15.díl-Už zase

29. října 2010 v 20:55 | Spiffy |  Buffy,the vampire slayer(10.série)
Obrázek
15.díl
Už zase

Spike, Buffy a Willow se objevili před barem. Vkročili do něj, byl cítit pitím a pro Spika i trošku krví. Očima prohledávali každý kout, až ho Spike uviděl sedět u stolu se skleničkou plnou whisky, vedle které byla i poloprázdná lahev.
,,Harrisi, ty ses úplně pomátl, ty idiote? On se tu ještě ožere..." chytil ho za triko a táhnul ho odtamtud pryč.
,,Hej!" praštil Spika, ten druhou chytnul o sloup.
,,Uklidni se, jasný?!" vyjel na něj Spike, když se sbíral ze země.
,,Xandere, seš v pohodě?" Buffy k němu přiskočila, pak se podívala na naštvaného Spika.
,,Ne! Ten radioaktivní upír mi vzal whisky!" zapotácel se a vrátil se zpátky ke stolu.
,,Co? Jak, radioaktivní?!" podíval se na něj Spike a nadzdvihnul obočí.
,,Jdi ven a podívej se na ty svoje ulízaný vlasy!" odseknul Xander a hodil do sebe další sklenku.
,,Hele, jeho vlasy jsou skvělý!" štěkla na něj Buffy, ale rychle se v duchu okřikla.
,,No jo, jen se ho zastávej, nechceš po něm, aby tě rovnou proměnil v upírku? A vy spolu žili navěky? Ou, jak romantické! Jak pro koho..." ušklíbnul se.
,,Určitě by to bylo lepší, než se dívat na tvůj ožralej obličej!" okřikla ho Buffy, nevydržela to a jednu mu vrazila.

,,Jasně, za chvíli pro něj budeš i vraždit lidi, co?!" sbíral se ze země.
,,Kruci, nechte toho!" okřikla je Willow a chytila je za ruce. ,,Spiku, chyť se mě!" arogantně se na něj podívala, měla jich všech už plné zuby. Spike se Willow chytil za rameno a ona je všechny přenesla zpátky do domu. Xander se tam opřel o zeď, aby to s ním nepraštilo.
,,Tak, jste spokojený?" vyjel na ně Xander a vyšel po schodech, obešel Gilese, který zrovna přicházel sezhora.
,,Tak, co se stalo pro tentokrát?" zeptal se a trošku nedůvěřivě se na Spika podíval.
,,Xander se ožral a pustil se do Spika, pak se do toho vmísila i Buffy a kdybych je odtamtud neteleportovala, asi by začaly lítat i židle." vysvětlila Willow krátce a sedla si do křesla.
,,Že se vůbec na něco ptám..." odvětil Giles a sednul si vedle Buffy. Když ale zjistil, že tam sedí i Spike, vstal. Spike už to nevydržel, sebral se a šel ven, zamířil do svojí kobky na hřbitov. Buffy za ním chtěla jít, ale přinutila se sedět a ani nedutat. Pak se na to mlčení ale vykašlala.
,,Proč ho tak nenávidíš?!Ne, pardon, nenávidíte..." vyštěkla na Gilese a stoupla si před něj.
,,Buffy, on ti, dá se říct, zničil život! Odjede, trápíš se, přijede, odpustíš mu a pak zase znovu. Buffy, nemůžeš se divit tomu, že ho s Xanderem nemáme moc v lásce. To i Angel už byl lepší!" obořil se na ni Giles a z kapsy vytáhnul světlý kapesníček a začal, jako obvykle, když byl nervózní, pracně leštit svoje sklíčka na brýlích. Buffy se na něj nevěřícně podívala.
,,Nemáte v lásce? Nemáte v lásce?!" zvýšila hlas. ,,Vždyť vy ho nenávidíte! Kdyby jste měli jistotu, že mi to nebude vadit, na místě by jste zabili, oba dva! Gilesi, já ho miluju! Jo, Angela jsem taky milovala, ale tohle je... jiný!" došla ke dveřím, omluvně se podívala na Willow a práskla za sebou dveřmi. Rozeběhla se s kolík v ruce na hřbitov, když tam viděla upíra, pousmála se.
,,Už jsem se bál, že tě tu nezastihnu, přemožitelko..." otočil se na ní s úsměvem.
,,Ale no tak, já chodím na tohle romantický místečko přece pravidelně..." kopla ho do břicha. ,,To i Angel byl lepší...Trápíš se, přijede, odpustíš mu! Bla, bla, bla!" upír se na ni nechápavě povídal.
,,Cože?" povytáhl obočí. Buffy mu neodpověděla, místo toho ho na místě probodla. Svezla se na zem a hlavu si položila do dlaní, které byly okamžitě od slz. Plakala a vzlykala... Věděla, že tam Spike nebude moct zůstat. Ne, když ho ti dva tak hrozně nenávidí.
,,Buffy?" ozvalo se za ní. Cukla sebou, doufala, že je to Spike, ale už podle toho hlasu poznala, že to on být nemůže, že to může být jedině...
,,Angele?" vzlykla a utřela si slzy. Potřebovala u sebe někoho cítit, vrhla se mu kolem krku, Angel si jí k sobě přitisknul.
Spike slyšel venku jakési hlasy. Vykouknul ven. Viděl tam dvě postavy, rozpoznal Buffy a upíra. Z temnoty se vynořila další postava a když Buffy upíra zabila, ukázala se úplně... Spike ho okamžitě poznal, žíly a svaly po celém těle se mu napnuly, když viděl, jak ho Buffy nadšeně objímá. Zavřel dveře a začal mlátit do boxovacího pytle.
,,Kde se tu bereš?" trošku se od něj odtáhla.
,,Jen... chtěl jsem se ujistit, že jsi v pořádku." poznala, že lže. Nato ho znala až moc dobře.
,,Pravdu..." řekla krátce a odtáhla se od něj úplně.
,,Kdybych ti to řekl, nevěřila bys..." opřel se o náhrobek.
,,Tady je možný všechno, takže?" naléhala pořád a sedla si na obrubík.
,,Jak myslíš... Spike." Buffy nastražila uši.
,,Co je se Spikem?!" vystřelila a stoupla si před něj.
,,Pokusí se tě zabít... víš,v L.A.... no, řekněme, že tam na to mám určitý lidi."
,,Ne-nepokusí! On by to nikdy neudělal!" přísně si ho změřila pohledem.
Když Spike slyšel Buffy, jak křičí, donutilo ho to podívat se tam.
,,Buffy, věř mi. Pokusí se tě zabít a to dost... jak bych to, no prostě dost brutálním způsem. Samozřejmě ne úmyslně." Buffy tomu začínala věřit. Když to neudělá úmyslně... jistě, Amy.
,,Kdy se to má stát? To nevíš?" podívala se na něj s nadějí v očích.
,,Myslím... sakra, tady a teď!" podíval se ke dveřím kobky, ze kterých vyletěl rozčilený Spike. Angel si tu vizi, kterou mu jeho přítel popisoval, vybavil. Buď se stane zázrak, nebo Buffy zemře...

***Pokračování příště***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lanevra Lanevra | E-mail | Web | 30. října 2010 v 2:33 | Reagovat

Ave,
vím že si mi psala na stránku už včera, ale já se k tomu dostala až dnes. Mám tam toho hodně, takže nestíhám každý den prohlížet jestli někdo někde nenechal komentář, zvláště opomíjím BaA protože to u nás nikdo moc nečte.
Omluva přijata. Já už jsem na to dávno zviklá že semnou lidé, zejména začínající autorky takhle jednají.
Jinak pokud bys chtěla tak ta pomoc v podobě betování byla myšlena vážně. Z gramatikou ti nepomůžu, zdá se mi že to ani nepotřebuješ, ale mohly bychom společně zapracovat třeba na snonimech nebo občas na větné skladbě. Vážně si myslím že máš někde jiskřičku talentu která by se dala rozkřesat.
Konatak jsem tu na tebe nikde nenašla tak píšu takhle. Kdyžtak mi napiš na mejl jestli bys měla zájem.
Jdu louskat dlaší kapitoly.

2 KajíseQ <sb> KajíseQ <sb> | Web | 30. října 2010 v 9:23 | Reagovat

Ježiš, jak já Angela nesnášim! Nemam ráda ani pár Buffy&Angel... grr (nic proti jejich fanouškům) Jinak pěkná povídka, koukám, že jsou delší a delší, to by stačilo na román xD :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama