4. díl - Soužení (Tribulation)

25. července 2011 v 14:28 | Spiffy |  Naděje umírá poslední (Hope Dies Last)

,,Jak to myslíš, báli se?" Vyptával se snad už posté Giles.
,,Hele, už vám to snad řekla, ne?!" Vyletěl naštvaný Blonďák z křesla. ,,Nemůžete se jí takhle vyptávat, vždyť se na ni sakra podívejte!" Mávl rukou směrem k Buffy schoulené na gauči.
,,Spiku," špitla Blondýnka, ale jakoby ji neposlouchal.
,,Nikdy z nás neví, co se jí stalo, tak toho laskavě nechte!"
,,Spiku…"

,,Až si to zažijete taky, až pak můžete mít ty všetečný otázky!"
,,Spiku!" Vystřelila z gauče. ,,Mně je fajn!"
,,Promiň lásko," vzal ji něžně za ruku, ale ona se mu vysmekla, jakoby se snad lekla.
,,Nesahej na mě," ústa stáhla do přísné čárky a ruce si založila na prsa. Nechtěla, aby se jí kdokoli dotýkal. Spike, Angel, kdokoli…
,,Co?" Věnoval jí jeden nechápavý pohled, znovu se jí pokusil dotknout, ale skončil na druhé straně místnosti.
,,Řekla jsem, nedotýkej se mě!" Zavrčela tak potichu, že to mohli slyšet jen ti dva upíři.
Angel se na ni nechápavě podíval.
,,Buffy, co se děje? Je ti zle?" Přiblížil se k ní, ale to neměl dělat. Přemožitelka z kapsy vytáhla kolík, vzala ho za tričko, praštila jím o zeď a kdyby ho Connorova silná ruka nezastavila, z Angela už by byla hromádka popela. Angelův syn ji odstrčil dostatečně daleko a neustále stál v bojovném postoji.
,,Bé, co je to s tebou?" Zeptala se jí překvapeným hlasem Faith, která Spikovi zrovna pomohla na nohy. Nechápala chování starší přemožitelky.
Buffy se v tu chvíli chytila prudce za hlavu a svezla se na kolena. Před sebou viděla jen nějaké útržky. Možná útržky z minulosti, budoucnosti... Nebyla si jistá, jestli se tohle vůbec někdy stalo. Nejdřív ona, pak Spike, pak děsná bolest, následně nějaké neznatelné křupnutí…
,,Dost!" Vykřikla, hlas se jí doslova třásl bolestí.
Blonďatý upír se k ní nepatrně přiblížil a vztáhl k ní ruku, ale ona rychle vystřelila na nohy, vyděšená, bezmocná, v očích slzy.
,,Neopovažuj se mě jen dotknout!" Pronesla chraplavým, tichým, ale přesto vyčítavým a varovným hlasem. Pak se otočila na podpatku a vyběhla z hotelu pryč.
,,Buffy!" Chtěl běžet za ní, tak moc chtěl vědět, co udělal špatně, proč se ho najednou bojí, ale Angel ho zastavil.
,,Myslím, že bys neměl, Spiku…"
,,Jdu já," řekla rozhodně Faith a vyrazila za prchající Buffy dřív, než ji někdo stačil zastavit. Hledala ji snad celou noc, ale prostě ji nikde nenašla. Zmizela jí z dohledu téměř okamžitě, když zaběhla za roh Hyperionu. Do hotelu se vrátila celá strhaná, zhroutila se na křeslo a až po několika minutách ukončila napětí mezi ní a čekajícími okolo.
,,Nic. Nenašla jsem ji," pokrčila rameny a prohrábla si pocuchané vlasy.
,,Sakra!" Spike praštil do nejbližší stěny, ve které poté zůstal jen věrný otisk jeho pěsti. ,,Měl jsem za ní jít já! Dokážu ji přece vycítit!"
,,Myslím, že by ji nenašel nikdo z nás, Spiku," ozvala se najednou Willow, zcela nečekaně.
,,Co tím myslíš?" Obrátil se na ni zmatený Xander.
,,Víš, když se složila, její aura byla… Rozpolcená, jakoby to ani nebyla Buffy," při těchto slovech neustále upírala zrak do země. Přišlo jí to zvláštní… Moc zvláštní.
,,Nebyla Buffy? Jak to myslíš, nebyla Buffy? Viděli jsme ji, ne? Ona… Byla to ona." Přemožitelčina hnědovlasá sestra měla tolik otázek, ale žádné odpovědi.
,,To ano, zvenčí to byla Buffy, ale zevnitř to vypadalo, jakoby najednou… Jakoby nad sebou ztratila kontrolu, nebo co." Vysvětlovala Willow dál a všichni bedlivě poslouchali, jen aby dostali jejich starou Buffy zpět.

Zaběhla až do nějaké té zvláštní, ponuré čtvrti L.A. Tvář měla uslzenou a v očích zoufalý výraz. Rychle zaběhla do jedné tmavé uličky a schoulila se do rohu. Bezděčně si objala pažemi kolena a hlavu opřela o zeď za ní. Zhluboka se nadechla. Co se to se mnou děje? Proletělo jí najednou hlavou. Nikdy si nepřišla tak slabá, nikdy… Když slyšela kroky, schoulila se roztřeseně do klubíčka a křečovitě zavřela oči, jen aby se na nového příchozího nemusela koukat.
,,Ale ale ale," ozval se nad ní drsný a zároveň sametový hlas, ,,to tě ty vzpomínky těch ostatních fakt tak rychle dostaly?" Klekl si k ní, nahnul hlavu na stranu a s ďábelským úsměvem přimhouřil oči.
,,Podívej se na mě," pronesl potichu. Když přemožitelka pořád jen roztřeseně seděla, vstal a silou do ní kopl. ,,Tak podívej se na mě!"
Skončila asi půl metru dál, než byla před chvílí, bezmocně pohodila hlavou a pohlédla neznámému muži do tváře. Tak počkat, neznámému?
,,Spiku?" Špitla zděšeně, rty se jí neustále třásly.
,,Jo, přesně tak, lásko. William Krvavý, Spike, Přemožitel Přemožitelek," pohrdavě se zasmál. ,,Víš, čí to byly vzpomínky? Myslím to, co jsi viděla." Když Buffy nechápavě zakroutila hlavou a snažila se ucouvnout dozadu, silou ji chytil za vlasy a vytáhl nahoru.
,,Tvoje. Nebo spíš, lépe řečeno, tvých dvojnic. Snad sis nemyslela, že existuje jen jedna realita," hodil ji zpátky na mokrou a špinavou zem a začal kolem ní obcházet. ,,Ne. Existuje mnoho realit, mazlíčku. V té mojí, ze které jsem přišel, jsem tě zabil hned, jak jsem se dostal do Sunnydale. Když jsem zjistil, že existuješ i jinde, než v mém světě, rozhodl jsem se cestovat realitami a všechny 'Buffy' pozabíjet. Ale víš, co mě vždycky dostalo? Byl jsem už ve třech jiných realitách, a jen v jedné byl tvůj první ten pitomec Angel. V ostatních dvou jsem byl tvůj první já. A vždycky jsi skončila se mnou, ať už byl tvůj první Angel, nebo já! A tady tomu není jinak, že jo?!" Znovu do ní rozzuřeně kopnul, až jí z úst vytekla krev. ,,Ale neboj se, já si tvou smrt vychutnám, Přemožitelko. A až zemřete všechny, ve všech dimenzích, nová Přemožitelka už nebude moci povolána. A bude konec linie Vyvolených." Při svých posledních slovech vytáhl nějakou knížku s černým obalem a mrštil ji po ní. ,,Tohle byl jen začátek!" Pronesl ještě výhružně, otočil se a odešel. Cípy kabátu za ním vlály jako dvě havraní křídla a ona se jen roztřeseně natáhla po té knížce. Opatrně ji otevřela na první stránce a přečetla si nápis: 'William Krvavý, Spike, Přemožitel Přemožitelek' hlásala ta stránka a ona si jen pohrdavě odfrkla. Začala znuděně číst. Ale s každým nově přečteným slovem se nuda měnila v ještě větší zděšení, s každou nově obrácenou stránkou se třásla víc a víc. Obrátila na poslední stranu, ale to co se stalo, jí vyrazilo dech. Celá papyrusová stránka se zalila rudou krví, zděšeně ji upustila a sledovala, jak potůček pro ni odporné tekutiny pomalu stéká do kanálu. Schoulila se do klubíčka a pevně zavřela oči. Už jít to došlo… Stránka plná krve

To be continued…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám povídka 'Naděje umírá poslední'?

Ano
Ne
Nevím, nečtu ji

Komentáře

1 Everlinet Everlinet | Web | 25. července 2011 v 14:45 | Reagovat

To mě dostalo toto..Bože,nepřestávám tě obdivovat,píšeš s takovou 'vášní'..já ať se snažím jak chci,píšu jakobych měla umřít,ikdyž to tak necítim..:* Okamžitě pokráčko!!

2 serialbuffy serialbuffy | Web | 25. července 2011 v 17:05 | Reagovat

Páni je to úžasné ale zas mě napínáš :D..Snad tu bude co nejrychle další díl :)

3 Tejny Tejny | E-mail | 25. července 2011 v 21:37 | Reagovat

tak tenhle díl je fakt super. nechápu kam na tak boží nápady chodíš. jsi fakt super jako tenhle díl :-D nemůžu se dočkat pokračování :-) hodně štěstí při dalším psaní :D

4 ♥ Rodaw ♥ ♥ Rodaw ♥ | Web | 26. července 2011 v 18:32 | Reagovat

Jéé konečněě ♥ musím si to přečíst, ale až budu mít víc času :))

Jinak děkuji za pochvalu :) jsi zlatíčko :-D  :-D nene, textury si sama nedělám (ani bych to nedokázala). Stahuju je z netu ;)

5 Kristýna Kristýna | 27. července 2011 v 15:33 | Reagovat

Dobrý.

6 terry terry | Web | 5. dubna 2012 v 13:48 | Reagovat

krásný! moc se mi líbí jak umíš pracovat s tím jak se kdo vyjadřuje hlavně u spika :)

mohla bych udělat pokračování k tomouto dílu nebude ti to vadit? ;-) odpověz mi na blog

7 eninka eninka | Web | 15. srpna 2013 v 17:26 | Reagovat

podivejte  se na blog prosííím :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

8 citalopram 40 mg citalopram 40 mg | E-mail | Web | 15. července 2018 v 14:18 | Reagovat

citalopram 10 mg

9 SarahKew SarahKew | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 21:59 | Reagovat

<a href=https://apyecom.com/click/59a01be28b30a809458b4631/133125/157217/subaccount><b>Aliexpress</b></a> - take your star...

10 ShaylaWpgjf ShaylaWpgjf | E-mail | 11. října 2018 v 21:53 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama