12.díl-Chvilku klid

28. října 2010 v 9:28 | Spiffy |  Buffy,the vampire slayer(10.série)
Nová úvodovka... No, je trošku... Jak to říct... Divná? :D
Obrázek
12.díl-Chvilku klid

Spike vůbec nemohl usnout. Nechtěl tam Buffy nechávat samotnou, ale vstal a sešel po schodech dolů. Ještě se podíval na zavřené dveře a pak si vzal kabát a vyšel ven. Černá temnota splývala s jeho tmavým kabátem, narozdíl od jeho vlasů. Zamířil na hřbitov, chtěl něco zabít, ale dnes bylo na hřbitově prázdno. Ano stopa po upírech, nebo démonech. Spike už to chtěl vzdát a jít zpátky, ale pak se jeden z těch krvelačných démonů začal hrabat ze země.
,,No sláva, už jsem si myslel, že se nedočkám." pousmál se a přiskočil k upírovi.
,,Hm, co ty jsi zač?" Spike povytáhl obočí a dal oči vsloup. Sledujíc nemotorného upíra se opřel o kmen stromu a čekal, až se konečně vyhrabe ven. Když se konečně dočkal, vytáhnul si kolík.
,,Tak jo, budeš na mě jenom čumět jako na ducha, nebo se do mě konečně taky pustíš?" utahoval si z něj Spike. Upír se na něj nasupeně podíval a skočil po něm, ale Spike stačil uhnout, takže upír se praštil hlavou o strom.
,,Upíři už nejsou co bývali..." postěžoval si Spike a znuděně si pohrával s ostrým kolíkem. Upír vstal a začal si ho prohlížet.

,,Ještě jsi neodpověděl! Co seš zač!" vyjel na něj naštvaně upír.
,,Spike, pro někoho známej i jako William Krvelačný, upír s duší, chápeš?" vysvětlil krátce Spike. Upír se na něj začal usmívat, ale jak Spike čekal, tak ne moc přátelsky. Skočil po něm a svalil ho na zem, Spike ho odkopnul a udělal výpad, ve chvilce stál zase na nohou. Upír se nevzdával a skočil po něm znovu. Spika už to přestávalo bavit, tak mu podrazil nohy a se slovy: ,,Sbohem v pekle." ho probodnul. Tušil, že hned, jak Buffy zjistí, že je pryč, obrátí dům vzhůru nohama. A ikdyž se mu moc nechtělo se tam vracet a dívat se na naštvané obličeje, které od Gilese a od Xandera může očekávat, otočil se a zamířil zpátky k domu.
Až pak si to uvědomil. Už dlouho neviděl Dawn, vydal se k jejímu pokoji a pomalu pootevřel dveře. Jak předpokládal, okno bylo dokořán.
,,Sakra!" zanadával si pro sebe a vykouknul z okna, Dawn nejspíš slezla po okapu. Všimnul si hudby a světel proudících z domu naproti. Hned se tam vydal. Dawn právě vyšla z domu a držíc se z jakýmsi neznámým klukem za ruce, ho začala líbat.
,,Tu nechat chvíli samotnou..." pomyslel si Spike nahlas a rozeběhl se jejím směrem. Odtrhnul jí od toho kluka a pevně jí držel za ruku.
,,Hej, co děláš!" okřiknul ho ten kluk.
,,Spiku, co tu chceš do háje?" otočila se na něj naštvaně Dawn a vytrhla se mu.
,,Já? Spíš co tu chceš ty, ne?! Jdeš domů, Dawn, protože pochybuju,že kdyby ti tohle Buffy dovolila, že by jsi lezla oknem! Domů, hned!" zase jí chytil za ruku a táhnul jí pryč.
,,Hej!" ten kluk, kterému Dawn s nadšením říkala Josh, Spikovi jednu ubalil. Spike měl co dělat, aby mu to nevrátil.
,,Tak hele... Dawn jde se mnou a ty si jdi najít nějakou jinou holku, se kterou se vyspíš, budeš jí říkat sladký řečičky a pak se potichu vypaříš, jasný?!" dál už se za ním neohlížel, jen vzal Dawn a táhnul jí odtamtud pryč. V domě si naštvaně lehla na postel a se Spikem už nepromluvila ani slovo.
Buffy se probudila, začínalo svítat. Podívala se vedle sebe, ale Spika nikde neviděla. Vystřelila z postele a rychle na sebe něco hodila.
,,Spiku?!" křičela po domě, když v tom jí někdo chytil za rameno, Buffy se lekla a jednu mu vrazila.
,,Kruci... co jsem provedl?" zeptal se Spike a utřel si krev ze rtu.
,,Ježiši, promiň!" skočila k němu, pak se ale rychle odtáhla.
,,Kde jsi byl?" zeptala se nevinně.
,,Venku. Zabil jsem jednoho upíra. Nemohla by jsi..." podíval se směrem k roztaženým závěsům, Buffy pochopila a rychle je zatáhla. Otevřely se dveře od Xanderova pokoje. Nepřítomně kolem nich prošel do kuchyně. Následovně vyšla z pokoje i Willow.
,,Nazdárek Buffy, ahoj Spiku." s úsměvem je pozdravila a zamířila do koupelny. Buffy se neustále koukala na dveře Gilesova pokoje.
,,Asi by sis s ním měla promluvit..." pousmál se Spike a sešel dolů po schodech. Buffy jen přikývla a po chvilce váhání zaklepala na dveře.
,,Pojďte dovnitř..." souhlasil Giles. Buffy opatrně vešla.
,,Gilesi... promiň mi ten včerejšek." omluvila se nešťastně.
,,Buffy, to, že jsi "přepracovaná" bych ještě pochopil. Ale že jsi se líbala se Spikem, zase..." vstal z postele a začal si leštit brýle.
,,Gilesi, nemůžu za to, prostě ho miluju." přistoupila k němu blíž.
,,Jistě... ale před námi sis nemusela hrát na to, že ho nenávidíš. Kdyby jsi mi to řekla, bylo by mi to milejší, než se to dozvědět takhle." dál už Buffy nehodlal poslouchat. Vyšel z pokeje ven. Buffy tam zůstala jen nečinně stát.

***Pokračování příště***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KajíseQ <sb> KajíseQ <sb> | Web | 29. října 2010 v 12:28 | Reagovat

Chudák Buffy, proč to Giles nemůže pochopit? :-?

2 Terka Terka | 28. dubna 2012 v 16:20 | Reagovat

No Gilese jsem měla ráda jako knihovníka, už od normální seriálové 4. série se mi přestal líbit. A v 7. sérii už to byl horor. Nikoho nechápal. Jinka super povídky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama