17.díl-Zázrak?

30. října 2010 v 17:37 | Spiffy |  Buffy,the vampire slayer(10.série)
Obrázek
17.díl
Zázrak?

O jeden rok později

Od Spikovy smrti uplynul už jeden rok. Buffy se s tím ale pořád nebyla schopná smířit. Myslela na něj, den co den, noc co noc. Vždycky, když šla večer na hlídku, zašla do jeho kobky, tam usnula na jeho posteli, kde spala až do rána. Ale tuhle noc to bylo jiné. Jiné, než obvykle... Ven vyšla už odpoledne. Ten den se jí po Spikovi stýskalo víc, než kdy jindy. Došla do temné uličky, bez světla. Nevěděla co, ale něco jí tam táhlo.

,,Spiku, sakra!" ozvalo se, Buffy se schovala na popelnice, až pak si to uvědomila. Spiku? Spozorovala Angela, kolem ní "něco" proběhlo. Byla to jen iluze? Nebo sen? Nebo to byl opravdu on? S odřeninami a modřinami se zastavil a podíval se na ni.
,,S-Spiku?" to byla jediná věc, kterou byla schopná říct. Spike měl upíří obličej, zavřel na ni.
,,Spiku, nech jí kruci!" před Buffy skočil Angel a Spika praštil. Buffy na Spika jen zírala s očima plnýma slz, které jí pomalu začaly kapat na červenou blůzu.
,,Buffy, dobrý?" zeptal se jí Angel a podíval se zpátky na Spika. Buffy opět nic neříkala. Jen se dívala na Spika, na ty mokvavé rány, které měl...
,,Jak jsi to udělal..." vzlykla Buffy a couvla dva kroky zpátky.
,,Nebylo to úmyslný, teda bylo, jenže jsem jaksi zapoměl na to, že Spike byl zřejmě v pekle, jako já, pamatuješ?" Buffy si vzpoměla, jak Angela musela uklidňovat a jak byl hrozně oslabený. Jemně odstrčila Angela na stranu.
,,Spiku, to jsem já..." řekla sladce a šla k němu blíž, Spike jí podrazil nohy a kdyby ho Angel znovu nepraštil, Bůh ví, co by se tam stalo.
,,Musíme ho dostat někam... pryč a sehnat nějaký řetězy. Promiň Spiku, ale je to nutný..." vzal ze země rezavou ocelovou tyč a Spika uvedl do bezvědomí.
,,Seženu ty řetězy..." řekla tiše Buffy, bylo to sotva slyšitelné, rozeběhla se směrem ke Spikově kobce, Angel vzal Spika a šel za ní, protože ho nenapadalo jiné místo, než jeho kobka, kam by ho mohli připoutat.
Buffy mu podala řetězy, nemohla ze Spika spustit oči.
,,Buffy, zvládneš to?" připoutal Spika ke stěně a ujistil se, že to vydrží.
,,Nevím..." pořád se nepřítomně dívala na Spika, který se začal probouzet. Zase začal cenit zuby, Angel uskočil dozadu, Spike vstal a pokoušel se řetězy povolit, ale nedařilo se mu to.
,,Je z něj zvíře... snad se z toho vzpamatuje." sednul si na postel. ,,Prozatím tu zůstanu, aby neutekl."
,,Ne..." Angel se na ni zvědavě podíval. ,,Budu tady já." konečně odtrhla oči od Spika a podívala se na Angela.
,,Buffy, podívej, vím, že je to pro Tebe těžký, ale co by dělali Willow, Dawn a ostatní? Nebylo by jim to divný?" trošku se pousmál, ale Buffy do smíchu nebylo.
,,Asi jo... ale večer sem budu chodit." nedala si říct.
,,Dobře." souhlasil. ,,Ale teď už by jsi měla jít. Postarám se o něj." mrknul, Buffy se ještě jednou podívala na zdivočelého Spika a pak za sebou dveře kobky zavřela.

***Pokračování příště***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KajíseQ <sb> KajíseQ <sb> | Web | 31. října 2010 v 19:26 | Reagovat

Jé, to jsem ráda, že se vrátil :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama