buffy, Willow a Alex vyslýchají kluka, kterého napadli pavouci a dozví se od něj, že přesně tato událost se mu již několikrát předtím zdála. Cordelie upozorní Buffy na test z dějepisu. Vystresovaná Buffy nachází třídu a zjišťuje, že se na učení vůbec nepodívala. Když dostane test, stihne se jen podepsat a poté skončí hodina. Později nějaká dívka jde do sklepa školy si zakouřit, je napadena obrovským a škaredým mužem. V nemocnici se svěří Gilesovi a Buffy, že muž ještě než na ni zaútočil řekl: "šťastná devatenáctka".

Alex vstoupí do třídy a každý na něj strnule hledí - Alex je oblečený pouze do spodního prádla. V knihovně Giles zjišťuje, že neumí číst. Buffy nalezne novinový článek, ve kterém se píše o chlapci umláceného do bezvědomí. Buffy z fotografie pozná kluka, který byl u všech nehod. Z článku se ještě dozví, že Billy hrál v baseballu a měl číslo 19. Giles má teorii - Billy může cestovat časem a prostorem. Buffyin otec přichází do školy a vysvětluje Buffy proč se s její matkou rozvedl. Příčinou byla ona. Willow a Alex hovoří s Gilesem, který jim vysvětluje, že jejich noční můry se stávají skutečností, což je velmi nebezpečné. Buffy se konečně setká s chlapcem, který ji řekně, že nějaký ošklivý muž ho chce zabít. Najednou na ně ten muž zaútočí, ale Buffy se podaří Billyho zachránit a utéct.

Willow se ocitá na jevišti na opeře, kde má zpívat. Nevydá ze sebe však ani hlásku. Mezitím Alexe honí klaun s nožem. Buffy a Billy utíkají před ošklivým mužem a najednou se ocitají na hřbitově, a je noc. Pán tam na ni čeká a hodí ji do otevřené rakve. Buffy za křiku zasype hlínou. Willow, Alex a Giles hledají Buffy. Všimnou si, že naproti škole je hřbitov a vydají se tam. Dojdou k náhrobku s nápisem Buffy Summersová. Zatímco Giles naříká nad smrtí Buffy, Buffy se vyhrabe z hrobu jako upír. Giles má teorii, že když chlapce vzbudí z komatu, mohly by se tak všechny noční můry zrušit. Parta si to zamíří do nemocnice za Billym. Tam na Buffy opět zaútočí škaredý muž, ale Buffy ho společně s Billym přemůže. Chlapec se probudí z komatu. Jeho trenér ho přijde navštívit a je zhrozen, že Billy je vzhůru. Gilesovi dojde, že to byl on, kdo zmlátil Billyho do bezvědomí. Trenér chce utéci, ale je Alexem zadržen. Později Buffyin otec přijede do školy vyzvednout Buffy na jejich naplánovaný víkend.

1x9- Loutkohra (The puppet show)

25. listopadu 2010 v 20:51 | Spiffy
Obrázek
Giles je pověřen novým ředitelem Sunnydaleské střední, aby dohlížel na studentské představení. Buffy, Alex a Willow se mu posmívají, že musí dělat tak strašnou práci. Jsou však vyrušeni ředitelem Snyderem, který jim udělí trest - musí se účastnit představení.

Baletka, která se měla také vystupovat byla nalezena mrtvá a bez srdce. Parta zahájí vyšetřování, ze kterého vyjde jeden podezřelý - Morgan, chytrý a nemotorný student, který se chystá vystoupit jako břichomluvec se svým dřevěným panákem Sidem. Když se ho Buffy vyptává na mrtvou dívku, Morgan si začne třít hlavu a panák Sid ji odbyde, ať nechá Morgana na pokoji. Vypadá to, jako by Sid mluvil sám. V noci se do Buffyina pokoje vloupá Sid, ale když Buffy zakřičí a rozsvítí, je už Sid pryč.

Příští den Giles řekne Buffy, Alexovi a Willow o bratrství démonů, kteří potřebují lidské orgány, aby vypadali jako lidé. To by ale neodpovídalo jejich podezřelému Morganovi, protože ten poslední dobou nevypadá moc dobře. Willow objeví knihu, ve které se píše, že démon se může schovávat v loutce či panence. Buffy pátrá po Sidovi. Ten na ni ve sklepě školy zaútočí, ale nakonec oba zjistí, že se mýlili. Sid si myslel, že Buffy je onen démon a proto ji chtěl zabít. Sid Buffy vysvětlí, že kdysi býval člověkem, ale byl proklet a musel zabít všechny démony z bratrstva. Už mu zbývá jen jeden. Až splní svůj úkol rozpadne se na prach a bude volný.

Když Buffy najde Morgana, lépe řečeno jen jeho mozek, Willow vypátrá, že Morgan měl rakovinu. Proto mozek démon odmítl a bude hledat další, co nejchytřejší. Giles je mezitím na pódiu a pomáhá studentovi Marcovi v jeho představení kouzelníka. Marc přesvědčí Gilese, aby mu pomohl vyzkoušet jeho gilotinu. Když se chystá Gilesovi useknout svršek hlavy, do místnosti vtrhne Buffy s Willow a Alexem. Tak tak zachrání Gilese a odhodí Marca stranou. Ten se promění v démona a Sid ho bodne do srdce. Poté co démon zemře, ze Sida se stane pouhá loutka. Najednou se odrhne opona a celá škola zírá na Willow se sekyrou, Alexe, Buffy a zmateného Gilese. Později Buffy, Willow a Alex předvádí své představení - dramatickou hru. Willow po chvíli uteče z jeviště a Buffy s Alexem tam stojí jako opaření.

1x8- Já robot, ty Jane (I robot - You Jane)

25. listopadu 2010 v 20:50 | Spiffy
Obrázek
Ve středověku. Démon objímá mladého chlapce, kterému zlomí vaz. Na jiném místě skupina mnichů zaříkává kouzlo v latině před otevřenou knihou. Démon se kouzlem rozloží na tisíc kousků a putuje do knihy.

Zpět v knihovně v Sunnydaleské střední. Buffy otevře bednu a v ní nachází onu zapomenutou knihu. Spolu s Alexem a Willow a dalšími dvěma spolužáky Fritzem a Davem pomáhá skenovat knihy učitelce výpočetní techniky Jenny Calendrové. Giles však má neustále námitky na svět počítačů. Když Willow naskenuje do počítače zapomenutou knihu, text z knihy zmizí a po chvíli se na obrazovce objeví: "Kde to jsem"?

O týden později se Willow svěří Buffy o svém novém kamarádovi Malconovi z chatu. Buffy má obavy o Willowiny city a radí ji, aby se s Malcomem setkala. Buffy to nedá, a tak se vyptává Dava, zda by šlo vypátrat Malconovu adresu. Dave ji ale odsekne, že má Willow nechat na pokoji. Slečna Calendrová a Giles narazí na knihu s práznými stránkami. Giles si všimne, že na vazbě je obrázek démona Molocha a započne pátrání. Dave navede Buffy do dívčích šaten pod záminkou, že tam na ni čeká Wilow. V šatně na ni číhá Fritz a zkouší ji zabít elektrickým proudem. Naštěstí se mu to nepovede. Dave se svěří Malcomovi v síti, že není schopný zabít Buffy. Malcom za něho napíše dopis na rozloučenou a pověří Fritze zabitím Dava.

V knihovně Giles vysvětluje Buffy a Alexovi, že ve středověku byl démon jménem Moloch zajat do knihy. Ale v případě, že by tuto knihu někdo nahlas přečetl, démona by tím osvobodil. Partě dojde, že kniha byla naskenována a Moloch je ukryt v internetové síti. Má tedy neomezený přístup k veškerým informacím. Buffy se pokusí vymazat Molochův soubor, ale je démonem zastavena a varována ať nechá Willow napokoji.

Willow najde v počítačové učebně Davovo tělo a dopis na rozloučenou. Fritz jede do Willowina domu, kde ji chloroformem uspí a přinese do bývalého počítačového skladiště. Giles za pomoci slečny Calendrové, která má rozsáhlé znalosti o mytologii a čarodějnictví, sestavuje potřebný rituál na svázání Molocha opět do knihy. Mezitím Buffy a Alex se snaží zachránit Willow. Ve skladišti Moloch získává nové tělo robota a zabije Fritze. Když se chystá zabít i Willow kouzlo se spustí a Moloch zůstane uvězněný ve svém novém těle. Buffy ho nakonec s těžkým úsilým zabije. Příští den si parta stěžuje na svou smůlu při hledání partnerů: Alex - Kudlanka nábožná, Buffy - upír Angel a nyní i Willow - démon Moloch.

1x7- Angel (Angel)

25. listopadu 2010 v 20:48 | Spiffy
Obrázek
Na Buffyině cestě z Bronzu domů ji napadnou tři upíři, kteří se nazývají "Trojce". Byli poslání Pánem, aby Buffy zabili. Když Buffy bojuje s upíry, objeví se na scéně Angel a oba dva spolu po vysilujícím boji před upíry uprchnou do Buffyina domu. Angel přespí u Buffy v ložnici, na zemi vedle její postele. Příští den ve škole se Giles rozhodne urychlit Buffyin výcvik se zbraněmi. Později ten den se Buffy a Angel políbí v jejím pokoji. Angel ale najednou ucukne a podívá se na Buffy, má upíří tvář. Buffy zakřičí a Angel uteče ven oknem.

Angel přichází do svého bytu, kde na něj čeká upírka Darla, jeho bývalá milenka a společnice, se kterou před 100 lety putoval po Evropě a vraždil. Mezitím Giles zjistí, že Angel je 240 let starý upír a do Ameriky přišel před 80 lety. Od té doby žije sám a nejsou důkazy o tom, že páchal dál své ohavné zločiny. Darla plánuje, jak dostat svého miláčka nazpet, vydá se do domu Summersových a matce Buffy se představí jako její spolužačka. Joyce ji pustí do domu a Darla se jí zakousne do krku. Angel, který se potuluje nedaleko, uslyší Joycin křik a vtrhne do domu. Darla mu hodí Joyce do náručí a uteče. V té době přichází domů Buffy, ale vidí už jen Angela, který drží její pokousanou matku. Vyhodí Angela ven a zavolá sanitku.

V nemocnici se dozvídá, že její matka bude v pořádku. Vypraví se do knihovny, kde si vezme kuš a vydá se do Bronzu zabít Angela. Tam jí Angel vysvětlí, že cikání na něj uvalili kletbu, když zabil jejich oblíbenou dceru a vrátili mu duši. Od té doby žádného člověka nezabil. V Bronzu je nachází Darla a zkouší Buffy zabít kulkou z pistole. Angel Buffy zachrání, když Darlu probodne kolíkem. Darla se rozsype na prach a Angel tiše z Bronzu odejde. Pán se od svých pomocníků dozvídá, že Angel zabil jeho oblíbenkyni a plánuje pomstu.

Příští den v Bronzu se Buffy a Angel dohodnou, že jejich vztah by neměl žádnou budoucnost. Na rozloučenou se políbí. Když Buffy od Angela odchází, kamera zabere Angelovu hruď, kde má vypálenou ránu od Buffyina křížku.

1x6- Smečka (Pack)

25. listopadu 2010 v 20:48 | Spiffy
Obrázek
Studenti Sunnydaleské střední tráví odpoledne z zoologické zahradě. Kromě běžných zvířat se zde nachází i pavilon hyen s označením "vstup zakázán". O tento pavilon projeví zájem skupinka Buffyiných spolužáků, kteří neustále trápí plachého a chytrého studenta Lanceho. Když mu seberou zápisník, běží do hyeního pavilonu a Lance vezmou sebou. Alex, který se bojí o svého spolužáka, mu jde na pomoc. Buffy a Willow čekají na Alexe až se vrátí. Osloví je ošetřovatel ZOO a poví jim, že hyena se může dorozumívat lidskou řečí - učí se jména, potom je zavolají a nakonec přicházejícího člověka sní. Mezitím v pavilonu hyen se Alex pokouší pomoci Lancovi, ale najednou všem začnou žlutě svítit oči - i Alexovi. Kamera odhalí, že všichni studenti stojí v mystickém kruhu, který je namalován na podlaze.

Zpět ve škole. Ředitel Flutie hrdě předvádí studentům Herberta, Sunnydaleského maskota a nového talismana. Talisman nevypadá nijak hrozivě, je to totiž selátko. Alex se od návratu ze zoologické zahrady chová divně, ne jako náš starý známý Alex. Je více útočnější a hrubější. Poočku pozoruje Herberta a čichá k Buffy.

Willow, Buffy a Giles se dozvídají, že Herbert je mrtvý. Byl sněden studenty. Buffy to jen potvrdí její teorii, že do Alexe a jeho nynějších kamarádů vstoupil duch hyeny. Buffy se vydá prozkoumat zbytky Herberta, u klece na ni čeká Alex a oba se začnou prát. Nakonec ho Buffy praští lavicí a odvleče do klece v knihovně a tam ho zamkne. Když se ředitel dozví, kdo je zodpovědný za smrt jeho nového miláčka, pošle si studenty posedlé duchem hyeny do ředitelny.

Buffy a Willow se od Gilese dozvídají strašnou zprávu - ředitel Flutie byl sněden. Úřední verze však zní, že do ředitelny vtrhli divocí psi. Gilesovi dojde, že budou muset provést rituál, kterým duch hyeny opustí tělo studentů. Zatímco Buffy a Giles jdou do ZOO, Willow se nabídne, že dohlédne na Alexe. Ošetřovatel ze ZOO Gilesovi slíbí, že mu pomůže s rituálem. Od ošetřovatele se ještě dozvídají, že smečka brzo začne hledat svého ztraceného jedince, tedy Alexe. Buffy a Giles si s hrůzou uvědomí v jakém nebezpečí se Willow ocitla. Mezitím se Alex za pomoci svých druhů dostal z klece a jde po Willow, která zatím úspěšně uniká. Buffy dobíhá do školy a pomůže Willow přemoci hyení studenty. Ti se rozhodnou sníst nějakou slabší oběť a vydávají se na průzkum do města.

Buffy je vysleduje a navede do ZOO, kde je už přichystán rituál na jejich záchranu. Když si Giles všimne mystického kruhu namalovaného na zemi, dojde mu, že to ošetřovatel se pokoušel dostat do sebe hyeního ducha a studenty to zasáhlo jen mimochodem. Ošetřovatel si vezme za rukojmí Willow a vykoná rituál. Alexe a ostatní duch hyeny opustí a posedne ošetřovatele. Alex se vrhne po ošetřovateli, aby zachránil Willow a ošetřovatel spadne do ohrady s hyenami, které ho v mžiku sní. Příští den ve škole Alex láskyplně obejme Willow a předstírá, že si na nic nepamatuje.

1x05 Nikdy nezabíjej kluka na prvním rande (Never kill a boy on the first date)

25. listopadu 2010 v 20:46 | Spiffy
Obrázek
Uprostřed temné noci Buffy a Giles hlídkují na hřbitově. Giles zde nachází prsten, který hodlá později v knihovně prozkoumat. Mezitím v Pánově jeskyni upír Pán předvídá povstání Pozmazaného - velkého válečníka a nepřítele Přemožitelky, který se zrodí z popela pěti mrtvých. Příští ráno je Buffy pozvaná tichým spolužákem Owenem na rande do Bronzu. Buffyinu dobrou náladu ale zkazí Giles, který se v noci dočetl, že tuto noc má povstat Pomazaný. Buffy se tedy velmi neochotně vydá s Gilesem na hlídku, ale na hřbitově se nic zvláštního nestane. Ve stejnou dobu autobus, který jede na letiště, havaruje. Příští den se Owen a Buffy dohodnou na dalším rande. Giles ani Alex z toho nejsou moc nadšení.

Když se Buffy připravuje na své rande, přijde k ní do domu Giles se zprávou, že se minulou noc zabilo pět lidí, zrovna tak jak se psalo v proroctví a jeden z nich byl potetovaný zločinec stíhaný pro dvojnásobnou vraždu. Giles si myslí, že to je onen Pomazaný. Buffy však trvá na své schůzce s Owenem, ale Willow a Alex následují Gilese do márnice. V márnici na Gilese zaútočí několik upírů, ale Willow ani Alex nemůžou Gilesovi pomoci. Vydají se proto za Buffy do Bronzu. Tam se Buffy dobře baví s Owenem, je ale vyrušena Angelem a po chvíli i Willow a Alexem. Jelikož je Buffy s Owenem, snaží se jí Alex s Willow naznačit, že je Giles v nebezpečí.

Buffy, Willow a Alex dobíhají do márnice. Tam se dovídají, že je Owen sledoval a snaží se ho od všeho udržet stranou. To ale moc nevyjde, protože na ně zaútočí potetovaný upír a Buffy se s ním dává do boje. Nakonec ho naloží na kovový stůl a hodí ho do pece. Buffy si myslí, že zabila Pomazaného.

Příští den ve škole je Buffy velmi smutná a myslí si, že o ní Owen už nebude chtít slyšet. Je tedy velmi překvapená, když se od Owena dozví, že se mu jejich rande líbilo a rád by si zopakoval setkání se smrtí. Buffy je zklamaná z jeho postoje a nakonec oba souhlasí, že budou přátelé. Giles Buffy povídá o svém snu v mládí, že z něj bude letec, ale nakonec se musel stát Pozorovatelem jako jeho otec. Mezitím Pán vítá do svých řad Pomazaného, kterým je ani ne osmiletý chlapec.

1x4- Učitelčin mazlíček (Teacher's pet)

25. listopadu 2010 v 20:45 | Spiffy
Obrázek
Buffyin učitel biologie, Doktor Gregory, je ve třídě napaden neznámým monstrem, ale studenti ho zatím považují jen za pohřešovaného. Tajemný Angel přichází za Buffy do Bronzu a varuje ji před upírem s "vidličkou". Na paži má ránu, která asi byla způsobena oním vidličkovým upírem. Příští den je profesor Gregory nahrazen suplující učitelkou slečnou Natálií Frenchovou, která jak se zdá jede po našem Alexovi. Ve třídě se svých studentů ptá, zda by jí pomohli s výrobou vajíček - po škole. Alex dychtivě zvedne ruku, stejně tak Blayne a ostatní kluci ve třídě. Natalie Frenchová si za pomocníka vybere Blayna a na příští den Alexe. Později v jídelně, Cordelie otevře ledničku a v ní nachází profesora Gregoryho, avšak bez hlavy. Buffy přemýšlí, jestli to má spojitost s Angelovým varováním. Vydá se do parku hledat onoho upíra. Má štěstí a zahlédne upíra, který má místo ruky tři ostré špice. Buffy se chystá zaútočit, ale kolem projde suplující profesorka Natalie Frenchová a upír se vydá vystrašeně na úprk.

Příští den Buffy uvidí profesorku, jak svou hlavu otáčí o 180°. Buffy to dojde: slečna Frenchová je Kudlanka nábožná. Giles se spojí se svým přítelem, který je zavřen v blázinci v Anglii a zjišťuje více o Kudlance nábožné ve formě člověka. Mezitím Willow přes počítač zjistí, že se Blayne od včerejšího večera pohřešuje. Buffy se pokouší varovat Alexe, který je nařadě, před Natálií. Ale Alex to považuje za Buffyinu žárlivost. Alex se tedy vydá do učitelčina domu, kde ho Natálie svádí a dá mu napít. Po nápoji upadne Alex do bezvědomí. Po chvíli se probere ve sklepě, je zavřen v kleci a za souseda má Blayna.

Giles končí telefonát se svým přítelem a sděluje ostatním, co se dozvěděl: Kudlanka nábožná k sobě láká mladé panice, aby se mohla rozmnožovat. Buffy posílá Gilese do videokartotéky, aby nahrál netopýří pištění, protože tento zvuk rozhodí kudlančinu nervovou soustavu. Willow zjistí, kde bydlí Natálie Frenchová a rozbíhá se záchranná akce. Jenže hned na počátku narazí na překážku. V domě, kde má bydlet Kudlanka, bydlí opravdová Natálie Frenchová, učitelka v důchodě. Buffy se rozhodne najít upíra s "vidličkou" a od něho zjistit, kde bydlí Kudlanka. Buffy, Giles a Willow utíkají do Kudlančina domu a tam proběhne menší bitka mezi Buffy a Kudlankou. Buffy zapne kazetu s netopýřím pištěním a Kudlanka se zhroutí. Buffy vezme sekerku a rozseká Kudlanku na kousky. Panici Alex a Blayne jsou zachráněni.

Příští den se studentům představí nový profesor biologie. Po zazvonění posmutnělá Buffy sebere ze země Gregoryho brýle a odchází pryč. Kamera sjede na stůl a zabere ho zespodu. Jsou na něm přichycená oplodněná vajíčka.

1x3- Čarodějnice (The witch)

25. listopadu 2010 v 20:44 | Spiffy
Obrázek
Buffy se snaží dostat do svého života něco normálního, a tak se rozhodne, že zkusí konkurz na roztleskávačku. Na konkurzu potká kamarádku Willow Amy. Jedna dívka se při zkoušce samovznítí. Naštěstí ji Buffy uhasí ruce závěsem. Amy řekne Buffy, že její matka byla tou nejlepší roztleskávačkou, kterou kdy Sunnydaleská střední měla. Tvrdí o sobě, že je nemožná a neschopná. Když Amy odejde, Willow poví Buffy, že to je víc než tlak matky na dceru. Myslí si, že Amyina matka je tyranka. Nakonec Buffy ani Amy nevybrali do družstva a zůstali jen jako náhradnice.

V temné podkrovní místnosti s kotlem čaruje nějaká čarodějnice a obvazuje hadrou panence oči. Příští den má Cordelie dělat zkoušky v autoškole. Jenže oslepla a Bufy ji naštěstí zachránila před jedoucím autem. Všichni se shodli, že tou čarodějnicí je asi Amy. Giles našel kouzlo, které prokáže jestli v minulých dnech čarovala. Jestli ano, její kůže zmodrá. Buffy, Alex a Willow nachystají lektvar v hodině chemie. Když se Buffy snaží nenápadně trochu lektvaru ukápnout na Amy, jiná dívka ve třídě začne křičet. Celá třída se vyděsí, když uvidí, že má srostlou pusu k sobě a nemůže mluvit. Buffy si ještě stačí všimnout, že Amyina kůže na ruce zmodrala. Amy přijde domů a najde matku na pohovce, jak se dívá na televizi. Amy se ke své matce chová dost hrubě a nakáže jí, aby jí napsala referát do dějepisu. Potom se odebere nahoru a v ruce drží náramek, který dostala Buffy od Alexe pro štěstí.

Přístí ráno vstává Buffy s velmi dobrou náladou. Ta se ale během dne změní v malátnost a nakonec se skácí do náručí Alexe a Willow. Giles zjistí, že jedinou cestou, jak Buffy uzdravit je zrušení všech kouzel, které Amy provedla. Willow a Alex zůstávají ve škole, aby dohlíželi na Amy a Giles se se slabou Buffy vydávají do Amyina domu pro její knihu kouzel. V jejím domě zjistí, že její matka Catherine není vlastně její matka, ale Amy jen v jejím těle. Matka jejich těla vyměnila, aby se stala znovu mladou. Giles najde knihu kouzel a spolu s Buffy a Amy v těle matky se vrátí do školy. Mezitím v tělocvičně si Catherine užívá svou roli roztleskávačky. Giles se přesune do třídy chemie a tam začne kouzlit. Catherine ucítí, že někdo vrací kouzlo přeměny zpět a vydá se za Gilesem a Buffy. Když se dostane do třídy, kouzlo už je hotové a Amy má už zase své tělo. Její matka se na ni naštve a chce Amy i Buffy poslat tam, kde už nebudou nikdy dělat problémy. Když začne odříkávat kouzlo, Buffy nastaví zrcadlo tak, že vlna kouzla, které Catherine poslala na Buffy se obrátí proti ní a Catherine zmizí. Vše se zdá být již normální, ale jen do té doby, kdy kamera zabere oči sošky Catherine ve vitríně ve škole. Její oči jsou vyděšené a rozhlížejí se kolem sebe.

1x2-Žně (The harvest)

25. listopadu 2010 v 20:44 | Spiffy
Obrázek
Luke se nahýbá nad Buffy, která leží v rakvi a chce ji kousnout. Ale spálí se o její křížek, který má na krku a dá tak Buffy prostor na útěk. Buffy nalezne své přátelé, jak se pokouší bojovat s několika upíry. Jednoho kůlem zabije a ostatní se dají na útěk. Mezitím byl Jesse zajat Pánem, který ho chce využít k přilákání přemožitelky.

Willow hledá na internetu něco o Žních a Buffy se rozhodne najít Jesse. V kryptě se znovu setká s tajemným cizincem, jehož jméno je Angel. Ten ji upozorní, že Žně nastanou tuto noc. Buffy se vydá do podzemí, kde narazí na Alexe, který se jí rozhodl pomoci při záchraně Jesse. Nakonec jej naleznou, ale jsou pronásledováni upíry. Jess je zavede do slepé uličky a prozradí svou pravou tvář - stal se z něj upír. Buffy a Alex se dostanou do místnosti, ze které utečou šachtou na denní světlo. Upíři je tak dále nemohou pronásledovat. Pán zuří, že jim přemožitelka uprchla. Dovoluje Lukovi, aby se místo něj krmil a prostřednictvím něj chce zlomit mystickou bariéru, která ho drží v podzemí.

Willowin výzkum vysvětlí, že na noc Žní dá Pán svou sílu svému oblíbenci - "Nástroji" - a skrz něj se může vysvobodit. Alex má tušení, že upíří půjdou do Bronzu, kde je plno mladých lidí. Do Bronzu vchází Jess, kde narazí na Cordelii a zatancuje si s ní. Hned nato vtrhne do Bronzu skupina upírů v čele s Lukem. Jakmile se tam Buffy, Giles, Alex a Willow dostanou, je již Luke s každou další obětí blíže napokraji toho, aby se Pán osvobodil. Buffy zabije pár upírů, a Jesse se nabodne na kůl, který držel Alex v ruce, když do něho vrazil jiný prchající upír. Buffy rozbije velké okno a namluví Lukovi, že ho denní slunce spálí. Luke zazmatkuje. Toho Buffy využije, sebere kolík ze země a Luka zabije. Pán vycítí Lukovu i svou prohru a ustupující bariéra nabude opět plnou sílu.

1x1-Vítej v bráně pekel (Welcome to the Hellmouth)

25. listopadu 2010 v 20:42 | Spiffy
Obrázek


Šestnáctiletá Buffy Summersová se z Los Angeles přestěhovala do městečka Sunnydale, doufajíc že za sebou nechá svou minulost. Ale knihovník Rupert Giles ze Sunnydaleské střední ví, kdo Buffy doopravdy je - přemožitelka, jediná dívka na světě s obrovskou silou a obratností, vyvolená k zabíjení upírů. Giles je jejím pozorovatelem. Byl vybrán Radou pozorovatelů, aby byl průvodcem Buffy na její cestě osudem. Buffy se rychle spřátelí s plachou Willow a Alexem, který se do ní okamžitě zamiluje.

Když se ve skříňce najde mrtvý kluk - s kousnutím na krku a bez krve - Giles se Buffy snaží pomoci. Ta mu to ale nechce dovolit. Chce přestat být přemožitelkou a žít normální život. Alex tajně vyslechne jejich rozhovor, a tak se dozví, čím Buffy je. Později v temné jeskyni klečí na zemi upír Luke a říká: "Spáč se vzbudí. A svět bude krvácet".

Na Buffyině cestě do Bronzu je sledována hezkým a tajemným cizincem. Ten jí upozorní na přicházející Žně a dá jí malý křížek. Giles na ni čeká v Bronzu a Buffy mu vypravuje o zvláštním setkání. Giles chce vyzkoušet Buffyinu pozornost a ptá se jí, zda v klubu nejsou nějací upíři. Buffy se rozhlédne a všimne si jednoho mladíka - Thomase, který se baví s Willow. Poté oba odejdou z Bronzu. Buffy se je snaží chytit, ale omylem zaútočí na Cordelii - snobskou dívku ze školy, která se přestala s Buffy bavit, když ji viděla se ztroskotanci jako jsou Willow a Alex. V Bronzu se Jess, kamarád Alexe, baví s Darlou - dívkou, která na začátku epizody zabila chlapce, později nalezeného ve skříňce. Mezitím v jeskyni, se z krvavé kaluže vynořuje velmi mocný upír, zvaný Pán. Má hlad a chce po Lukovi, aby mu přinesl něco mladého.

Před Bronzem se Buffy snaží najít Willow a jejího přítele upíra. Cestu jí zastoupí Alex a nasměruje ji na hřbitov. Tam se již prochází Willow se svým přítelem. Thomas ji zavede do krypty, kde již vyděšená Willow najde Jesse, na kterém si už pochutnala Darla. Buffy a Alex doběhnou do krypty a Buffy rychle zabije Thomase. Nyní se Willow dovídá skutečnou pravdu o upírech a o Buffy. Zatímco Darla se snaží zabít Buffy, Willow a Alex vyvedou slabého Jesse z krypty. Luke se zapojí do boje s Darlou proti Buffy a hodí Buffy přes celou místnost. Buffy skončí v rakvi, Luke se na ní nahne a chce ji kousnout…
 
 

Reklama