5.díl - V nebezpečí (In Danger)

15. ledna 2011 v 15:16 | Spiffy |  Láska bolí (Love Hurts)
Ještě večer mu obvázala krvácející ránu na rameni. Pořád si ji prohlížel. Nemohl z ní spustit oči. Ona sice věděla, že jí pozoruje, ale jen se usmívala. Sama se na něj chtěla podívat a dívat se na něj celé hodiny, ale pak se jen zvedla.
,,Půjdu si lehnout," řekla krátce, Spike přikývnul. Najednou jí ale začal zvonit mobil, vytáhla ho z kapsy: ,,Halo?" Řekla krátce, poznávala Gilesův hlas.
,,Buffy, ti upíři... oni," a bylo ticho. Nic. V mobilu bylo slyšet jen slabé tů, pípal na ohlášení toho, že hovor byl ukončen.
,,Giles...," špitla, podívala se na Spika a bez váhání vyběhla ven. Tak moc si vyčítala, že Gilese nechala odjet. Spike automaticky vyběhnul za ní, rychle jí chytil za teď chladnou ruku, čímž jí zastavil.
,,Co se stalo?" Jeho hlas ji uklidňoval. Byl jako léčivá bylina. Jen s ním se najednou cítila v bezpečí.

,,Giles je v maléru,"na nic víc se nezmohla. Nechtěla mluvit. Chtěla, aby mluvil on. Potřebovala slyšet jeho hlas. Chtěla, aby řekl, že bude všechno dobré, protože by mu to okamžitě uvěřila.
,,Něco s těmi zmetky?" Podíval se jí do jejích pronikavých zelených očí, lehce přikývla. Krátce se podíval zpátky ke dveřím. ,,Pomůžu ti," pousmál se. Byla šťastná, že to říká. V přítomnosti těch upírů ztrácela veškerou svou sílu.
,,Díky... děkuju ti," měla hrozné nutkání se k němu přivinout. Cítit ho u sebe. A nejen to... Chtěla ho cítit v sobě. Na to ale nebyl čas. Aspoň ne teď. Rozeběhli se ke hřbitovu. Nečekali, že je najdou tak snadno. Stáli tam. Tři upíři Gilese mučili. Další čtyři stáli okolo. Zřejmě hlídali.
,,Jdu tam," už - už se tam chtěl rozeběhnul, ale stáhla ho zase zpátky.
,,Něco se ti stane," špitla nešťastně. Tak moc, strašně moc ho chtěla políbit.
,,Zabijou ho," věděla, že má pravdu. Ikdyž nerada, pustila ho. Spike se vrhnul proti čtyřem upírům najednou. Jednoho praštil do břicha, až spadnul k zemi. Udělal přemet a dalšímu podrazil nohy. Jednomu vytáhnul z pochvy na pásku meč a dvoum z nich useknul hlavy. Naštěstí pro něj, tohle už je zabilo. Sehnul se před ránou, která na něj byla mířena a seknul jednoho upíra do nohy, pak ho bodnul do břicha a taktéž useknul hlavu. Postupně pozabíjel i ty ostatní. Zdrceně hodil meč od krve na zem. Buffy vylezla ze svého úkrytu, podívala se na něj. Chtěla jít k němu a podepřít ho. Síly už měla zase dost, když byli ti upíři naprach. Donutila se ale jít k Gilesovi a odvázat ho.
,,Gilesi...," vzdychla, rychle ho podepřela, Spike z druhé strany. Děkovně se na něj usmála. Odvedli ho až k domu, Buffy doběhla pro lékárničku. Za chvíli už tam byli všichni - Willow, Kennedy a Dawn přiběhly zezhora.
,,Co jsi ti parchanti vůbec zač?" Podíval se Spike na ostatní, jen zavrtěli hlavou. Až na Gilese.
,,Říkají si... říkají si Neporazitelní," vykoktal ze sebe, Buffy ho ošetřila a vstala. Ani si neuvědomila, kam si stoupla. Vedle něj. Vedle Spika. A byla by ho schopná chytit za ruku, kdyby si pořád v mysli neopakovala: ,,Miluješ Angela, miluješ Angela, mysli na Angela,"
,,Mají za úkol přivést zpátky První Zlo," vytrhnul ji z pracného přemýšlení Giles. Trhla sebou. Oni všichni. Buffy to ale udeřilo nejvíc. První Zlo, Ten První, Prvotní... To kvůli němu Spike zemřel. To kvůli němu probrečela, ikdyž neochotně dlouhé noce. To kvůli němu měla ty noční můry.
,,Myslíte toho nehmotnýho zmetka s těma UberVampama a nositelema?" Podíval se na něj Spike. Taky ho to celkem zaskočilo.
,,A nezapomeň na toho kněze... Caleba," přidala se Kennedy. S ní ta informace očividně taky pěkně zacloumala.
,,Ale já je nemůžu zastavit," hlesla Buffy. Nepřítomně se dívala na světlou zeď. Pak její zrak zamířil k Gilesovi. Další, koho její oči spatřily byl Spike. Ale proč? Neměla v plánu se na něj podívat...
,,Vlastně existuje jedno kouzlo... velice náročné kouzlo, jsou k němu potřeba různé přísady. To kouzlo by mohlo zařídit, aby přemožitelky v přítomnosti těch upírů neztrácely sílu," prolomil chvilkové ticho Giles. ,,jakmile budou mít Neporazitelní všechny přemožitelky, které byly u porážky Prvotního, ať živé, nebo mrtvé, mohou provést rituál a tím se První Zlo navrátí." Pokračoval. Všichni ztichli. Nevěděli, jak by měli reagovat. Jediným řešením bylo provést to kouzlo...

To be continued...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | 15. ledna 2011 v 16:08 | Reagovat

To je nádherné.Teda,i teď jsi mě přivedla do "stavu" rudosti (až mě máma podezřívá..:D:D) :D:D No,ale fakt,s tebe bude jednou spisovatelka :P*

2 andy andy | 15. ledna 2011 v 16:30 | Reagovat

fakt krásné.pěkně se to rozjiždí rychle dalsí díl :-)

3 spuffynka spuffynka | Web | 15. ledna 2011 v 22:45 | Reagovat

Krásnej dílek.. jen tak ál.. :-) :-) :-)

4 KajíseQ KajíseQ | Web | 17. ledna 2011 v 17:41 | Reagovat

Krásnej díl :) Měla bys vydat knížku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama