6x14 Starší a vzdálená (Older and far away)

27. listopadu 2010 v 19:15 | Spiffy |  6.série
Obrázek
Plány na tichou večeři se ruší. Buffy řekne zklamané Dawn, že musí na hlídku. Na hřbitově Buffy narazí na démona, který po krátkém boji zmizí. Buffy si nechá jeho meč jako suvenýr. Netuší, že démon se ukryl do něj. V Magic Boxu konečně Alex s Anyou přesvědčí Willow, aby souhlasila s přítomností Tary na Buffyině narozeninové oslavě. Dawn se cítí ignorovaná a tak jde do obchodů. Domů se vrátí s tunou věcí - všechny jsou kradené - včetně drahé kožené bundy.

Další ráno je Dawn ve škole zavolána do kanceláře výchovné poradkyně, která se jmenuje Hallie. Poradkyně se Dawn zeptá, co se s ní děje. A Dawn se jí svěří se svými pocitech opuštěnosti a také, že by si přála, aby mohla svým blízkým zabránit v odchodu. Anya všem oznámí, že pozvala na Buffyinu oslavu také Buffyinu spolupracovnici jménem Sophie a kluka, který by se mohl stát příštím Buffiným přítelem. Tyto zprávy přemožitelku vystraší, ale není čas na hádku, hosté už přicházejí. Když Willow uvidí Taru, zesmutní. Objeví se i Spike s démonem Clemem, a hned za nimi přijde 24-letý Richard. Dawn si myslí, že Richard je moc milý, ale Spike ho nazve hloupým magorem a začne hledat Buffy.

Buffy Spika odmítne a jde si rozbalovat dárky. Dawnin dárek je ukradená kožená bunda, je na ní stále ochranný štítek. Zatímco se to Dawn snaží vysvětlit, tak Alex přiveze svůj dárek - překrásnou ručně vyřezávanou truhlu na zbraně. Dawnin dárek je tedy zapomenut. Před domem se výchovná poradkyně Hallie promění v démonku pomsty jménem Halfrek a řekne "Přání splněno". Když Richard flirtuje s Buffy, žárlivý Spike Buffy chytne a odtáhne pryč. Chce po Buffy, aby ho uspokojila, ale znovu neobstojí. Později Buffy, Anya, Dawn a Richard hrají monopoly a Spike s Clemem si z nich dělají srandu. Dawn je šťastná, že se konečně se svou sestrou baví. Party pomalu končí. Když chtějí hosté odejít, zjistí, že nemůžou z domu pryč.

Dawn je tajně šťastná, že jsou všichni v pasti. Nyní jsou nuceni s ní trávit čas. Ostatní se snaží přijít na to, jak se dostat z domu. Willow se přizná, že má ještě nějaké kouzelné přísady, ale Tara jí je zakáže použít. Poté Tara sama zkusí kouzlo na uvolnění. Tím však osvobodí démona, který byl uvězněn v meči. Démon sekne Alexe a zaútočí na ostatní. Velmi vážně zraní Richarda a poté se vsákne do stěn domu. Tařino kouzlo na uvolnění domu nefunguje, a tak Anyu napadne, aby kouzlo zkusila Willow, protože je daleko lepší čarodějnice. Ale Willow se bojí, že když začne jednou kouzlit, už to nebude schopná zastavit. Tara ji v tomto rozhodnutí podpoří a Anya se naštve. Dawn pak řekne Buffy o rozhovoru s podivnou výchovnou poradkyní a Buffy začne lecos docházet.

Mezitím Anya zběsile prohledává dům, je úplně nepříčetná. Vtrhne do Dawnina pokoje, kde najde šperky, které byly ukradeny z Magic Boxu. Dawn se ke krádeži přizná a na ostatní zakřičí, aby ji nechali být. Buffy poví Anye o podivné poradkyni a Anye dojde, že Dawn vyslovila přání démonce pomsty. Anya tedy vyvolá démonku Halfrek, která je okamžitě rozseknuta démonem s mečem na dvě části. Buffy a Spike bojují s démonem, a Buffy si uvědomí, že démonova síla je v meči. Zlomí meč o koleno a démon zemře. Když se Buffy nahne pro přívěšek, který měla Halfrek na krku, tak se démonka probere k životu. Halfrek jim řekne, že jí bylo přehlížené Dawn líto, a tak vykonala pomstu. Její prání bylo zastavit lidi v odchodu. Nyní všichni pochopili Dawniny pocity, ale Halfrek je chce nechat uvězněné v domě. Všimne si Spika a oba dva se na sebe významně podívají, před ostatními však nedají nic znát (Halfrek je Cecile, žena do které byl bláznivě zamilovaný Spike, když byl ještě člověk). Halfrek se chce teatrálně transportovat z domu, zjistí však, že to nejde. Její kouzlo působí i na ní. Naštvaně kouzlo zruší a zmizí. Alex vynese z domu zraněného Richarda a všichni šťastně vycházejí z domu. Buffy zamává svým přátelům a zůstane doma s Dawn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama